Benzer Yazılar

YG, Seungri ile olan kontratını sonlandırdı

YG, Seungri ile olan kontratını sonlandırdı

YG ve Seungri yollarını ayırdı. YG şöyle bir açıklama yaptı:

Merhaba, bu YG Entertainment.

Seungri’nin görev aldığı kulüpteki saldırı olayından sonra, sürekli olarak çeşitli şüpheler ve tartışmalar gün yüzüne çıktı. Hayranlar da dahil olmak üzere bir sürü kişiye sıkıntıya verdiğimiz için tüm samimiyetimizle özür dileriz.

12 Mart’ta Seungri’nin emekliliğinin duyurulmasından sonra YG Seungri’nin talebini onayladı ve şirket ile kontratını iptal etmeye karar verdi.

YG bir yönetim şirketi olarak, sanatçıları üzerinde layıkıyla yönetim/idare yapamadığını kabul ediyor. Bu konudaki hatalarımız üzerine düşünüp taşınıyoruz.

Son olarak, YG şirkette kapsamlı bir reform yapılması gerektiğinin farkındadır, tüm personellerimizle birlikte bunu başarmak için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz.

YG, Seungri ile olan kontratını sonlandırdı

HABER: “Kontrat sona erdi” Seungri polis soruşturmaları ve ’emeklilikten’ önce YG ile yollarını ayırdı

KAYNAK: OSEN via Naver

1. [+6,402, -63] Yang Hyun Suk’un soruşturulması gerekiyor, Seungri’nin bu skandalı tek başına çıkarabileceğine inanmamızı mı bekliyorsunuz?

2. [+2,254, -131] Seungri’nin kız kardeşi, yine “abime yardım edin ki canı yanmasın” desene ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ niye şimdi sessizsin?

3. [+2,046, -32] Şimdi YG Yang Hyun Suk’un sırası

4. [+1,708, -15] Naver’in bu haberi ana sayfaya koyması Seungri ile bağlantımız yok demeye çalışması gibi ㅋㅋ

5. [+487, -23] Seungri’nin geçmişteki araba kazası aslında sarhoş araba kullanma kazasıymış ve emniyet amiri onun için bununla ilgilenmiş. YG skandallarından kaç tanesi soruşturuldu?? YG kapatılmalı, lütfen onların ürünlerini almayın artık

6. [+233, -8] Kang Yong Suk’un söylediğini hatırladım.. Park Bom’un skandalı sadece emniyet müdürünün halledebileceği bir şey demişti.

7. [+173, -3] Niye YG artık Seungri’yle bir ilgisi yokmuş gibi ana sayfaya bu haberleri koyduruyor ㅋㅋㅋㅋ hepinizin bu işte eli olduğunu biliyoruz. YG’nin her köşesi soruşturulmalı

8. [+141, -0] Polis Seungri ve Jung Jun Young’a skandalı taşıttı ve onların arkasına saklanıyor

HABER: [Resmi] YG temsilcileri, “Seungri ile kontratımız bitti, sanatçımız olarak onu layıkıyla yönetemediğimiz için düşünüp taşınıyoruz”

KAYNAK: Mydaily via Nate

1. [+5,392, -27] Jung Jun Young = tırnak
Seungri = bir parmağın iki eklemi
Burning Sun = el
YG = kol
Naver = vücut
Siyasetçiler/yüksek mevkidekiler = beyin

2. [+4,526, -24] Seungri’yle ilişkiyi kesince temizleneceğinizi düşünmeyin. Bütün bunların beyni sizsiniz, biliyoruz ㅋㅋ

3. [+3,350, -20] “Üzgünmüş gibi” davranmak

4. [+166, -1] Seungri’nin kuyruğunu kesmeye çalışıyorsunuz ㅋ dürüst olalım, bu işte hepiniz birliktesiniz ㅋㅋ

5. [+154, -0] YG işler daha kötü olmadan sınırı çekmeye çalışıyor

6. [+132, -0] YG her şeyin sahte olduğuna çok emindi, gerçekler açığa çıkınca Seungri’den hemen kurtuldular ㅋ hepinizin aynı olduğunu biliyoruz

