Benzer Yazılar

‘Sky Castle’ dizisinin ne kadarı gerçeğe dayalı?

'Sky Castle' dizisinin ne kadarı gerçeğe dayalı?'Sky Castle' dizisinin ne kadarı gerçeğe dayalı?

HABER: “Gerçekten koordinatör var mı?” Seoul Medikal Üniversitesi öğrencileri ‘Sky Castle’a tepki videosu çekti

KAYNAK: SBS via Nate

1. [+894, -11] Zenginlerin arasında koordinatörlükten daha katı meslekler olduğuna eminim. Üniversiteye giriş hikayeleri diziden daha trajik.

2. [+853, -5] Yani gerçekten bir saat için 5 milyon won alan danışmanlar var..

3. [+826, -23] Evet.. gerçekten saat başına 5 milyon won olan koordinatörler var..

4. [+99, -1] Bu koordinatörleri tutabilenler çok aşırı zengin olanlar, ama gerçek zenginler çocuklarını avukat ya da doktor yapmakla kafayı bozanlar değil. Zenginler arasında avukat ve doktor ‘olunmaz’, avukat ve doktorlar ‘kullanılır’ diye bir laf vardır hatta.

5. [+89, -0] Gangnam’da bir okula gidiyordum ben, böyle şeyler 10 yıl önce de vardı. Okuldan sonra seni alıp taa uyku saatine kadar seni kontrol eden koordinatörler vardı. Ayrı bir şoför yoktu, odanın ısısı, duvar kağıtlarının rengi gibi küçük şeylere takılmıyorlardı ama koordinatörler senin bir günde yediğin yemeklere karar veriyordu, her gün ulaşman gereken belirli çalışma hedefleri vardı. Bankalarda da bu danışmanları/koordinatörleri VIP müşterilerine açık arttırma ile öneren bölümler vardı.. bunlar 10 yıl önceyse eminim şu an daha kötüdür. Değişmeyen tek şey Gangnam’ın ikiye bölünmüş olması. Chungdam’da yaşayanlar dersleri ile kafayı bozmamış çünkü aileleri yeterince zengin, babadan oğula geçecek aile meslekleri var. Bu aileler stressiz, uyumlu yaşamaya daha çok dikkat ediyorlar çünkü gerekirse çocuklarını yurtdışında eğitime yollayabiliyorlar zaten. Ama Gangnam’ın Güney tarafındaki aileler genellikle çalışıp yükselerek zengin olmuş kesimdeler, çok tanınan yargıçlar, siyasetçiler gibi, bu insanlar mesleklerini çocuklarına geçiremeyecekleri için çocuklarının dersleriyle, meslekleriyle fazla ilgileniyorlar.

6. [+87, -0] Koordinatörler hatta sınavlara soru hazırlayan insanlarla iletişime geçen test danışmanları bile var. Soruları yollama zamanı geldiğinde danışmanlar hepsini arıyor, aramalarını görmezden gelenler ise soruları hazırlayanlar oluyor. Danışman o kişinin tüm eski sınavlarını, kitaplarını falan okuyor, hazırlıyor ve Gangnam ailelerine satıyor. Genellikle de doğru çıkıyor dedikleri.

7. [+76, -4] Kore’nin zenginleri ikiye ayrılmış durumda. Apgujung’da yaşayanlar nesilden nesile aktarılmış aile servetine sahip, o yüzden çocuklarının sıkı çalışmasını pek önemsemiyorlar. Chungdam’da yaşayanlar ise siyasetçi falan, bu yüzden çocuklarının çok çalışıp onların izinden gitmesini istiyorlar. ‘Sky Castle’daki ebeveynlerin çoğu da meşhur insanlar..

8. [+70, -0] Zenginler niye doktor olmak istiyor diye düşünüyordum hep. Tamam saygınlığın oluyor ama yaptığın işe kıyasla aldığın maaş çok az.

9. [+48, -0] ‘Sky Castle’ uydurma bir dizi değil, zengin ve ünlü ailelerin gerçek hikayeleri anlatılıyor

10. [+34, -0] Zenginler koordinatörleri ve danışmanları satın alabilir ama gerçekten zengin olanlar çok büyük paralar bağışlayarak çocuklarını kendi istedikleri okullara gönderebilir ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+61] Bu biraz üzücü değil mi ya? Çocuklar anne babalarının hayallerini ve hırslarını gerçekleştirmek zorunda, kendi istediklerini yapamıyorlar

 

Kaynak: Netizenbuzz

1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
SURMEW-BTS

5. yorumunda dediği gibi,dedeleri, babaları çok çalışıp zengin olup köklü bir şirket kuranlar örneğin: ticaretle uğraşıp dev holding kuranlar, o şirketi çocuklarına geçirebilecekleri için onların eğitimleriyle ilgili çok stres yapmıyor ve baskı yapmıyor. ama ünlü bir avukat, siyasetçi vs olanlar, çok ünlü bir doktor ya da dişçi, plastik cerrah olanlar çocuklarına mesleklerini ”babadan oğula” geçer gibi geçiremediklerinden onlarında iyi bir üniversiteden mezun olması için eğitimleriyle çok fazla ilgileniyor baskı yapıyorlar. ve yabancı yorum dizinin vermek istediği mesajı açıklamış, dizi çok iyi herkese izlemesini tavsiye ediyorum,, dizide anne babalar kendi hırsları ve hayalleri yüzünden çocuklarına çok baskı yapıyor ve onlar için… Read more »

Yeni Yazılar