Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Dedikodu Çok Fazla Fanı Olmamasına Rağmen Dinleyicierinin Fazla Olduğunu Düşündüğünüz İsimler?

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Benim aklıma Everglow & Somi geldi

Everglow albüm satışlarında rakip gruplarına göre az satıyor ama Spotify verieri iyi
Albüm satışlarında tek bir albüm için max 50-55 bini görmüş şimdiye kadar

Ekran görüntüsü 2023-09-08 144902.png

Somi için de Kore'de liste durumu iyi Spotify verileri de iyi ama albüm satışları anlamadığım bir şekilde düşük. Muhtemelen sevenleri daha çok multistan takılıyor

Ekran görüntüsü 2023-09-08 163134.png

Sizce ?

Konu Sahibi
betul

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
MAMAMOO geldi ilk aklıma.Mesela konserleri korede çok talep görüyormuş ama grup hiçbir zaman muhteşem sayısal başarılara sahip olmadı.Baya hit şarkıları da varken albüm satışları ve izlenmeleri diğer 3.jenlere göre düşük.
Aslında + 100,000 satan albümleri var ve bu Big3 olmayan 3.jen kız gruplarında iyi bir sayı. Tam genel Kpop albüm satışlarında ortalama üstü artış yaşandığı zamanlarda popüler işler yapmamaya başladılar.

Mesela bir örnek 3.jenin ilk yıllarında 100-200 bin satış kötü değildi

Ekran görüntüsü 2023-09-08 171149.png

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562

Everglow albüm satışlarında rakip gruplarına göre az satıyor ama Spotify verieri iyi

Ekli dosyayı görüntüle 11029

Somi için de Kore'de liste durumu iyi Spotify verileri de iyi ama albüm satışları anlamadığım bir şekilde düşük. Muhtemelen sevenleri daha çok multistan takılıyor

Ekli dosyayı görüntüle 11031

Sizce ?
Bence txt. Moa stream kasmıyor gordugum kadariyla oylamalarda da hırslı degiller falan ama sarkilar iyi dinleniyor bir de kpop dinlemeyen arkadaslarim falan da dinliyor diye boyle dusundum

Mona Rosa 🥀🖤

Rookie Idol
Tepki
1,435

Ekli dosyayı görüntüle 11029

Ekli dosyayı görüntüle 11031

Sizce ?
Everglow u bende genel dinliyorum yorum yapamam ama sominin önceden solo çıkış dönemleri vs korede falan bence acayip popülerliği vardı ulusun merkezi diyorlardı kıza tbl çok yanlış yöneltti hem korede hem globalde aşırı rahat büyük bir fandomu olurdu uzun aralar fanlarla olan az etkileşim somi kişisel olarak BP den daha çok moment veriyor ama yuzyuze hayran buluşması bi çıkışında bir de şimdi oldu koronanın da etkisi var baya tabi solo olarak zaten zor korede tutunmak ama sominin potansiyeli acayip vardi dumb dumb dan sonra iki yil ara vermesi de en kotusu oldu sanatçın en büyük çıkışı yakaladıysa bir albüm daha verirsin normalde o zaman donseydi daha cok albumunu alan kisi olurdu daha cok izlenir dinlenirdi gold gold gold falan kac yil once yapilan sarki onay vermemisler ertelenmis albümü yinede iyi iş çıkarıyor herseye rağmen bu kadar emeğin de büyük bir patlaması illaki olacaktır o günü bekliyorum 60 bini de buldu satışlar azımsanacak degil iki albumu 100 bini geçti daha ne olsun daha düşük olan gruplar da var herkes bir seventeen nct degil sonucta Bari odul torenlerine katilip konser verse artık 😔😔
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Btob fandom çok kalabalık değil ama genel olarak dinleyicileri fazla.
Halk gruplarından biri bence akmu bigbang vs gibi ne çıkarsalar baya yüksek sırada oluyorlar

Dreamcatcher ve stayc
Stayc iyi ya satışlarda bence şirketleri büyük olsaydı çoktan 500 bini gecerlerdi ama yakın zaten şu anki satışlarda globale de önem vermeliler biraz daha son iki şarkıları pek globallik değildi o zaman daha çok artar

Bence txt. Moa stream kasmıyor gordugum kadariyla oylamalarda da hırslı degiller falan ama sarkilar iyi dinleniyor bir de kpop dinlemeyen arkadaslarim falan da dinliyor diye boyle dusundum
Fandom büyük aslında ama biraz hırs lazım moalara korede de globalde de

Son düzenleme:
  • Alev
Reactions: ask