7. [+87, -0] YG Katalk konuşmaları sahte, yasal işlem başlatacağız demişti.. bu kadar zaman halkı küçük gördüğünüz için niye özür dilemiyorsunuz? Skandal büyüdüğü için Seungri’yle bağları kesiyorlar

8. [+70, -0] Şaka gibi, bütün bu olayın beyni sizsiniz biliyoruz ㅋ

9. [+60, -1] YG daha birkaç gün önce Katalk konuşmaları yalan diyordu.. şimdi Seungri’yle bağları kesiyorlar. Bu işten kaçmaya çalışmayın. YG soruşturulmalı, tamamen. Altın telefondan daha kötü bir şey olabilir ellerinde, elmas telefon..

10. [+55, -0] Zavallı Seungri, birkaç gün öncesine kadar YG onun arkasındaydı ama şimdi onunla bağları kestiler, Seungri yalnız kaldı~~ bir kertenkelenin kuyruğunu kesip öldüreceğini sanmak gibi

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+274] Big Bang’in bu şekilde batacağını asla düşünmemiştim, mirasları mahvoldu

 

Kaynak: Netizenbuzz

38 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Yav he he

Bu iş nasıl sonuçlanacak çok merak ediyorum. Bizim buradaki gibi bu olaylar resmen paralel devlet , devlet içinde devlet gibi birşey. Uyuşturucu,tecavüz,kadın pazarlama,vergi kaçakçılığı… Kore gibi bir ülkenin gelişmiş karanlık yüzü bunlar. Asıl merak ettiğim kazdıkça daha kirlileri ortaya çıkıyor ya acaba nerelere kadar gidecek ve kaç kpop idolü bunlarla bağlantılı ve suçlu. Bunca zaman desteklediğiniz melek diye sevdiğiniz idolünüz olan insanın karıştığı işlere bak. Hayranlarında çok canı yanar ben bizzat Yoochun’un skandalımda yaşamıştım bunu. Geri dönüşü olmayan birşey yaptı ve bunu farkettiğimde elden ayaktan kesilivermiştim. Bir hafta falan nasıl ya, nolcak şimdi, naptın be Micky diye dolaştım. Sonradan sindirdim… Read more »

Ajumma

Bize gösterilen toz pembe dünyanın aslında çok büyük bir çöplük olduğunu biliyordum ama bu kadar iğrençlikler olabileceğini hiç düşünmemiştim. Bu olay sadece Kore de böyle değil tüm dünyada böyle malesef şan şöhret düşündüğümüz kadar mükemmel şeyler değil. Bazıları bu pislikle savaşamadığı için hayatına son veriyor bazıları hepten sapıtıyor. Yaşım burda bunu okuyanların çoğundan büyük olduğu için sizlere şöyle bir tavsiye vermek isterim hayatta hiçbirleye körükörüne bağlanmayın ve savunmayın bu olaylarda bile hala savunma yapanları gördükçe üzülüyorum… Umarım sohbetteki diğer kişilerde ortaya çıkar ve bu olay çorap söküğü gibi ortaya çıkar🙏🏻

Niniboy

Twitter da büyük Türkiye sayfaların ‘biz ona inanıyoruz o masum hiçbir suçu yok kanıt yok o bizim pandamız ne olursa olsun yanındayız 🙏❤’ paylaşımlarını gördüm.
Ağzım açık okuduğum paylaşımları üstelik kız gruplarının fan sayfaları bile seungri’yi koruyor…Mide bulandırıcı.

Müstakbel Avukat 🌱

Olayları neredeyse başından beri takip eden birisiyim. Bigbang fanı olmamakla beraber neşelerine grup arkadaşlıklarına ve şarkılarına saygı duyan birisiydim. Seungri’yi hep ortamın aranan neşeli çocuğu olarak görürdüm ve katıldığı programları izlemekten keyif alırdım. Şimdi tiksiniyorum. Ama bundan daha çok hala Seungri’yi savunan insan müsveddelerinden tiksiniyorum. Hala ne istediniz bizim seungrimizden diyorsunuz. Adalet isteniyor, aşağılanan ve sadece cinsel obje olarak görülüp pazarlanan kadınlar için! Dayak yiyen genç için! Uyuşturucu pazarlandığı için! Anlayın artık bunu! İnsan pazarlamak, uyuşturucu ticaretinde bulunmak bunlar insanlığa karşı suçlardır. Kendinize gelinde böyle iğrenç bir olayın aktörlerinden birini savunmayın artık.

