Benzer Yazılar

Yang Hyun Suk, ‘Burning Sun’ tartışması hakkında açıklama yaptı

Yang Hyun Suk, 'Burning Sun' tartışması hakkında açıklama yaptı

Kısaltılmış açıklama, “Seungri olayın yaşandığı gün yani 24 Kasım’da saat 3’e kadar bardaydı, olay ise sabah 6 civarı yaşandı. Seungri kısa zaman önce kulübün yöneticiliğinden istifa etti, bunun sebebi de Mart ya da Nisan ayında askerliğe gidecek olması. Askeri Durum ve Hizmet Çerçeve Kanunu’nun 30’uncu maddesine göre, “Bir asker, askerlik hizmeti dışında kar amacı güden herhangi bir faaliyette bulunmayacak ve aynı zamanda Milli Savunma Bakanının izni olmadan başka bir faaliyette bulunmayacaktır.” Özellikle şu şekilde yazıyor, “Bir askerin yönetici, finansal yönetici, işte yer alan genel bir ortak, başkan veya bir işin herhangi bir görevdeki yöneticisi olması yasaktır.”

Bu sebepten ötürü Seungri sadece kulüpten değil, CEO’luktan ve isminin kayıtlı olduğu tüm yönetici pozisyonlarından istifa etmektedir.

Seungri bu olaydan ötürü endişelenen hayranlarına karşı oldukça sorumlu hissediyor, bir özür gönderisiyle kendi durumunu anlatacaktı ama bir süre beklemesini istedim, soruşturmalar ile olaylar tamamen açıklandıktan sonra Seungri’nin konuşmasını daha doğru buldum.

Şu anda olayın odağı saldırıdan çok uyuşturucu soruşturmasına doğru gitmekte gibi görünüyor. Biraz bile endişelenen hayranlar için belirtmek isterim, Seungri kısa zaman önce asılsız dedikodulardan ötürü savcının emriyle detaylı bir şekilde soruşturuldu, idrar ve saç testi de dahil olmak üzere tüm muayenelerinde herhangi bir sorun olmadığı açıkça ortaya çıktı.”

HABER: Yang Hyun Suk, “Seungri askere gitmeden önce Burning Sun’dan istifa etti, uyuşturucu kullanmadı”

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+1,082, -23] Açıklamasında herkesin söylemesini beklediği şeyleri söylüyor

2. [+1,013, -21] Ama eski Burning Sun sahibi olarak askere gitmeden önce Seungri’nin de soruşturulduğundan emin olacaksın, değil mi?

3. [+905, -30] Kariyerin sona erdi. Elveda, seni kapıya kadar geçirmeyeceğiz.

4. [+64, -1] Sorun Seungri’nin uyuşturucu kullanıp kullanmaması değil, kulüpte uyuşturucu dağıtıldı mı dağıtılmadı mı, bu. Medya bile Seungri orada uyuşturucu kullandı mı diye sormuyor, kulüp uyuşturucu sağlayıp dağıttı mı diye soruyor. Kimsenin istemediği bu alakasız açıklama da ne? Seungri’nin kendi ağzıyla açıklaması gereken bir sürü şey var, polisle bağlantıları nedir ve korumaları niye polisle birlikte mağduru dövüyordu??

5. [+44, -1] ㅋㅋㅋ Seungri’nin sadece askerliği için istifa ettiğine inanmamızı mı istiyor? Ne yazık ki çoktan ‘I Live Alone’da bu kulübün CEO’su olmakla böbürlendi

6. [+38, -0] Yang Hyun Suk’u da soruşturun

7. [+33, -0] Yang Hyun Suk, sen niye onun kendi şirketiyle ilgili açıklama yapıyorsun? ㅋㅋㅋㅋ bu Seungri’nin sorumluluğu

8. [+28, -0] Birden askerlik muhabbeti çıktı ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ çok komik, sadece gülüyorum ㅋㅋ kısa zamanlarda hiç askerlikten bahsetmemişti ve şimdi askere gitme planı mı var? ㅋㅋ O zaman niye Aori Ramen’den istifa etmedi? Seungri askere gidecekken niye annesi de istifa etti? Ne alakasız konuşmalar.

