Benzer Yazılar

[THEQOO] İngilizce konuşunca Koreli hayranlardan özür dileyen Rose

Youtube’da bu yorumları görünce gerçekten şok oldum ㅠㅠ
Durumu açıklayayım

Rose Instagram’da yayın yapıyordu, İngilizce konuşuyordu 
Rose: *Korece yazılan bir yorumu okur* Ben de İngilizce bilmek zorunda mıyım..?
Rose: *Korece konuşur* Hayır.. Merhaba millet.. Niyeyse İngilizce konuşmak zorundaymış gibi hissediyorum, herhalde Instagram’da canlı yayın yaptığım için.. Merhaba~ 
Bir süre sonra
Rose: *Korece yazılan bir yorumu okur* İngilizce bilmiyorum..
Rose: *Korece konuşur* Bir süredir Korece konuşuyordum.. O zaman Koreceye geçeceğim~ Özür dilerim..

Yabancı hayranların bu videoya yorumları:

[THEQOO] İngilizce konuşunca Koreli hayranlardan özür dileyen Rose

(Çevirisi: İngilizce konuştuğu için özür dilemek zorunda kalması üzücü)

[THEQOO] İngilizce konuşunca Koreli hayranlardan özür dileyen Rose

(Çevirisi: Koreliler yorumlarda İngilizce konuşmamasını, Korece konuşmasını istediği için özür diledi)

[THEQOO] İngilizce konuşunca Koreli hayranlardan özür dileyen Rose(Çevirisi: Evet ciddi bir şey değil ama yine de üzücü)  

[THEQOO] İngilizce konuşunca Koreli hayranlardan özür dileyen Rose

(Çevirisi: Haksızlık çünkü Koreli hayranlar idollerle iletişim kurma konusunda zaten daha şanslı. Rose Avustralyalı ve iki dilli, yani ikisini de konuşabilmeli. İki dili de bilen bir idol Korece konuştuğunda İngilizce konuşan hayranalr şikayet etmiyor. Koreli idollerin Koreli olduğunu ve hayranlarının çoğunun Koreli olduğunu biliyoruz, tabi ki Korece konuşacaklar, aynısı bir sürü yabancı hayranı olan Avustralyalı bir K-idol için de geçerli olmalı..)

[THEQOO] İngilizce konuşunca Koreli hayranlardan özür dileyen Rose

(Özür dileme, daha çok İngilizce konuş lütfen)

[THEQOO] İngilizce konuşunca Koreli hayranlardan özür dileyen Rose

(Koreli Blinkler asla bizim yani yabancı Blinklerin duygularını anlayamayacak. Biz onlarla görüşemiyoruz, konsere gidemiyoruz, gerçek hayatta geri dönüş performansını izleyemiyoruz, hayran buluşmasına gidemiyoruz.. tek iletişim yolumuz Instagram. Tek yapabildiğimiz onları ekrandan izlemek.. Çok kabasınız..)

Bunların hepsi Rose bir kez Korece özür diledi diye yazılan yorumlar
Rose onun İngilizce söylediklerini anlayamayan Koreli bir hayrandan özür diledi diye

[THEQOO] İngilizce konuşunca Koreli hayranlardan özür dileyen Rose

(Aynı videoya yapılan Korece yorum: Burada çok fazla sinir bozucu yabancı hayran toplanmış.. Koreli hayranlar videoda Korece konuşmaya mı zorladı onu?? Canlı yayın yaptıklarında ‘eng plz’ yazarak Koreli idolleri İngilizce konuşmaya zorlayan sizsiniz. Instagram yayınında İngilizce konuşurken daha rahat hissettiğini anlıyoruz, tamam mı? Koreli hayranlar Korece konuşmasını istiyor, tıpkı sizin Koreli idollerin yayınına ‘eng plz’ yazmanız gibi. Bu nasıl bir saçmalık.. Rose özür dilediği için üzülmeniz..?; Bir sürü Koreli idol canlı yayında İngilizce bilmedikleri için yabancı hayranlardan özür diliyor. Onlar için de üzülün o zaman. S*keyim.)

-Başka bir idolün resmini profil resmi yapmış, Black Pink hayranı bile değil, ne yapıyor..?? Kendi biasının işine baksın

-O zaman Koreli idollere hayranlık yapmayın.. ne diyor bu s*rtükler ya

-Bu ne biçim bir saçmalık..ㅋㅋㅋㅋㅋ Korece öğrenin

-Saçmalık, başka bir şey değil..

-Bıktım bu saçmalıktan

-Bu yüzden yabancı hayranlardan nefret ediyorum..

