Benzer Yazılar

Netizenler Seungri’den gece kulübü ‘Burning Sun’daki şok edici taciz skandalı ile ilgili açıklama bekliyor

Netizenler Seungri'den gece kulübü 'Burning Sun'daki şok edici taciz skandalı ile ilgili açıklama bekliyor

Seungri’nin gece kulübü Burning Sun’daki personeller cinsel taciz suçlaması altında. Aralık ayının sonlarına doğru yüklenen bir video gün yüzüne çıktı. Videoda Burning Sun’daki bir personel kaçmaya çalışan bir kadını VIP odasına sürüklüyor, videodaki açıklamaya göre personel kadına uyuşturucu bir madde vermiş. Kadın bilgisayarı tutarak kaçmaya çalışıyor, ama diğer personeller yardım etmiyor, sadece bilgisayarını düzeltiyor.

Kadın bu tacizi polise şikayet etmeye çalışmış, ama polis hiçbir şey yapmamış ve Burning Sun bu gizli kamera görüntülerini silmiş. Video silinmeden önce bir Burning Sun personelinin elindeymiş, birkaç kişinin elinden geçmiş. Burning Sun hakkında soruşturma başlatmaması ve sessiz kalması için polise yüklü miktarda para verildiği şüpheleri var. Başka bir videoda polis Burning Sun’da cinsel taciz, saldırı gibi olayların yaşandığını kabul ediyor.

Videoda uyuşturucu etkisi altındaki kadın personel tarafından sürükleniyor, diğerleri sadece izliyor.

Netizenler Seungri'den gece kulübü 'Burning Sun'daki şok edici taciz skandalı ile ilgili açıklama bekliyorHABER: ‘News Desk’ Seungri’nin gece kulübü ‘Burning Sun’ saldırı skandalını haber yaptı… saldırgan -> mağdur, gizli kamera görüntüleri yayınlandı’

KAYNAK: TV Report via Naver

1. [+8,539, -481] Seungri, bir daha televizyona çıkma

2. [+6,705, -40] Kulübün yüksek mevkideki insanlarla nasıl bir ilişkisi var? Çok mu yakınlar?? Soruşturma şart

3. [+4,160, -84] Yine YG ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

4. [+3,325, -31] Bunlar polis mi serseri mi?

5. [+2,626, -27] Yok artık, hepsini dışarı çıkarıp soruşturun

6. [+2,193, -26] Yani bir kız uyuşturuldu, tecavüze uğradı, onu kurtarmaya çalışan mağdur da sadece personeller tarafından değil polis tarafından da dayak yedi, ne biçim bir ülkeyiz biz? ㅋㅋ Film gibi ya; 2019 bu mu gerçekten?

7. [+1,579, -9] Seungri bu konuda sorumluluğa sahip. Hem mağdur, hem de tecavüze uğrayan kadın polise şikayet etmiş ama polis takmamış bile. Bu polis kimin için çalışıyor?? Bir de polis de mağdurda dayak atmış??

8. [+1,449, -20] YG’nin bir suç örgütüyle bağlantısı olup olmadığını sorgulamaya başladım. Kumar, uyuşturucu, saldırı.. bir dahaki sefere ne yapıp kurtulacaklar? Cinayet?

9. [+1,302, -6] YouTube’da kulüp personeli sarhoş bir kadını bir yerler sürüklüyor.. polis bu olaya karışmasın diye para almış gibi

10. [+1,077, -5] Lütfen ‘Burning Club’da bir kadının uyuşturulup tecavüze uğradığı iddiaları doğru mu diye soruşturma başlatın! Duyduğuma göre başka bir mağdur kadını kurtarmaya çalışmış ama dayak yemiş!!

Netizenler Seungri'den gece kulübü 'Burning Sun'daki şok edici taciz skandalı ile ilgili açıklama bekliyorNetizenler Seungri'den gece kulübü 'Burning Sun'daki şok edici taciz skandalı ile ilgili açıklama bekliyor

HABER: ‘Seungri’nin kulübü kulübü Burning Sun’ Saldırı skandalının gizli kamera görüntüleri şok yarattı, halk Seungri’den açıklama bekliyor

KAYNAK: Mydaily via Naver

1. [+3,420, -22] Seungri bu kulübün sahibi olduğunu kendi ağzıyla söyledi. Bundan haberi olmaması imkansız.