Yang Hyun Suk, 'Burning Sun' tartışması hakkında açıklama yaptı

HABER: Yang Hyun Suk Seungri’nin Burning Sun tartışması hakkında konuştu, “Seungri saldırı yaşanmadan önce eve döndü, uyuşturucu dedikoduları asılsız”

KAYNAK: Sports Korea via Nate

1. [+3,127, -53] Sorun Seungri’nin eve gitmesi ya da kulüpte uyuşturucu kullanması değil.. kulübün polis ile bağlantısı nedir..

2. [+2,958, -57] Saldırı yaşanırken kulüpte olup olmaması önemli mi?

3. [+2,779, -57] Sırf o sırada kulüpte değil diye sorumluluktan kaçamaz. Kendi kulübü.

4. [+168, -2] Buna açıklama diyor ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

5. [+162, -1] Bir yandan da bunu Black Pink’in reklamını yapma fırsatı olarak kullandı..

6. [+136, -1] Yang Hyun Suk, anlayacağın şekilde açıklayayım. Kızın uyuşturucu kullanıldığı ve dayak atıldığı şüphelenilen bir okula gidiyor diyelim, bütün bu olaylar okul saatleri dışında yaşandı yani çocuklar o sırada okulda değildi. Böyle bir durumda okulun sorumluluğu olmaz mı?

7. [+127, -0] Bir an düşünebilir mi.. niye ülkedeki tüm uyuşturucu skandalları YG’den çıkıyor? GD, Park Bom, ünlü stilistler, besteciler… ve şimdi Seungri’nin kulübü. Hepsi tesadüf mü? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

8. [+88, -1] Kore’nin en pislik şirketi kapatılmalı

Yang Hyun Suk, 'Burning Sun' tartışması hakkında açıklama yaptıYang Hyun Suk, 'Burning Sun' tartışması hakkında açıklama yaptı

HABER: Yang Hyun Suk Seungri’nin kulübünün saldırı skandalı + uyuşturucu soruşturması hakkında konuştu… “Sorumlu hissediyoruz”

KAYNAK: OSEN via Naver

1. [+2,970, -154] Hikayeleri birbirine uydurmak için amma uğraşmış

2. [+2,301, -30] Normal insanların arabalarındaki kara kutu görüntüleri yayınlanıyor ama polise arabalarınınki ‘özel sebeplerden’ ötürü yayınlanamıyor, niye? Bizim özel hayatımızın da ihlali değil mi? Bence buradaki öncelik kadın mağdurun kimliğini korumaktır

3. [+1,651, -14] Gazetecinin son cümellerine bakın ㅋㅋㅋ “Yang Hyun Suk skandal hakkında açıklama yaptığı için artık bu konuyu kapatabilecek gibi duruyor” ㅋㅋㅋ Gazeteci, bu senin günlüğün mü?

4. [+1,369, -47] YG uyuşturucu karteli mi..

5. [+1,083, -20] Yang Hyun Suk tam kendinden bekleyeceğimiz, sorulara cevap vermeyen bir açıklama yaptı ㅋㅋ Seungri’nin kulüpte uyuşturucu kullanıp kullanmadığı umrumuzda değil. Biz sadece bu kulüp polis ile nasıl bağlantılara sahip da mağdur kişi suçlu durumuna düştü, kulübün uyuşturucu dağıtıp kadınlara tecavüz ettiği dedikoduları nereden geliyor, bunları bilmek istiyoruz. Seungri suçlularla dolu bir kulüp yönetiyormuş. Seungri’nin askere gideceğini biliyoruz ama skandal medyaya yansımadan 4 gün önce niye annesiyle birlikte istifa etti? Annesi de mi askere gidiyor?? Skandalın çok fazla şüpheli yönü var ve YG’nin bununla ilgilenme şekli midemi bulandırıyor

6. [+271, -3] Kimse Seungri uyuşturucu kullanıyor demedi. Kulüp uyuşturucu dağıtımında yer alıyor mu, Seungri kulübünün dayaklarla yönetildiğini nasıl bilmiyordu diye soruyoruz, bunların hiçbirini açılamadı.. YG niye açıklama yapıyor ki? Seungri konuşmalı

7. [+133, -3] Domuz polis şu anda o VIP odalarındaki uyuşturucu kullanımını soruşturmalı

8. [+126, -2] Yang Hyun Suk sanatçılarının kendi şirketlerine bulaşmayacağını söylemişti??? Bulaşma o zaman…

