Benzer Yazılar

[PANN] SNSD şu anda çıkış yapsaydı başarılı olur muydu?

[PANN] SNSD şu anda çıkış yapsaydı başarılı olur muydu?

Bence çok popüler olurlardı..

Görselleri iyi, şarkıları güzel, yetenekliler.. bir de şirketleri SM

[PANN] SNSD şu anda çıkış yapsaydı başarılı olur muydu?[PANN] SNSD şu anda çıkış yapsaydı başarılı olur muydu?[PANN] SNSD şu anda çıkış yapsaydı başarılı olur muydu?[PANN] SNSD şu anda çıkış yapsaydı başarılı olur muydu?[PANN] SNSD şu anda çıkış yapsaydı başarılı olur muydu?[PANN] SNSD şu anda çıkış yapsaydı başarılı olur muydu?[PANN] SNSD şu anda çıkış yapsaydı başarılı olur muydu?[PANN] SNSD şu anda çıkış yapsaydı başarılı olur muydu?

Gönderi tepkisi: (+515; -148)

1. [+384; -83] Bence şu anda çıkış yapsalar daha da popüler olurlardı. Şu anda sosyal medya var, ayrıca canlı performansı SNSD kadar iyi bir kız grubu görmedim henüz. Mamamoo gibi daha kolay koreografiler yapıp çok iyi canlı söyleyen gruplar var, ama koreografisi de zor olan güçlü vokallere sahip bir grup görmedim

2. [+347; -45] Şu anda Taeyeon gibi kişiliğe sahip bir idol yok.. Taeyeon fandom konusunda eskiden aşılmaz bir duvardı

3. [+198; 131] Bence popüler olurlardı ama şu anda çok kız grubu var.. bence şu andaki halleri kadar popüler olamazlardı

4. [+148; -22] Şu anda çıkış yapsalardı tüm kız grubu rekorlarını kırarlardı. Hem erkek hem kadın hayran toplarlardı. Taeyeon hem kadın hem erkek hayran toplardı, Tiffany bir sürü erkek hayran toplardı, Jessica da kadın hayran. Yoona da genel halkın ilgisini çekerdi. Vokal ve dansçılar çok güçlü ve Gee, Into the New World, Kissing You gibi şarkıları şu an dinleyince bile insana demode gelmiyor

5. [+85; -7] ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Acayip popüler olurlardı, şu anda Taeyeon gibi bir idol yok, Tiffany ve Seohyun iyi vokalistler, Sooyoung, Hyoyeon ve Sunny eğlence şovlarında çok iyi ㅋㅋㅋ anında patlarlardı..

 

Kaynak: Pannchoa

24 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
kimkibumkeyismylove

SNSD herhangi bir dönemde çıkış yapsa başarılı olurdu çünkü bütün üyeleri çok yetenekli ve potansiyele sahip. şu an sektörde Taeyeon&Jessica seviyesinde bir vokal Hyoyeon seviyesinde bir dansçı ve Yoona seviyesinde bir visual daha yok. Sektördeki çoğu grubun ana vokali ancak Sooyoung&Yuri seviyesinde.
Zaten çıkış yaptıklarında da inanılmaz popülerdi o zamana göre, erkek gruplarının egemenliğinde kız gruplarını açtılar, bir devrim yarattı. Boşuna da ulusun kız grubu değil :’) no.1 girl group Girls’ Generation :’) Benim gençliğim, gururum. Benim Girls’ Generation’ım.

Öl de ölelim Jessica reis

Seni ve bu yorumu pamuklara sarıp sarmalamak istiyorum ❤️

Almina

Elbetteki o seviyede vokali olan bir çok idol var ama ses rengi giriyo böyle durumlarda işin içine özelliklede hem gruba uygun hemde halkın seveceği tarzda bir ses visual konusunda eskiye göre daha fazla kişi olduğundan sanki bana Yoona Suzy kadar parlamıyolarmış gibi geliyor ve gayette güçlü dansçılar var buna sadece yetenek olarak bakmamak lazım star ışığı çekicilik birçok etken var.. SNSD bunlara da sahipti ve bir arada iyi bir sinerji oluşturdular..

QueenSS

Kızların da dediği gibi “dokuzumuzun da aynı anda aynı nesilde biraraya gelmesi kader olmalı.” Cidden de öyle. Vokaldir danstır yetenektir falan tamam, zaten hepsinde çok iyiler fakat onları SNSD yapan 9 kızın samimiyeti ve güçlü karakterleriydi. Eski jenerasyon fanları bilir, üyelerin yakınlığına ithafen Soshibond diye bir kavram ortaya çıkmıştı. Birlikte her şeyin üstesinden geldiler belki de aldıkları nefret onları bu kadar yakınlaştırdı. Belki yeni fanlar aldıkları nefretin şiddetini anlayamayacak ama şöyle diyeyim şimdiki çirkin/kilolu/karaktersiz tarzındaki nefret yorumları iltifat kalırdı. Her türlü hakarete maruz kaldılar ama yılmadılar ve şuanki konumlarına geldiler. Aslında “SNSD şimdi çıkış yapsa başarılı olur muydu” demek yerine… Read more »

blablabla

Aynı fabrikanın ürünü misali görünen kız gruplarıyla karşılaştırmak bile mantıksız. SNSD aşılamaz bir duvar. Tüm o yaşanılan zorluklara rağmen şuan bile “KRALİÇE” olarak bahsediliyorsa, gerisi çok da önemli değil.

