[PANN] Amerika televizyonunda ırkçı yoruma maruz kalan NCT 127Bugünkü Good Day LA şovunda yaşandı

Kırmızı daire içindeki üye Mark, Kanada’da doğmuş bir Koreli. Milleti Kanada, Kanadalı yani, küçüklüğünden beri Kanada’da yaşıyordu ve SM elemelerine de orada katıldı, sonra Kore’ye geldi. 
Röportajı İngilizce yapıyorlardı..

[PANN] Amerika televizyonunda ırkçı yoruma maruz kalan NCT 127Sunucu: Kanadalı mısın?

[PANN] Amerika televizyonunda ırkçı yoruma maruz kalan NCT 127Mark: Evet Vancouver’lıyım
Sunucu: Vay be! İnanılmaz, çok havalı. İngilizcen çok iyi.  
Sonra Mark’ın İngilizcesini övdü

[PANN] Amerika televizyonunda ırkçı yoruma maruz kalan NCT 127Mark’ın yüz ifadesi (arkadaki Haechan’ın yüzüne bakın)

[PANN] Amerika televizyonunda ırkçı yoruma maruz kalan NCT 127

Hepsi çok şaşırmıştı ama idol oldukları için gülüp geçtiler.

Mark Kanadalı, sunucu onun İngilizcesini överken bayağı ayırımcı davranıyordu.
Bunun Kore’de doğmuş bir beyaz adama “Korecen çok iyi” dememizden farkı ne?

Gönderi tepkisi: (+663; -39)

1. [+171; -8] Sunucu ırkçılık yapıyordu. Buradaki sorunun ne olduğunu anlamayan bir sürü insan var…;;; Peter (Spider Man oyuncusu) bir keresinde Eric Nam’ın İngilizcesini övmüştü ve çok tepki almıştı.. Asyalılara karşı önyargılılar ve tüm Asyalıların kötü İngilizce konuşmasını bekliyorlar sanki.. bunu düşünüyor olmaları bile onları ırkçı yapıyor..

2. [+144; -7] ; Hayranı değilim ama sinirlendim. Birinin size gelip ‘Korecen iyiymiş’ demesi gibi.. Kore’de doğdum, tabi ki Korecem iyi olacak.. sinirlendim ya

3. [+112; -4] Hayır ama cidden ırkçılık bu;; Mark Kanadalı, tabii ki İngilizcesi iyi olacak. Sanki bu çok şaşırtıcı bir şeymiş gibi konuştu sunucu;; sırf Asyalı diye İngilizcesinin kötü olacağını mı sandı?

[PANN] Amerika televizyonunda ırkçı yoruma maruz kalan NCT 127

4. [+55; -1] Böyle şeyler gördükçe Mark’ın kafa yapısının niye bu kadar istikrarlı olduğunu anlayabiliyorum.. 5 yıl Kanada’da, 5 yıl Amerika’da yaşadı, sonra Kanada’ya dönüp 5 yıl da orada yaşadı, Kore’ye geldi, 5 yıl yaşayıp 3 kere çıkış yaptı.. Mark Korece aksanı yüzünden Kore’de de ırkçılığa maruz kaldı ㅜㅋㅋ Cidden… Mark çok değerli biri ㅠㅠㅠ ama dün bu kadar yakışıklı olması beni daha çok sinirlendi

[PANN] Amerika televizyonunda ırkçı yoruma maruz kalan NCT 127

5. [+54; -1] Seul’deki birinin Busan’dan gelen birine ‘Korecen iyiymiş’ demesi gibi ㅋㅋ sunucu Mark’ı küçük görüyordu

 

Kaynak: Pannchoa

25 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Surmew-BTS

Burada takınılan nokta çocuk Kanadalıyım demesine rağmen sunucunun İngilizcen çok iyi demesi. Sonuçta Kanada da doğup büyümüş Kanadalı İngilizcesi tabiki de iyi olacak. Ama köken olarak Asyalı olduğundan sunucu onu Kanadalı olarak görmedi İngilizcesinin zaten normal olacağını akıl edemedi bu da ister istemez ırkçı bir tutuma giriyor. Eğer karşısında ki diyelim ki batılı görünümlü biri olsaydı Kanadalıyım dedikten sonra İngilizcen çok iyi demeyecekti, tabiki sunucu iyi niyetli idir bilerek yapmamıştır abartmaya gerek yok ama Mark üzülmüştür ben olsam kendi adıma sinirlenirdim.

