Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Buraya Kullandığınız Makyaj Tekniklerini Püf Noktalarını Ve Ürünlerini Vs Yazar Mısınız?

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,856
Evettt makyaj yapmayı seven aşklarım Makyaj hakkında neler neler biliyorsunuz merak ediyorum belki işimize yarayacak güzel önerilerle de karşılaşırız hm ne dersiniz Ben küçük bir iki şey söyleyebilirim belki bunları hepiniz biliyorsunuzdur; Dudak kalemini dudağa hafifçe sürüp dağıtın doğalımsı ve güzel bir görüntü yaratıyor ve bana kalırsa rujdan daha kalıcı oluyor gün içinde. Dudağı dolgun göstermek için dudak şeklini bozun yani kenarlara sürdüğünüz şeyi yumuşak ama rastgele dağıtan ancak çok dikkatli olun ruj silerken dağılmış gibi görünmemeli. Dudağı parlatmak gloss sürmek veya da orta yerine açık renk kullanmak bunlar da dudağı dolgun gösterir ama bunu makyaj yapan herkes biliyordur ve şimdiye kadar öğrenmiştir zaten. Bu öneri değil daha çok bilgi ama söyliyeyim koyu fondotene krem kullanma fikri öyle düşünüldüğü gibi iyi bir fikir değil sonuç beklenildiği gibi hoş değil. Düşük göz kapağın varsa siyah far veya da jel eyeliner ile yavaş yavaş tam karşıya bakarak eyeliner çekmeye çalış göz kapağını çekiştirmen işe yaramayacak istediğin sonuçları vermeyecek. Allık ve highlighter ı birbirine hamojen bir şekilde karıştırıp kullanabilirsin eğer hangisini nereye süreceğinden emin değilsen ve yanlış sürdüğünü düşünüyorsan bu güzel hoş bir görünüm katacaktır. Evet ballarım benim önerilerim püf noktalarım bu kadardı belki çok basit şeylerdi ama olsun zarar gelmez değil mi şimdi sizin de o güzel önerilerinizi merakla bekliyor ve okuyor olacağım💄🌺

Konu Sahibi
ponywinx

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,856
İlk önce yüzüne bolca losyon sürüyor, sonra o losyonu beş dakika bekletip tekrar losyon sürüyor hafifçe, bilek haraketleriyle fondöteni uyguluyor. İşe yarar bi video gibi geldi bana
a evet işe yarayabilir ama burada yüzü iyice nemlendirdiği ve neme doyurduğu için fondoten pürüzsüz duruyor asıl olayı o

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,105
Makyaj bilgim sıfır. Neler kullanıldığını bile bilmem. Özendiğim bir şey de değil. Yapma isteği ben de hiç yok. Vaktimi makyaja harcayacak zamanım da yok.
Bir iki kere kız kardeşim yaparken ben de yapayım dedim ama hiç rahat edemedim. Hemen yüzümü yıkadım. Rahatsız ediyordu beni.
Suratımı sürekli soğuk suyla yıkarım yetiyor bana.

Konu Sahibi
ponywinx

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,856
1-Cildinden başla önce cilt bakımını yap ve 10 dk bekle (temizle, peeling yap, çok iyi bir şekilde nemlendir)
2- İki tane primer kullan ilk süreceğin primer gözenekler için olsun bundan sonra süreceğin primer parlak özellikli olsun ve primeri parmağınla yuvarlak hareketlerle bölgeye çok hafif baskı yaparak uygula. (ben primerla fondoteni kullanmadan önce ellerimi yüzümü temizlediğim jelle temizler sonra yüz nemlendiricimi parmak yüzeyime sürerim 5 dk beklerim öyle uygularım)
3- Pudrayı al biraz elinde dağıt sonra t zone bölgene uygula (cildinde nerede yağ varsa oraya uygula)
4- Süngerini ıslatıp sıktıktan sonra üzerine makyaj sabitleyicini sık fondotenini öyle uygula
5- Kapatıcını yüzüne sürdükten sonra makyaj sabitleyici sık
6- Toz ürünleri kullanmadan önce bi kez makyaj sabitleyicinden sık ve kurumasını bekle
7- Kirpiklerin için de primer kullan maskara primerı olarak geçiyorlar
8- Makyajın bitince makyaj sabitleyicini sık
Makyaj sıralaman şu şekilde olmalı
1.Far
2.Eyeliner
3.Maskara
4.Fondoten
5.Kontür/Bronzer
6.Allık
7.Highlighter
Extra: Pudrayla baking işlemi yapmak istiyorsan eğer önce sıkıştırılmış bi pudrayı fırçayla alıp uygula sonra baking için olan toz pudrayı fırça/puf yardımıyla uygula (fırça/puf ile uygularken cildine hafif bastırabilirsin)
bunlar çok güzel öneriler ellerine sağlık canım benim teşekkürler 💛

Konu Sahibi
ponywinx

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,856
Makyaj bilgim sıfır. Neler kullanıldığını bile bilmem. Özendiğim bir şey de değil. Yapma isteği ben de hiç yok. Vaktimi makyaja harcayacak zamanım da yok.
Bir iki kere kız kardeşim yaparken ben de yapayım dedim ama hiç rahat edemedim. Hemen yüzümü yıkadım. Rahatsız ediyordu beni.
Suratımı sürekli soğuk suyla yıkarım yetiyor bana.
sonuçta herkes makyajı sevmek zorunda değil ben de senin aksine çok aşırı severim mesela