-Lütfen ‘eng plz’ yorumlarını kimin yaptığını hatırlatın bana..??

-Asla konserlere, imza günlerine gitmiyorlar, idollere para harcamıyorlar, bir de böyle saçmalıyorlar

-Şu ‘eng plz’ yorumlarından nefret ediyorum..

-Koreli olarak doğsaydınız o zaman, yabancı hayran olmasaydınız ㅋㅋㅋㅋ

-Koreli idollere hayranlık yapacaksanız Korece öğrenmeniz lazım~~~

-Dertleri ne bunların ya..ㅋㅋㅋ Yabancı sanatçıların videolarına ‘Kor plz’ diye yorum bırakan Koreli gördüler mi hiç??zzzzz

-Koreli bir idole hayransın, kızım.. Koreli biri Korece konuşunca niye onun için üzülüyorsun..?? Gerçekten anlamıyorum..

-O zaman Koreli idollere hayranlık yapmayın

 

Kaynak: Pannative

32 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Math

Ulan şu an ciddi ciddi kpop u bırakmaya karar verdim . Şunlara bak ya . Biz o isimlere ırkları Koreli olduğu için hayran değiliz . Şarkıları için hayranız . Benim korelilere karşı en ufak bir sempatim bile yok sadece kpop da takip ettiğim birkaç grup var o kadar . Birde utanmadan bakın yabancılar bizim gruplarimiza hayranlar diye gurur kasıyorlardır kesin. Zaten ne zamandır şu kpop illetinden kurtulsam diye düşünüyordum bu da iyi sebep oldu bana . Alın diliniz de sizin olsun , ülkenizde. Fena ayar oldum ya . Tamam bundan sonra Koreli idollere hayranlık yapmıyorum çünkü koreliler afsgafsgaf gıcıklık değil… Read more »

Firuze

Okurken yazini alkislamadan duramadim .
.o kadar haklisin ki.. tartisilacak cok sey var ya da onemsenecek fakat cok bos seylerle omrumuzu geciriyoruz. Bu gibi atismalarla.. gerek yok ve sacma neyse

moonie

fan sayfaları şunu çerçeveletip asabilir mi cidden? tek böyle düşünen benim zannediyordum.yürü be!! ♥

Blink One

Aydınlandım resmen. Ben bir 8.sınıf öğrencisiyim şu an ve lgs ye hazırlanıyorum… Daha doğrusu hazırlanamıyorum. Çok haklısın. O kadar haklısın ki. Sınavıma çalışmam gereken bir yılı bunlara harcadım… şimdi bir aydan az bir süre var. Umarım zararın neresinden dönsen kârdır lafı benim için hala geçerlidir. Beni aydinlattiğın için çok minnettarım. Burdan öğrencilere sesleniyorum. Benim yaptığım hatay düşmeyin. Nolur geleceğinizi düşünün. Lütfen kendi hayatınızı yaşayın. Onlarla asla görüşemeyeceksiniz özellikle turkiyede olduğumuz için. Lutfen kendi hayatınıza çalışıp yön verin. Her şey gerçekten kararında güzel…

Birisi

❤️

Last edited 2 yıl önce by Birisi
yongseda

grubun adını ingilizce koyuyosanız, şarkının adını ingilizce koyuyorsanız. şarkılara ingilizce söz yazıyorsanız bu uluslararası bi kitle hedefliyorsunuz demektir. bunu yapıyorsanız da yabancı hayranlarla iletişim kurmak için bi zahmet ingilizce bilmeniz gerekir. siz kimsiniz de biz sizin için korece öğrenelim. ingilizce dünya dili ve herkesi anlayabileceği bi platform o yüzden insanların anlamak için ingilizce sorması doğal sizi bencil s*rtükler. nedir bu kendilerini tüm dünyadan üstün görme egosu.

.

Koreliler için değil ama sevdiğin idollerin bir çoğu Korece bilmiyor onlar için az buçuk öğren yada öğrenme çeviri diye bir şey var günümüzde bence bu konuda haksızsınız

osakagülü

Önce şarkılarınızdan İngilizce bölümleri çıkarın
idollerinizi Avrupa’ya, Amerika’ya göndermekten vazgeçin sonra gelin ahkam kesin. Ne kadar da komiksiniz! Dünya’ya açılıyorsunuz ama İngilizce’yi reddediyorsunuz. IQnuzun olduğundan şüpheliyim.

