Benzer Yazılar

Sejung, IOI’dayken ona selam verip Gugudan’dayken onu görmezden gelen bir hoobaeden ötürü üzüldüğünü anlattı

Sejung, IOI'dayken ona selam verip Gugudan'dayken onu görmezden gelen bir hoobaeden ötürü üzüldüğünü anlattı

HABER: ‘Knowing Bros’ Kim Sejung, “IOI’dayken bana selam veren hoobae’ler, şimdi ben Gugudan’dayken beni görmezden geliyor”

KAYNAK: OSE Nvia Nate

(Hoobae: Daha geç çıkış yapan kişi. Mesela siz bir K-Pop idolüsünüz ve 2015 yılında çıkış yaptınız, sizden sonra çıkış yapan tüm idollerin ‘sunbae’si oluyorsunuz, onlar sizin ‘hoobae’niz oluyor)

1. [+1,672, -22] Muhtemelen IOI’da popüler olduğu ve şimdi Gugudan’da o kadar popüler olmadığı için. Toplumumuzda da aynı şey geçerli. İnsanlar başarılı olan kişiye yaklaşır, başarılı değilsen sana bakmazlar bile… acı gerçek.

2. [+1,498, -626] ㅋㅋㅋ Sejung şimdiden sunbae ve hoobae konuşmaları yapıyorsa kendini çok bir şey sanıyor demektir

3. [+1,284, -52] Bu her kimse gerçekten çok saygısızmış ㅡㅡ

4. [+141, -22] Kim daha sunbae, kim daha hoobae diye düşünecek bir seviyede mi? Bunu söylemesi bile Gugudan’ın başarısız olduğunu onaylamak gibi bir şey olmuş

5. [+126, -24] Sanki kendisi kimin daha ‘sunbae’ olduğuna karar verebilecek seviyede gibi ㅋㅋ

6. [+124, -78] IOI döneminde ne kadar kendini beğenmiş hissettiğini düşünün~

7. [+121, -25] Ama böyle durumlarda çoğu zaman popülerken kendini beğenmiş davranan insanlar popülariteleri düşünce karmayı yaşamış oluyor

8. [+108, -18] IOI onlar için sunbae grup olabilir, ama Gugudan daha sonra çıkış yaptığı için hoobae olur.. bu kişiye önce Gugudan selam vermeliydi değil mi?

9. [+89, -21] Sanki kendisi şu an büyük bir sunbae’ymiş gibi

10. [+69, -11] Niye hepsi birbirlerine saygı gösteremiyor ki ㅋㅋㅋ Sejung da sunbae olacak bir seviyede falan değil ki ㅋㅋㅋㅋ

11. [+68, -3] Bahse varım Chungha’ya selam veriyorlardır

12. [+64, -22] Koreliler niye selam verilmeye bu kadar takmış anlamıyorum ㅋ biri size selam vermediyse belki kötü bir ruh halindedir. Niye affetmiyorsunuz…? Ya da niye önce siz selam vermiyorsunuz?

13. [+59, -3] IOI Mayıs 2016-Ocak 2017 arasında aktifti. Bu dönemden sonra çıkış yapmış kadın idoller: Black Pink, Cosmic Girls, Momoland, Bolbbalgan Sachungi

14. [+52, -2] Toplumda da böyle, insan yerine konmak için başarılı olmak şart

15. [+51, -6] Sejung IOI’dayken onun hoobaesi olan biri, Sejung Gugudan’dayken onun sunbaesi olabilir

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+264] “Sejung IOI’dayken onun hoobaesi olan biri, Sejung Gugudan’dayken onun sunbaesi olabilir”

Bahsedilen hoobae: Selam vermeli miyim.. vermemeli miyim..

Sejung, IOI'dayken ona selam verip Gugudan'dayken onu görmezden gelen bir hoobaeden ötürü üzüldüğünü anlattı

Kaynak: Netizenbuzz

13 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Onceblinkrvlv

12. [+64, -22] Koreliler niye selam verilmeye bu kadar takmış anlamıyorum ㅋ biri size selam vermediyse belki kötü bir ruh halindedir. Niye affetmiyorsunuz…? Ya da niye önce siz selam vermiyorsunuz?
Şu zamana kadar okuduğum en mantıklı yorum

