Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Babamdan Çok Fazla Nefret Ediyorum

Ü

Üye silindi 192

Babamdan çok fazla nefret ediyorum, her zaman ediyordum ama Öyle Bir Geçer Zaman Ki izleyince daha çok nefret ettim. Bana hiçbir zaman çocuğu gibi hissettirmedi, anneme bir sürü kötülük yaptı, bir çok kadınla beraber oldu hem de gözümün önünde. Geceleri çok geç saatte gelirdi, beni yanına çağırıp hiç konuşmadı, sanki ben onun hiçbir şeyiymişim gibi davrandı, dün doğum günüydü ve beni aradı ben de açmadım çünkü o gün bana hep zulüm gibi geldi, hayatımın zindanda çürümesini izleyen kişinin dünyaya geldiği gün. Annem ona kötü davranmadı hatta hâlâ daha kötü bir şey bile hissetmiyor ama ben yediremiyorum. Her zaman derslerime üstün ilgi gösteren, sessiz, sakin ve tertipli biri oldum sırf ailem kötü hissetmesin diye ama sanki önceki hayatımda büyük bir suç işlemişim gibi hickimse saçlarımı bir kere bile okşamadı, en kötüsü bana karşı hiçbir tepkilerinin olmamasıydı. Beni sevdiklerini veya sevmediklerini söylemediler, beni takdir etmediler, annem ile babamın yanında uzanırken hiç mutlu hissetmedim, hissedemedim. Arkamdan sürekli yakıştırmalar yapıldı, cevap vermediğim için miydi hiçbir fikrim yok ama pısırıklıktan değil saygıdan dolayı eğdim başımı, kestim yeri geldiğinde sesimi lakin yine de bir türlü takdir göremedim. Hastalığım varmış ve ilaç tedavisi de yokmuş. O an bile annem dışında kimse umursamadı ve hakkımda iftiralara devam ettiler, hani akraba değil akbaba demişler ya işte boşuna dememişler onu. Geçenlerde bir yazı yazmıştım "Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu" diye, orda bahsettiğim "çok yakın arkadaşım" bendim aslında, içimdeki farklı benler, onların hepsi benim günüm ve hislerimdi. Kendime hiç zarar vermedim çünkü mantıklı bulmadım ama gerek de yok gibi, vücuda vereceğim tek zarar yüreğimde bu taşlanmışlıgın ötesine geçebilir mi? Hayır. İnsanlar haklı, babanız sizin hayatınızı ya vezir eder ya da rezil, bazıları bunu fakirlik ve zorlukların göbeğinde iken yaparken bazıları da bolluk içinde zevk-i sefasını sürerken yapar.

