Benzer Yazılar

[PANN] Jennie, Yeri ve Jang Wonyoung bu kadar nefret almayı hak ediyor mu?

[PANN] Jennie, Yeri ve Jang Wonyoung bu kadar nefret almayı hak ediyor mu?

1. Yeri:

Sahne performansları ve diğer üyelere uyum sağlayamaması yüzünden çok tepki aldı. Gerçek şu ki Yeri çıkış yaptığından beri, yani gruba eklendiğinden beri sadece nefret alıyor, buna rağmen elinden geleni yapıyor. Pann’da takılan kompleksli kızlar Yeri’nin sözlerini, yüz ifadelerini inceleyerek Yeri’nin kötü tavırları olduğunu iddia etti (Kaba biri, grup üyelerine karşı terbiyesiz falan dediler) 

Sonra Yeri’nin sahne performansı tartışma olunca Pann bu şansı kaçırmadı! Yeri’yi boş yere eleştirenler şimdi ona saldırmaya bahaneleri olduğu için mutlu oldular.

O zamandan beri Pann’dakiler gifler yapıp en çok tıklanan gönderileri spamliyor, Irene’in güzelliğini ve çok ilgi çekmesini kıskananlar Irene ve Yeri’yi birlikte eleştirmeye başladı, onları diğer üyelerle kıyaslayıp dışlıyorlar.

Fandom sırf Irene ve Yeri’ye saldırmak için bir araya geldi desek yalan olmaz. Joy, Wendy ve Seulgi’nin akgaeleri (Akgae: Grupta sadece tek bir üyeye hayranlık yapanlar) bir araya gelip Yeri’yi eleştirdi, sonra suçu Reveluvlara attılar.

[PANN] Jennie, Yeri ve Jang Wonyoung bu kadar nefret almayı hak ediyor mu?

2. Jang Wonyoung:

Küçük olmasına rağmen mükemmel ve ilgi çekici bir güzelliğe sahip, bu yüzden kompleks yapan Pann kızları ona ‘sağcı idol’ dedi, çünkü eleştirecek başka bir şeyleri yoktu. Şirketi eleştireceklerine direk kızın grubunu eleştirmeyi seçtiler. Özellikle de Wonyoung’ın yüzüne ve fiziğine saldırıyorlar.

Sonra onunla dalga geçmek ister gibi ‘yem’ gifler hazırladılar, sırf nefret alsın diye sahte gifler. Pann kızlarına “kıskanç” dendiği için Wonyoung’a nefret yorumu yazmalarını arka çıkaracak bir bahaneye ihtiyaçları vardı.

Olayın gerçeğini bilmeden, sadece giflere bakarak Jang Wonyoung’ın Japon üyelerle anlaşamadığını iddia ettiler. Produce 48 çıkışından şimdiye kadar Jang Wonyoung’ın çok büyük hayranıymış gibi davranıp ‘o artık kaba biri’ diye tavır tartışması çıkardılar.

[PANN] Jennie, Yeri ve Jang Wonyoung bu kadar nefret almayı hak ediyor mu?

3. Jennie

Jennie şu anda 1 numaralı trend idol.  

Yeri ve Jang Wonyoung gibi güzel bir yüzü var, asil bir imajı var. Bu bile Pann kızlarını kıskançlığa boğmaya yetti.  

Hiçbir tartışması yokken bile “Sadece Jennie’nin reklamını yapıyorlar”, “Güzel değil” falan diye eleştiri alıyordu. Bu yeterli olmamış olacak ki sonra diğer üyelerle arası iyi değil diye hikayeler uydurdular.

Sonra performans tartışması çıktı, şirketinde yüksek kademeli biriyle ilişkisi olduğu dedikodusu çıktı. Pann bunu kullanıp her türlü s*ks şakası yaptı, çok kaba yorumlar yazdılar.

1 Ocak’ta ilişkisi açıklandı. Jennie şu ana kadar hiçbir erkekle anılmamıştı, ama Pann kızları buna inanmadı ve sevgilisi olan o erkek idol ile aşkstagram yaptığı iddia edildi. Hayranlar Pann’a güvendi ve fandomdan ayrıldı.

