Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Badem Yağı Hint Yağı

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
Konuya hemen giriyorum çok uzatmadan. Kirpiklerim için yılan yağı ve zeytin yağı kullanıyordum (başka şeyler de yapıyorum şimdiden faydasını gördüm) ama bugün badem yağımın ve Hint yağımın da olduğunu fark ettim. Hangisini kullanmalıyım. Çok fazla şey karıştırmak pek içime sinmez. Ama böyle olunca da kafam karıştı hepsini karıştırayım mı yoksa sırayla ayrı ayrı mı kullanayayım. Yılan yağını zeytinyağı ile karıştırıyorum. O şekilde kullanıyorum öyle içime siniyor bu arada (bu arada Hint yağı ve badem yağı az kaldı iki güne bitmez öyle ama çok değil yani çeyrek gibi bir şey anlayın siz)

Konu Sahibi
ponywinx

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
Kirpik için hiç bişey kullanmayın size tavsiyem gözüm enfeksiyon kaptı
Dikkatli olmalısın göz çok hassas bir bölge ben şuan başka şeyler de uyguluyorum uzadı da şimdiden ama bunu da sorayım dedim sana tavsiyem ilk önce cilt testi yapman tabi yok ben korkuyorum o yüzden yapamam bir şey diyorsan bir şey diyemem tabi
Badem yağı ile zeytin yağını karıştır sür bence yılan yağının yılandan yapıldığını öğrendikten sonra asla kullanmadım ben
Nasıl gerçek yılandan? Tamam adı üstünde yılan yağı ama merak ettim şimdi sen öyle diyince

Tatakae

Trainee
Tepki
39
Nasıl gerçek yılandan? Tamam adı üstünde yılan yağı ama merak ettim şimdi sen öyle diyince
Evet zehirsiz yılanlardan soğuk pres yöntemi ile elde ediliyor özellikle Çin'de daha kötüsü ise bence Türkiye de yılan yağı diye satilanlarin içinde yılandan bağımsız çok saçma ve zarar verici kimyasal maddeler var yani sana yılan yağı diye Allah bilir ne satıyorlar

Konu Sahibi
ponywinx

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,869
Evet zehirsiz yılanlardan soğuk pres yöntemi ile elde ediliyor özellikle Çin'de daha kötüsü ise bence Türkiye de yılan yağı diye satilanlarin içinde yılandan bağımsız çok saçma ve zarar verici kimyasal maddeler var yani sana yılan yağı diye Allah bilir ne satıyorlar
Kirpiğime gözüme zarar verebilir yani. Bana birisi aşırı çok övdüğü için almıştım sanırım kirpik bakım rutinimden çıkarmalıyım,sen bunları diyince bir şüphelendim açıkçası
Acile gittim göz damlası verdiler ama kan vs gelmese de düzelmedi doktora gidicem
Çok geçmiş olsun biyanem sana
hep badem yağını öneriyorlar onu kullan bence
Çoğunlukla daha çok kalınlaştırdığı yönünde konuşuyorlar duymuştum olur onu da kullanırım
Nane yağı saça güzel oluyor
Saça ne faydası var? Ne işe yarıyor?