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Babamdan çok fazla nefret ediyorum, her zaman ediyordum ama Öyle Bir Geçer Zaman Ki izleyince daha çok nefret ettim. Bana hiçbir zaman çocuğu gibi hissettirmedi, anneme bir sürü kötülük yaptı, bir çok kadınla beraber oldu hem de gözümün önünde. Geceleri çok geç saatte gelirdi, beni yanına çağırıp hiç konuşmadı, sanki ben onun hiçbir şeyiymişim gibi davrandı, dün doğum günüydü ve beni aradı ben de açmadım çünkü o gün bana hep zulüm gibi geldi, hayatımın zindanda çürümesini izleyen kişinin dünyaya geldiği gün. Annem ona kötü davranmadı hatta hâlâ daha kötü bir şey bile hissetmiyor ama ben yediremiyorum. Her zaman derslerime üstün ilgi gösteren, sessiz, sakin ve tertipli biri oldum sırf ailem kötü hissetmesin diye ama sanki önceki hayatımda büyük bir suç işlemişim gibi hickimse saçlarımı bir kere bile okşamadı, en kötüsü bana karşı hiçbir tepkilerinin olmamasıydı. Beni sevdiklerini veya sevmediklerini söylemediler, beni takdir etmediler, annem ile babamın yanında uzanırken hiç mutlu hissetmedim, hissedemedim. Arkamdan sürekli yakıştırmalar yapıldı, cevap vermediğim için miydi hiçbir fikrim yok ama pısırıklıktan değil saygıdan dolayı eğdim başımı, kestim yeri geldiğinde sesimi lakin yine de bir türlü takdir göremedim. Hastalığım varmış ve ilaç tedavisi de yokmuş. O an bile annem dışında kimse umursamadı ve hakkımda iftiralara devam ettiler, hani akraba değil akbaba demişler ya işte boşuna dememişler onu. Geçenlerde bir yazı yazmıştım "Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu" diye, orda bahsettiğim "çok yakın arkadaşım" bendim aslında, içimdeki farklı benler, onların hepsi benim günüm ve hislerimdi. Kendime hiç zarar vermedim çünkü mantıklı bulmadım ama gerek de yok gibi, vücuda vereceğim tek zarar yüreğimde bu taşlanmışlıgın ötesine geçebilir mi? Hayır. İnsanlar haklı, babanız sizin hayatınızı ya vezir eder ya da rezil, bazıları bunu fakirlik ve zorlukların göbeğinde iken yaparken bazıları da bolluk içinde zevk-i sefasını sürerken yapar.
Senin icin yapabilecegim bir sey var mi:<💞

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 25

o yazdığın gönderiyi okurken direkt hissedebilmiştim yaşadıklarını daha sonra arkadaşınla ilgili olduğunu söyleyince şaşırmıştım hatta. ne yazık ki doğdumuz aileyi biz seçemiyoruz bunlar insanda çok yara bırakan şeyler çok üzgünüm bunları yaşadığın için:( umarım kendi yolunu çizebilmişsindir ve bu insanlardan kopup sevildiğin değer gördüğün kişilerle bağ kurabilirsin. bütün kalbim seninle 💓

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 197

yazdıkların için çok üzgünüm keşke baba sorunları olmasa kimsenin ama işte insan ailesini seçemiyor,seni anlıyorum da diyemem asla,çok zordur eminim keşke yanında olup sarılabilsem tek diyebileceğim bu sanırım ama güçlü birisin bunu sakın unutma bütün bunlara katlanmışsın hayata tutunmuşsun hayatın belki güzel başlamamış olabilir ama umarım bundan sonra hep güzellikler iyilikler karşına çıkar💖💖💖

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Senin icin yapabilecegim bir sey var mi:<💞
Hayır yok, biliyor musun ben aslında kpop falan dinlemiyorum hatta ilk sitedeki yorumum çok sertti, burada bulunma sebebim de sırf sizin gibi tatlı insanlar ile konuşmak çünkü bunun beni rahatlattığını fark ettim <3
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

o yazdığın gönderiyi okurken direkt hissedebilmiştim yaşadıklarını daha sonra arkadaşınla ilgili olduğunu söyleyince şaşırmıştım hatta. ne yazık ki doğdumuz aileyi biz seçemiyoruz bunlar insanda çok yara bırakan şeyler çok üzgünüm bunları yaşadığın için:( umarım kendi yolunu çizebilmişsindir ve bu insanlardan kopup sevildiğin değer gördüğün kişilerle bağ kurabilirsin. bütün kalbim seninle 💓
Teşekkür ederim, yalanım pek mantıklı gelmemişti farkındaydım ama insanların inanmasına çok şaşırmıştım. Yolumuzu bir şekilde çizmek zorundayız ve ben de çabalıyorum 🖤

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

yazdıkların için çok üzgünüm keşke baba sorunları olmasa kimsenin ama işte insan ailesini seçemiyor,seni anlıyorum da diyemem asla,çok zordur eminim keşke yanında olup sarılabilsem tek diyebileceğim bu sanırım ama güçlü birisin bunu sakın unutma bütün bunlara katlanmışsın hayata tutunmuşsun hayatın belki güzel başlamamış olabilir ama umarım bundan sonra hep güzellikler iyilikler karşına çıkar💖💖💖
Çok zor değildi bununla büyümek çünkü insanlar binbir katını yaşayınca belki de güçlü biri olmalıyım diye düşündüm hep, ben de isterdim böyle olmamasını ama zevkini hayatının ortasına koyan kişiye ne yapsak kâr etmez bunun da farkındayım.