Yang Hyun Suk, 'Burning Sun' tartışması hakkında açıklama yaptı

HABER: “Seungri uyuşturucu kullanmıyor” YG’nin açıklaması asıl konudan saptırıyor

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+1,294, -20] Seungri’nin uyuşturucu kullanıp kullanmaması kimin umrunda? Konuyu dağıtmayı kes ㅡㅡ
1. YG + polis bağlantıları
2. Burning Sun + polis bağlantıları
Sadece bu ikisini açıkla. Diğerlerine karışma ㅡㅡ

2. [+1,166, -11] Bu skandalın ana noktaları uyuşturucu, içkilere katılan ilaç, cinsel taciz ve polis ile bağlantılar. Hepsi bu.

3. [+1,014, -15] Yang Hyun Suk ve Seungri’nin bu olayla ilgilenişini görünce YG ve sanatçıları niye belalı anladım.. polise ne kadar rüşvet verildi acaba.. Kore’de mi Meksika’da mı yaşıyorum bilmiyorum..

4. [+72, -0] Seungri’nin uyuşturucu kullanıp kullanmaması umrumuzda değil, Seungri’nin kulübünün tecavüz için içkilere ilaç kattığı doğru mu, polisle bağlantılarınız var mı bunu merak ediyoruz. Başka bir mağdur istemiyoruz.

5. [+49, -0] Seungri’nin kullanıp kullanmaması önemli değil çünkü kulübünde uyuşturucu kullanılmış, Seungri nasıl bilmez bunu? Özellikle VIP müşterileri bunu yaparken? Kendisi kullanmadı diye sorumluluğu olmuyor mu? Onlara bir mekan verip müşterilerinin uyuşturucu kullanmasını görmezden geldiği için suçlu

6. [+47, -0] Seungri’nin uyuşturucu kullanmadığı yalan bence ㅋㅋㅋ yakın olduğu herkes ve kulüp personeli uyuşturucu kullanıyor, ‘Gangnam Patch’te uyuşturucu kullandığı ortaya çıkanlar bile Seungri ile yakın ㅋㅋ tencere yuvarlanıp kapağını bulmaz mı sanıyorsunuz

7. [+41, -2] ㅋㅋㅋㅋㅋ Hiç sormadığımız sorulara cevap verdi ㅋㅋㅋㅋㅋ “niye osurdun” sorusuna “ben öyle bir şey yemedim” demesi gibi

8. [+36, -0] Polisle bağlantılarınız nedir!!!!!!!!

Yang Hyun Suk, 'Burning Sun' tartışması hakkında açıklama yaptı

HABER: Seungri’nin Burning Sun skandalı, YG Yang Hyun Suk’un tuhaf açıklaması

KAYNAK: TV Daily via Nate

1. [+439, -3] Yang Hyun Suk bu beyinle nasıl iş yürütüyor merak ediyorum

2. [+387, -2] Seungri’nin kulüpte olması ya da olmaması önemli değil~ neler olduğunu bilmemesi imkansız.. televizyonda kendi kulübünü kurmasıyla böbürlendiğini tüm ulus biliyor, nasıl bilmez..

3. [+359, -4] Seungri şu anda askere nasıl kaçsam diye düşünüyor ㅋㅋ

4. [+29, -0] ㅋㅋㅋ Bütün bunların arasında bile başka bir grubun geri dönüş haberini mi veriyor? Bizi aptal sanıyor

5. [+21, -0] Yang Hyun Suk olabildiğince sözü dolandırıyor ki çabucak olayı kapatabilsin

Yang Hyun Suk, 'Burning Sun' tartışması hakkında açıklama yaptıYang Hyun Suk, 'Burning Sun' tartışması hakkında açıklama yaptı

HABER: Burning Sun skandalının üzerinden dört gn geçti -> Yang Hyun Suk açıklama yaptı -> Seungri’nin sessizliği

KAYNAK: TV Report via Naver

1. [+5,182, -43] Bu meselenin arama listelerinde olmaması tuhaf~~

2. [+3,760, -80] YG Naver’in en büyük hisselerine sahip ikinci şirket.. arama listelerinden tamamen silindi bu olay ㅋㅋㅋ

3. [+3,230, -30] Dikkatimizi dağıtmaya çalışma, polise rüşvet vermek ve kulüpteki içkilere konulan ilaçlar hakkında açıklama yap.

