Politikacılar ve ünlü şirketleri pop şarkıcılarının askerden muafiyet almasını görüştü

HABER: [ÖZEL] BTS asker muafiyeti mi kazanacak? Mavi Saray pop sanatçıları için fırsatları düşünmeye başladı

KAYNAK: Starin via Nate

1. [+1,238, -85] BTS’e muafiyet verilince büyük olaylar çıkacak~

2. [+1,075, -41] Big Hit bu görüşmelere katılmadı… BTS ya da Big Hit hiç askerlikten bahsetmedi, bunu bu kadar abartan başkaları

3. [+982, -46] Big Hit’ten hiçkimse bu konulardan bahsetmedi, ama politikacılar haber başlıklarında BTS’i kullanmaya çalışıyor

4. [+68, -3] Medya bu BTS’in sorunuymuş gibi sürekli onlardan bahsediyor ama hayranlar üyelerin askerden muaf tutulmasıın istemedi, ama günlerdir haber başlıklarında BTS’in ismi geçiyor, yanlış anlaşılmalar yaşanıyor. Bu tüm sektördeki askerlik muafiyetiyle ilgili bir konu, sadece BTS ile ilgili değil.

5. [+58, -3] BTS’in şirketi bu toplantıya katılmadı. SM, YG, JYP, FNC ve JellyFish katıldı, haber başlıklarında niye hep BTS’in adı geçiyor?

6. [+52, -3] Politikacılar lütfen BTS’I kullanmayı kesin. BTS ve hayranları bunu istemiyor.

7. [+49, -2] BTS’e karşı kötü şeyler hissetmiyorum, tam tersi onlarla gurur duyuyorum, hayranları da sürekli askerlikten bahsetmedik biz diyor. Mavi Saray niye hayranların küçük bir kesiminin istediği bir şeyden ötürü toplantı yapıyor? BTS’e muafiyet verirlerse nasıl olaylar çıkar biliyorlar mı? BTS için iyi olmayacak.

8. [+47, -1] Big Hit ve BTS bu konuda sessiz kalmışken niye herkes onların ismini kullanıyor? BTS’e askerlik muafiyeti verilirse eğer tüm diğer şirketler kendi sanatçılarına da aynısının yapılmasını isteyecek

9. [+41, -1] Yani bu toplantıoya SM, YG ve JYP katıldı ama haber başlıkları için BTS kullanılıyor?? Toplantılarınızı kendinize saklayın, BTS’i araya katmayın. Niye başlıkta BTS yerine EXO, SHINee, Got7, iKON ya da Winner’dan bahsedilmedi?

10. [+40, -1] Toplantıda SM, YG, JYP, FNC ve JellyFish vardı ama…….????????????

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+212] Görüşmeye katılan şirketleri bilmek istiyorsanız: YG, JYP, SM, FNC & Jellyfish

 

Kaynak: Netizenbuzz

Abone Ol
Bildir
guest
19 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Rubyjane

6. [+52, -3] Politikacılar lütfen BTS’I kullanmayı kesin. BTS ve hayranları bunu istemiyor.
Olay bu ya algı operasyonunu kesmeleri lazım acilen bu sadece bangtan’ın nefret almasına sebep olur Koreliler tarafından

Nana

Saçma olan tek şey BTS adını kullanmaları BTS ve Bighit olaya dahil bile değiller

Surmew-BTS

BTS in adını kullanarak medya oyunu yapıp bilerek nefret almalarını sağlıyorlar, BTS i kurban edip halkın askerlik muafiyeti konusuna verdikleri tepkiyi ölçüp ona göre sanatçılarını gönderip göndermemye karar verecekler, SM YG JYP FNC ve JELLYFISH bu toplantıya kendi sanatçılarını askere göndermek istemedikleri için katıldılar ama en başta BTS in adı geçtiği için BTS i nu haberlerde kullanıyorlar ve elde ettikleri başarıları gölgeleyip nefret almalarını da sağlıyorlar. Bu konuda ne BTS ne BIGHIT bir şey dedi ve BIGHIT toplantıya katılmadı bile. Politikacı da çıkmış demişki ARMY BTS in muafiyet olmasını istemedi zaten en başta bu olay çıktığından beri ARMY BTS in… Read more »

İrem

Bu görüşmeyi Koreli politikacılar talep etti çünkü askerlik muafiyeti hakkında yasalarda değişim yapmak istiyorlar. Ünlü şirketlerini davet ettiler görüşmek için şirketler de tamam dedi. “Askere göndermek istemedikleri için katıldılar” diye bir şey yok yani devlet davet etmişken niye katılmasınlar hele böyle önemli bir konuda? BTS’i koruyayım derken diğer şirketlere sallamaya gerek yok.

Commentator

İrem’e katılıyorum. Bilip bilmeden bir şeylere yorum yapmayın.