.

seungriyi nasıl seviyorlar diye düşünürdüm çünkü belliydi böyle olacağı yalan mı? bu ilk skandalı falan değil ki? Nasıl o zamanlar soğumadınız ondan? Bence psikolojik sorunlarıda var bu adamın tedavi olması gerek.

Erusem

Şu insanları körkütük savunan fanları özellikle kadın olanları anlayamayacağım maalesef. O kadar habere rağmen savundular. Kanıtlar gün yüzüne çıkmaya başlayınca olayın gidişatına göre karar vereceğiz dediler. Şimdi tüm pislikler ortada. Bizim hanım kızlar kayıplara karıştı. Abi yapmayın ya. İlah değil, melek değil hiçbiri. Abartmayın. Ne hali varsa görsün hepsi. Seungri hayranlığını Japonya’daki skandaldan sonra bırakmıştım zaten. Şu olay da beni hiç şaşırtmadı. Hele şu saatten sonra başka bir idolün de skandalı çıksa şaşırtmaz. Çünkü hiçbiri göründüğü gibi değil. Allayıp pullayıp milletin önüne koyuyorlar. İnsanlar da gerçeğin görünen gibi olduğunu zannediyor.

...

Tek diyeceğim 1. [+5,392, -27] Jung Jun Young = tırnak Seungri = bir parmağın iki eklemi Burning Sun = el YG = kol Naver = vücut Siyasetçiler/yüksek mevkidekiler = beyin O kadar hakli ki bu yorum. Hepsi suçlu YG melek değil daha gecenlerde vergi kacirdigi ile ilgili haberler cikti eee noldu o işe!!! Pislikler herkes herkes iyice soruşturulmalı Never YG bu ikisinin de bu işin içinde olduğuna eminim seungri evet tabiki suçlu ama tek başına her şeyi bu kadar güvende yapması saçmalık olur başka işler var olayın arkasında.. Umarım artık asıl merkes olaya klüpte donen igrenç olaylara dönerler. Bu tecavus… Read more »

Elif

https://m.facebook.com/netizenbuzzturkey/photos/a.1437824926440872/1442923929264305/?type=3

Daha önceki skandalı

KINGEXO

1. [+5,392, -27] Jung Jun Young = tırnak
Seungri = bir parmağın iki eklemi
Burning Sun = el
YG = kol
Naver = vücut
Siyasetçiler/yüksek mevkidekiler = beyin

👏👏👏

:)

Neyse ki herkesten herşeyi beklerim kafasında biriyim. Kadın olsun Erkek olsun hiç farketmez. Bunu bilip kpopta grubum var ve herseyin benim için bi sınırı var. Sonradan üzülmemek için sizde kendinizi herşeye hazırlayın ki sonra şok olmayın. En azından üzüntünüzu daha aza indirmiş olursunuz iyi günler.

KPOP

Ne diyeyim… Bilemiyorum, en çok taciz ve tecavüze uğrayan kadınlara ve ailelerine üzülüyorum. İnşallah adalet yerini bulur ve inşallah bu işin beyni en tepesinde ki kişiler, olayı örtbas eden polis ve medya kuruluşları, o geçmişte araştırma yapan polisi öldürenler açığa çıkar ve tüm sapıklar açığa çıkar inşallah, o vip müşteriler, ünlüler vs açığa çıksın. İnşallah. Seungri nin fanlarına da üzülüyorum, güvenip sevdikleri kişinin böyle bir şeye karışması çok kötü ve katlanılması kabullenilmesi zor. Big Bang gerçekten artık biter mi bilmiyorum ama diğer üyelerin suçu yok bu konuda, onların emeklerine de yazık.

