Benzer Yazılar

Sulli küçüklüğünden beri panik bozukluğu olduğunu itiraf etti

Sulli küçüklüğünden beri panik bozukluğu olduğunu itiraf etti Sulli küçüklüğünden beri panik bozukluğu olduğunu itiraf etti Sulli küçüklüğünden beri panik bozukluğu olduğunu itiraf etti

HABER: Sulli itiraf etti, “Küçüklüğümden bari panik bozukluğum var”

KAYNAK: Newsen via Nate

“Küçüklüğümden beri sosyofobi ve panik bozukluk ile uğraşıyorum. Yakın olduğum insanlar beni terk etti, kalbimi çok insan kırdı. Kimse benim yanımda değilmiş, kimse beni anlamıyormuş gibi hissettim.”

1. [+1,385, -141] …. Sulli’nin açıklamasına göre dünyadaki herkesin panik bozukluğu vardır, ben de dahil.

2. [+1,235, -134] Sempati kazanmak için duygusal bir taktik işte..

3. [+735, -80] Ben de küçüklüğümden beri bununla uğraşıyorum. Arabaya binemezdim, toplu taşıma kullanamazdım. Arkadaşlarım bunu komik bulurdu ama komik değil. İnsanlar böyle şeyler itiraf edince ‘sempati kazanmak istiyor’ demeyin. Bir insan içten ne kadar hasta hissediyorsa dışarıdan o kadar fazla gülümser.

4. [+69, -0] Bence en büyük faktör Sull’nin yetiştirilme şekli. Ne yazık ki grubuna ve diğerlerine karşı tavırları affedilemez, her zaman mağdur gibi davranamaz

5. [+61, -4] Yani panik bozukluğu olmasına rağmen yüzlerce kez uçağa binip her yere tatile gidebiliyor?

6. [+59, -2] ㅡㅡ Gerçekten panik bozukluğu olan biri olarak ünlülerin sempati kazanmak için bundan bahsetmesinden bıktım. Sanki çok önemli bir şey değilmiş gibi konuşuyorlar bundan. Panik bozukluğu olanlar sadece toplu taşımada sorun yaşamaz, yeni insanlarla tanışırken hatta normal bir hayat yaşarken bile zorlanırlar. Sulli hayatını gayet iyi yaşıyor, ünlüler ne yaparsa onu yapıyor ㅡㅡ panik bozukluğu olduğunu hiç sanmıyorum

7. [+56, -3] Panik bozukluğun ne demek olduğunu bilmiyor bence.. çoğu insanda Sulli’ninki kadar sosyofobi vardır. Bu panik bozukluğun olduğu anlamına gelmez.

8. [+53, -3] Niye panik bozukluğu olduğunu iddia eden herkes ünlü oluyor

9. [+49, -1] Bu kadar hafife alarak bahsetmemeli panik bozukluktan, bu seferi çok önemli bir şey değilmiş gibi görünüyor insanlara. Sulli gibi ünlüler paraları olduğu için ara verebilirler, ama bizler işten izin bile alamıyoruz.. lütfen ruh hastalıklarını medyada böyle hafife alınacak şeyler gibi gösterme

10. [+41, -2] “Yakın olduğum insanlar beni terk etti, kalbimi çok insan kırdı.” <– çoğu kişi bunu yaşamıyor mu?

11. [+31, -0] Kimse tarafından kalbi kırılmamış insan var mı dünyada?

12. [+28, -0] Ünlüler niye panik bozuklukları olunca suçlarının yok olacağını sanıyorlar? ㅋㅋㅋㅋ İnsanlar onu tuhaf biri olduğu için terk ediyordur belki, bunun farkında değil mi? Sempati kazanmayı denemeyi bırak..

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+106] “Ben de küçüklüğümden beri bununla uğraşıyorum. Arabaya binemezdim, toplu taşıma kullanamazdım. Arkadaşlarım bunu komik bulurdu ama komik değil. İnsanlar böyle şeyler itiraf edince ‘sempati kazanmak istiyor’ demeyin. Bir insan içten ne kadar hasta hissediyorsa dışarıdan o kadar fazla gülümser.”

Bu yorum sahibi iyi ki var ♥

 

Kaynak: Netizenbuzz

3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
estuko

şimdi bunları okumak çok üzücü

Soo Min

Panik bozukluğu yahut panik atak ne derseniz deyin çok farklı bir şey. Benim annem ve yakın arkadaşım panik atak olduğu için biliyorum kişinin korkularına göre farklılık gösteren bir şey. Benim annem toplu taşımalara binemiyordu tek başına ama bizimle rahatça biniyordu ama rahatça araba kullanabiliyor önünde 2 tır kaza yaptı hiç paniklersen sakince yanlarından geçip uzaklaştı sonra da park edip baktı. Yahut başka bir arkadaşım rahatça uçak mış otobüsmüş her şeye biniyor ama köpek görünce panik atağı tutuyor. Kısaca tamamen farklı bir şey bu kimse kimseyi yargılamasın.

Surmew-BTS

Kimin ne kadar ve nasıl yaşadığını bilemeyiz, insanların tibbi tanıları aynı olabilir ama o tanıların hastada etkileri farklıdır, panik atak ın durumuda kişiden kişiye değişebilir, farklı anlarda farklı durumlar yaşarken farklı şekilde ortaya çıkabilir, aynı olaya farklı tepkiler verebilirler. Sulli nin ben samimi olduğuna inanıyorum. Ünlüler sırf zenginler diye rahatlar diye bişey yok.

Yeni Yazılar