2. [+3,206, -18] Kulüp yöneticisi sarhoş kadını sürüklemeye çalıştı, mağdur onu durdurmak için araya girdi > yönetici sinirlenip mağdura saldırmak için onu dışarı çıkardı > mağdur polise haber verdi ama polis kulüp yöneticisini değil, onu tutukladı > karakolda polis mağduru ‘işe karışmak ve cinsel taciz’ ile suçladı

3. [+2,775, -163] Burning Sun’da kadınların içkilere uyuşturucu katma ve onlara tecavüz etme olayları yaşanıyormuş, polis onları koruyormuş. Şu anda haberi yapılan olay Aralık ayında yaşandı. Medyaya yansıması bile bir ay sürdü. Bir sürü kadın acı çekti, lütfen bu kampanyayı imzalayın. https://www1.president.go.kr/petitions/510422

4. [+1,886, -12] İçeriden gizli kamera görüntülerini yayınlamaları lazım, şüpheli bir şeyler var

5. [+592, -0] Kaç defa kadınları uyuşturup tecavüz ettiler de gözlerinin önünde sürüklenen kadını görüp hiçbir şey yapmadılar? Seungri’nin haberi yok muydu gerçekten?????

6. [+438, -0] Gizli kamera korkunç. Kadın sürükleniyor, erkek personel ise laptop’ı için endişeleniyor. İlk defa böyle bir şey yaşanmadığı çok belli.

7. [+397, -7] Seungri bu kulübün CEO’su, yöneticinin kadınları uyuşturup tecavüz ettiğini nasıl bilmez?

8. [+374, -1] Lütfen polisin de bu işe katıldığını unutmayın. Mağdur kadını kurtarmaya çalışmış ama dayak yemiş.

9. [+371, -14] YG ㅋㅋ inanılmaz. YG her skandalın merkezinde ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Park Bom, Daesung, Seungri, TOP, GD, Se7en;;

Netizenler Seungri'den gece kulübü 'Burning Sun'daki şok edici taciz skandalı ile ilgili açıklama bekliyor

HABER: Seungri Burning Sun skandalından hariç tutulamaz? Bu promosyonlarını etkileyecek mi?

KAYNAK: Herald Econ via Naver

1. [+2,191, -43] CEO nasıl olaya dahil olmasın?;;;;;;; Böyle bir şeyden haberi yoksa bu bile büyük bir sorun;;…

2. [+2,040, -17] Seungri röportajlarında kulübü ve ramen restoranlarını kendisi yönettiğini söyledi, sadece ismim yok dedi ㅋㅋㅋㅋ bu işe karışmış olduğu inkar edilemez

3. [+1,303, -13] Seungri şirketlerinde direk olarak dahil olduğunu söyledi. Mağdura nasıl dava açsın..? Ah ㅋㅋㅋ

4. [+1,072, -9] Yönetici birine saldırmış ve polise rüşvet vermiş, bunların hiçbirini Seungri’ye söylemediğini mi sanıyorsunuz?

5. [+939, -9] Uyuşturulmuş bir kadının VIP odaya doğru sürüklendiği görüntüler hakkında açıklama yapılması gerek. Önce uyuşturucuların nereden geldiğini açıklasınlar.

Netizenler Seungri'den gece kulübü 'Burning Sun'daki şok edici taciz skandalı ile ilgili açıklama bekliyor

KAYNAK: Naver

1. [+4,667, -22] Bayılmış bir kadını dışarı sürükleyen güvenlik görevlisinin videoları internette var, aşırı öfkeliyim

2. [+4,387, -137] “Seungri’nin bununla ne ilgisi var” diyen insanlar midemi bulandırıyor. Kendine CEO deyip röportajlarda bu işlerle kendisinin ilgilendiğini Seungri’niz söylüyor!

3. [+3,002, -34] Polisin bu olayla ilgileniş tarzı midesini bulandırmış tek kişi ben miyim

4. [+2,171, -31] Kore polisi ne kadar yozlaşmış, inanılmaz~

5. [+1,388, -211] Siz domuzlar YG idollerini desteklemeye devam edin^^

6. [+860, -7] Diğer mağdur kadına yardım etmeye çalışıyor gibiydi. Her şey için o suçlanırsa artık kim diğerlerine yardım etmek ister? Böyle haberler çok üzücü. Gerçeğin açıklanmasını umuyorum!!

7. [+813, -12] Kadının içkisine uyuşturucu katılmış.. lütfen soruşturun, polisin olaya ne kadar dahil olduğunu bulun ㅡㅡ çok öfkeliyim

Netizenler Seungri'den gece kulübü 'Burning Sun'daki şok edici taciz skandalı ile ilgili açıklama bekliyor

HABER: Seungri’ye dönen oklar adil değil.. skandal saldırgan ve mağdurlar arasında yaşandı

KAYNAK: OSEN via Naver

1. [+3,626, -72] Gazeteci, YG’den para mı aldın?? Yoksa YG sana daha sonra özel bir haber yayınlatacağını söyleyip bu haberi mi yazdırdı?? Merak ediyorum.