Gönderi tepkisi: (+347; -668)

1. [+161; -64] Diğer ikisini bilmiyorum, ama Jennie.. bence hak ettiğini buluyor.
> Gerçek şu ki Jennie senin unnilerin ve oppalarından daha çok konuşuluyor, ona zarar veremediğin için şu an bile kıskançlıktan kuduruyorsun ㅋㅋㅋ Üzücü
> Ne demek hak ettiğini buldu? ㅋㅋㅋ Tavır tartışmasından önce bile siz manyak s*rtükler Jennie’yi zorba olmakla, kötü tavırlara sahip olmakla, çirkin olmakla suçlayıp durdunuz, biri bitti diğeri başladı

2. [+158; -42] Söyleyecek sözüm yok…
> Söyleyecek sözüm yok = Her şey doğru, karşı çıkmaya korkuyorum, ne yapsam bilmiyorum~~~
> Gönderi doğru ve gerçekleri anlatıyor, ama sen bunu kabul etmek istemediğin için öylesine okuyup geçtin

3. [+81; -18] + Taeyeon, IU, Nayeon
> Ama hepsi çok çalışıyor
> Televizyonda Nayeon yan profili görünmesin diye saklanmaya çalışıp duruyordu, çok üzülmüştüm.. böyle güzel bir kızda hiçbir kusur yok
> Nayeon Sixteen’deyken bile Pann’da zorba olmakla suçlanıyordu

4. [+65; -11] Ama Yeri ve Jennie’nin sahnede tembellik yaptığı doğru.

5. [+51; -3] Yeri Red Velvet’e girince çok eleştiri aldı, gerçekten üzücüydü. Jang Wonyoung hakkında bir fikrim yok. Jennie’yi seviyorum, ama grubunu kötü etkilemesi beni hayal kırklığına uğratıyor

6. [+43; -8] Yeri hakkında bir fikrim yok, Jang Wonyoung’ı tanımıyorum, ama Jennie’yi sevmiyorum.

7. [+40, -33] Yeri nefret almayı hak ediyor ^^
> Oha ㅋㅋㅋㅋ Delirmişsin

8. [+28; -8] Ama Jennie ve Yeri nefreti hak ediyor
> Yeri ve Jennie bu yorumu görse ne düşünür acaba.. Hiç tanımadığın insanların nefreti hak ettiğini söylüyorsun — böyle yorumlar yapacağına kendine dön bak

9. [+26, -4] Kız grubu üyelerine yapılan bu nefret yorumları yine kız grubu hayranları tarafından yapılıyor, ama erkek grup hayranlarıyla kavga ediyor gibi davranıyorsunuz, komik. Yeri için bir sürü akgae yorumu gördüm, ama o yorumları siz yapmamış gibi davranıyorsunuz şimdi.

10. [+4; 0] Hepsine katılıyorum.. Üçünü pek iyi tanımıyorum, ama Nayeon da kişiliği, tipi, fiziği ile çok nefret aldı, biri bitiyor diğeri başlıyor.

 

Kaynak: OoJoo

64 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Effie

Neymiş bu kadar şeye rağmen az hasarla çıkmış predebutta nefret edilen jennie debutunda nefret edilen jennie yg ile yatıyor teddy ile yatıyor denilen jennie. Jennie kai ile çıkıyor diye kadınlığına saflığına laf edildi seks yaptığı ima edilerek. Olmayan şeyler oldu gibi gösterildi itiraflar atıldı. Jennie gayette gereksiz nefret aldı. Jennie doğum gününde özür dilemek zorunda kaldı. Oradan yatağından pc başından yorum yapmak kolay tabi bu kız 2013den beri nefret aliyor 16 17 yaşındaki bi insana neler dediler iftira attılar. Yazık burada anca konusmasını biliyorsunuz. Diğerleri gibi kızın ağzına tükürülmediği için hiç etkilenmiyor çünkü o insan olmuyor. Rezilsiniz.

,,

jennie ye laf edilen kötü şeyleri tabiki de tasnif etmiyoruz isterim ki hiçbir kadına hiçbir sanatçıya cinsel yönden ya da kötü bir hakaret denilmesin ama deniliyor. Biz mi dedik onları da rezil olan biz oluyoruz… Ya bir üst yorumda jennie ye kül olmuş iması yapmış jennie nerede kül oldu da yeniden doğuyor.. Ben bu k-pop da ne linç yiyenler gördüm jennie bence gerçekten daha az bir şekilde hasar aldı… Napayım gideyim BP nin yanına böyle böyle mi diyeyim sende bilgisayar başından destek veriyorsun seviyorsun veya eleştiriyorsun, bende bilgisayar başından severim de eleştri de yaparım.. Çok bir grup takip etmem körü… Read more »

Effie

Eleştiri yapma yapabilirsin yapamazsın demedim tabii ki. Ama bi idol düşün stajyerken bile nefret aldı nefrete rağmen devam etti debut yapabilmek için. Debut yaptı nefret edildi. Yg ile yatıyor. Teddy ile çıkıyor dedikoduları çıktı. Hakkında neler dendi? Teddye line almak için dans ediyordur denildi. Bu yg ve teddy olayı pannlara kadar gitti. Bunlar basit şeyler mi bunları yaşamasına rağmen ayakta kalması onun güçlü olduğunu gösterir. Bunları bir genç kızın bu yorumlarla karşılaşmasını küçük görmeniz sizi benim için rezil yapıyor. Aldığı yediği lafları diğerleriyle karşılaştırmak çok ayıp. Çünkü her insan bir değildir jennie zaten mutlulugu arayan bir insanken kıza orospu bile… Read more »

Effie

Ve eleştiri için jennienin tembellik olayı kasımda yaşandı 2 ay geçti jennie şu an böyle bir şey yapmiyor ama her jennie postunda bu konuyu konuşmak ne kadar mantıklıdır? 2 ay geçti malum

Pelin

Burda kimse senin dedigin saçma sapan yorumları yapmadı o söylediklerin “iftira “adı altına girer ama burda bahsedilenler “eleştiri” bunun ayrımını yapmalısın ve konuyu saptırmamalısın. Jennie eleştiri alıyor jennie eleştiri alıyor diyip duruyorsunuz ama jennie madem sevilmiyordu nefret alıyordu bunları atlatıp kendini sevdirebilirdi ama onun aksine üst üste haberleri çıktı. Bak bi şova çıkıp kendini sevdirmişti o zaman nefret yorumları azalmıştı değil mi ? Ama sonra yine tembel dans videosuyla geri döndü. Mağdur edebiyatı yapmaya bayılıyosunuz ama eleştitildigi konular gayet haklı konular buna ağzını açamaz. Konuları farklı ama jihyo da ilk zamanlar görünüşünden dansından duruşundan hep eleştiri aldı bak zamanla kız… Read more »

Effie

Ben buradakiler yaptı dedim mi? Demedim ama bunlar denildi mi? Denildi? Jennie fazla linç almiyor nefret mi bunlar diye konuşan oldu mu hakediyor diyen oldu mu? Oldu. Burada yukarı bak hakediyor diyen var aldığı nefreti. Aldığı nefret mağdur edebiyatı mı oluyor kıza orospu diyorlar diyorum mağdur edebiyatı diyorsun ya. Jennie dans olayı üzerine çok güzel dans edip sahnede coşturduğu oldu üzerinden 2 ay geçmiş olmasına rağmen bu konuyu uzatmanın anlamı ne peki? 10 yıl bu konuyu mu konuşacaksınız? Eleştiri yapılır evet ama uzatılmaz bu kadar da sakız gibi

Pelin

Demen değil buraya yazman bile bana göre ayırt edemedigini gösteriyo. Sana yazmak istediğim burada bahsedilen jennienin dansı,jennienin sevgili haberi ama sen kalkmış “iftiralar” eşliginde madur edebiyatı yaptığın umarim anlamışsındır. Sahneyi coşturdugu? Pardin hangi performans ahahahha jennie tembel dansından sonra kendinde aşırı bi değişiklik yapmadı git izle o yüz ifadesi hala gitmedi hayır bunu konserlerinde yapsa zaten haberim olmayacak ki olmadi da o video çıkmadan önce sadece ödül törenlerinde çeşitli kpop etkinliklerinde gördügümü yazıyorum. Demek 10 yıl geçsede jennie değişmeyecek tabiki yorulmuş olabilir ama o zaman bi zahmet gözümüze sokulmasın. Kendisi merkez üye ama tembel ve yorgun o zaman merkez üyeyi… Read more »

Rubyjane

Hala inatla jennie nefreti hakediyor vs yazıyorsun siz harbiden korkunçsunuz oppalarınız böyle nefret alsa ortalığı ateşe verirsiniz ilgilenmeyin aq ilgilenmeyin yorum yapmadan geçin ve şu kız idollere saldıranların %90 nının bg stan olduğu o kadar belliki siz hemcinslerinize adeta düşmansınız destekleyeceğini her daim yerin dibine sokuyorsunuz bu kızların hiçbir suçu yok oysaki sadece gös önündeler sizde her hareketlerinde bir şey çıkarabilecek hayatsızlarsınız bu kadar yani hahatsızsınız oppalarınız tembel dans etse hiç önemli değil detone olsalar hiç önemli değil vücut sergileseler yine önemli değil hayatsızsınız işte

Fck

Detone olunca onlar yorgun olabiliyor ama kızlar dansı doğru yapamayınca asla yorgunluk bahane gösterilemez, kızlar selam vermediğinde suçlu ama oppaları selam vermediğinde sorun yok, kızlar performanslarını asık suratla izlerse sürtük ama oppaları izlerse “izlemek zorundalar mı?”, kızlar kendi shipledikleri oppalarıyla çıksa sorun yok ama shiplemedikleri biriyle çıkınca “grubunu sattı”, kız grubunda öne çıkarılan üye olunca haksızlık, kendi oppaları grupta öne çıkarılınca “o bizim gözbebeğimiz”… ergenlerle uğraşmak da zor be

