Benzer Yazılar

Loona uzun ve pahalı bir hazırlıktan sonra çıkış yaptı

Loona uzun ve pahalı bir hazırlıktan sonra çıkış yaptı Loona uzun ve pahalı bir hazırlıktan sonra çıkış yaptı Loona uzun ve pahalı bir hazırlıktan sonra çıkış yaptı

HABER: “Canavar çaylaklar olacağız” Loona özgüvenli çıkışını gösterdi ‘iki yıl + 9.9 milyar won harcandı’

KAYNAK: OSEN via Naver

1. [+2,571, -145] Bu 9.9 milyar wonu eninde sonunda ödemeleri gerekecek mi..?

2. [+913, -169] Ne yaptılar da 9.9 milyar wona ihtiyaç duydular? Bu grup halktan sevgi görme konusunda bayağı eksik. Grubun formatı yeni bir fikir, anlıyorum, ama insanların ilk önce grubun kim olduğunu bilmesi lazım. Sistem o kadar karmaşık ki, kimsenin umursayacağını sanmıyorum

3. [+630, -76] Niye insanlar yeni bir kız grubu çıktığında bu kadar öfkeleniyor

4. [+308, -43] Fighting!!

5. [+538, -282] Ne zaman idollere kalabalık gruplarda çıkış yaptırmayı bırakacağız

6. [+108, -12] Bu grubu Q7 modeli Jun Heejin sayesinde tanıdım…

7. [+60, -16] Yani çıkış yapmaları bir yıl beş ay sürdü, ama niye o sürede hiç promosyon yapmamışlar gibi hissediyorum..

8. [+77, -18] Yorumlar feci çünkü buraya otuz yaşlarındaki adamlar dolmuş

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+53] Duyduğuma göre Loona’nın şirketi silah ticareti holdingi Ilkwang Group’un alt şirketiymiş, bu yüzden grubun çıkışına harcayacak paraları var. Bazıları bu şirketin asıl holding için kara para aklama yeri olduğunu bile söylüyor sfds (bu sadece bir dedikodu/bir tür fandom şakası, fazla ciddiye almayın!)

K-Pop’ı 10 yıldır takip ediyorum ve bu gördüğüm en uzun süreli, en pahalı çıkış

https://www.soompi.com/article/883639wpp/much-cost-debut-k-pop-group

12 solo klip, her üye için 12 single albüm, 3 alt grup promosyonu (EP, klipler ve müzik şovları)… tüm bu masrafları bir hesaplayın…

 

Kaynak: Netizenbuzz

10 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
VVIP

Arkadaşlar özür dilerim gerçekten ama sektöre yeni katılan grup üyeleri niye birbirine bu kadar benziyor o.o

Billgesue

Loona ve NCT çok karışık geliyor bana. Umarım iki grubu da öğrenebilirim bir an önce. Sürekli erteliyorum ösbxncösbznxn .

BBLOVER

Çok tuhaf bir grup. Çıkardıkları şarkıları da dinledim ve güzel değil bana göre. Nasıl 12 kişinin sesini duyabileceğiz ki? Kalabalık grupları bu yüzden sevemiyorum.

Orbit

sevemedim filan ne ya bence senin müzik kulağın yok. Tuhafmis filan zaten sektör de bir sürü kalabalık gruplar ve bunlar baya popüler de . Ve zaten tek grup olarak devam etmeyecekler sub unitleri de var

Rubyjane

Ya bişey dicem kız sadece görüşünü belirtmiş hoşuna gitmediğini söylemiş herkes beğenmek zorunda mı manyak mısınız wşzlwzldm biraz saygı duymayı öğrenin

Melike

Uzun zamandır bu çıkışı bekliyorum. Projenin en başından Heejin’in konsept fotoları ilgimi çekmişti.Cok zarifti. Daha sonra Vivid çıktı ve ben şarkıyı çok sevdim. Daha sonra yeni ki bekleme heyecanı ayrı bir zevkli idi 🤩🤩 Başlık şarkılarının hepsini çok sevdim ama özellikle b-side lara bakmanizi tavsiye ederim.Muhtesemler. Çok uzun ve zor bir proje.Ve pahalı ama benim hoşuma giden bir proje . Belki çok ünlü olmayacaklar ama hatrı sayılır bir popülerlikleri olacak ve sektörde yer alacaklar. Kızların hepsi çok yetenekli.50 stajyer arasından Loona oluşturuldu. Belki bilen bilir Produce48 Go Yujin de bir Loona adayı idi. Hala şirkette ve ilerde bazı etkinlikleri olacakmış.… Read more »

Babyhyun

Yeni bir şirketin ilk grubu. Diğer ünlülerle yan yana getirilmemelerine rağmen sololarıyla gayet iyi yerlere geldiler. Müzik programları ile halkın gözü önüne geldiğinde daha da yükseleceklerine eminim.

gezegentozu

Yorumların çoğu 30luk amcalar… Bence de artık Kpop Japonya etkisinden çıkıp bu kalabalık grup anlayışını bırakmalı. 3 milyar harcayıp zaten şirketin gözdesi olanlardan 4 kişi seçilip güzel bir grup oluşturulabilirdi. 12 tane üyemiz var birini sevmezse birini sevip desteklerler grubu anlayaşı kız gruplarında pek işe yaramıyor genelde. Nct çıkacağı zaman çok heyecanlıydım. Çaylak zamanı yıllardır takip ettiğim üyeler vardı(mesela Jonny) ama o kadar karışık kalabalık bir(kaç) grup oldu ki onları destekleme fikrim uçtu gitti. Bu grubun hayranlarına da öyle olmaz umarım.

cmh

Fazla kalabalıklar. Nct konseptini anımsatiyorlar bana. Iki grupta benzer formatla gidiyor ama loona’nin dezavantaji grubun reklamı iyi yapılmıyor. Nct üyeleri sağolsunlar her sm sanatçısınin yanında promosyon ürün gibi her yere veriyorlar ama bu kızların çıkardığı şarkılar ve klipler hakkında çıkıştan önce ses getirmediler. Şarkıları boşuna yapılmış gibiler. International fanları her yerde çok iyi çok iyi diyor ama büyük ihtimalle akgae fanları çok olucak ben popüler olacaklarini düşünmüyorum pek.

eyl

Ses getirmediklerine emin misin? Çaylak bir gruba göre çok iyiler çünkü.Normalde 3 büyükten çıkmadıkça tanınmayan şirketteki kız gruplarının neredeyse ulaşamayacağı rakamlara ulaştılar.Albüm ilk iki günde 8K sattı,ayrıca çıkışları 9M’u geçiyor,tekrar düşün derim.

Yeni Yazılar