Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Çekirgeyle Çilem

Tepki
28
herkese iyi akşamlar. bugün kardeşimle çay içiyorduk salonda. sonra birden içeriye bir şey girdi ve fark ettik ki bu şey çekirge. sonra çığlıklar atarak kaçtık kapıyı da kapattık. sorun şu ki kedim de salondaydı ve o bile korktu. onu da aldıktan sonra çekirgeye kitap defter terlik falan fırlattım ama çok zıplıyor. perdeleri açıp deodorant püskürttüm, tütsü yaktım çıkmadı. en son beş litre su şişesi falan attım içi de doluydu ölmedi allahın cezası. hatta o kadar şeyi fırlatırken komşu şikayete gelsin diye dua bile ettim. neyse sonuç olarak çekirgeyi öldüremedik odanın kapısını kapatıp kapının altına tişört koyduk. hatta anahtar deliğine de peçete sıkıştırdık. ne yapacağımı bilmiyorum. kardeşimle yaşıyoruz çekirgeyi görünce korkudan ağladı ve ben de böceklerden korkuyorum. sabaha kadar böyle kaldık sizce ne yapmalıyım evde böcek ilacı yok olsa da üstüne sıkacak kadar yakınına gidemiyorum :(

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
herkese iyi akşamlar. bugün kardeşimle çay içiyorduk salonda. sonra birden içeriye bir şey girdi ve fark ettik ki bu şey çekirge. sonra çığlıklar atarak kaçtık kapıyı da kapattık. sorun şu ki kedim de salondaydı ve o bile korktu. onu da aldıktan sonra çekirgeye kitap defter terlik falan fırlattım ama çok zıplıyor. perdeleri açıp deodorant püskürttüm, tütsü yaktım çıkmadı. en son beş litre su şişesi falan attım içi de doluydu ölmedi allahın cezası. hatta o kadar şeyi fırlatırken komşu şikayete gelsin diye dua bile ettim. neyse sonuç olarak çekirgeyi öldüremedik odanın kapısını kapatıp kapının altına tişört koyduk. hatta anahtar deliğine de peçete sıkıştırdık. ne yapacağımı bilmiyorum. kardeşimle yaşıyoruz çekirgeyi görünce korkudan ağladı ve ben de böceklerden korkuyorum. sabaha kadar böyle kaldık sizce ne yapmalıyım evde böcek ilacı yok olsa da üstüne sıkacak kadar yakınına gidemiyorum :(
O bir yerlere girmiştir bile. Soğukkanlı olup camı perdeyi açsan çıkar gibi hissediyorum ( sineğe uyguladığım tarife:))

Konu Sahibi
s.fshi😶🌫️
Tepki
28
O bir yerlere girmiştir bile. Soğukkanlı olup camı perdeyi açsan çıkar gibi hissediyorum ( sineğe uyguladığım tarife:))
ya camlar açık şuan öyle bıraktım sajalh gerçekten çok korkunçtu nereye zıplayacağını bilemedim çok huylanıyorum bi de d
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Üstüne battaniye veya çarşaf al yüzün gözüksün sadece içeriye gir cam varsa aç ışık açık kalsn çekirgeler ışığı sevmez dışarı çıkacaktır
ay çıksın diye ışığı kapatmıştım çok teşekkür ederiimm 😘

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Geçen ay kilerimden fare çıktı. Bir sürü çikolata araklayıp kilere götürmüş. Fare masum bir şekilde benimle ev arkadaşı olabileceğini düşünmüş. Evimi sevmiş. Demekki zevklerimizde benziyormuş ki portakallı çikolatayı sevmiş yemiş Ama ben onun bana olan güvenini boşa çıkarıp onu gönderdim. Fareyi evden attıktan sonra depresyona girdim🥺

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,092
Önceden doğada yaşayan hayvanlardan çok korkardım ve tiksinirdim ama artık o korku ve tiksinti çok yok çünkü doğayla iç içe birisi olduğum için her an her yerden böcek,sürüngen çıkmasına alıştım.
Tarlaya ve bahçeye gittiğimde değişik değişik böceklerle karşılaşıyorum çoğunlukla da onları şey yaparken yakalıyorum🤭. Ben de o hayvanları tutma isteği var. Bir kurbağa görsem ya dokunurum ya da elime alır severim. O sıra beni görenler istifra etmeye gidiyor.
Ama korktuklarım tabi ki de var gagalı hayvanlardan çok korkuyorum. Görmede sıkıntı yok da yanıma geldiklerinde çok korkarım.
Bir ara lisedeyken dolmuşa bindim okula gideceğim . Bir teyze yanıma oturdu elinde çuval var. Sonra inerken o çuvaldan ses geldi meğeresem içinde horoz varmış. Ben o zaman deli gibi korktum . Yarım saat boyunca yanımda bir horoz ile gidiyormuşum. Allah'tan yol boyu sesini çıkarmadı hareket etmedi yoksa ben orada Allah'a emanet olurdum.

Son düzenleme:

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,092

Videoyu görünce aklıma açtığın başlık geldi shdhdjbdusbjsbsisjsuwgskls
Peçete veya bezi ıslatıp böceğin üstüne at etkisiz hale gelir
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şey yaparken asla utanmıyorlar bizim burda gölet var orda yaşayan kaplumbağaları çekip ig atmıştım arkadaşım arayıp niye atıyorsun bu fotoyu görmüyormusun şey yapıyolar diye
Nerde edep nerde ahlak nerde link?

Son düzenleme:
Konu Sahibi
s.fshi😶🌫️
Tepki
28
arkadaşlar sabah çekirgeyi çıkarmak için olay yerine gittiğimde çekirgenin cama yakın yerde durup bana baktığını gördüm hemen adaçayı yakıp tütsülüğü yanına ittim sağolsun camdan çıktı gitti. katil olmadan olayı çözdüğüm için mutluyum, cevap veren herkese teşekkürler. :love: