[PANN] İdollerin ilişki yaşaması hakkında ne düşünüyorsunuz?Hayranların sevgisi sayesinde para kazanıp karınlarını doyuruyorlar, bu yüzden ilişki yaşayamazlar diyorsanız: gönderiye artı verin
İdoller hayatlarının en güzel zamanlarında bile ilişki yaşayamıyor, üzücü diyorsanız: eksi verin  

Dürüst olacağım, idollere hayranlık yapan biriyim ve ilişki haberi çıktığında onlara hak versem de biraz üzülüyorum. Aynı zamanda da diyorum ki, benim biasım en büyük amacı ‘sanatçı’ olmak olan bir ünlü, yani “hayranların sevgisinden beslenip para kazanıyor” mantığı kullanılmamalı. Tabii ki asıl amacı halktan sevgi ve ilgi görmek olan idoller var, ama böyle bir zihniyetle zaten başarılı olamazlar bence.

Gönderi tepkisi: (+386; -501)

1. [+219; -63] İdollere yetenekleri, performansları ve karizmaları için para harcıyoruz biz, değil mi? Bu idollerin özel hayatı üzerinde de hak iddia etmek zorunda mısınız? İşlerini düzgün yapıyorlarsa, hayranlarına nazikçe davranıyorlarsa, 4-5 yıl sonra ünlü olarak yerlerini sağlamlaştırdıktan sonra ilişki yaşıyorlarsa eğer bu oldukça ideal olur. Biasınızı sevebilirsiniz, ama lütfen onlara sahip olduğunuzu düşünmeyin. Sahne arkasında onlar da bir birey, aileleri, arkadaşları, kardeşleri var. Aynı bizim gibi onların da sevgilisi olabilir. İdoller karşılığında hiçbir şey vermeden hayranların parasını almıyor sonuçta. Lütfen hayranlığınızı kontrollü yapın, idolleri sahiplenmeyin.

2. [+175; -67] Bence ünlü olmak isteyen insanların aşk hayatından vazgeçmesi gerek. Özellikle hayranların sevgisinden para kazanan idoller. Biasınızın sevgilisi olduğunu öğrendikten sonra ona hayranlık yapamıyorsunuz

3. [+173; -39] Köpeğinizi sevmeniz, sevgilinizi sevmeniz, arkadaşlarınızı sevmeniz, ailenizi sevmeniz, hepsi farklı tür bir sevgi. Hayranların biaslarına karşı duyduğu sevgi de bir sevgiliye duyulan sevgiden farklı olmalı. Nasıl aynı olabilirler ki zaten? Sevgilime de bu kadar para harcarım diyorsanız o parayı biasınıza harcamayı bırakmalısınız.. dürüst olalım şimdi, gerçek hayattaki sevgililerine çok para harcayan insanlar da daha sonra ayrılsalar ‘param boşa gitmiş’ diye düşünür çünkü

 

Kaynak: Pannchoa

Abone Ol
Bildir
guest
18 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Jidduya

Parayla albüm alıyoruz idolümüzün tapusunu değil. Evlenmesi bile gayet doğal.

Bbibbi

Idol olarak çok sorumlulukları var. Hem şirkete, hem onları destekleyen insanlara. Ama bu sorumluluk özel hayattan vazgeçmek olamaz. Kimse aşktan vazgeçemez. 2. Yorum ne dediğinin farkında mı acaba? Bizim fıtratımızda sevmek, sevilmek var. Her canlı bir yol arkadaşına ihtiyaç duyar. Sadece insanlar için geçerli değil bu. Aynı zamanda onlara hayran olmayı seçen bizleriz. Bizler de kendi yaptıklarımızdan sorumluyuz. Onlar üzerinde iddia etmek? Bence idoller 21. yüzyılın asıl köleleri.. Özellikle Asya piyasasında. Hayalleri için giriyorlar belki de, belki de ellerinde olan tek şey yetenekleridir, belki paraya ihtiyacı olduğu için bu yolu seçenler olmuştur. Biz bunları bilemeyiz. Sırf sevilmek, hayran kazanmak için… Read more »

fiçufiçufiçuuuu

İlk yorumu yapanı bulup alnından öpmek istiyorum <3 Siz onlara para harcıyorsunuz onlarda dans ediyor,şarkı söylüyor hatta sizin iğrenç tacizlerinize bile sessiz kalıyor yani fazlasını alıyorsunuz verdiğiniz paranın o yüzden salın artık şu insanları yeteeeeerrrrrr

.pp.

Sevmek sevilmek çok güzel hisler. Ki bizlerin sevgilisi olup mutlu oluyorsak ve bunu istiyorsak onlarinda bunu istemesi ihtiyaç duyması çok doğal ve olası bi durum. Şöyle bi durum da var idoller gerçekten çok yoğunlar bu yoğunlukta sağlıklı bi ilişki yürütmek zor oluyordur. Konserden konsere koşmalar geri dönüşler çekimler şirketin stresi gelecek kaygısı yakalanma korkusu düşüşler yükselişler daha bir sürü bilmediğimiz nedenler bunları düşündükçe idollerime cidden çok üzülüyorum. Ki bir programda biri tanıdığı bütün idollerin neredeyse hepsinin depresyonda olduğunu söylemişti. Umarım her şeyi aşıp kendilerini mutlu edicek şeyler bulup mutlu olurlar.

Btsarmyy

Aşk bir anda planla kurulan birşey değildir. İstemsizce oluşuyor bir şekilde. Aniden aşık oluyorsun zamanını ona ayırmak istiyorsun. İnsanlar idol olmak için planlı çalışıyor ve idol olurken ilişkiyi önemsemiyor başlarda belkide ama birden aşık oluyorlar bu onların özel hayatı hala eskisi gibiyse bence sorun olmamalı. Aksine hayranlar yanında olarak gerçekten fanlık yapmalılar

🌹

En çok eksi koymuşlar yemin ederim siz beyinsizsiniz.Sahsen biasımin sevgilisi olsa mutluluktan takla açarım bana verdikleri sarkıları yetiyor.Turkiyede oldugum icin değil.Türk sanatcilarida sevdim delice ama sevgilileri olunca kin gütmedim anti olmadim.Onlar bana güzel sarkılar veriyorlar saygılılar bu bana yeter.Bana aşık olacak diye degil,sarkılarinı ve saygılarını seviyorum.Bana aşık olmayacağınıda biliyorum beni tanımıyorlar bile neyin umudunu taşıyayım ki? Su idolleri rahat bıraksanız sevgilileriyle rahat bir sekilde takılsalar.Bu konuda hyuna edhwan,shin min ah, kim woo bin’ni takdir ediyorum keşke kimse takmasa.

..

“İdoller hayatlarının en güzel zamanlarında bile ilişki yaşayamıyor, üzücü diyorsanız: eksi verin. ” haberin açıklaması bu.
Habere – verilmesi iyi aslında

Rubyjane

Eksi sevgili yapmaları normal diyenler

marpessa

ben idollerimi her zaman destekleyeceğim. onların özel hayatlarına, seçimlerine, kararlarına saygı duyacağım. çünkü ben idolüm dediğim kişiyi ‘örnek’ alıyorum. ona sanki benimle birlikte olacakmış gibi sahiplenmiyorum. robot değil ki bu, insan. aşık olabilir, üzülebilir çünkü onun da duyguları var. unutmayalım ki onların da aileleri, arkadaşları var, bizler gibi sevgilisi olmaları normal hele ki 1.netizenin de dediği gibi “işlerini düzgün yapıyorlarsa, hayranlarına nazikçe davranıyorlarsa, 4-5 yıl sonra ünlü olarak yerlerini sağlamlaştırdıktan sonra ilişki yaşıyorlarsa eğer bu oldukça ideal olur.” 🗨️

Ei

Kendi adıma konuşursam aklımdaki “derin-düşünceli insan” imajı tamamen “yüzeysel”e dönüştü. Net. Bunun sebebi de birlikte olduğu insanlar ve zaman aralığı.

Stunnn

Katılıyorum %100 düşündüğüm ile aynı şeyi söylemişsin.
Büyük ihtimal Kore’nin çoğu zengin ve iyi görünümlü insanları böyle. Kimin eli kimin cebi farketmez kıvamında. Takılıyorlar sık sık

Stunnn

Sanatçı/idolün tavırlarına, tutumuna, işine ve hayranlarına olan saygısı ve çabasıyla doğru orantılı ilişkiye saygı derecesi. İşin duygusal olmayan yanına bakarsak bu insanlar tonlarca para kazanıyor… kimse hak talep edemez lakin eleştiri ve yoruma hakları var fanların. Karşılıklı bir ilişki var çünkü. Birde şeye göre değişebilir eğer kişinin sevdiğin sanatçıya zarar verebilecegini ve iyi bir insan olmadığını düşünüyorsan insan ister istemez bir seyler söyler.