Nil

Keşke bilgin olsada yazsaydın “oppaları” gibi tabirler kullanmak sizin dilinize iyice yapıştı ses detone olayında ödül toreninin hatası oldugu söylendi? Ödül toreni onayladı bir. İkinci olarak sene olarak büyük çıkış yaptıysan egilmek zorunda selam vermek zorunda degilsin ki “oppalarım” kalkıp önlerinde saygıyla eğildi. “Kızlarının” “unnilerinin” aksine.kore geleneklerini göreneklerini bilmeden yorum yapıyorsun bilmek zorunda degilsin fakat konuşmayacaksın o zaman. “Oppam” korede ilk büyük onur ödülünü alıp onu inceledigi için linç yedi ulan saçmalıga bak. Rv ödül aldıgında gayet gülerek ALKIŞLADI. Kpop sektoründe çaylakken sevgili yapan bi grup göster bana sana katılayım. Kendi konserinde o hayranlarina en iyi performansı göstermesi gerekirken tembelce… Read more »

someone

Harikasın

SAÇMALIK

pardon da neden sürekli kadın idoller ile erkek idolleri karşılaştırıyorsunuz? bu çok saçma ve gg stanların ağzına sakız olmuş bi durum oldu resmen. bende birçok kız grubu stanlıyorum ki BlackPink bunun başlarında geliyo insanlar yanlışa yanlış diyip eleştiri yapıyorlar ki ortada gayet eleştirilicek bi çok olay var. tabiki bu nefreti gerektirmiyo bunada karşıyım fakat şöyle saçma feminist yaklaşımlarda bulunmayın her şeyide oppa olayına bağlamayın. şimdi birsürü detone olup “onlar yorgun” diye nitelendiren netizenlerde oldu geçen sma performansı sırasında gfriend bunu kanlı canlı yaşadı mesela. jennie kai ile çıktı diye değil çaylakken ve sözleşmesi oldugu halde çıktığı için eleştiri aldı. birde… Read more »

Fck

Bilmeden konuşma diyip kendiniz bilmeden konuşunca; grubundan iki çok sevimli oppan ayağa kalkmadı ama kızları görüp o ikisini gözardı etmek kolay sanırım. Üyeleriniz detone oldu, madem sorun vardı neden diğer 3 üyeniz bülbül şakır gibi okudu da diğerlerini etkiledi sadece sorun? Gerçi ben ne diyebilirim ki size? Siz, üyeniz atom bombası fotoğrafı olan bir tişört giyince bile bunu savunabilen insanlarsınız🤷🏻‍♀️ Ayrıca ağzınıza sakız ettiğiniz o sözleşmenin kaç yıllık olduğuna ve ne zaman bittiğine de bir bakıverin. Gitmişken performans ardından tıpkı oppalarınız gibi yorgunluktan kasılıp kalan kız idolleri de izleyin. Ha bir de idollerin markaya teklif göndermediğini, markanın çalışmak istediği idole… Read more »

Saçmalık

Gayet her şeyi acıkca yazılmış ama anlamak istemeyenin tersten bile okuyabilecegini düşününce bu yazdikların abes durmuyo. Bir ilk çıkış yapan sektörde büyük sayılır ve önünde eğilinir o zaman bende sana buraya oppalarım geldiginde unnilerinin oturup baktıkları tonlarca video atarım ve aralarinda 3 SENE VARKEN neyin tartısmasını yapıyorsun? Şaka gibi ama merak etme Atom bombası olayında oppam iyi bi linç yedi zaten ki bunu korelilerin kurtuluşu olarak anılıp birçok idolun giymesine karşılık sadece “oppalar” değil “unnilerde”içerisinde olan bi topluluk. Ki şirketde bizzat atom bombası nedeniyle hasar görmüş insanlardan tek tek özür diledi tabi konuş ama sen acını anca bu şekilde giderirsin.… Read more »

Fck

dxkdkdkdkxmdkdndkddmdk buradaki bütün yorumları yazan tek bir kişisin yani o zaman neden iki ad kullanıyorsun ne bu eziklik kompleksi falan mı? Ben düşüncelerimi yazdım bak orada karşılaştırma yaparken ‘yorgun dans eden erkek idol’ diye bir iddiada bulunmuş muyum? Bulunmamışım değil mi? O zaman kuyruk acını başkalarında gidermeye çalış tatlım. Burada söz konusu sadece Jennie değil bir de sen ona taktın da yine. -Yazdıklarına bakınca o konuda da bir kuyruk acın var sanırım- Konu Jennie’nin, Hyuna’nın, Hwasa’nın vb. linç edilen kadın idollerin yerinde erkek idol olunca olayların hayranlar tarafından sürekli kapatılması. Konuyu anlayıp öyle yaz bir dahakine. Burada oppaların yerine farklı… Read more »

