Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Çok Mutsuzum

Tepki
22
Merhaba arkadaşlar. Foruma ilk yazisim o yüzden umarım doğru yere yaziyorumdur. Ben 19 yaşındayım ve maalesef 2. Kere mezuna kaldım. Ağır anksiyete bozukluğu ve depresyon teşhisi kondu. Berbat hissediyorum. Stresten neredeyse her gün başım ağrıyor. Ve maalesef bu süreçte trikotillomaniye( saç koparma hastalığı.)yakalandım. Başımın üst tarafından bir kısmı kel kaldı. Çok canımı sıkıyor. Ben nasıl hızlı bir şekilde saç çıkmasını sağlayabilirim. Bir bilginiz varsa lütfen benimle paylaşın.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230823-220331_2.jpg
    Screenshot_20230823-220331_2.jpg
    201 KB · Görüntüleme: 23

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
saç için tavsiye sormuşsun ama öncelikle saç koparma hastalığını aşmak için bir uzmandan destek almalısın bence. yeni saç çıkarmak için de biberiye yağı kullanmanı öneririm çok hızlı uzuyor saçlar. saç diplerine duştan 1 saat önce masaj yaparak uygula. bir de benim kendi yöntemim var bunu bir araştırmanı tavsiye ederim zararı var mı diye. şampuanın içine tuz koymak. deli gibi saç çıkartıyor kuaföre gittiğimde şaşırmıştı senin neden burda yeni yeni bebek saçların var diye dflkgşdgksdretews. +urban cair biotin caffein spreyi de saç çıkarma konusnuda meşhur ben kullanmadım ama ona da bakabilitsin. ve 19 yaş her şey için çok erkeen 1 sene daha sınava hazırlanmak senden hiçbir şey götürmeyecek üzülme lütfen bir an önce toparlan ve sınavına adapte ol başarılar dilerim umarım iyi olursun💜

Ü

Üye silindi 424

İlk önce hastalıktan kurtul çünkü saç çıkartacak bir yol bulsan bile o şaçı koparttığın için bir önemi kalmayacak resimdeki gibi olmasının seni rahatsız ettiğini söyledin ama hastalıktan kurtulana kadar biraz alışman gerekecek.

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Çok çok geçmiş olsun mezuna kalmanın seni ne kadar kötü yorgun,geç kalmış gibi hissettirdiğini anlıyorum. Bu stresin vücudundan çıkması gerekiyor ama bunu saçlarını yolarak yapmak çok sağlıksız seninde bildiğin gibi. Bu yüzden saç çıkarıcı karışımdan çok stresini vücudundan farklı şekilde çıkarmanın yollarını bulmaya ihtiyacın var. Stres atıcı eşyalar belki işini görebilir bilemiyorum terapiste gitme şansın varsa hiç bekleme lütfen hem stresini hemde sorunlarını çözmene çok yardımcı olur eminimki💓

haneull

Rookie Idol
Tepki
617
Öncelikle kendine şunu hatırlatmalısın sen mezuna kalmasanda 2 yıl geçecek ve yine 19 yaşında olacaksın. 19 yaşında istemediğin bir hayatla 19 olmaktansa 19 yaşında hayalleri için çalışan bir genç olmak "ben mücadele ettim elimden gelen her şeyi yaptım " ı kendine diyebilecek rahatlığı sana verir. Ve sen şu an bunu söyleyebilecek kadar emek veriyorsun❤ stres ise malesef bu sürecin sancılı tarafı☹
Saç noktasında ve duyguların için sadece tavsiye ile olacak değil naçizane tavsiyem bir uzmana gitmek ve yardım alman🌸🌸
Sınav stresi berbat bir şey biliyorum ama insan o kadar mucizevi bir varlık ki ileriye başararak gittiğinde geri de kalan her şey yavaş yavaş onarılmış olacak❣