Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Dedikodu Comflex & Fark Var

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Merhabalar. Stray Kids'in "Comflex" şarkısı ile Ceza'nın "Fark Var" şarkısını birbirlerine benzetiyorlar. Bu konu hakkında düşüncelerinizi duymak istedim.

Aynı Fifty Fifty'nin "Cupid"inin Evrencan Gündüz'ün "Sen Aşkımızdan" şarkısına benzediği gibi bunlar da çok benziyorlar. Türk müzik sektörü yurt dışına çok açılmadığı için Stray Kids'in bu şarkıyı duymasına ihtimal veremiyorum. Bunu her yabancı ve Türk şarkıcı için düşünüyorum. Bir yandan çalmış da olabilirler diye düşünmeden edemiyorum çünkü gerçekten benziyor.

liikyaliikya

Trainee
Tepki
385
satın alınmıştır. zaten kpop içerisinde bazı şarkılar ya remake yapılıyor ya da beat için sample alınıyor. bu kötü bir şey değil, dünya üzerindeki pek çok müzik türünde çıkan şarkının başka sanatçılardan çalındığı ya da bu şekilde sample alındığı da biliniyor. yine de orijinal yapılan bir iş benim için daha değerlidir. ceza da yurt dışında kitle sahibi birisi, özellikle söylediği holocaust live versiyonu yurt dışından çok dönüt alan bir video, dünya rapçileri arasında pek kötü bir yere sahip olmayan tech n9ne gibi bir isim kendisiyle iş birliği yapmak isteyip ortaya dark places'i çıkardılar. şarkı videosunun altında yabancıların yorumlarını görebilirsiniz. bu arada fark var şarkısını tercih ederim, mükemmel bir parça.

Son düzenleme:

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
Merhabalar. Stray Kids'in "Comflex" şarkısı ile Ceza'nın "Fark Var" şarkısını birbirlerine benzetiyorlar. Bu konu hakkında düşüncelerinizi duymak istedim.

Aynı Fifty Fifty'nin "Cupid"inin Evrencan Gündüz'ün "Sen Aşkımızdan" şarkısına benzediği gibi bunlar da çok benziyorlar. Türk müzik sektörü yurt dışına çok açılmadığı için Stray Kids'in bu şarkıyı duymasına ihtimal veremiyorum. Bunu her yabancı ve Türk şarkıcı için düşünüyorum. Bir yandan çalmış da olabilirler diye düşünmeden edemiyorum çünkü gerçekten benziyor.

Benziyor
Bu arada cezadan da etkilenmis olabilirler cunku ceza mtv odullu bir rapcimiz