suna

Zamanında CL’e yapılan tüm nefret söylemleri tüm hakaretler bugün Jennie’ye yapılıyor. Ama daha sonra ne oldu herkes CL şöyle iyi böyle iyi diye savunuyor. Kızı tahtından indirmek için elinden geleni yapanlar şimdi o hak ediyordu bilmem ne söylemlerinde bulunuyor. Konunun CL’le ne alakası var demeyin. Bir zamanlar tıpa tıp aynısı ona da yapılıyordu. Bunu kaldıramadıkları için insanlar kendi kafalarında bir hikaye yazıyorlar ve katıksız ona inanıyorlar. YG’nin gözdesi Jennie. Kızlara zorbalık yapan Jennie. Kendini beğenmiş Jennie hep öne çıkarılıyor. vs vs. Blackpink gözde bir grup. Ve her grubun her zaman bir en popüler üyesi vardır. Sadece Jennie’nin bu kadar mükemmel… Read more »

Raven

Ne olursa olsun bir idolden nefret etmek yanlış. Sevmiyo olabilirsin sevmiyorsan görmemezlikten gelirsin başlıkta adı yazdığı halde tıklayıp eleştiri yerine nefret yorumu yapmazsın. Hepsi çok çalışıyor ve nefreti haketmiyorlar yorumlarda bile hakediyor diyen olmuş ya özellikle Yeri için çok üzülüyorum

Saygılı Cevap ver

Hadi şimdi herkes şunu bir kabul etsin. Jennie’nin yerinden hangi idol olsaydı demediğini bırakmazlardı,kızın bir daha yüzü normal gezmezdi. Bu ne kadar pro olursa olsun böyle olurdu. Jennie şu ana kadar sevgili “skandalı”nı en hasarsız atlatan kişi. Ve siz mal gibi hala ‘Jen sen çok güçlüsün’ diyorsunuz. Yukarıda CL demişler ama CL kesinlikle böyle bir destek almadı şirketinden taraf. CL’in aldığı nefret sebebiyle Jennie’nin aldığı nefret sebepleri arasında dağlar kadar fark var. CL hiçbir zaman savsaklamad,CL elinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştı ve yaptı. Hem üyelerine karşı,hem de sektöre karşı. CL’in aldığı nefretin sebebi rol yapmayıp,kendisi olduğu için,sektörün-netizenlerin istediklerine göre hareket… Read more »

yoyeo

10 yıllık kariyeri 2 yılda harcadığı maalesef doğru…

someone

Aşırı haklısın

.

Wonyoungun hıc bı suçu yok çok tatlı ve çok küçük kafasına takmıyor olabilir mi acaba onun için üzülüyorum

,,

Jennie küllerinden doğacak derken kız dipte değil kız gayet iyi gidiyor.. Ben bu kadar şeye rağmen bu kadar az hasarla çıkan jennie yi gördüm.. Bu kadar mağdur değilsiniz. tabikide herkes hata yapabilir onlar da insan kimse hata yapamaz diyemeyiz ve günleri günlerini tutmuyor olabilir. Ama bir grubu hangi grup olursa olsun bu kadar sahiplenmek asla anlayamacağım bir durum ve kpopda bu olmazsa olmaz. Sevebilirsin ama körü körüne sahiplenmek gerçekten nasıl bir mantık anlamıyorum.

red velvet

yeri gerçekten boş yere nefret alıyor sadece sahnede 2 kere hata yaptı diye bazı salaklar yeteneksiz diyor oysaki hemen kendine çeki düzen verdi sonuçta onlarda insan hata yapabilirler zaten netizenlerin yeriyle ne alıp veremedikleri var gerçekten anlamıyorum

parkrubyjane

Ne olursa olsun hiçbir idol nefret almayı haketmez. Asıl nefret edilecek kişiler sizlersiniz. Çürük ve nefret dolu kalbinizle uzun süre yaşayabileceğinizi düşünmüyorum. Umarım bu yaptıklarınızı kat ve kat fazlasıyla yaşarsınız. Size başka söylenicek bir söz bulamıyorum.

jennie

jennie çaylak değil çaylaklık dediğimiz şey sadece 2 yıl sürer o 2 yıldan sonra sunbae haline gelirsin kafan mı güzel bu bir. 2ne1 üyelerinin dara hariç hiçbiri sevgili yasağıan uymadı bu iki. seungri sevgili yapın ama yakalanmayın demişti ve jennie de böyle yaptı kaiyle ilişkisi öğrenildiğinde neredeyse 1 ay olmuştu ve jennie çaylak değildi bu üç. bp in sevgili yasağı 1 ocak 2019 da bitiyordu ve jennie nin ilişki skandalı da 1 ocak 2019 da gerçekleşti yani jennie kurallarıda ezmedi bu dört. şimdi boş yapmayıp git şurdan

Bea

Wonyoung daha çocuk be ayrıca bu kadar kıskanmaları normal hepsi güzel ve yetenekli ve eleştiren herkesten daha fazla para kazanıyorlar. :dddd

assoface

Ben anlamıyorum. Bunlar şarkıcı dansçı değiller ki ?!