2. [+2,397, -32] Kulüp Seungri’ye ait, niye haksızlık olsun?

3. [+1,912, -33] CEO niye sorumlu olmasın ki? ㅋㅋㅋ Şüpheli bir haber

4. [+1,495, -12] Kulüp polise rüşvet vermişti, şimdi medyaya rüşvet veriyorlar ㅋㅋㅋ paranın her şeyi çözeceğini düşünüyorlar

5. [+1,160, -38] Seungri skandal günü kulüpteymiş, niye olaydan muaf tutulsun ki?

HABER: [RESMİ] Police, “Seungri’nin kulübü Burning Sun skandalı gerçek, polisin saldırıda eli olup olmadığını soruşturuyoruz”

KAYNAK: Sports Chosun via Naver

1. [+2,152, -12] Polisi yine polis soruşturuyor ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ polise nasıl güvenelim artık?

2. [+1,174, -180] Polisin polisi soruşturmasına kim inanır? ㅋㅋㅋㅋ Sizin de rüşvet almadığınızı nereden bileceğiz?

3. [+934, -5] Gerçekten filmden çıkmış gibi.. 2019 yılında mıyız? Umutsuz vaka

4. [+925, -173] Polisin yaptığı bir polis soruşturmasına güvenmeyi reddediyorum.. polisler bir sürü skandalı gizliyor galiba.. artık insanlara nasıl güveneceğiz?

5. [+169, -0] “Polis soruşturması” = ortalık sakinleşene ve olay unutulana kadar bunu uzatacağız

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+262] Mağdurlar bu cehennemi yaşamışken bazılarınızın Seungri’nin itibarını korumaya çalışması iğrenç. Mantıklı insanların yapacağı ilk şey bu saldırganları kınamak ve olaydaki mağdurların adaleti bulmasını istemektir, bu olaya dahil olmuş tüm personeller ve polislerin, olaydan haberi olup da hiçbir şey yapmamış herkesin ceza almasını ummaktır! Ve evet, Seungri bu olay hakkında EN KÜÇÜK bir şey biliyorsa Seungri de ceza almalı!

Kadınların günde İKİ DEFA tacize uğradığı söyleniyor, Seungri’nin tamamen habersiz olması küçük bir olasılık, ayrıca hiçbir şeyden haberi olmaması da onu bayağı beceriksiz bir CEO yapar, çünkü kulübün sahibi ve seçtiği personeller bunlar. Kulübünde sık sık yaşanan bu tarz olaylar hakkında hiçbir bilgisi olmaması imkansız, polis bu kulüple ilgili bir sürü şikayet aldıysa YG’nin de mutlaka haberi vardır. Polisin hiçbir şey yapmaması bile büyük bir yanlış olduğunu gösteriyor, ortada güç ve paranın kötüye kullanımı var, henüz bunun sorumlusu kim bilmiyoruz ama YG ve Seungri bu olaydan hiç sorumlu tutulmamalı anlamına gelmiyor bu. Şimdilik bu kadınların adaleti için dua edelim, Güney Kore’nin adalet sistemi o kadar yozlaşmış ki, duaya ihtiyaçları olacak.

Bu kampanyayı imzalayın, 200 bin imza gerek: https://www1.president.go.kr/petitions/510422

 

 

Kaynak: Netizenbuzz

12 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
:d

bu olay ortaya çıkmadan önce seungri ceo idi ama bu olay patlak verince seungri ceo değil oldu :d ?

VVIP

Koyu bir VIP olarak söylüyorum eğer Seungri bu olayı biliyor ve sessiz kalıp üstünü kapattı ise cezası neyse kat kat çekmeli ve sektöre asla geri dönmemeli. Bu sektörü yeni yeni tanıyan biri değilseniz olayların altından çok başka şeyler çıkacağını tahmin edersiniz ha kaldı ki şuan hiç bir şey çok net değil o yüzden nefretinizi içinizde yaşayın boş yapmayın. Gerçeğin bir an önce ortaya çıkması dileğiyle..

