[PANN] EXO'nun 'Growl' zamanındaki popülaritesi

O zamanlardaki popülariteleri nasıldı? O zamanlarda neredeyse tüm gençlerin EXO-L olduğu söyleniyor?

Gönderi tepkisi: (+322; -61)

1. [+223; -15] Ben o zamanlar ortaokuldaydım ve acayip popülerdi, 2014 yılında sınıfta “En sevdiğin idol kim?” diye sormazdık, “EXO’yu seviyor musun?” diye sorardık

2. [+209; -4] Şimdi EXO’nun o zamanlarda popüler olmadığını düşünen çok kişi var ㅋ biliyorum sadece alınganlık yapıyorlar, ben ortaokuldayken gerçekten popülaritelerinin şakası yoktu,,

3. [+180; -4] Herkes olmasa da 4 kişiden 3 tanesi EXO’yu tanıyordu

4. [+111; -1] Reply 2010 çekilirse EXO hayranları kesinlikle yer alır, o seviyedeydi yani

5. [+94; -2] Eğer jenerasyonlar boyunca gençlerin trendleri şeklinde gidersek şu sıralama doğru olur, H.O.T-TVXQ-SUJU-EXO

Kaynak: Pannchoa

39 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Saygılı Cevap ver

Exo’nun fandomu şu anki malum fandom gibi yol geçen hanı olmadığı için bazıları Exo flop demiş. böyle flopluğa can kurban. Exo gerçekten de duvar.

suna

Kdkdkd bir zamanlar sizin fandomda yol geçen hanıydı ama dkxk Kim popüler olursa o fandom çok büyüyor her türden insan giriyor. Bir zamanld size de olmuş şeyi sadece tek gruba oluyormuş gibi göstermezseniz sevinirim. Şu an sizin sakinleşmenizi sağlayan şey Fandomun oturması. Bu her grupta olan bir şey. Dipnot: BTS fanı değilim. 2.nesil fanı olan Exo-L’in de ne hallere girdiğini görmüş bir fan.

Abs

Aldığın eksiler iyi bir cevap olmuştur umarım

MeU , Once and ReVeluv

Oo

Kraliçe2NE1

EXO sadece EXO olarak bu günlere kadar geldi.Her zaman orijinalliklerini korudular,tüm konseptleri kendilerine yakıştırdılar ve farklı hisler yaratan şarkılar söylediler.Sabahtan akşama kadar bilgisayar başında durmaktan beyin hücrelerinin atasını ağlatmış birer zombiye dönüşmüş aşağılık kompleksli insanlar her yerde EXO antiliği yapınca ellerine bir şey geçeceğini düşünüp kendilerini tatmin etmeye çalışsınlar ama bir şeyden de haberleri olsun,onlarca badire atlatmış olmasına rağmen yıkılmayan EXO başka gruplar üç beş fazladan ödül aldı izlenme sayısı yüz milyonları geçti diye yıkılmaz.Onları var eden şey ödüller ya da izlenme sayıları değil çünkü.Ayrıca EXO’nun yerini birilerine bıraktığı falan yok,onlar kendi tahtlarına kurulmuşlar zaten diğerleri kendilerine başka yer yaratsın… Read more »

Merve Nur

Helal kardes bunlar anca sidik yaristirir .EXO nun basarisini kabullenmek yerine saga sola catma telasindalar . Cikislarinda sadece onlarin gruplari zorluk yasadi EXO zaten buyuk sirkette cikis yapti bir eli balda bir eli yagdaydi(!) Cikis yaptiklarinda Sm in hatasi olarak anilan da EXO degildi zaten . Sirket onlara deger bile vermiyordu dagitmayi bile dusundu grubu ..Daha ne sayayim bunlari bilmeyen yeni yetme bebeler gelip EXO ya flop diyor . EXO growl ile basarisini ilk olarak kanitladi Key bile SM binasinin sarkinin gelirleri ile yapildigini soyledi bir programda ..SM o zamanlar buyuk bile degildi EXO basta olmak uzere bir kac grup… Read more »