Merve Nur

Bir adam akilli yorum yapan bulmak cok zor burada ..Neyseki en asagida senin yorumunu gordum ..Hayir niye bu grubun basarisinin farkinda olamazlar ki anlamiyorum ..Cocuklar kendilerini zaten cok zorluyorlar ,cok calisiyorlar ..Bunlara ragmen yine onlara saldiranlar var .Ben NCT nin cogu uyelerinden yasca buyugum ama onlarin cevherlerini gorebiliyorum ..Insanlarda at gozluklerini cikarip olanlari umarim gorurler

suna

Off gene korelilerin boş abartması. Çok aşağılık kompleksleri var bu yüzden her şeyi ırkçılık olarak alıyorlar. Mark Kanada doğma büyüme ama kökeni Koreli. Yurt dışında nereli olduğun sorusuna kökenle cevap veriliyor genellikle. l. Ayrıca uzak doğuluların genetik yapısı yüzünden ingilizce konuşamadığını çoğumuz biliyoruzdur bu yüzden şaşırmış olması gayet normal.

Surmew-BTS

Yapılan çok saygısızca ve cidden ırkçılık, keşke ön yargı denen şey olmasa. Üzüldüm Mark adına.

ilqwe

ota bilmem neye ırkçılık ağzınıza tüküreyim siz batılılara iltifat ederken bile ırkçılık yapıyorsunuz kadın bir şey dememiş ırkçılık olmuş davet edilmiş millet istedi diye çağırmışlar ırkçılık yapsalar çağırırlar mıydılar ulan grupta yabancı olsa ülkeden sürgün edecek hale getiriyorsuz adamlar ayrım yapmıyor sarkıcı sarkıcıdır oyuncu oyuncudur diyorlar yeteneğe bakıyorlar koreden birini alıp konuşturduklarında da ırkçılık oluyor sizsiniz lan ırkçı bir bakın bakayim korelisidir japonudur türküdür italyanıdır rusudur hepsi var niye onlara ırkçılık muamelesi yapılmıyor da koredeki ünlülere ırkçılık yaptı deniyor aklınıza tüküreyim

yummix

Köken yorumlark biraz garibime gitti. Sorun yabancı ülke veya konuşma seviyesi değil. Kanadada doğdu ama yine de bir Koreli değil mi?

Stardust

Irkçılık berbat bir şey.Korelilere karma is bitch diyesim var kendi yapdıkları ırkçılığın yanında bu solda sıfır kalır

Luhan owlie

Videoyu izlemedim o yüzden kadının ne şekilde söylediğini tavrını tam bilemiyorum ama sorun sadece sözlerse abartılmış bir şey bu biz de turkiyede herhangi bir yabancıyı güzel turkce konuşurken gördüğümüzde bunu söylüyoruz hatta kendileri de programlarda yabancı grup üyelerine böyle söylüyorlar gayet normal bir şey bu bence

Stunnn

Boşu boşuna olay yaratmaya çalışıyorlar sanırım?? Kanadalıyım demiş, Kanada da büyüdüm değil. Karşısında Koreden gelen bir grup kadının.. duyup şaşırması çok doğal… İyi ki bi Amerikaya götürdü SM, her bir şeyi haber yaptırır artık…

Beyzanur

SM Amerika’ya mı götürdü??? Boş yapıyorsun, yapma kardeş.

Dontyouknow

Böyle olduğunu zaten bilmeniz gerekirdi eğer sm stan iseniz. Yabancı fanlar bile herhangi bir basamak çıkmamıza gerek yok sm in parasi var deyip kabul etmişlerdi.