Nasıl teselli etsem ya da ne yazsam bilemedim daha doğrusu teselli etmemeliyim galiba. Durumunu yaşamasam da yazdıklarını okurken ablam aklıma geldi. Ben ikinci çocuk olduğum ve çok sonra doduğum için bizim ilişkimiz daha farklı. Ama babamın ablama davranışını gördükçe ben de üzülüyorum. Umarım yolunu bulursun. Çünkü başkalarının hataları yüzünden kendi hayatının etkilenmesi hele ki doğduğundan beri bunları yaşamak beni çok sinirlendiriyo.
Ablalar...yazacak bir şey bulamadım çünkü onların üzerindeki ağırlığı anlatacak kelimeler bile gelmiyor dilime.

Çok güzel bir söz okumuştum, 'Annenizi ve babanızı seçemezsiniz ama çocuğunuzun annesini/babasını seçebilirsiniz' diye. Kimse kimsenin psikoloğu değil, bazı insanlar saf kötüdür ve dünyaya birilerinin imtihanı olmak için gelirler. Aileni seçemezsin ama yaşadığın hayatı, çocuğunun babasını seçmek senin elinde. Umarım güzellikler hep seninle olur, babana da Allah layığı neyse onu versin. Güzel bir hayatın olsun ve sevip, sevildiğini hissettiğin dolu dolu günlerin olsun 🌸
Çocuğumun olmasını istemiyorum, daha doğrusu isterim elbette ama herkes sağlıklı bir ebeveynleri hak eder ve bunca şeyi yaşadıktan sonra başka bir suçsuz kişiye hayatı zindan edersem bencilliğimden ölürüm herhalde.

Ne diyeceğimi dahi bilemiyorum. Umarım ilerideki yaşantında her şey gönlünce olur. İstediğin ve hak ettiğin gibi bir hayat yaşarsın💚

Gerçekten okuduktan sonra tıkandım kaldım, bir şeyler yazmak istiyorum ama kelimeleri dahi toparlayamadım. Çok kuru kuruya ve klasik bir teselli gibi oldu ama umarım yazarken vermeye çalıştığım enerjiyi hissedebilirsin
Hissettiklerin ve yaşadığın duygular için çok üzgünüm keşke kocaman sarılabilseydim ve bunu laf olsun diye söylemiyorum buradan mesaj atılabiliyorsa bana yazabilirsin belki derdini alamam ama konuşmak seni rahatlatırsa konuşabiliriz ve kendin hakkında gurur duyman gereken bir noktada şu, aklı başında bir kız olmuşsun ve kendine zarar vermemişsin anne babamızı biz seçemediğimiz gibi maalesef huylarını da değiştiremiyoruz kaç yaşına gelmiş insanlar sonuçta, bir idealin veya bir hobin varsa ona dört elle sarılman bir nebze iyi gelecektir tabii buradaki kimse psikolog/psikiyatrist değil ama kendimize iyi gelen sebepler bulmalıyız hepimiz
Teşekkür ederim ama lütfen canınızı sıkmayın, ruhunuz şu an okunan ezan sesi ile dinlensin ❤

Moderatörün son düzenlenenleri:
Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 25