suna

Kardeş savunduğu şeyi anlarım ama SM o zamanlar büyük değildi şu an onu büyüten Exo demekte biraz abartı olmadı mı? SM zaten dev bir şirketti. Şu an daha da büyük olması Exo sayesinde. Öyle bir abartıyorsunuz ki yakında Exo olmasa SM bir hiçdi diyeceksiniz dldl Ayrıca Exo’nun çıkışta çok büyük problemler yaşamadığını hepimiz biliyoruz. Rahat bir debut dönemi yaşadılar. Yaşanan zorlukları hemen hemen her grup yaşamıştır zatem hala sadece Exo çekti diye söylemlerde bulunmayın. Exo’nun en zor dönemi ayrılıklar dönemiydi. İpin inceldiği yer orasıydı ama zaten o sırada zirvedeydiler. Yani diğer gruplara kıyasla çok büyük zorluklar yaşamış gibi konuşmanız cidden… Read more »

JenBellaShakespare

Rahat bir debut dönemi ne zaman yaşamışlar acaba, biz niye göremedik

Sinem Ay

Şuanda kpopta EXO bir duvar. Onlar hallyunun kralı. Asyanın temsilcileri. Başka kulvarlarda yarışan gruplarla EXO’yı mukayese etmete kalkışmayın. Komik oluyorsunuz.

Yuta gülünce günüm güzelleşiyor

Boş yapmayın! Benim sinirlerimi bozmayın. EXO’yu ve bizi küçümsemek sizin ne haddinize? Saygısızlık yapmayın.

INFINITEXO

Ya lütfen saygısızlık yapacak Army’ler girmesin EXO postuna falan. Flopmuş. Komik olmayın. Nedense sürekli Army’ler gelip EXO’ya laf ederken hep EXO-L’ler kötü oluyor. Madem flop gözünüzde yorum yapmayın susun oturun. Ama yok illa herşeye mualefet olacaksınız…. Bende BTS’i sevmem ama BTS postlarının altına gidip BTS şöyle böyle kötü demem çünkü fanları ne kadar saygısız olurlarsa olsunlar ortada emek var….

:)

valla ben her gün bts postunda exol görüyorum ama nsnsnsjqjsj at gözlüklerini takip biz iyiyiz tripleriniz yok mu ah ah prensesler aslında kötüsünüz ama güzel gizliyorsunuz aferin:)

Bune

Şu army ve exol kavgalarina aklım ermiyor ya neyin kavgası bu.Sana göre başarısız bana göre başarılı kişiye göre değişir bu insan en çok neyi seviyor ilgi duyuyorsa onu savunma gereği duyuyor ancak terbiyesizlik yapıp emek ve geçmis başarıları kimse yok sayamaz.Hangi grup sonsuza kadar sizinle kalacak kim kaldı eskilerden yeni gelen daha fazla seviliyor nesil değişiyor çünkü.Exo nun flop kaldığını hiç düşünmüyorum artık Exo-l’ler de ödüle doymuş grup gibi adamlar ödülleri kıçlarına takmıyor.Almis alacağını para tuzağı olan ödülleri napsın artık.Armyler sürekli bir bahane üretip exoya saldırıyor ayıp ya gidin kendi grubunuza ilgilenin

yummix

Sanırım VIP vs EXOL şimdi EXOL vs ARMY oldu 😶😶

Ei

Öff hiç değilse o zaman karşımızda gerçekten bir şeyleri başarmış insanlarla karşıkarşıyaydık, şişirilmiş balonlarla değil