Nefise

Bencede kendi grubunu aşağılamış

Starlight

Yahu kızın yorumlarını büküp paylaşmış nb yine. Kız diyor ki ben Flower way ve IOI tanıtımlarındayken bana sürekli sunbaennimmmm diye selam veren bir grup vardı ancak şu an gorünce sallamıyorlar. Bunu söyledikten sonra da üzüldüğünü söyledi bunun yanlış olduğunu önemli olanın bu olmadığını, popülerliğin en iyi şey olmadığını her şey demek olmadığını söyledi? Ve evet IOI devam ederken Gugudan debut yaptı yani HER ŞEKİLDE sunbae oluyor. Bana sunbae demediler diye üzüldüm demiyor kız. Eskiden aldığı mutlu tepkiyi görmeyince üzüldüğünü anlatıyor. Tabiki bunu saçma şekilde servis etmişler. Gugudan I.O.I kadar başarılı olmayabilir ama Sejeong hala o seviyede popülerlik yaşıyor ve inanılmaz… Read more »

lol

“Sejung IOI’dayken onun hoobaesi olan biri, Sejung Gugudan’dayken onun sunbaesi olabilir”
eh gerçekten öyle oluyor şimdi hemen saygısız demeyelim hoobae’ye asdfghgfd

Starlight

gugudan, ioi devam ederken çıkış yaptı. 2 ay gibi bir süre var arada. zaten flower way dönemi olduğunu söyledi bu olayın. kasım gibi. kasımda promosyon yapan bir iki grup gugudandan sonra debut yapan gruplar.

Funda

Yabancı yorum dddhehe

SURMEW-BTS

Birbirinize selam verin gitsin işte ben işten çıkarken benden büyük bi abla ile göz göze geldik ki birbirimizi tanımıyoruz, tamamen yabancıyız bana gülümseyerek ”selamün aleyküm” dedi ben de ona gülümseyerek ”aleyküm selam ” dedim, çok mutlu oldu ”’Allah razı olsun” dedi ben de ”Allah senden de razı olsun” dedim. Kendimi selamlaşmadan sonra çok iyi hissettim, birini tanıyın tanımayın, sizden ister büyük ister küçük olsun, meslekdaş olun olmayın, selam alıp vermek gülümsemek, günaydın, iyi akşamlar vs demek çok güzeldir. Önce kimin selam verdiğinin ne önemi var herkese selam verin işte güzel bişey bu.

Ros

Bu olay şarkının başarılı yada şarkınin başarısız olunca bile fark ediyor cidden insanlar çok iki yüzlü.Korelilerde çok fazla sınıf ayrımı var artık şaşırtmıyorlar beni.Gugudan’nın şarkıları çok hos keske güzel bir yerlere gelebilseler.Her ne kadar gugudan’nı biraz gömmüş görünsede acı gerçekler bunlar ne yazık ki.

BlueElf

En komiği de ne biliyormusunuz kulturleri hakkında yorum yapmak her ülkenin kulturu farklı ve bu yeni olan birşey değil yıllardır böyle size saçma ve gereksiz gelebilir ama onların yaşam biçimleri ve onlar için önemli Korede yaş çok önemli bir yaş bile sizden büyükse resmi dille konuşmalısın ancak o kişi gayri resmi konuşmana izin veririse konuşabilirsin ve aynı şey çalışma yerlerinde de ast üst ilişkisi var bir nevi hiyerarşi evet grup olarak sunbea honbea olsalar da çıkış olarak Sejung sunbea oluyor

lala

Gerçekten sana o kadar katılıyorum ki.. dışarıdan herhangi birinin çıkıp oF hErkEs bİrBiRinE sElAm vErSiN nE bÜyÜtTüNüZzZz… demesi o kadar komik ve absürt ki… K-pop fanları her konuda kültürleri ve toplum kavramını yok sayıyorlar ve kore içindeki olaylara müdahale edebilmek istiyorlar. Lütfen şu saygı – yaş konularında değersiz fikrinizi belirtmeden önce bir kez olsun bir Amerikanın çıkıp size of teyze hala amca dayı ne kasıyorsunuz bu kadar birbirinizin adını söyleyin işte dediğini düşünün.

Effie

Blackpink olduğunu sanmıyorum blackpink ile ioi ya da gugudan pek karşılaşmadı birlikte aynı ödül törenlerine bile katılmadılar. Ki bp fazla popüler olmayan gruplarla da arkadaş. Melody Day en güzel örnek jennienin en yakın arkadaşı

Cosyo

Konuşma bana bangtanın çıkış yıllarında bizden kaçıyorlar yanlarina bile yakınlaşmamızı istemiyorlar demesi geldi ama sonradan herkesin onların köpeği olması.. farklı bi ülkeler ne denir bilmiyorum

Bbbbb

Büyük gruplar bunun ayrımını yapmadan kendi selam veriyor . Sen IOI da iken baya şımarmış.Ünlü düşmesi yaşamış resmen

Yeni Yazılar