4. [+1,867, -40] Naver inanılmazsın! Aramalarda hiçbir şey yok! YG = Naver ㅎㅎㅎ

5. [+1,289, -38] Bu konuda arama listelerinde hiçbir şey yok, çıkan haberler hemen siliniyor, pislikler

6. [+736, -3] Konu Seungri’nin uyuşturucu kullanmaması değil, VIP odalarında uyuşturucu kullanıldı mı, kulüpte içkilere ilaç kondu mu.. Seungri bunları biliyor muydu, polise rüşvet verme konusunda eli var mıydı, bunları bilmek istiyoruz. Bunun yerine Yang Hyun Suk yeni yıl kutlamasıyla başladı ve Black Pink geri dönüşüyle ilgili bilgi vererek bitirdi açıklamayı ㅋㅋㅋㅋ gerçekten resmi bir açıklama mı bu??? Yoksa bu bizi hiç etkilemiyor diye böbürleniyor musunuz?? ㅋㅋ

7. [+460, -2] Onun uyuşturucu kullanıp kullanmaması umrumuzda değil, sadece zengin müşterilerin uyuşturucu kullanmasına ve kadınlara tecavüz etmesine mekan sağladığından haberdar mıydı bunu bilmek istiyoruz. Polise rüşvet verdiğinizi biliyoruz ayrıca.

8. [+309, -4] Buradaki asıl odak noktası Seungri değil saldırı, tecavüz ve kulüpteki uyuşturucu kullanımı olmalı. Seungri’yi şu an bırakabiliriz, hiçbir şeyden kaçamaz sonuçta. Polis kulüpte dayak atan, tecavüz eden ve uyuşturucu dağıtanları yakalamalı ve hapise tıkmalı. Hapise tıkılacak çok kişi varken şu anda Seungri’ye odaklanacak zaman yok.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+236] 1.Seungri’nin şu anda kulübün sahibi olmaması kimsenin umrunda değil, olay yaşandığında kulübün sahibiydi çünkü
2.Saldırı yaşandığında kulüpte olup olmaması önemli değil, çünkü sonradan öğrendi
3.Polisin hiçbir ifade falan almadan kulüpteki normal bir adamı dövmesi peki?? Polisin rüşvet aldığı gün gibi açık, rüşveti kim verdi sizce, kulüp çalışanları mı?? Hayır!
Seungri’nin olay bu raddeye gelmişken sessiz kalması ateşe körükle gitmektir, konuşması gerek!
Saldırı zamanında orada bulunan polisi ve kulübün CEO’su/CEO’larını suçluyorum ben. CEO’nun polise rüşvet verdiği açık ve bunu biliyoruz, o zamandaki CEO ve Partner CEO kimdi? Sadece tek bir CEO değil hepsi suçlanmalı.
Oppanız polise rüşvet verme konusuna dahil değilse hayatınızın geri kalanında ona hayranlık yapabilir, albümlerini alabilir, ramen restoranlarına gidebilir, gelecekte açacağı kulüplere ve solo konserlerine gidebilirsiniz. İyi şanslar!! ✌✌

 

Kaynak: Netizenbuzz

21 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Billgesue

8. [+28, -0] Birden askerlik muhabbeti çıktı ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ çok komik, sadece gülüyorum ㅋㅋ kısa zamanlarda hiç askerlikten bahsetmemişti ve şimdi askere gitme planı mı var? ㅋㅋ O zaman niye Aori Ramen’den istifa etmedi? Seungri askere gidecekken niye annesi de istifa etti? Ne alakasız konuşmalar.

Çok haklı bir yorum.

Saminatefi

Yasa bir yerde yonetici veya yatirimci konumda olmani yasakliyor. Seungri Aori ramenin sahibi. Korelilerin cahillikle konusmalarina artik alistikta bizden de cikmasi uzucu.

