Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Adet Sancınız Nasıl Geçiyor

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Benimki aşırı ağrıyor yürüyemiyecek hale geliyorum 19 yaşında babam beni kucağında taşımak zorunda kalıyor. hatta birkere hastanedeki bir abi benim halimi görüp tekerlekli sandalye ile taşımak zorunda kalmıştı ondan sonra beni başka hastaneye ambulansla taşımışlardı bfbdbdbdbdbdbdbdh ağrı kesici serum yemeden adet dönemini atlatamıyorum o kadar ağrıyordu ki kafama sıkasım geliyordu. Sadece karın değil sırtımda çok kötü ağrıyordu ve adet döneminde gün boyu aç kalıyordum çünkü midem aşırı bulanıyordu bu bulantı yüzünden sürekli öğürüyordum ama midem boş olduğu için kusamıyordum.tabi bu eskidendi sonra ağrılar artmadan önce ağrı kesici almayı keşfettim ama çok geç keşfettim....

Son düzenleme:

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,092
Ben o zamanlar çok kötü oluyorum. Sancım çok ama çok fazla oluyor.Yürüyecek halim yok. Ayaklarım bedenimi taşıyamıyor. Çok sinirli oluyorum. İnsan görmeye tahammülüm kalmıyor.Erkek kardeşim bu yüzden benden korkuyor.
Ağrı kesicilerin hiçbir faydası da olmuyor. Acımla kıvranıp duruyorum.

kaorii

Rookie Idol
Tepki
1,453
Ben adet olmaya yakın sırtımı ve ayaklarımı sıcak tutmaya özen gösteriyorum.
Adet olduğum gün üst üste 2 bardak papatya çayı içiyorum ve daha sonra da bir parol içiyorum. Böyle yapınca ağrısız geçiyor yoksa ağrıdan kafayı yiyorum.

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,107
ilk gün yerimden kıpırdamam mümkün değil. Öyle ki o gün okula dahi gidemiyorum. Sınavlarım varsa giremiyorum. Hayatımdan bir gün eksiliyor her ay. Olabilecek en ağrılı şekilde geçiyor. Kendimi yere atıyorum, sinirden ve ağrıdan ağlıyorum, midem bulanıyor mutlaka kusuyorum. Çoğu zaman kusmadan kendime gelemiyorum. Ama en büyük sorun o ağrı.. Ölsem daha az acı çekerim diyorum hep kendime. O derece kötü geçiyor benimki :\
off aynısı hatta yengem çok şaşırmıştı regl olunca yataklara mı düşüyorsun demişti 😭
bizi bizden başkası anlamaz🫂😭

Gayforene

Trainee
Tepki
548
Geçen hafta olduğumda ÇOK KÖTÜ OLMUŞTUM. Ağrı kesici falan içmeyi sevmiyorum o yüzden girdim duşa zar zor da olsa açtım sıcak suyu karın bölgeme tuttum katlanamayacağım seviyeye gelene kadar, anca öyle geçti.

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Eskiden ağrım olmazdı çok rahat geçirirdim ama son iki yıldır reglin 2.günü ağrım oluyor bu arada aşırı ağrının sebebi kan değerlerinin çok düşük olması olabilir gerekli ilaçları alırsanız faydası olur diye düşünüyorum ben genelde sıcak su torbası ile yatağa uzanıyorum ama öğretmenim papatya çayı önerdi poşette öğütülmüş olan değil ama aktardan alınandan tadı kötüymüş ama çok iyi geliyormuş ağrıya denersem size de tavsiye ederim

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Benim de çok ağrılı geçer. Sürekli ağlarım, yerimden bile kalkamam, ağrı kesicilerin çoğu fayda etmez. Ama birkaç yıldır Ponstan Forte diye bir ağrı kesici kullanıyorum, eczacı önermişti. İçtikten yarım saat sonra inanılmaz faydası oluyor. Ve dediğin gibi ağrılar başlamadan ama regl dönemi başladığı zaman içince adet dönemi aşırı ağrılı geçmiyor. Tek tavsiyem bu ilaç 🌼

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,362
Benim sancım olmuyor.Ablamın sancısı oluyor gerçekten bir keresinde ağlıyordu.Ben soğuk suda içsem soğuk su ile de yıkansam sancım olmuyor.Bir az şanslıyım galiba😅