Merve Nur

Hayir bu neyin sallamasi …SM para vermistir dimi hatta Amerikadaki fan kitlesinede para verip fanlari yapiyor ..Hatta NCTzen lere onlari destekleyip sevmeleri icin aylik maas bile veriyor(!) ..Hep bir basariyi sirf sirket buyuk diye sirkete baglamak ,saka gibisiniz ..Ayrica bir grubun youtubedeki izlenmesi onun basarisini belirtmiyor Youtubede az izlendigi halde cok basarili olan bir suru grup var ..Aaa gerci sen ve senin gibiler ne anlar 😒

kimyerim

sizin gibiler için dün yayınlanan albümde çok güzel bir şarkımız var dinlemeni öneririm.Sözler bizzat liderimizden 😀
https://www.youtube.com/watch?v=a59In3lTEBA
bir parçasını yazabilirim ama “Yanlış düşünüyorsun, SM idolü için, tavizli olmak düşündüğünden daha zor. Ben olmak isteyebilirsin, ama düşündüğünden daha zayıfsın.”

kübra

bu haber değil pann postu yani bunu senin benim gibi hayranlar yazıyor şunu bir anlayamadınız. ayrıca nct’nin youtube izlenmelerinin en yüksek olduğu ülke amerika yani orada çok büyük hayran kitlesi var, çok yetenekli bir grup, tabi ki gidecekler.

googoo

SM mi Amerika’ya götürdü? Pardon ama o çocuklar hak etti de gitti.Gitmeleri size neden bu kadar battı anlamadım ama boş yapacaksan az ötede yap.

Melanie

Yorumdan army kokusu alan bir ben miyim?

suna

Kuduruklar gelmiş gene dkkdkd ağlama kuzum geçicek oyy kıyamam sana

Ree.a

Kanadalıyım ve Kanadada büyüdüm arasındaki tek farkı gösterir misin? Ayrıca, Mark Kanadalıyım dediği halde niye ‘İngilizcen çok iyiymiş’ diyor? Kendinle çelişiyorsun, yapma.

Litzz

Bunun neresi irkcilik ya. Irkciligin neoldugunu biliyor mu bu insanlar?!

Ree.a

Bak şimdi. Senin ailen Fransa’da yaşıyor diyelim. Sen de doğma büyüme fransalısın. Ama etnik kökenin türk. Bir fransız gelip sana ‘Vay, fransızcan iyiymiş’ dese tuhaf olmaz mısın? Aynı şey. Netizenlerin dediklerine katılmayacağız diye kendinizi şekilden şekle sokmayın.

Ve senin ırkçılığı bilmediğin kesin.

Last edited 3 ay önce by Ree.a
Mavi

Yeminle güldüm kadın nerden bilsin kanadalı mı değil mi ona göre Koreli .Cahil cahil konuşmayın ya ne bekliyorlardı kırmızı halılarla mı karşılayacaklar .Sunucular bile neden orda olduklarını düşünüyorlardır .Bu nugu grubu kenara alın .

TaeTae

of ne hazımsızsınız ya

Merve Nur

😂😂😂 Sen kendini avut ..Bu zeka sana cok fazla (!)
Sen daha adam akilli konusamiyorken adamlar rap ,dans ,vokal ve daha fazlasini yapiyorlar ..Yeni jenerasyonun en basarili grubu olduklari besbelli Birde Stray Kids grubu benim gozumde dahada yukselecekler ..Senin gibilerde anca seyredip kuduracak 😃😁
Basarilarini izlede kudur

Nini

Bu da yeni moda oldu. Nugu’nun ne anlama geldiğini öğrenen başlıyor “BuNLar NuGu.s.s” demeye. Biraz olgunlaşın. Yetenekli ve hayran kitleleri geniş. Siz oturduğunuz yerden sallarken onların başarıları artmaya devam ediyor. Üzüldüm senin adına, yazık.

Ree.a

Sm rookies tanıtıldığından beri manyak popülerdi. Bak daha rookies zamanlarında. Özellikle de Asya’da. Tayland’ın ünlü dergilerine çekimler yaptılar. Ünlü radyo şovlarına katıldılar. Daha o zamanlar. Taeil, bir OST söyledi. Ki daha aklıma gelmeyen bir çoğu. Nugu dediğin grup 1 milyon satışa ulaştı. Ayrıca fazlasıyla da popülerler. Bunu yazdığında grup daha üç yıllık bir grupmuş… Yazık. O aptal koreliler gibi konuşmuşsun bir de.