Ce

2009 yılında lies’ı ilk dinlediğimde hissettiğim muhteşem hisleri anımsıyorum, Bigbang eşsiz eserlere sahip. Grubun böyle biteceği aklımın ucundan geçmezdi. YG ile ilgili her şey pislikle kaplı sanki… AKMU, Lee Hi, Blackpink, Winner ve şirket altındaki tüm stajyerlerin bu olaylardan, şayet suçsuzlarsa en az hasarla kurtulabilmelerini diliyorum.

Deniz

Kardeş Ikon ne yaptı

Ce

Çok özür diliyorum, dinlemediğim için aklıma dahi gelmedi. Hayran isen, alınmamanı rica ediyorum..

Deniz

Aslına bakarsan bütün YG gruplarının hayranıyım.Fakat sanırım artık dinlemeyeceğim.Tek dileğim grup olarak hepsinin başka bir şirkete geçmesi. Sanatçı olarak hepsi daha iysini hakediyor. Açıklaman icin teşekkür ederim bu arada 🙂

Ce

Suçlama değil, dinlemediğim için atlamış olmalıyım. Kusuruma bakma lütfen 🌸

Lala

Ne demek istedigini ac bakalim .. nereye vardiracaksin bu konuyu???? Cunku benim anladigimi ima etmis olamazsin dimi?

Ce

ne anladın kardeş

.

YG ve seungri suçlu tamam ama şirkette ki diğerleri suçlu değil bütün şirketi suçlamak beyinsizlik bigbang in diğer üyeleri şu an askerde onlar dönünce ne olacağı malum ama YG yi bırakacaklarını sanmıyorum. Ayrıca şirketten şu şapkalı giderse herkes rahat bir nefes alır.

Ben

O şapkalı şirket sahibi o giderse yg olmaz gitmesi gereken diğer şarkıcılar. Kaçıp başka şirketlere gitmeliler.

.

Umarim sözleşmeleri biter bitmez ayrılırlar

Gözde

Bu aptalı savunan aptal hayranları hepinizden TİKSİNİYORUM. Birde KADIN olacaksınız. Pislikler sizi. Alın şimdi oppanızı başınıza çalın. Birde twitter da seungriyi savunan büyük fan siteleri vardı inanabiliyor musunuz?? Hepiniz iğrençsiniz

Xyz

Yar saçların lüle lüle seungri sana güle güle.

No shock

YG ilk Burning sun olayında nasıl hemen yalanladı ve Naver haber yaptı. Çünkü olay Polise gider oradan da bağlantılarımızla üstünü kapatırız sandılar. Ama çok şükür gazeteci kadın akıllılık yapıp konuşmaları komisyona verdi. YG senden her şey bekliyorum. Tüm siyasilerle bağlantısı olan sensin. Şirketin inş batar, insan içine çıkamaz hale gelirsin. Hapis seni bekler. Ayrıca VIP ler her Seungri olayında “ohh paşam yapsın paşam sizene” deyip duruyordunuz. Bu adamın egosu hep oradan var. Hadi bakalım halk bu kadar şey öğrenmişken üstünü nasıl kapatacaksınız!!

Jean-Baptiste

Şirketteki diğer sanatçıları severim ama bundan sonra YG’ye para kazandırmayacağım. Ne albümlerini alırım ve mvlerini izlerim üzgünüm ama böyle bir pisliğin rahat yaşamasını istemiyorum aklı varsa diğer sanatçılarında sözleşmeleri biter bitmez ayrılırlar o suç batağı şirketten

suna

Tek demek istediğim şu. Bunlara gerek var mıydı be Seungri?

Deniz

Seungri hepimizi büyük bir hayal kıriklığına uğrattı. Keşke onu her zaman haylazlıklarıyla meşhur BIGBANG maknaesi olarak hatırlasaydık.

ARMY and v.i.p

seungrı bıgbangdan biasımdı ve bu haberler yuzunden yıkıldım umarım bıgbang dagılmaz

🤬

YG’deki diğer gruplara da ayrı üzülüyorum şu an. Üç büyük şirketten birinde çıkış yapmak için yıllarını veriyorsun. Çıkış yapıyorsun ve şirketin şimdi geldiği hale bak. Bu işin ardından YG’de çıkarsa, ki bence çıkacak, şirketin çok tutunabileceğini sanmıyorum. Diğer gruplarda nefret alıyor şimdiden.