MisaMisa

Onlar idol

x

YERİ YETENEKSİZ DEĞİL. Bence çok güzel bir sesi var. Bunu söylerken ciddiyim. Sesi çok hoşuma gidiyor. Bir iki kez hata yaptı ise ne olmuş? Izone üyesi kızı tanımıyorum ama gerçekten inanılmaz bir güzelliği var bu yüzden netizenler kıskançlıktan çatlıyorlardır diye tahmin ediyorum. Jennie çıkış yaptığından beri çok şey yaşadı. Nefret aldı, üzerinden türlü oyunlar döndü falan bunlar katlanması zor şeyler. Allah yardımcısı olsun. Ama, Jennie biraz kaşınıyor bence. Sahnede hata falan yapabilir, o anda kendini iyi hissetmiyor olabilir, her zaman gülmek zorunda da değil. İlişki konusuna gelince işler karışıyor. Bence böyle şeylerin de nefret sebebi olmaması lazım. Özel hayat sonuçta.… Read more »

Anlayana

Şey o yüzden hala en iyi koredeki markalar jennieyi yüzü yapmak istiyor o yüzden sevgili haberi çıkıp mefret alsada (siz bunları görmüyorsunuz sanki herkes alkış tutmuş gibi görseniz de ) o yüzden her nekadar marka itibar şeyi yapılan oylamada saçma bulsamda her ay yaptıkları bir olayda 1. Seçiliyor %80 iyi oylarla sizler hala gelecek görmüyorum diye söylenin siz de haklısınız o kadarr uzun yolları varki gözünüz oralara bakmaya yetmiyor ve eğer fanı değilsen bp kızların arasındaki bağı da bilemezsin o yüzden gelip bence bp arasından çatlaklıklar oluştu gibi saçma bir şey söyleme bak eğer fanı değilsen bu tarz bir şey… Read more »

Thethehell

Ya siz reveluvları bu yüzden sevmiyorum git önce yerinin terbiyesizliklerini gör sen be joyla ikisinin bir olup seulgiyi yayında örttükleri arabam olursa ilk işim kaçmak dediği günleri ne çabuk unuttun ya da o kadar zamandır fan değilsin siz herkese cahil bilgisiz falan diyorsunuzda baş cahil sizsiniz yerinin ne yeteneği varmış kayıtlı şarkılarda bile fısıldıyor gibi şarkı söylüyor iyiki şarkı yazmış bir tane oraya buraya manşetleyin ajdar da şarkı besteliyor ona kalsa :dddd birini eleştirmeden kendi idolüne bak yeri uzun zamandır eleştiri alıyor kesintisiz demek ki bir sebebi var insanların 1-2 kişi de değil eleştirenler öyle baya kişi kusurlu buluyor kendi… Read more »

suna

Yıl 2018 ilişki skandallarına(ki skandal değil) hala reklam diyen var. Bu millete ne anlatsan boş. Diyeceğim tek şey arkanıza yaslanın ve izleyin. Jennie yeniden küllerinden doğacak. Blackpink zirve sınırlarını zorlayacak ve siz buradan çamur atmaya devam ediceksiniz.

Saygılı Cevap ver

Jennie kül mü olmuştu?

Queen Twice

Jen hiçbir zaman kül olmadı veya sarsılmadı

.

DAHA NE KADAR HAKLI KONUŞULABİLİNİRDİ.

Hilal

İdollerin kaçtıgı bütün skandalları jennie yaşamadı mı cidden hala eleştirilmesini haksız mı buluyosunuz? Şu an sektörde dimdik durması bile mucize bence neyine acıyıp savunmaya geçiyorsunuz

yoyeo

Ciddi misin sen ya? Sevgili skandalı neredeyse her idol de var, ne yapmamızı bekliyorsun yani? Jennie’yi idam mı ettirelim? Manyaklaşmışsınız, rica ediyorum köyüne geri dön.