Surmew-BTS

Askeri muafiyet konusunu açan başkaları ama bu yüzden nefret yorumları ve olumsuz tepki alan BTS ve ARMY. Ne BIGHIT ne de BTS böyle bir talepte bulundu ve nu konuyu açan politikacı ARMY böyle bir istekte bulunmadı benden nefret edin dedi ve ARMY zaten böyle bir şey ilk ortaya atıldığından beri BTS in askere gitmesinden yana. Zaten konu BTS in askere gidip gitmemesi değildi, sporcular, klasik müzik sanatçıları balerinler vs muafiyet hakkı alıyorsa şarkıcılar idoller vs de ülkelerine büyük hizmetler de bulunca, ülkelerinin adını gururla duyurunca onlarda muafiyet almalı mıydı ama birileri konuyu bilerek BTS e çekti tepkimiz buna.

Surmew-BTS

Atılan başlıklar ve gelen tepkiler hep BTS üzerine ve netizen yorumları hep BTS e nefret kusmuş bir önceki haberde görmüşsünüzdür.

my_day6

Kore’nin şu “Kore’ye katkı sağlayanlar askerlikten muaf tutulur.” düşüncesi çok saçma. Sonucta sporcusundan, sanatçısına; müzisyeninden işçisine kadar hepsi Kore’ye büyük katkılar yapıyor. Zaten altın madalya alanlar(sadece onlar değil örnek veriyorum) zaten para, madalya, çiçek, ün gibi şeylerle ödüllendiriliyorlar. Bunun üzerine o zorlu 2 yıllık askerlikten muaf tutulmaları gereksiz ve saçma. Ve sonucta onların hepsi Kore vatandaşı olarak görev yapmaları lazım. Cidden gitmelerini istemiyor veya üzülüyorsanız askerlik süresini kısaltın.

Rubyjane

Aynenn öyle

A.r.m.y.

Kore’nin kendi iç sorunu bu askerlik mevzusu.Açıkçası askerlik onlar için önemli bence bu konu hakkında yorum yapma hakkına sahip değiliz.Biraz empati yapmalısınız.

my_day6

Bir de keşke BTS ve BigHit muafiyet lafını ağızlarına bile almamışken onların isimlerini kullanmasalar

db

BigHit görüşmelere katılmadı ve hiçbir zaman askerlik konusunu açmadı. BTS’in adını öne sürüp; “askerlikten muafiyet” talebinde bulunanalar, kendilerini gizliyor.
Görüşmelere katılanlar işte burada: SM, YG, JYP, FNC ve JellyFish.

suna

O zaman desenize herkes idol olmak için uğraşıcak. Sektör batmıştı zaten iyice mahvedicekler. Ayrıca kim olursa olsun idollerin askere gitmemesi için bir engel yok. Vatani görevleri yapmak neden bu kadar büyütülüyor? Ayrıca bunca zaman askere gidip sektörden kaybolan idollerr haksızlık olucak. Hangi grup olursa olsun nefretimi alır.

Surmew-BTS

Katılıyorum uluslararası fanlar kesinlikle Kore nin askeri durumu ile ilgili yorum yapmamalı, X gitmeli ya da gitmemeli demeli. Ama burada sorun sadece BTS adı kullanılarak, başlıkları BTS üzerinden yazarak yok yere BTS in nefret alması. ARMY açısından durum böyle.

Soo

Bts’i kullanıyorlar ama Bighit görüşmelere katılmadı.Bts 2019-2020 yıllarında zaten gidecek.

Zi

Sm gittiğine göre Exo’nun askere gitmesine karşılar.Exo askere gitmezse devasa bir sorun olur.Özellikle Koreli ve uluslararası fanlar aradında

İrem

Karşı olmakla ilgisi yok iyi, bu görüşmeyi Koreli politikacılar istedi ve ünlü şirketlerini davet ettiler davet karşılığında SM YG JYP Jellyfish gibi şirketler de görüşmeye gitti. Hiçbir şirket salak değildir sanatçısı askere gitmezse ne kadar nefret alacaklarını bilirler diye düşünüyorum, bunu biz bile biliyorsak.

gnix

niye sadece exoyu çekip alıyorsun içinden çoğu şirket gitti

BBLOVER

İdollerin muaf olmasını saçma buluyorum. Altın madalya alan başarılı sporculara vermeleri bile bir yerde mantıksız. Ama hadi diyelim ki Ulusal bir durum olduğu için, ara verdiklerinde başarıları etkileneceği için muafiyet alsınlar. Ama idoller saçma yani. Her idolün etki ettiği dönem ve ülke farklı. Kimisi Koreye , kimisi Japonyaya, Çine, Amerikaya etki ediyor. Japonyada başarılı birisi Amerikada başarılı olamıyor. Bu başarı kriteri değişken. Kpop ilk yayılmaya başlandığı döneme kadar geriye gitmek lazım ama mümkün değil. Bir BIGBANG hayranıyım, zaten geç geri dönüş yapmalarına rağmen üzerine askere gidip çok daha uzun bir süre beklemek zorunda kalıyorum ama yine de askere gitmelerini isterim… Read more »