X

BTS şişirilmiş bir balon değil. EXO popüler bir grup Love Shot şu an en çok hoşuma giden şarkılardan biri ama BTS olmasaydı K-Pop’un bu kadar tanınacağını düşünmüyorum.Big Bang ‘in büyük şeyler başardığı konusuna katılıyorum ama BTS de büyük şeyler başardı. Billboard müzik ödüllerine katılan ilk K-Pop sanatçısı oldu. Hiç tanınmayan iflasın eşiğinde olan bir şirkette çıkış yapmalarına rağmen oldukça büyük yerlere geldiler. EXO’yu seviyorum ama EXO-L’ler (bazıları) yüzünden EXO’dan soğuyorum. Biri EXO dinlemeye başladığı gibi BTS’e çamur atmaya başlıyor ya da biri BTS dinlemeye başladığı gibi EXO’ya çamur atmaya başlıyor. Bunu aşmamız gerekli.

buse

Aynisi benim icinde army icin gecerli daha gecen GD ile dalga geciyordunuz (idolunuzun idoluyla) ne ayak?

Yav he he

Hahahaha o değilde netizenler sanki üstünden 8-10 yıl geçmiş gibi konuşmuşlar ya çok komik geldi birden. 3.jenerasyonun başlamasını sağladılar işte bence asıl patlamayı Overdose ile yaptılar ve aniden çöküşe geçtiler. Çöküş dediğim başarıları değil yanlış anlaşılmasın bilenler bilir Overdose 12 üyeyle yapılan son comebackti. Daha promosyon yapılamadan büyük bir şokla Kris’in ayrıldığı duyruldu millet daha bunu atlatamadan Luhan da gitti. Çok zor bir dönemden geçtiler ama yine de yıkılmadan ayakta durmayı başardılar. Şimdi yiğidi öldür hakkını yeme demişler. O yüzden kimsenin haddine değil çocukları ve başarılarını hafife almak. 3 üye kaybedip sizin başınızda artık bittiler düşecekler diye bekleyen akbabaların sevincini… Read more »

suna

Growl zamanı cidden zirveydi. Overdose ile de mükemmelliyeti yaşadılar. Exo çıkışından beri takip ettiğim bir gruptu. Cidden çok başarılılardı ama 12 kişi oldukları dönemi hala unutamıyorum. O dönem ayrı bir tatlıydı.Artık onlarda efsane grupların listesindeler. Ve yerlerini başka gruba teslim ettiler.

ef

yorumun sondan bir önceki cümleye kadar güzeldi ama sonu çok saçma. onlar growl zamanından beri tarih yazıyor ve yazmaya da devam ediyorlar. kimse yerlerini almadı alamayacak da. kabullenelim şunu arkadaşlar

suna

En iyi grup olmamaları kötü grup oldukları anlamına gelmiyor. Şu an hala 3 büyük grup listesindeler. Ama en iyi grup oldukları dönem geride kaldı. Lütfen biraz objektif olun. Eski yazdıkları destanlar rekorlar geride kaldı. Artık bir yenisini ekleyebilecek kadar güçlü değiller. Çünkü şu an başka grubun dönemi. Net olarak söylüyorum bu o grubu sevdiğim ya da tuttuğum için değil. Objektif bakınca öyle olmadığı çok iyi anlaşılıyor. Umarım her şeyde en mükemmel olma hırsınızı bir kenara bırakır grubunuzun kalitesiyle ilgilenirsiniz. Her şey gelip geçici. Herkes her zaman zirve olamaz. Önemli olan nasıl anıldığındır. Bu imajı bozmayın lütfen.

Ashily

Doğruyu söylemek gerekirse EXO’yu debutundan itibaren takip ettim ama üye ayrılığı yaşadıktan sonra eski kalitesine tekrar kavuşamadı o efsane performansları growl zamanlarını kim unutabilirki ama popülarite yine değişti EXO hala iyi bir grup ama yerini BTS’e bıraktığını kabul etmeli bazı fanlar çünkü BTS birçok konuda etkiliyor tarafsız gözlerle bakın biraz.
Kimse birbiriyle kavga etmesin iki grubu da seviyorum ama saçma kavgaları görünce hiçbir grubun fanıyla muhatap bile olmak istemiyorum gerçekten çok rezil görünüyorsunuz. Yapmayın bunu sizin için çok üzülüyorum.