~~

Seungri’yi çok severim,çok sayarım, kesinlikle böyle bir şeyi bilmiyor olamaz diyemem. Kaç yıllık VIP’yim ama kabul edelim her ülkede böyle şeyler dönüyor. Kore’de de çok fazla olduğunu biliyoruz. Korelilerin kendileri nasıl bilmez anlamıyorum. Seungri’nin haberinin olmaması gibi bir ihtimal de var ve bence öyle uçuk bir ihtimal de değil bu. Yöneticinin bütün personelleri susturup susturmadığını,bütün her şeyi seungri’den habersiz yaptığını da düşünmemiz lazım bence. Ha bir diğer ihtimal de bildiği halde böyle şeylere müsaade ediyor olması. Veya sonradan bütün olanları öğrendiği için her şeyin parayla önüne geçmeye çalışmış olması. İdollerin imajının olduğunu unutmayalım. İmajlarından ötürü melek gibi sanıyorsunuz hepsini ama… Read more »

Xx

Yg açıklama yapmayı reddetmiş açıklama yapmak Seungri’ye düşüyor Seungri avukatıyla görüşüp açıklama yapacakmış diye bir şey gördüm muhtemelen doğrudur açıklamayı merakla bekliyorum
ayrıca Seungri’nin bu olayla herhangi bir ilgisi var ise elbette en azından soruşturma içersinde ifadelerde vs geçerdi ama tek bir seungri lafı geçmiyor nerden üstüne yürüsek olmuş bu biraz… oranın iki ceosu var ve ikisinden herhangi biri seungri değil

casca

Ayrıca kimse Seungri’yi savunmuyor hemen oppanızı savunun filan demeyin Seungri bu şirketin hissedarlarından biri Ceosu değil kulağına gittimi gitmedimi orasını bilemem ama sırf ünlü diye bütün suçu onun üstüne atmanızı anlamıyorum şirketin bir sürü hissedarları ve Ceoları var tabi ki hissedarlarından biri olarak açıklama yapıp özür dilese daha iyi olur yoksa bu konu kapanmaz

Sad

Seungri’ye beni hayal kırıklığına uğratma lütfen. Koyu bir VI.P’yim ve biasım sensin. Senin için en iyisi neyse o olsun. Lütfen bir an önce açıklama yap ve doğruları söyle. Bu şekilde sessiz kalarak üzerine atılan iddiaların gerçeklik payını daha da büyütmüş olursun. Lütfen ve lütfen lütfen bir an önce kendini orduya at. Senin için en iyisi bu olacağına eminim. Umarım senin hakkında iyi düşünmeyen insanları yanıltırsın ve bu olayda bir suçun olmadığını söylersin. Seni sevmeye devam edeceğim. Sadece askere git.

someone

Seungri oranın ceosu bile değilmiş neden Seungri’den açıklama bekleniyor ve neden insanlar Seungri’nin üstüne yürüyor? Yakında nefes aldığı için bile suçlayacaklar.Benim bildiğim Seungri herkese yardım eden sevecen enerji dolu sektörün en bilgili ve iyi insanlarından biri ona karşı bu kadar nefret yorumu görünce şaşırdım…ayrica cinsel taciz ve uyuşturucu olayı bile yokmuş kadın vip menü içkileri çalmış o yüzden bu yaygara cıkmış ve o yüzden ordaki polisler çalışanlara yardım etmiş hayır olayın doğrusunu bilmiyorsunuz ama yine de Seungri’yi suçlayabiliyorsunuz nasıl inandınız şok oldum

Blueboys

Ya ya ne demezsin 1 hafta önce bırakmış yöneticiliği sözde açıklamaya iyi bak tatlım :))

fiçufiçufiçuu

Öçöklömöyö öyö bök tötlöm. Sende bir adam gibi araştır sonra konuş boş beyinli. İşinize gelen Seungrinin nefret alması olduğu için her şeye kapalı kulağınız,gözünüz anca nefret kusun kaldı ki bu olay gerçek ise tecavüze uğrayan kadını umursadığınız falanda yok sadece nefret olsun sizin ki köpekler

Ayshee

fiçufiçufiçuu Ilk önce ağzindakini çikar sonra konuş. Sende kulupteydin galiba alismissin sapik erkeklerin sırf ünlü diye aklanip sadece kadinlarin mağdur edilmesine. Kadın yerde sürükleniyor hala bu olay gercekse diyorsun nerenin malısın acaba?

Ayy su

Olaylar yasanirken ordaydın galiba

casca

Seungri bu kulübün Ceosu değildir arkadaşlar.Lee Sung-Hyun ve Lee Moon-Ho Burning Sun CEOsu dur.Bu iki Ceo ifade verdiklerini açıklamışlar ve Seungri’nin bu olayla bir alakası yok zaten polis raporun da geçmiyor.Yani tabi size ne anlatsak boş malzeme buldunuz linçleyin tabi olayın aslını araştırın öyle yorum bari konuşmuş olmak için konuşuyorsunuz burda

Yeni Yazılar