ARMY and v.i.p

zaten işin bşinda YG var benceeeeeee

Deniz

Bilmiyorum ama ben onun hapse girmesini istiyorum bu şekilde olmamalı yakalanması bu vicdanları yaşayabilir mıydı kim bilir daha ne olaylar böyle ört bas edildi ve daha ne canlar yandı bu olayı açığa kavuşturan gazeteciye ödül verilmeli

Deniz

Kardeş sen ben değilsin jxndjxn

Deniz

BIGBANG’i bitirmek isteyen birsürü insan varken kimin aklına gelirdi ki BIGBANG’i maknae’nin bitireceği. Tek dileğim adaletin yerini bulmasi ve BIGBANG’in artık 4 kişi devam etmesi. Şimdi gelip buraya GD ve T.O.P ‘da uyuşturucu kullandı demeyin. Uyuşturucu kullanmakla satmak çok farklı şeyler. O sektördeki bir çok insan duygusal olarak fazla yıparınıyor ve çoküş yaşıyor. Çogusu da bu tarz şeylere yöneliyor. Elbette doğru değil fakat zararı yalnızca kendine dokunan birşey. Bu olay boyu hiç savunmadım fakat yine de suçsuz olmasını ümit ettim. Fakat son 34 gündür onu bile bıraktım.Bu kadar fazla umut etmek de bi yerden sonra aptallık diye düşündüm. Lütfen buraya… Read more »

Ben

Evet uyuşturucu kullanmak insanın kendisine verdiği bir zarardır fakat idolsen ve gençlerin örnek aldığı bir kişiysen bu hatayı yapmamalısın yaptıysan da hatanı kabul edip ortadan kaybolmalısın. Sanki suç değilmiş gibi bahsetmekten vazgeçin. Aklınızı kullanın ve doğru-yanlışı ayırmak için polis raporlarını ya da kocaman skandalları beklemeyin.

Deniz

Neden gencler idolleri örnek alıyor ki ? 10 yıldır dinliyorum ve kimseyi örnek almadım. Sektörü arasan yüzde %80 i kullanıyor. Apop da dinliyorum. Onuda mı dinlememeliyim ? Yalnızca BIGBANG değil bu sektördeki 25 -30 grubu dinliyorum. Uyuşturucu kullanıp kullanmaması beni ilgilendirmez. Başka insanlara zararı olmadığı sürece. Ben müzikle ilgileniyorum.Muzigi yapanlarla değil. Fakat dediğim gibi Seungri çok farklı bi boyutta ona para kazandırmamak için kendi adıma elimden geleni yaparım

Ben

Eğer örnek almıyorsan seni tebrik ederim ama benim 15 yaşında bir kardeşim var ve sevdiği idolün sevdiği yiyecekleri yemeye, onlarla kuramadığı maddi bağı kurmaya çalışıyor. Bu durumu başka gençlerde de gözlemlediğim için endişeleniyorum. Ayrıca idolümün benim verdiğim parayla kendini zehirlemesi beni çok üzerdi.

Deniz

Bahsettiğin sey evet genel bi sorun. Ne yazık ki insanlar müzikle değil de idollerle ilgileniyorlar. Acıkcası o kadar üzülmedim sadece şasırdım ve kızdım.BIGBANG benim müzigini dinlediğim yüzlerce kişiden sadece biri ayda bir kere felan anca dinliyorumdur. Kendi hayatımda yeteri kadar üzulmem gereken şey varken bir de buna üzülmem .Kpop benim yalnızca normal hayatın stresinden kurtulup , biraz eğlenmek için takıldığım bir şey. O sorun genelde küçuk yaştan kaynaklanıyor insanlar büyüdükce yanlış olduğunun farkına varacaklardır 🙂 Söz konusu bir insansa herşey yapabileceğini göz önünde tutmak gerekir. Kimse benim idolüm yapmaz gözüyle bakmamalı

Ben

Kpopla ilgili söylediklerine katılıyorum. İnşallah insanlar değerlerini ve hayatlarında çok şey kaybetmeden bilinçlenirler.

Yeni Yazılar