Sone

Şu an piyasada çok yetenekli kız grupları vat ancak SNSD seviyesine ulaşabilen bir grup daha görmedim. Neredeyse debut zamanlarından beri tanıyorum onların fanı olmayan neredeyse bir erkek bile yoktu. Eski nesil Kore fanlarının ilk göz ağrısıydı. Hâlâ şarkılarını sıkılmadan dinliyorum. Keşke dağılmadan yola devam etselerdi. 9 kişi oldukları zamanı özledim 😔😔

Yazzoo

SNSD bir ön yargıyı kırarak kız gruplarının önünü açan gruptur şu an sektördeki tüm kız gruplarının da rol modelidir şarkılarının ne kadar çok coverlandığını karografilerinin hala yapıldığı bunun kanıtı. Erkek gruplarının egomanyasında olan sektörde çok nefrette aldılar o dönemi şimdiki nesil bilmiyor ama TVXQ üyeleri ile aynı şirkette bizim oppalarımıza yaklaşmasınlar diye kızlar ne nefret aldı. Şimdi ki gibi şanslı değillerdi kendi önlerini kendileri açtılar şimdi gruplar programlarla sosyal medya ile kendilerini tanıtıp kısa sürede çıkış yapıyorlar SNSD kızları eğitimleriyle beraber kaç tane stajyer arasından seçildiler. Vokallerine söyleyecek tek bir şey yok bu seviyede bir grup sektörde halen yok dans… Read more »

suna

Ah bence daha popüler olurlardı. Rekorlar gelirli bir çok. Günümüzde müzik sektörü daha ulaşılabilir bir durumda. Artık dünyanın hangi noktasında olursanız olun satın alabiliyor, sanatçıya destek olabiliyorsunuz. Eskiden bizim yapabildiğimiz tek şey Facebooktam love SNSD grubuna katılabilmekti. Orayada yabancılar bir iki video atıyorsa nimetlenebiliyorduk. SNSD’ye gelirsek hala sektörün en güçlü vokallerini, dansçılarını ve görsellerini taşıyor. Ve şarkıları, dansları çok iyi. Bir çok popüler grup var ve hemen hemen hepsinin bir açığı var. SNSD’de böyle açık yok bu yüzden onların alt edemeyeceği grup olmazdı. Bence uzun bir sürede bu değişmeyecek

Omega

Eskiden SNSD üyeleriyle birebir görüşebileceğimiz Soshified vardı, üyeler oradan mesajlarımızı okurlardı ve cevap verirlerdi. 🙁 Şimdi instagramda bir sürü nefret yorumu geliyor diye bakmıyorlar…

Öl de ölelim Jessica reis

Haklısın gerçekten. Kızlara ulaşımımız o kadar azdı ki. Tüm dünyada sosyal medya bu kadar kapsamlı değildi. Her şey elimizin altında değildi. Yine de kızlar sıfırdan başlayıp hatta halkın kız gruplarına karşı tepkisini ele alırsak eksiden başlayarak zirveye kadar yükseldiler. Kimse de kusura bakmasın gerçek devrim SNSD’dir. Sadece kız gruplarının değil tüm KPop’ın önünü açtılar.

Yav he he

Doğru söylüyorlar yeniden tarih yazarlardı. Günümüz idolleri de yetenekli ama SNSD gibi hem vokal hem performans hem visual hem de varyete gibi tüm yetenekleri birarada olan bir kız grubu yok. Bir daha da gelebileceğini sanmıyorum açıkcası. Kaç yıldır bir sürü konsept denediler ve başarısız olanı hiç yok. Halk tarafından çok seviliyorlar Ulusun Kız Grubu seçildiler. Şimdiler birkaç yılda bu değişip yeni yeni gruplar çıkıyor ama kabul edin bir milletin kalbine işlemek farklı şey kalkıp sadece bir dönemde aşırı popüler olup sonradan sönmek farklı. Şu an reddedip örnek vereceğiniz gruplarda kalkıp SNSD gibi 15 yıl dayanıp hala sevilsin o zaman kabul.