Çocuğumun olmasını istemiyorum, daha doğrusu isterim elbette ama herkes sağlıklı bir ebeveynleri hak eder ve bunca şeyi yaşadıktan sonra başka bir suçsuz kişiye hayatı zindan edersem bencilliğimden ölürüm herhalde.
elbette birbirimizi birebir tanımıyoruz ama şurda gördüğüm kadarıyla sen çok şeker ve nazik bir insansın. anonim kimliğin arkasında bile böyle nazik ve tatlıysan gerçek hayatta herhalde öylesindir. kendine haksızlık etme yaşadığın şeyler senin kimliğini belirlemiyor. sen çabalayan bir insansın bazı şeylerden kendini böyle soyutlamamalısın bence

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

elbette birbirimizi birebir tanımıyoruz ama şurda gördüğüm kadarıyla sen çok şeker ve nazik bir insansın. anonim kimliğin arkasında bile böyle nazik ve tatlıysan gerçek hayatta herhalde öylesindir. kendine haksızlık etme yaşadığın şeyler senin kimliğini belirlemiyor. sen çabalayan bir insansın bazı şeylerden kendini böyle soyutlamamalısın bence
Ben belirli bir kimlik değilim, ben kim olduğumu henüz kavrayamamış biriyim ki bugünüm ile yarınım aynı olmuyor genelde ama annemin bana öğrettiği iyi tavrı hiçbir zaman bozmam çünkü buna gerek yok, birine iyi davranınca, o kişi mutlu olunca sanki tertemiz hissediyorum...Açıklamayı nasıl yapmalıyım bilemiyorum.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Keşke sana sarılabilsem şu an. Çünkü elimden başka ne gelir ki.. Okuduktan sonra ne yazacağımı bilemedim. Keşke ama keşke ailemizi seçebilsek. Herkes sağlıklı , iyi bir aileye sahip olmak ister. Bazılarımız bu konuda şanslıyken bazılarımız bununla başa çıkmak zorunda kalıyor maalesef. Ne olursa olsun kendine iyi bak tamam mı? Bunlar da geçecek.❤️🫂
Teşekkür ederim, keşkeler malesef her geçen gün artıyor ama yapılacak tek bir şey var, önüne geçip onu iyiki'ye çevirmek 💛

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 25

Ben belirli bir kimlik değilim, ben kim olduğumu henüz kavrayamamış biriyim ki bugünüm ile yarınım aynı olmuyor genelde ama annemin bana öğrettiği iyi tavrı hiçbir zaman bozmam çünkü buna gerek yok, birine iyi davranınca, o kişi mutlu olunca sanki tertemiz hissediyorum...Açıklamayı nasıl yapmalıyım bilemiyorum.
sen pırlanta gibisin 💓 bundan sonrası kalbin gibi tertemiz olsun

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,900
Yazdıklarının bir kısmında kendimi gördüm diyebilirim ama elbette herkesin yaşadığı şeyler farklı. Senin yaşadıklarını tam anlamıyla anlayamam. O yüzden şuan ne söylesem bilemedim. Sadece seni çok taktir ettim. Yazdıklarına baktım ve gurur duydum seninle. İyi bir ailede mükemmel bir kişiliği herkes geliştirir ama mesele bütün zorluklara rağmen iyi bir insan olabilmektir. Sen başarmışsın. Tebrik ediyorum. Umarım bundan sonraki hayatın, seni hakedecek güzellikte olur. Çünkü anladığım kadarıyla sen çok güzel birisin. ❤❤

kaorii

Rookie Idol
Tepki
1,453
Kimse kimseyi tam olarak anlayamaz ancak yazdıklarının verdiği hissiyat bana çok tanıdık geldi..
Dilerim ki ömrün her üzüldüğünde sana güç olacak bir sürü mutlu anlarla ve insanlarla dolup taşar ♥️
Sticker GIF by Spotify

eirene

Rookie Idol
Tepki
371
Ben ne yazacağımı hiç bilmiyorum fakat ben seni çok tatlı biri olarak görüyorum. Gerçek hayatta da öylesindir kesin. Keşke anne-baba olmadan önce birinin ebeveyn olabileceğine dair bir onay olsa. İnanıyorumki baban gibi olmayacaksın ebeveyn olduğunda. İnsanlar sana baktığında ne harika bir ebeveyn diyecek. 💌

