Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Eskiler Ulaşılamaz Olduğu Için Mi Cezbecidi Gelir?

peamiess

Trainee
Tepki
279
eski günleri ulaşılamaz olduğu için mi bu kadar arzuluyoruz yoksa o günleri gerçekten özlüyor muyuz?

kendi adıma konuşacak olursam her zaman ulaşamayacağım şeylere kapılan birisiyimdir ve bu yüzden eski günleri düşünmek canımı çok sıkıyor.

bugün dünden daha mutlu olsam da dün yaşadıklarım bugünden daha cazip geliyor.
hayatım gittikçe kötüye doğru ilerlediği için mi böyle geliyor bilemiyorum ama bu konu sürekli aklıma takılıyor. uzun bir süredir bugünleri asla özlemem dediğim günleri bile bir süre sonra özlemeye başlıyorum.

öyle eskiye çok takılan birisi değilimdir ama sürekli bu konu hakkında düşünmeden edemiyorum.

eskiler eski olduğu için mi değerli yoksa barındırdığı hisler sayesinde mi?

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,483
eskiler eski olduğu için mi değerli yoksa barındırdığı hisler sayesinde mi?
Bana göre barındırdığı hisler dolayısıyla değerli. Çünkü sırf geçmişte diye özlediğim veya tekrar yaşamak istediğim bir an yok. Kötü hissettiğim zamanları sırf eskide diye özlemiyorum. Mutlu olduğum ve gerçekten iyi hissettiğim zamanları özlüyorum. O zaman yaşadığım anları da özlüyorum ki zaten eskiden öyle hissetmemin sebebi o anılardı.

Eskiyi baya düşünen ve özleyen biriyim ama yıllar geçtikçe özlediğim zamanları özlememeye başlıyorum. Mesela bu yıl 2024. Ben 2022 yılında 2020 yılını çok özlerdim ama şimdi 2020'yi çok da özlemiyorum. Yani benim açımdan zaman geçtikçe sevdiğim ve mutlu olduğum şeyler değiştiği için ve geçmiş yıllarda sevdiğim ve mutlu olduğum şeyler şu ankinden baya farklı olduğu için o zamanları özlemiyorum. Mesela çocukluk yıllarımı düşününce aslında o zamanlara dönmek istemediğimi fark ediyorum. Bazen sadece şu an olduğum kişiyle mutlu olduğumu hissediyorum. Nasıl bu konuya geldim bilmiyorum ama bende durumlar böyle

Konu Sahibi
peamiess

peamiess

Trainee
Tepki
279
Bana göre barındırdığı hisler dolayısıyla değerli. Çünkü sırf geçmişte diye özlediğim veya tekrar yaşamak istediğim bir an yok. Kötü hissettiğim zamanları sırf eskide diye özlemiyorum. Mutlu olduğum ve gerçekten iyi hissettiğim zamanları özlüyorum. O zaman yaşadığım anları da özlüyorum ki zaten eskiden öyle hissetmemin sebebi o anılardı.

Eskiyi baya düşünen ve özleyen biriyim ama yıllar geçtikçe özlediğim zamanları özlememeye başlıyorum. Mesela bu yıl 2024. Ben 2022 yılında 2020 yılını çok özlerdim ama şimdi 2020'yi çok da özlemiyorum. Yani benim açımdan zaman geçtikçe sevdiğim ve mutlu olduğum şeyler değiştiği için ve geçmiş yıllarda sevdiğim ve mutlu olduğum şeyler şu ankinden baya farklı olduğu için o zamanları özlemiyorum. Mesela çocukluk yıllarımı düşününce aslında o zamanlara dönmek istemediğimi fark ediyorum. Bazen sadece şu an olduğum kişiyle mutlu olduğumu hissediyorum. Nasıl bu konuya geldim bilmiyorum ama bende durumlar böyle
keşke bende de öyle olsa ya gerçekten belki o günü yeniden yaşasam asla keyif almam ama ister istemez özlüyorum ve o his çok rahatsız edici geliyor

Olayların birbirinden özerk olduğunun farkına varmak istemiyoruz bazen. Eskiden hissettiğimiz güzel şeyleri tekrar aynı şekilde hissetmek istiyoruz ama aynı koşulları sağlamak imkansız ve zaten o içten içe özlediğin anlar da bir tanecik olduğu için özel ve çekiciler.

Eskiden bağımsız yeni ve güzel anılar oluşturabileceğimize inanıp odaklansak belki de yoksunluk hissedecek kadar üzülmeyiz. Eskiyi özlemekten çok anımsamalıyız bence 🌷
özellikle son kısımda çok haklısın ya son günlerde hayatım çok donuk ilerlediğinden mi yeniler yerine eskiye takılıyorum bilmiyorum ama acilen düzelmem lazım

bende bazen eski arkadaşlarımla geçirdiğim zamanları özlüyorum ama biliyorum şu an buluşsak asla aynısı olmayacak çünkü değiştik insanlar olarak, sonuca gelirsek bence hisler için kesinlikle, o kişiler ile şimdi takılıp konuşmak istemem ama eskiden buluştuğumda eğlendiğim mutlu olduğum zamanları düşünmek ister istemez beni geriye gitmek istetiyor (arkadaş ayrılıkları en zoru😭)

evett sadece arkadaşlık konusunda da değil genel olarak bazı insanların değişimi ve bu saatten sonra eskisi gibi olmayacağı gerçeği çok can yakıcı geliyor

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Barındırdığı hisler...
Bir daha hiç o anı doruklarımıza kadar yaşayamayacağız. Bir de çok orta yaş lafı gibi olacak ama yaş aldıkça bazı şeyler daha az zevk veriyor bence. 18-20'lerin başı daha uçuk olduğumuz yaşlar, zaman geçtikçe hayatının sorumluluğu omuzlarına biniyor ve istemeden daha sakinleşiyorsun. O yaşlarımdaki hislerimi ve arkadaşlarımla yaptığım muhabbetlerin tadını özlüyorum

Konu Sahibi
peamiess

peamiess

Trainee
Tepki
279
Barındırdığı hisler...
Bir daha hiç o anı doruklarımıza kadar yaşayamayacağız. Bir de çok orta yaş lafı gibi olacak ama yaş aldıkça bazı şeyler daha az zevk veriyor bence. 18-20'lerin başı daha uçuk olduğumuz yaşlar, zaman geçtikçe hayatının sorumluluğu omuzlarına biniyor ve istemeden daha sakinleşiyorsun. O yaşlarımdaki hislerimi ve arkadaşlarımla yaptığım muhabbetlerin tadını özlüyorum
buna kesinlikle katılıyorum gerçekten büyüdükçe kendin gibi davranabilmen bile zorlaşıyor ve sorumluluklar arttıkça önceden keyif alarak yaptığın şeyler bile asla eskisi gibi hissettirmiyor