Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Dil Öğrenmek

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,858
istikrar ve kararlılık gerektiren bir şeydir dil öğrenmek, dil öğrenmenin doğru yolunu arama sadece başla sana önerim şu günlük hayatta kullandığın sözcüklerin o dildeki karşılığını getirmeye çalış,getiremezsen de zorlama kendini o dile maruz etmeye çalış sürekli o dili duy yani kısacası ister şarkı ister film ister sesli hikaye, uygulamalar çok işe yaramasa bile yabancı dilden keyif almanı sağlar son olarak bir defter kullanacaksan sadece bir tane kullanmanı öneririm

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,483
Ne öğrenmek istiyorsun merak ettim

Konu Sahibi
liikyaliikya

liikyaliikya

Trainee
Tepki
398
istikrar ve kararlılık gerektiren bir şeydir dil öğrenmek, dil öğrenmenin doğru yolunu arama sadece başla sana önerim şu günlük hayatta kullandığın sözcüklerin o dildeki karşılığını getirmeye çalış,getiremezsen de zorlama kendini o dile maruz etmeye çalış sürekli o dili duy yani kısacası ister şarkı ister film ister sesli hikaye, uygulamalar çok işe yaramasa bile yabancı dilden keyif almanı sağlar son olarak bir defter kullanacaksan sadece bir tane kullanmanı öneririm
Teşekkür ederim önerin için, dediklerin çok aklıma yattı bu yüzden de kendime çizelge oluşturmaya karar verdim. 💜

minnybby💌

Trainee
Tepki
100
Bu konuda deneyimledigim en büyük şey sanırım asla dil bilgisi çalışarak baslamamak lazım. AY LUTFEN ONCE KALIP CUMLELERI VE BEN SEN GIBI EN TEMEL SEYLERI OGRENEREK BASLAYIN O KADAR IYI OLUYO KI. Kendi kendime İspanyolca öğrenmeye calisiyodum ve dil bilgisine çok kapilmistim şu an okulda Fransızca öğreniyorum ve hocamız her ders bizimle sadece Fransızca konusuyo ve bizi konusturuyo ve inanılmaz ama sanırım Fransızca konuşabiliyorum nsosnsisnwosjos. Evde kendi kendine speaking pek mümkün olmayabilir ama bol bol dile maruz kalmak enn önemli şey bence.