Queen Twice

Sorunun saçmalığı slzhsjxq. 2007’de dünyayı salladıysa şimdi hayli hayli sallar

Sone99

Onlar kendi devrinin tarihlerini yazdılar.Şimdi olsa yine beklerim kraliçelerimden.
Her üyenin farklı bir ışığı var ve birleşince ortaya o kadar güzel şeyler çıkıyor ki.Yok onlar gibi.Beklentim de yok zaten bir taneler her zaman ❤

Everybody's gon'die

Sektörde ki birçok kız grubunu severek dinlerim. Fakat SNSD ve 2NE1 için şunu diyebilirim. Kpop görüp görebileceği en iyi grupları gördü iki grup sayesinde. 2008 ,2009 , 2010 bu yıllarda çıkmış sarkıları bile hala bıkmadan dinleyebiliyorsunuz. Başarı budur .Ne kadar dinlersen dinle bıkılmayacak şarkılar bırakmak . SNSD hangi dönemde çıkarsa çiksın başarılı olurdu .

Öl de ölelim Jessica reis

Daha iyisi yok arkadaşlar. Daha iyisi yok. İnanmıyorsanız kendiniz bakın. Kimseye kötü dediğim yok. Tamam yeteneksiz idollerin sayısı çok ama kimsenin adını vermem. Kendi görüşümce beğenmeyebilirim ama kimseye laf etmeye de hakkım yok. SNSD’nin herhangi bir şeyini eleştirmeden önce kanıt sunmanız lazım çünkü bizim fandomın arkası sağlam. Dayanağımız dünyanın en iyi kız grubu olduğu için kendimize ve kızlara güvenimiz tam. Laf edecekseniz kanıt sunun (sanki kötü bir yanlarını bulabilirsiniz de) ondan sonra bakarız dalgamıza. Estetik falan diyecek olanınız varsa da hiç kendini yormasın. Ben kendim estetik yaptırmak istiyorken bir başkasının estetiğini eleştiremem. O yüzden hiç bu konuya girmeyin. Ama olağanüstü… Read more »

Nihan

onu bunu bilmem ama snsd gibi bir kız grubu bir daha bu sektöre gelmez snsd için boşuna duvar demiyorlar. Uzun zamandır sektörü takip edenler bilir. Erkek grupları hep daha el üstünde tutulurdu. The Boys albümü bir kız grubunun fizikselde görmediği satışı görmüştü. Netizenler snsd için kız grupları ile değil erkek gruplarıyla yarışıyor derdi. SM de oldukları için buraya kolay geldiler sanmayın. Çok nefret aldılar. Çünkü kız grupları öyle yaygın değildi. Black Ocean yediler. Kendi çabaları ile buraya geldiler. Tek bir tarz ile sınırlı kalmadılar. Gee’nin arkasından gelen genie gibi, Oh’un arkasından gelen, Run devil run gibi… lion heart’la birlikte gelen… Read more »

xo

Kaliteden anlamayanların bile inkar edemeyeceği kadar başarılı olurdular. Zaten Snsd’den sonra kız gruplarına rağbet arttı. Kore’de ilk kez bir kız grubunun adı böylesine yankılanmıştı. Snsd’den iyisini mi bulacaklar, o biraz zor…

Thunderekmek

Arkadaşlar herşey yetenek değil kaliteli şarkı yapamazlarsa olmazlardı onlar o döneme göre kaliteli şarkı yapmışlar demek ki .

XO

sarkiya bagli populer olup olmayacaklari gee gibi bir sarki simdi ise asla populer etmezdi onlari mesela

XO

kardes bildigim seyleri yazma bana salak gibisin ayni ben simdi ki zamandan bahsettim okuyup anlasaydin bu yorumu yapmazdin gerci.

XO

sana göre bana göre değil.

Selly

Bence olmazlardı bilmiyorum ama herkes kendi zamanında en iyisidir. Şu an sektörde her gün daha güzeli daha yeteneklisi çıkıyor.

Öl de ölelim Jessica reis

Üzgünüm ama çıkmıyor. SNSD’nin kim olduğu ortada, yetenekleri ortada. Kiminle istersen karşılaştır. SNSD’den iyisi yok. On yıldan uzun süredir en tepedeler ve çıkış yaptıkları dönemde kız gruplarına olan tutum da belli. Şimdi çıkış yapsalardı yer yerinden oynardı. Son zamanlarda çıkış yapan yeteneksiz idollerin adını yazsam buradan Kore’ye yol olur. SNSD’den daha yetenekli olmayı bırak yetenekli bile değiller.

Almina

ne abarttın ya SNSD etkili olan şey sadece yetenek değildi tabi ki vokal ve dans dışındakilerde bi nevi yetenege girer ama şuan vokalleri dansları çok güçlü olan bir çok idol var bu konuda da uzun bir liste çıkar SNSD iyi bir kimya ile oluşturuldu bu yüzdende güçlüler şimdi çıksalar kesinlikle yine başarılı olurlar bir o kadarda gereksiz nefret alırlar visualler eğlence programlarından sorumlu üyeler ana dansçı insanlar bu üyelere karşı hep niye grupta bilmem ne dıyor netizenlerden az nefret almıyorlar ama ne kadar önemli üyeler olduklarının farkında değiller vokalde ya da dansta çok iyi olmasalarda.. ve kesinlikle şu doğru Taeyeon… Read more »

Yeni Yazılar