Benzer Yazılar

The Rose, izinsiz olarak Jonghyun’un resimlerini kullandığı için eleştiri alıyor

The Rose, izinsiz olarak Jonghyun'un resimlerini kullandığı için eleştiri alıyor

HABER: The Rose merhum Jonghyun’un sosyal medya resimlerini izinsiz kullandığı için eleştiriliyor.. “Bir anma ve avunma simgesi olarak kullanmak istemiştik”

KAYNAK: No Cut News via Nate

1. [+229, -8] Böyle hassas bir konuyla ilgili bir şey yapmadan önce izin almaları gerekmez miydi? Reklam yaptınız ama, tebrikler. Jonghyun’un hayranları ve ailesi ne kadar üzülmüştür bir düşünün.

2. [+200, -6] Lütfen ailesini ve hayranlarını tekrar üzmeyin

3. [+191, -7] İzin almadan kullandılar ama gösterişli özürler diliyorlar işte ㅋㅋㅋ utanmazlar

4. [+10, -0] Lütfen merhumlara dokunmayın

5. [+9, -0] Cesurlarmış.. SM’e bulaşmaya cesaret ettiler

6. [+7, -0] Jonghyun’un isminin medyada böyle kullanılması beni çok, çok sinirlendiriyor. O kadar öfkeliyim ki patlayacağım.. bütün bunlar sadece reklam

7. [+5, -0] Jonghyun’u nasıl reklam için kullanırsınız?? Pislikten de betersiniz siz. Lütfen gidin akıl sağlığınıza baktırın, aklınızın başınızda olduğunu düşünmüyorum.

8. [+5, -0] Gerçekten bu kadar pis bir yöntemle mi reklam yapmak istiyorsunuz..

9. [+4, -0] İnsanların hüznünden para kazanırken başınızı yastığa nasıl koyabilirsiniz? ㅡㅡ

10. [+4, -0] Kesinlikle reklam bu

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+217] The Rose hayranları üyeleri korumaya çalışsalar da biz SHINee hayranları olarak bunun The Rose üyelerinin hatası olmadığını anlıyoruz. Çaylak olarak bu konuda söz hakları yok ve çekimlerde resimleri tanımamış olabilirler.

Bazıları buna Jonghyun için anma videosu demiş. Depresyonla savaşmakla ilgili.
Resimlerin çoğu Jonghyun’un mutlu anlarını gösteriyor. Jonghyun’un işten sonra eve dönüp ablasının ve annesinin sürprizini gördüğü resim var, Taemin ürünleri giydiği resim var (Taemin perimiz ve Taemin hayran kulübü başkanı)
Ama klipte tam tersi üzücü ve karanlık bir hava var, klip yönetmeni ‘bu resimler aslında depresyonda olduğu anlardı’ demek istemiş gibi. Resimlerin bu şekilde kullanılması kalbimizi acıtıyor.

‘Özür’ mektubunu anlasam da resimler SM ya da Jonghyun’un ailesinden izin almadan konulmuş. Yönetmenin iyi bir niyeti olsun ya da olmasın ortada bir telif hakkı ihlali var.
The Rose’un suçu değil, onları suçlayamayız ama onlardan bahsetmeden bu konuyu konuşmanın da bir yolu yok. Bu olayın yüzü The Rose ve bunu doğru düzgün çözmeleri gerek (Grup ya da şirket)

Güncelleme: Jonghyun’un ailesi klibi şikayet etti. Şirket hemen klibi sildi. Olay kapanmış oldu.

 

Kaynak: Netizenbuzz

4 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
suna

The Rose’un suçu yok. Tamamen yönetmen hatası. Çözüme kavuştu zaten. Umarım bir daha kimse başkalarının acısı üzerinden prim kasmaz

Face

İki yıl önceden belliymiş şirketin nasıl olduğu. Güzelim grubu harcadılar resmen😖😖

Surmew-BTS

İnşallah bir daha asla böyle izinsiz bir şey yapılmaz, The Rose un şirketi, depresyonla ilgili birşey yapmak istiyorsa ya da Jonghyun un anmak istiyorsa Jonghyun un annesinin kurduğu vakfa ya da psikiyatrik rahatsızlığı olan insanlar için açılan herhangi bir kuruma ya da hastaneye bağış yapabilirdi. Herhangi bir klip ya da birşey de Jonghyun a ait bişey kullanmak istiyorlarsa ilk önce Jonghyun un annesinden sonra SHINee üyeleri ve SM den izin almaları gerek. Depresyondaki insanlara yardım etmek ya da duyarlılığı arttırmak içinde farklı materyaller kullanabilirler. The Rose da hakaret edilmemeli ve klibide silmişler çok şükür , inşallah ilerde daha da dikkatli… Read more »

Don't Overreact...

The rose nie nefret alio ki umarim almiyodur. Çok iyi bir comeback’ti boyle bitemez….

Yeni Yazılar