*

Ne okudum lan ben? sdksjdfsg Kore’de doğsaydınız o zaman yazmışlar. Zaten doğmadan önce elimize bütün ülkelerin listelerini veriyorlar biz de istediğimiz ülkeyi seçiyoruz. Ondan sonra da doğuyoruz. Kafa yapısına sıçtığımın aptalı. Ayrıca sırf idollerin ne dediklerini anlamak için korece öğrenmek zorunda değilim. Korece ingilizce gibi evrensel bir dil değil sonuçta. Dil öğrenmeyi çok kolay ve hemen öğrenilebilir bir şey mi sanıyor bunlar? O zaman koreli idollere hayranlık yapmayın diyen angutta eminim amerikan bir şarkıcının hayranıdır. Asla konserlere, imza günlerine gitmiyorlar hem de saçmalıyorlar yazmışlar. Acaba aynı ülkede olmadıkları için gidemiyor olabilirler mi? Bir gram beyniniz yok, bir de utanmadan yorum… Read more »

Ddm

Salak bu koreliler valla bak. Bazen kpop a hayranlik yapmak cok aptalca geliyor bana şuan olduğu gibi.

HyunA-ING

“-Başka bir idolün resmini profil resmi yapmış, Black Pink hayranı bile değil, ne yapıyor..?? Kendi biasının işine baksın” BİZLER EN AZ 10 GRUBA FANLIK YAPIYORUZ KUSURA BAKMA

Raven

İngilizce evrensel ve ortak bi dil bi zahmet sırf yayın için değil de kendileri için ingilizce öğrensinler

yummix

Kpop idollerinizi avrupaya ve amerikaya konser için göndermeyin ve billboard-amerika hakkında böbürlenmeyi kesin~~~ ve “korece” şarkılardaki ingilizce partlara ne demeli?

Helin

Koreli doğsaydınız , yabancı hayran olmasaydınız diyenin beyni götünde sanırım. Gerçi hepsinin öyle. İngilizce bilen idolleri konuşturmamalarına deli oluyorum. Sizler zaten kendi ülkenizde yeterince etkileşim halindesiniz. Eğer yabancı fanları olmasını istemiyorsanız gruplarınızı dünyaya açmayın. Kpop sadece kore içerisinde kalsaydı ses getiremeyeceğini hiç düşünmediniz sanırım. Dünya ya açılmalarının nedeni yabancı hayranlar. Ve bizim onlarla ingilizce iletişim kurmak istememiz en doğal hakkımız. Şarkı sözleri ingilizce, tittle ingilizce, grup isimleri ingilizce. Ülkesine gelen yabancı adama bile korece öğrensin diyen bir milletten ne beklenir işte cahiliyetin vücut bulmuş halleri. Valla bizim ülkeyede yılda 35-40 milyon turist geliyor ama hiç birine de türkçe öğren gel… Read more »

Funda

-Koreli olarak doğsaydınız o zaman, yabancı hayran olmasaydınız ㅋㅋㅋㅋ

-Koreli idollere hayranlık yapacaksanız Korece öğrenmeniz lazım~~~

WTF?! koreliler için havya gaz salınımı falan mı yapıyorlar? toptan hep bir kafadan saçmalamak da yetenek…

foreveryoung

Allah’tan yaşım ilerledikçe grup hayranlığı yapmayı bırakmışım. Koreliler kadar egoist ve ırkçı bir millet yok. Ya siz bu idolleri ölüme kadar sürükleyen yorumlar yaparken yabancı hayranlar onlara mesajlarıyla destek oluyor. SNSD – Jessica, Tiffany F(x) – Sulli, Krystal Gfriend- Başta Umji olmak üzere tüm üyeler, Super Junior – Başta Siwon olmak üzere Heechul hariç tüm üyeler, A Pink- İşinize gelince Naeun hariç tüm üyeler, Lovelyz- Mijoo, Mamamoo- Hwasa, Wheein, Solar ve daha sayamadığım bir sürü idol….. Kötü yorumlarınızla kaşını gözünü eleştirmenizle onları bir güzel depresyona sokan sizlersiniz bence siz yabancı hayranlara ayak uydurun

helos

daha 1 ay once amerika icin gotunu yirtanlar burda korece ogrenin diye hava atiyor, ya idolleri amerika’ya sirf daha cok unlensinler diye gondermeyeceksiniz ya da ingilizce konusmalarini istediklerinde o cenelerinizi kapatacaksiniz.

Lullaby

Kore halkina nefret ediyorum.

