Benzer Yazılar

[PANN] SM’in çakışan geri dönüşleri hayranları kızdırdı

[PANN] SM'in çakışan geri dönüşleri hayranları kızdırdı

23 Kasım – NCT
26 Kasım – Key
30 Kasım – Red Velvet
6 Aralık – Onew
11 Aralık – Ryeowook
13 Aralık – EXO
13 Aralık – SM Station (Renjun, Xeno, Jaemin, Yeri)

Gönderi tepkisi: (+783; -17)

1. [+245; -24] Bir Army’yim ve EXO’nun en büyük engelinin SM olduğunu düşünüyorum…

2. [+203; -9] SM hayranı değilim ama nasıl EXO ile çakıştırabilirler? Diğer tüm şirketler dönüşleri EXO ile çakışmasın diye uğraşmıyor mu? Ben bile bundan daha iyi çalışabilirim

3. [+182; -1] Kafayı mı yemişler? Neden son anda ödev teslim ediyor gibiler? 1-2 hafta ara bile yok. Aynı gün iki tane farklı şey yayınlayan bir şirket görmemiştim hiç..

4. [+67; 0] SM’in planları sıkıştı, Red Velvet’e bakınca anlaşılıyor. Noel sezonu geldi ama Cadılar Bayramı konseptiyle döndüler..

5. [+60; 0] EXO’nun fandomu güçsüz mü? Ciddi mi bu insanlar?

6. [+40; 0] SM işini gerçekten çok kötü yapıyor, çok sinirliyim ya. 2015’teki çalışanların hepsi şirketten ayrıldı mı?

7. [+34; 0] EXO eğer Mayıs ayında Tempo ile dönseydi yıllık listelerde çok daha üst sıralarda olurdu, SM beni çok sinir ediyor. EXO’nun dijital satışları yükseldi, albüm satışları ve oylar da çok fazla, daesang alabilirlerdi.. dijital-albüm satışı-oy konusunda EXO’dan daha düşük olan sanatçılar daseang alıyor

8. [+32; -8] EXO dışında hiçbirinin listelerde yüksek sırada olacağını sanmıyorum, çakışması sorun olmayacak bence

9. [+28; -2] SM eskisi gibi değil artık.. eskiden ödül törenleri SM partisiydi ama şimdi gölgeleri bile yok. Red Velvet törenlere katılabilirdi, niye katılmıyorlar merak ediyorum.

10. [+27; 0] Sadece buna bakarak bile ne kadar sinir bozucu olduklarını anlayabilirsiniz.

[PANN] SM'in çakışan geri dönüşleri hayranları kızdırdı

(Red Velvet albümünden çıkan kuponların tarihi geçmiş)

11. [+21; 0] SM tüm yıl parasını biriktirip hepsini bir anda mı harcadı? Biliyorum asılsız bir iddia ama çok sinir bozucular.. aynı şirketten grupları yarıştırıyorlar, takım arkadaşını öldürmek gibi bir şey yapıyorlar…

12. [+21; 0] Onew askere gitmeden önce 6 Aralıkta ilk solo albümünü çıkaracak, ama kimsenin haberi yok.. ben de Jinki’nin Instagram’ından öğrendim..

 

Kaynak: KPKF

13 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Bıktım senden SM

Resmen bütün yıl hiçbir şey yapmadılar 1-2 grup hariç, şimdi sürekli geri dönüş sıkıştırıyorlar. Niye hepsini yazdan sonrasına yıktılar gerçekten anlamıyorum. EXO normalde Tempo ile Ekim ortası dönecekti. Red Velvet’in RBB dönüşü normalde Cadılar Bayramında olacaktı. EXO ertelendi, doğal olarak RV de ertelendi iki grup için de kötü oldu. EXO resmen Tempo için promosyon yapamadı, 7-8 kere anca performans sergilediler şimdi yine repackaged albüm geliyor. Her sene gelen kış albümü ne olacak şimdi bilmiyorum çıkmayacak heralde. RV de Noel gelmişken Cadılar Bayramı konsepti yapmak zorunda kaldı ertelendiği için. Gerçekten artık SM ne yapmaya çalışıyor hiç anlamadım, kendi sanatçılarını niye bu… Read more »

novana

ultimate grubum bangtan ama sektördeki grupların %90’ından haberdarım ve sm’e şöyle bir baktığımda kendi grubunu bu kadar engelleyen bir şirket hiç görmedim. sm ent. en kötüsünü yapıyor. insan hiç kendi grubunu kapatır mı? bak ben olsam şirkette daha iyi plan yaparım bu seneyi baştan sardığımızı düşün: 2018 Ocak – Red Velvet Şubat – NCT Dream Nisan – NCT 127 Mayıs – EXO Haziran – SHINee Temmuz – Red Velvet Ağustos – NCT127 Repackage Eylül – NCT Dream Ekim – EXO Repackage Kasım – Key Solo Debut Aralık – Onew Solo Debut Allah rızası için bu şekilde olsa ölür müydünüz… SM… Read more »