Pelis

Cidden çok konusuldu her açıkları yakalandı fakat bence bunların arasında en fazla kanıtlı olan jennie oldu sevgili çıkması değil de soguk bi yüzü oldugu için aldı aslında o nefreti sonra yazın bi programa çıktı ağlama videosuyla o etkisi gitti sevdi sonra tembel dans videosu çıktı ki göze batmicak gibi değildi yine nefret aldı ve bu sefer toparlamadan sevgili olayı çıktı ki yg nin jennie için yaptıgı medya oyunları söylentileride çok dolandı yeri içinde benzer şeyler dans konusunda çok nefret aldı ama o her zaman değişik bi şekilde sevilmeyen oldu tuuhaf neyse bunlar kötü şeyler evet ama haksız olunmayan noktalarda var… Read more »

M

İyi de sanki iftira gibi yazmışlar jennie tembel dans ediyor ve sevgili sıkandali var ? Daha ne yapması gerekiyor ki Kore’de bunlar skandal zaten nefret alması yanlış ama sonuçta boşa değil

Shiningbp

Tembel degil isteksiz dans etti bir ara sonra eski haline geri dondu. Magara da falan yasiyorsun herhalde hâlâ tembel dans ediyor diyorsun. Jenkai skandal olmadi yalniz

M

Yani çok fazla olmadı çünkü halk tanımıyor bunlar kim daha önemli birini bekliyoduk oldular yani jennie zaten öyle önemli değil ben hayranları rahatsız eden tembel dans etmesinden bahsediyorum son solo perfonmasini izlemedin herhalde ayrıca insanlar çaylak grupta sevgili yaptığı için kızdı jennie olduğu için değil daha kendini kanitlamadan sevgili yaptığı için mağarada yaşayan sensin

Momo

Halkın Jennie’yi tanımadığına sırf şurdaki yorumları görerek inanan bir kişi mağarada yaşayanın asıl o olduğunu inkar etmemeli

M

Skandal olmadığını sen söylüyosun insanlar ilgilenmedi bile bı hyuna değil yani bu net değil mi takmadılar ?

yoyeo

Hyuna kadar konuşulmadı çünkü Hyuna’nın 2 yıldır ilişkisi varmış. Ayrıca o aynı grupta olduğu biriyle çıktı, oldukça yakın hareketler sergiledi hayranların önünde ki hayranlar sevgili olduklarını bilmiyordu. Hadi tamam ama Hyuna yıllardır piyasada seksi konseptle damga vuruyordu ve halk arasında çokça konuşuluyordu. Jennie’nin tek suçu tembelce dans etmek mi? İdoller de insan, elbette sahnede daha iyi dans etmeliydi ama o kadar nefret kusuyorsunuz ki umarım yakında hiçbir idolün intihar haberini almayız. Biraz düşünerek yorum yapın, karşınızdakiler de etten kemikten insan, onlar da düşünebiliyor ve hissedebiliyor. Sırf dış görünüşünü kıskandın diye böyle diyemezsin.

Watthe

Jennie ve Yeri nefreti değilde eleştiriyi hakediyorlar ikisinin de ortak özelliği kendilerini dans etmek zorunda değilmiş gibi hissetmeleri ve prenses gibi davranmaları ve Yeri üyelere karşı acayip saygısız hayatını Taeyeon olmaya adamış gibi kendilerine çeki düzen vermezlerse yedikleri eleştirilere ağlamaya hakları yok

Raven

Yeri üyelere karşı saygsısız değil belki öyle anlaşıyordur ve üyeler bundan rahatsız olsalardı mutlaka Yeri’ye söylerlerdi Irene tam bir anne gibi müdahele edilecek bir şey olsa Irene ederdi grup içi iletişimlerini eleştirmek size düşmüyor

TheVelvet

Yeri’yi ne kadar tanıyorsun ki bütün programlarını izlemiş birisi olarak diyorum ki kızları çok seviyor saygısızca mı davranıyor? Ne zaman davrandı biz neden göremedik? Tae ile abla kardeş gibiler yeri taeyeonla birlikte büyüdü resmen, bunu bize göstermesi neden bu kadar yanlış anlaşıyor. Dans konusunda kendisini çok geliştirdi ve sadece PU da iki üç hata yaptı diye neler diyorsunuz.

yağmur

yeri’yi ne kadar iyi tanıyorsun ki sanki bütün gün onun yanındaymışsın her şeyi biliyormuşsun gibi konuşuyorsun yeri red velvete karşı gayette saygılı ve onları ablaları gibi görüyor ve seviyor şuana kadar hiç bir terbiyesizliğini görmedim zaten böyle bişey olsada olcağını zannetmiyorum red velvet üyeleri tavırlarını koyarlardı

lolol

@watthe +++++

Zeki

Kusura bakın ya da bakmayın ama Jen tüm eleştirileri hak ediyor

Senigidikıskanç

Gerçek şu ki Jennie senin unnilerin ve oppalarından daha çok konuşuluyor, ona zarar veremediğin için şu an bile kıskançlıktan kuduruyorsun ㅋㅋㅋ Üzücü