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 181

Bu tarz insanları alıp bir yerde toplayıp bombaliyacaksin. Yaşamalarina gerek yok ayrıca bunlardan sevgi beklemeyede gerek yok

digustingshaat

Trainee
Tepki
202
ben de pederden nefret ediyorum aşağı yukarı seninle benzer hadi gel indie-rock dinleyip kahve içip plak satın alalım

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

ben de pederden nefret ediyorum aşağı yukarı seninle benzer hadi gel indie-rock dinleyip kahve içip plak satın alalım
Güzel fikir :)

bu tarz konularda konuşmakta iyi değilim yorumlara beğeni atıp geçip gidersem içim rahat etmez ne yaşadığını anlayamam ama üzüntüne kırgınlığına mutluluğuna ortak olurum/oluruz yalnız hissettiğin veya mutsuz hissettiğin zamanlar buradaki insanların ve benim varlığımı yanında hissetmeni istiyorum unutma aynı gökyüzüne bakıyoruz 💜 ben senin hayatının güzelleşeceğine ve travmalarının iyileşeceğine inanıyorum buna sende inan
Teşekkür ederim, çok iyisin ve tatlısın 💜

Tepki
297
Yazdıklarına ilk başta üzüldüm sonra farkettim de sen inanılmaz olgunsun. Yaşın kaç bilmiyorum ama benden küçüksün o kadar güzel ki şu cümleyi kurman ‘ Kendime hiç zarar vermedim çünkü mantıklı bulmadım ama gerek de yok gibi, vücuda vereceğim tek zarar yüreğimde bu taşlanmışlıgın ötesine geçebilir mi? Hayır. ‘ senin bunca ciddi problemin arasında böyle mantıklı olman herşeyin farkında olman keşke senin gibi bir çocuğum olsaydı öper koklardım hergün yemeğini yapar övünürdüm herşeye herkese karşı. Hayata duruşunu değiştirme okuluna git mesleğini eline al ve haketmeyen herkesi arkanda bırakacak gücün olduğunda sen karar vereceksin yanında mı yürüyecekler arkanda mı. Ailen dahi olsa bazen böyledir özür dilerim bunu yaşadığın için sana çok güvendim ama ben şu cümlelerinle bile lütfen ilerde mesleğini eline alıp mutlu olduğunda buraya yaz tamam mı 💕

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Yazdıklarına ilk başta üzüldüm sonra farkettim de sen inanılmaz olgunsun. Yaşın kaç bilmiyorum ama benden küçüksün o kadar güzel ki şu cümleyi kurman ‘ Kendime hiç zarar vermedim çünkü mantıklı bulmadım ama gerek de yok gibi, vücuda vereceğim tek zarar yüreğimde bu taşlanmışlıgın ötesine geçebilir mi? Hayır. ‘ senin bunca ciddi problemin arasında böyle mantıklı olman herşeyin farkında olman keşke senin gibi bir çocuğum olsaydı öper koklardım hergün yemeğini yapar övünürdüm herşeye herkese karşı. Hayata duruşunu değiştirme okuluna git mesleğini eline al ve haketmeyen herkesi arkanda bırakacak gücün olduğunda sen karar vereceksin yanında mı yürüyecekler arkanda mı. Ailen dahi olsa bazen böyledir özür dilerim bunu yaşadığın için sana çok güvendim ama ben şu cümlelerinle bile lütfen ilerde mesleğini eline alıp mutlu olduğunda buraya yaz tamam mı 💕
Söz 🖤🖤 Mesleğimin dışında şiir de yazmak istiyorum ama pek kendime güvenemiyorum, alay konusu da olmak istemiyorum kalemim çok güçlü değil...