Benzer Yazılar

[ÖZEL] Jang Ja Yeon’un intiharı yeniden soruşturulacak

[ÖZEL] Jang Ja Yeon'un intiharı yeniden soruşturulacak

Jang Ja-yeon, 2009 yılında intihar eden bir aktris. İntiharından bir hafta önce 7 sayfalık bir mektup yazdı, şirket CEO’sunun kendisini bir dizi tanınmış erkekle seks yapmaya zorladığını iddia etti. Ja-yeon mektubunda şirket yöneticileri, gazete temsilcileri ve yönetmenler dahil olmak üzere, ona cinsel istismarda bulunan en az 31 erkeğin adını verdi. Jang Ja-yeon’un şok edici mektubuna rağmen sadece şirket CEO’su ve menajeri karalama ve şiddet ile suçlandı. Listedeki 10 kişi daha soruşturuldu, ama hiçbirine ceza verilmedi. En sonunda dava basit bir intihar gibi kabul edilerek kapatıldı.

Burning Sun ve Kakaotalk skandalıyla birlikte kadınların eğlence sektöründe cinsel istismara uğradığı ve yozlaşmış polisin, güçlü insanları korumak için olayların üzerini örttüğü kanıtlanmış oldu. Jang Ja-yeon’un başına gelenlerin tanığı olan Yoon Ji Oh ise Jang Ja-yeon’un intiharının yeniden soruşturulması için mücadele ediyor.

[ÖZEL] Jang Ja Yeon'un intiharı yeniden soruşturulacak

(Jang Ja-yeon vakasının tek görgü tanığı Yoon Ji Oh)

Davanın zamanaşımına uğrayıp temelli kapatılmasına 2 hafta kalmıştı. Hakkında yapılan tüm haberler siliniyordu, gazeteciler özellikle bu konuyla ilgili haber yapmaktan çekiniyordu. Mavi Saray sitesinde yapılan imza kampanyası amacına ulaştı: Kore Başkanı Moon Jae-In’in emriyle soruşturma yeniden başlatılacak.

Konuyla ilgili haberler için takipte kalın.

5 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
KINGEXO

Kadın için mücadele eden yine bir kadın. 💪💜

INSPIRIT

Üzerinden 10 yıl geçmiş bir vakayı tekrar soruşturmak zor olacak. Tanıklar, kanıtlar gibi şeylerin bulunması zorlaşıyor çünkü ve olayın içinde bulunan insanlar çoktan bahanelerini savunmalarını düşünmüşlerdir. 10 Yıl oldu hatırlamıyorum diyerek de çoğu şey aralanmadan kalabilir. Umarım davaya güçlü, başarılı polis/savcılar verilir de hiç bir detayı kaçırmadan iyice soruşturulabilir.
Huzur içinde yat Jang Ja Yeon.

SURMEW-BTS

devlet ve polis , hukuk hepsi gerçek katilleri biliyor ve saklıyor, keşke adalet yerini bulsa, ama para, güç, mevki , rüşvet vs ile olayın üstünü örtüyorlar. gene de tekrardan bahsedilmesi insanlarda bi bilinç yarattığı için güzel.

Aswium

diziyi izlerken antipati kazandığım birine üzüleceğim aklıma gelmezdi çok üzülüyorum cidden

xo

O kadar insan bunların ne pislik olduğunu biliyorken hala ceza almıyor olmaları haksızlık. O kadar olay var ki üzerini örtmek için ne kadar rüşvet vermişlerdir kim bilir. Konu nerden nereye geldi ve kim bilir daha nereye uzayacak.. Ceza almaları onlar için daha iyi olur yoksa medya susmaz. Daha fazla olayları çıkar, on misli rezil olurlar.

Yeni Yazılar