SURMEW-BTS

bunun sorulması bile büyük ayıp, utanç ve yanlış, onlarda sizin bizim gbi insanlar sırf biz onları çok seviyoruz, albümlerini vs alıyoruz diye evlenmeyecek ya da sevgilileri olmayacak diye bişey yok. evet onlar için çok para harcayan, üstüne bir sürü hediyeler gönderenler var ama onlarda güzel şarkıları, performansları ve fanlarla etkileşimleri ile bunu çok güzel geri ödüyorlar, zaten ilk başta ”dış görünüşe , fiziğe vurulanları” saymazsak hepimiz onları güzel, sesleri, dansları, yaptıkları şarkılar için seviyoruz, sonra da ekonomik durumumuz yeterliyse, imkanımız varsa albüm alıp, konsere gidiyoruz, ürünlerini alıyoruz cart curt…. vs vs bazı fanlar sevdikleri idolleri kendi kafalarında kendi sevgilileri olarak… Read more »

Ei

Üzgünüm, o insan artık sadece sahnede dans eden biri olmuyor, evlenme fantezileri kurduğun biri de olmuyor. Bu siyah bu beyaz diye bir kesinlik yok. Hayatında değer verdiğin, zamanını geçirdiğin, seninle iletişim kuran, arkadaşınmış hatta ailenden biriymiş gibi oluyor. Bu insanın biriyle birlikte olması değil kiminle birlikte olduğu benim ona bakış açımı bi hayli değiştirir. Yakınınızdaki biri sizin değerlerinize tamamen ters biriyle birlikte olsa o insana karşı ne kadar sevgi besleyebilirsiniz? Gözüme sokulan bu kadar şeyden sonra olmaz.

SURMEW-BTS

İnsanların kendi hayatları vardır, sahnede ki mesleğini yaptığı zamanla, kamera arkasında ki zamanı farklıdır, o kişi birinin çocuğu, birinin sevdiği, birinin arkadaşı, birinin yakınıdır ve hayatta kendi kararlarını kendi isteğiyle verir. Onun da diğer her insan gibi sevdiği birlikte olmak istediği kişi vardır, özel hayatı ve mesleki hayatı birbirinden ayrılmalıdır. Siz ne düşünürseniz düşünün o kendi sevdiği istediği kişi ile birlikte olma hakkına sahiptir ve biz şarkıcıları oyuncuları vs kameralardan gördüğümüz kadar tanıyabiliyoruz, kimseyi asla gerçekten tanıyamayız, birlikte olduğu kişiler hakkında kendi gördüğümüz kadar olumlu ya da olumsuz bir yargıya varmamız yanlış, bir “fan” olarak bir “idolün” birlikte olması gereken… Read more »

SURMEW-BTS

Ayrıca birlikte yaşadığım ya da büyüdüğüm kardeş, abi, akraba, arkadaş vs ile çok sevip dinlediğim bi insanın birlikte olduğu kişiyi umursamak farklı şeyler kaldı ki her insanın senin neyin olursa olsun birlikte olduğu kişi onu mutlu ediyorsa sıkıntı yaşatmıyorsa, olduğu yettiği kadar iyi biriyse istediği kişiyle birlikte olabilir ve ne olursa olsun o onun hayatı sevdiği kişi kim ya da nasıl biri olursa olsun istediği kişiyle birlikte olabilir, gerçekten yakınında olup birlikte büyüdüğün kişi ile kameralar karşısında gördüğün kişiyi birbirinden ayırmak lazım, kameralar karşısında görüp tanıdığın kişiyi gerçek anlamda tamamen tanıyamazsın onun sevdiği kişiyide asla gerçek manada tanıyamazsın o yüzden… Read more »

Negüzel

Ben biasımın sevgilisi olursa mutlu olurum onun için. Desteklerim de ama ona eskisi gibi bakamam. Soğurum. Sadece kliplerini falan izlerim ama her gün takip etmem ne yapıyor ne ediyor diye. İdol olmak isteyenler başından bunları biliyor olmalı. Sevsin, aşık olsun, evlensin, çocuğu olsun ama ben onun için eskisi kadar heyecanlı bir fan olamam.

Lllll

Tam olarak bu