Momo

üstte cevap veren kişi mükemmelsin kdkxdmxkdmxkdms

Effie

Bi konserimize bakıp sallamanız hiç hoş değil o konserden sonra jennie küçük bir adidas etkinliğinde bile çok sert dans etti. Tamamen canlı söyledi. Jennienin ayağında sıkıntı var siz bahane olarak algılıyorsunuz ama bu kız sahne arkasında tekerlekli sandalye ileyken sahnede iyi dans etmeye çalıştı. Ayagında bandajlar kolunda bandajlar varken sahnede belli etmemeye çalıştı tayland konserinde 3 gün boyunca. Fanları konserden önce içeri alıp birkaç şarkı söyleyip dans ettiler. Sonra da normal konsere geçtiler live band grubuyla beraber danslar edip canlı söylediler. Jakarta konserinde jennie boombayahta kızların kucağına atlarken sıkıntı yaşadılar dansları kolau demeyi biliyor insanlar ama. O kadar eğlenceli konserlerdiki….… Read more »

pio

Jennie mi hayranlarını önemsemiyor?Jennie hakkında bilgin yoksa gelip burada onun arkasından sallama gibi bir hakkında yok.Sana jennie ve bir hayranın konuşması; F:beni tanıdın mı? J:evet,sen konserde ön sıradaydın. konuşma böyleydi.Hâttâ şu son yaptıkları konserinde Jennie tekerlek sandalyede bir kızı görüyor ve saçındaki tokayı çıkartıp menajerden kıza vermesini istiyor.Ve bu kız jennie’yi sevmiyordu,soğuk buluyormuş fakat bu olaydan sonra kız jennie’ye de ilgi duymaya başladı. Özür diledi önyargılı olduğu için.Dans edemiyor diyorsunuz; tüm idollerin becerileri vardır.Lisa dansta mükemmellik yaratıyor,Jennie rapta.Senin de herşey de bir becerin varmış gibi konuşma.Idollerin ne zorluklar çektiğini biliyorsunuz.Onlar hakkında ileri geri konuşacağınıza onları iyice tanıyın.Siz onlar yerine olsaydınız… Read more »

Luh

CL Jennie kıyaslaman saçma tabi ikisindede YG medya oyunu faktörü var ama CL yetenekleriylede medyada ses getirirdi. Jennie ise YG’nin medya oyunlarıyla,model oldugu reklam kampanyalarıyla buraya geldi? Soru şu jennie bu eleştirileri almakta haklı mı? Kendi konserinde dans ermedi mi etmedi. Grup etkinliklerinde dans etmedi mi etmedi. Çaylakken varken sevgilisi oldu mu oldu. Bunlar korede kolay şeyler degil. Bütün idollerinin sakındıgı ve kaçtıgı skantalların hepsini jennie yaptı mı yaptı e o zaman netizenlerin sevgi pıtırcıgı olmasını bekleyemeyiz dimi ?

TheVelvet

Yeri sadece 2 show da ayak uyduramadı ondan sonra zaten kendini toparladı hatta şuan grup içinde Seulgi den sonra en iyi dans eden kişi. Jennie için bir şey diyemeyeceğim nefret yorumlarını hak etmiyor ama hala dans konusunda aynı hatayı yapmaya devam ediyor.

Kıskanç

Offf gidin son konserlerini izleyin be

Queen Twice

Diğer kızı bilmiyorum. Ama Yeri ve Jennie’nin eleştiriyi sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. Jennie daha çaylakken sevgili yaptı. Belki duygularına hakim olamamıştır ama iş disiplini diye bir şey var sonuçta. AMA KESİNLİKLE NEFRETİ HAK ETMİYORLAR!!!

Sssss

Mina ve bambamın yatakta fotoğrafları yokmuydu ya sonra birden ortadan kayboldu her şey senin bahsettiiin iş ahlakı bu mu yoksa

İidedin

:ddddddddddd kahkaha attım güzel yakalamışsın

Raven

yatakta fotoğrafı dediğin yatak açık bile değildi sadece fotoğraf çekip filtre koymuşlardı, bi fan Mina’yı ölümle tehtid edince Jyp açıklama yapmıştı sadece iş arkadaşılar diye bu konu hakkında şaka yapmayın komik değil

Queen Twice

Alttaki arkadaş durumu açıklamış zaten

assoface

Sen git kendi grubuna bak ! Momo nun o cırtlak sesine Sana nın aptal – aptal şirinliğine ! Sence twice 10 yıl sonra kendi şarkılarında utanmayacakmı ?!!!

yoyeo

Her idol sevgili yapıyor, çaylak veya uzun yıllardır sektörde olmuş biri, fark etmez. Yalnızca Jennie’nin ilişkisi ortaya çıktı. Herkesi masum falan da zannetmeyin, çoğu yirmi yaşını geçmiş genç. Ayrıca Yeri ve Jennie eleştirilmeyi çoktan geçti, onlara gereksiz yere nefret kusuluyor.

Yeni Yazılar