Büşra

Sm yıllardır böyleydi bir shawol ve nctzen olarak şükür yine en çok varyeteler gruplarıma yapıldı ki bana göre SHINee hiç gezi programı tarzı bir şey bile yapmadı en son mnet programında hiç beraber yemek yapmadık dediler keşke zamanın da Sm düşünüp yaptırsaydı da bizde taa eski zamanlardan kalma şeyleri izlemeseydik. Nct yine Sm en çok pro yaptırdığı grup bu yüzden exoller hep nctye laf atıyor ya sürekli ön planda diye bu da sm stratejisi işte ama dediğin gibi kaç sezon nct life yaptı ama hep aynı üyeler ile toplu bir şey yok şuan da sürekli vlive yaptırıyor iyice abartıyor bu… Read more »

Billgesue

SM’den nefret ediyorum. Hiçbir işi düzgün yapamıyorlar artık.

Don't Overreact...

Bir army olarak; lütfen EXO’ya bir reality şovu yaptır SM, lütfen!..

anonim

SM az düzgün kararlar ver artık yalvarırım ya

İrem

8 yıldır kpop’ı dolayısıyla sm sanatçılarını takip ediyorum bence bu yıl sm’in en kötü yılıydı yayınlanan şarkılar ve yapılan planlamalar vasattı.Şirketin toptan bir değişim ve yenilenmeye ihtiyacı var

tata

Pardon da nasıl daesang alabilirlerdi? BTS’in fiziksel albüm satışı digital albüm puanı da Exo’dan çok çok fazla şarkı da Ikon’un hakkı. Exo bu yıl daesang alacak başarıya sahip değil bunu SM’e bağlamak saçmalık daesang dışındaki şeyleri bağlayabilirsiniz tabi

suna

+1

Exol

Belki Exo yıl içerisinde dönseydi daha çok fiziksel ve dijital satış yapacaktı? Yıl sonunda dönmesine ve hiç bir şekilde ödül alamayacağı kesin olmasına rağmen 1.2M satan bir gruptan bahsediyoruz😏 Ayrıca 3 farklı daesang var çoğu ödül töreninde bunu da unutmamakta fayda var

tata

Aşkım ben de onu diyorum Bts’in tek albümle 1.5 milyon önsatışı var bak dikkatini çekiyorum ön satış siz onu bile geçemediniz albüm of the year daesangı her şekilde bts’in hakkı digital albüm of the yearı alırdık diyorsan bts’in albümünün gaondaki digital puanına bakabilirsin onun da yanından geçemezsiniz song of the year ise ikon’un hakkı, artist of the year daesangını alırdık diyorsan bts’in marka itibar puanına en yakın grup aldıkları puanın yarısı bile değil çünkü burda da rekor kırdılar azıcık ödül törenlerdeki daesangların neye göre verildiğini hesap etsen çoktan rezerve olduklarını anlardın bu yılın başında song of the year daesangını ikon’un… Read more »

Kedy

EXO iki senedir yıl içinde dönmesine rağmen dijital puanları BTS’ten yüksek olmadı, her sene full albüm onun rp albümü ve kış albümü çıkarıyorlar ama BTS’in sene içinde iki kere cb yaptığını ve iki üç senede bir toplama full albüm çıkarmalarını göze alırsak sene içinde 6-7 şarkının dijital puanı bile EXO’nun albümündeki 12-13 şarkının dijital puanının daha üstünde oluyor. Bu sene LY Tear ve LY Answer zaten çokça dinlendi bu EXO yıl içinde cb yapsa da yapmasa da değişmezdi çünkü BTS’i fanlar harici halk da dinliyor ve bu dijital için önemli bir durum. Fiziksele gelince iki grup da iyi satmasına rağmen… Read more »

KPOP

IKON un LOVE SCERAINO şarkısı 204 kere mi ne PAK yaptı , en çok PAK yapan şarkı, BTS in FAKE LOVE 62 kere PAK yaptı ve dijitali, fiziksel satışı, oyları ile hakketti daesang ı sonuna kadar.
SM e gelirsek cidden bütün gruplarını, sanatçılarını ard arda comeback yaptırarak yanlış yapıyor.

Yeni Yazılar