Billgesue

Seungri’nin haklı olduğunu düşünüyorsan bu daha cahilce. Aori Ramen bir istisna olsun. Annesi neden istifa etti?

oh

olayın üstünü örtmeleri sinirimi bozuyor
seungri bu olayların olduğunu bile bile kulubün yönetiminde kalıyor(annesiyle birlikte yönetiminde olduğu kulupte olan bu kadar büyük olaylardan haberi olmaması ihtimali komik geliyor) ne zaman medyaya yansıyacağını öğreniyor askerliği bahane ederek sıyrılmaya çalışıyor polisin (kulup personeliyle birlikte(?)) mağduru tekmelediği görüntüler ve bu vip odada uyuşturucuların sürekli kullanıldığı ve taciz iddaaları da var seungri’yi bu kadar emin şekilde koruyan fanlar beni hayrete düşürüyor

buse

Sahip oldugu degil yonetici veya yatirimci konumunda oldugu yerlerden cekilmek zorunda Seungri aori ramenin sahibi o yuzden cekilmek zorunda degil Ayrica taciz falan yok kadin hirsizlik yapip ortaligi birbirine katmis ve sonrasi malum zaten. Peki soruyorum bunun seungri ile ilgisi nedir? Seungri ye nefret kusmak icin resmen yer ariyorsunuz. Seungri mi dovdu kadini? Ki burning sun Ceo su bile seungri sik sik ugramaz ve olayin onunla bir ilgisi yok hatta belirtmek isterimki olay birazda benim hatam demistir daha ne istiuorsunuz? kore cumhurbaninin yolsuzluk skandali var ve bu olay konusuluyor. Magdur falan degil tek konusulan olayla alakasi olmayan seungri. Birde yolsuzluk… Read more »

Tear

Vip odalarında kimler vardı acabaaa

Ayshee

1. [+439, -3] Yang Hyun Suk bu beyinle nasıl iş yürütüyor merak ediyorum.

Holly

[+136, -1] Yang Hyun Suk, anlayacağın şekilde açıklayayım. Kızın uyuşturucu kullanıldığı ve dayak atıldığı şüphelenilen bir okula gidiyor diyelim, bütün bu olaylar okul saatleri dışında yaşandı yani çocuklar o sırada okulda değildi. Böyle bir durumda okulun sorumluluğu olmaz mı?
👏👏👏

reis yine muhteşem

reis yine muhteşem

Reveluv

Şubat ayı için gideceği söyleniyordu zaten siz iyi misiniz? Geri kalan kısım beni ırgalamaz ama askerlik konusu daha önce konuşuldu

BOŞ YAPMAYIN

Hakikaten Seungri’de suç buluyor musunuz?

Akali

evet

Buse

Bir beyniniz olduğundan şüpheliyim hepiniz madem mağduru bu kadar umursuyorsunuz niye haberlerde sadece Seungri var? Olayı Seungri mi yaptı? Hayır. İstifa etti çünkü YG in açılmasında ki gibi oldu olay ayrıca açıklaması gayet açık ve mantıklı neyin kafasındasınız ve ne saçmalıyorsunuz? Peki soruyorum kore cumhurbaşkanının yolsuzluk soruşturulması niye konuşulmuyor da bunların peşine düşülüyor. Tabi anca bir BIGBANG üyesi korenin yolsuzluk skandalını kapatır değil mi? İğrenç insanlar sizi. YG umarım dava açarsın

Mavi

👏👏👏

Nini

Ya sen ciddi misin ya pxdoxndoxndodndodn kafayı yiyeceğim gerçekten şaka gibisin xnskozmsodk dava aç diyor resmen jdoemdoen

buse

Isminden bile belli kimin saka kimin gercek oldugu

Xx

Netizenlerin amacı zatem mağdur olan değil Seungri. Bu olayları bahane ederek Seungri’ye nefret kusuyorlar. Mağdur olanlar umurlarında bile değil. Ben onların kıza karşı söyledikleri hiçbir şeyi samimi görmüyorum.

Akali

eyvah, bence hala seungriyi savunuyosun

Unknown

Olay gereksiz saçma zaten ama ben bir noktada kaldım askere giden kişi neden yatırımlarından vazgeçmek zorunda. Bir iş adamıysa başarısının önüne taş koyuyorlar :/

Xx

Onu ben de anlamadım. Seungri’nin 50 küsür tane ramen dükkanı var. Şimdi hepsinden istifa etmek mi zorunda? O kadar emek verdi sonuçta.

Saminatefk

Sahip oldugu degil yonetici veya yatirimci konumunda oldugu yerlerden cekilmek zorunda.

Yeni Yazılar