&

Gerizekalı bunlar cidden senkimsinki tanımadığın bir insana sürt*k diyebilirsin ve ayrıca para harcamayla konsere gidilmekle tek fanlık olunmuyo ailesinin maddi sıkıntısı olan bir insanın konsere gidemedi o grup için para harcıyamadı diye o kişi fan olma hakkına sahip değilmi saçmalık kısacası yine netizenler boş yapıyoo

Ei

Şu salak bakış açıları yüzünden gelecekte Korece öğrenmeye niyetlenseydim bile öğrenmeyeceğim, Fransızlardaki gibi ne bu amaçsız milliyetçilik. Onlar bile gerekli ortamda konuşuyorlar

Beyza

Dediler ve birkaç dakika sonra fandomlarindaki yabancı hayranlara: biz biriz farklı diller aramızda engel değil falan filan

Jinjoo

Korelilerin yorumlarını anlamak için 3 defa okudum. Ne diyor bunlar ya? O zaman diğer ülkeleri ziyaret ettikleri zaman diğer ülkelerin dillerini öğrenip konuşsunlar. Örneğin Türkiye ye geldiklerinde Türkçe konuşsunlar bizler de ne Korece ne de İngilizce bilmiyor olabiliriz. Türkçe öğrenip gelin bizim ülkemize o zaman. Korelilere tercümanlık yapıyordum bu olaylar arttığı için mesleğimden soğuyorum.

Mai

Bu nasıl bir dar kafalılık aq

SURMEW-BTS

Cidden bunlar anlaşılmaz insanlar ayrıca Uluslararası fanlardan ekonomik durumları yetenler albüm alıyor, orjinal şirketin pazarladığı ürünleri alıyor, ülkelerinde konserleri olursa gidiyor olmadı, Koreye geliyor, Kore ye sevdiği idolün konserine gelemese bile sırf sevdiği idol görmek için Kore ye gidiyor, Kore de orjinal ürünler alarak harcama yapıyor, Kore de harcadığı para ile ekonominize katkı sağlıyor, hiç albüm alamasa, ülkenize gelemese bile sizin Koreli sanatçınızın itunes tan Spotify dan, youtube dan şarkılarını dinliyor, gene katkı sağlıyor, yapabilenler naver melon gibi yerlerden bile katkı sağlıyor ve elinden geldiğince Korece öğreniyor ama siz uluslararası alanda anlaşabilmek için kabul edilen İngilizce yi öğrenmeyi kabul etmiyorsunuz.… Read more »

Brit-BitBit

Ayrıca Kpop idolleri uluslararası fanları ile iletişime geçmek için İnstagram açıyorlar Kore sns olarak İnstagramı çok kullanmıyor kızların instagram takipçilerine bakarsanız zaten Koreden çok farklı ulkelerden takipçileri var sürekli kızlara sallıyorsunuz zaten şimdimi kıymete pişti?

Ezgi

O kadar haklısın kii 💪🌼

Thunderekmek

Pardon ama onlar koreyi temsil ediyorlar herhangi bir Ülkeyi değil koreyi ayrıca doğru çoğu idol korece konuşurken sen niye zorunda hissediyorsun ?

.

Kusura bakmayın ama Rose korece konuşmalı kesinlikle arada birde ingilizce.. Bu en doğrusu.

Effie

Rose zaten bunu yapıyor bazen korece yazdığı şeyi fanlar için kendisi ingilizceye çeviriyor. Kendisi yurtdışında büyüdüğü için ingilizcesi çok iyi ve yayınlarda ingilizce konuşuyor kendi isteği ile sonra korecesiyle de bahsediyor aynı şeylerden blackpinkin 3 dilde post paylaştığını bile gördüm . Ot4 yayın yaparken bazen konusulan şeyleri rose ing lisa taycaya çeviriyor fanlar için bir şeyler dediklerinde

Mila

Burada tepki göstermek çok saçma bence tamam ingilizcede konuşulabilir hayranları yabancı ama o bi kpop grubu üyesi ve koreli yayınlarının ingilizce olması tamamen savunulucak bir şey değil ? Diğer bir çok idolun yabancı hayranı var fakat kimse tamemen ingilizce yayın yapmıyo veya instagramı tamamen ingilizce kullanmıyor ama korelilerin savundugu şeyde saçma kimse korece bilmek zorunda değil bu konuşmak bile bence saçma.

.

Bence koreliler haklı kaç tane türkü İngilizce konuşurken gördünüz ne kadar evrensel olsada bence ana dili yani Korece konuşması normal ki rose’a kadar bir çoğu idol İngilizce bilmiyor bile

Ei

İstanbul’da İngilizce bilmeyen esnaf yok ki zaten en çok turist oraya geliyor, insanımız da bildiği kadarıyla yardım ediyor. Ünlülerin de en çok fanı Araplar oluyor, postlarında İngilizce açıklama da yazıyorlar bu yüzden (Murat Yıldırım misal)

Yeni Yazılar