.

exo baya baya uzun zamandır flop. yaptıkları şarkılar olsun hayran kitlesi olsun eskisi gibi değiller hiçbir konuda….

haklı

Allah idolüne de böyle flopluk verse kalkar şükür namazı kılar dfkjsd

.

kendini kandır :d

Fann

Bence kendini kandıran sensin :d

LOL

Bari bir şeyler öğrendikten sonra gelip yorum yazın. EXO kendi rekorunu kırıyor sürekli. Her geri dönüş bir öncekinden daha başarılı oluyor. Hayran kitlesi git gide daha da büyüyor ki albüm satışları da her seferinde artıyor. EXO flopsa K-Pop sektöründeki herkes floptur. skjfhdsk EXO burada ve hiçbir yere gitmiyor. Sizinkisi sadece kıskançlık ve çekememezlik olmuş artık.

.

NE SHSJDKXL Hayran kitlesi artıyordan sonrasını okumadım skkdjfjsksk

buse

BIGBANG, TVXQ haric

...

keşke herkes EXO kadar flop olsa da sektör kaliteyi sadece EXO dan görmese…

.

exo en başta flop değildi çok popülerdi evet ama artık değiller neden flop kaldığınızı kabullenemiyosunuz anlayamıyorum herkes farkında siz fanları bile ama maalesef yediremiyosunuz.

ef

kendi grubunu yüceltmek için bir gruba saldırmak nasıl bir kafa ya? idolleriniz şu an popüler olabilir ama hiç kimse exo gibi olamayacak senin de grubun bir çok skandalın üstünden kalksın ama böyle zirve de kalmaya devam etsin öyle konuşalım olur mu? exo her yıl kpop’a yeni şeyler katıyor, yeni rekorlar kırıyor. hiçbir şekilde promosyon yapmamalarına rağmen ödül alıyorlar love shot ile. ya exo’yu bir salın ya grubunuz asla bir exo olamayacak. kabullenemiyorsunuz, kıskançlığınızda boğulun

Bu ne diyor

HAHAHAHAHAHA

haha

Armi kesin bu

Fann

Bencede dkdmmd

Zehra

Umarım senin idollerin de zamanı gelince bu kadar flop olur

A..a.s

Hahahaha exo nasıl flop be allahın unuttuğu şu yerde bile -yaşadığım yer oluyor- her yerde exoyla alakalı şeyler görebilirsin. her yerde tanınıyorlar.

Merve Nur

EXO flop mu 😂😂😂😂 Buna gulunur anca 3.jenerasyonu baslatan, rekor ustune rekor kiran,surekli kendini yenileyip gelistiren,Surekli farkli konsep ile hayranlarin karsisina cikan,Albumleri milyonlar satan,Bir cok dans coveri ve sarkisi coverlanan ,Elestirmenlerden bile tam puan alan,Egitimli Emre Yucelen San hocasinin tabiriyle ‘Yanan Grup’ diye adlandirilan EXO dan mi bahsediyorsun ..
EXO nun basarisi artikca sallayani kiskanani da artiyor anlasilan .
Sen kudurmaya devam et EXO her zaman yukselmeye devam edecek ve her zaman basarili bir grup olarak anilmaya devam edecek ❤💙💕

Bgrs

Comeback yapmadan listelerden inmedi bu adamlar, eskisi gibi değiller çünkü her seferinde eskisinden daha büyük rekorlara imza atıyorlar, hayran kitlesi 2013 yılından 3 milyon daha fazla, çantasında oppalarının amblemiyle gezen çocuklarla değil resmi kayıtlarla söylüyorum, Kore nin kendi müzik/vidyo sistemlerinde liste coşturuyorlar, youtube kullanmıyorlar bile, comeback yapmadan oppalarının bacaklarını titrettiği için Exo ya kızgın olan zavallılara da bunu izleyip çıldırmak düşüyor 🙂 it ulur kervan yürür :*