Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

"Hype Boy", "Cheer Up"In Yerine Gecebilir Mi

nabnab

Trainee
Tepki
44
cheer up korede ulusal mars gibi bilindigi ve 4.jenerasyon grupları da yenı jenarasyona geçişi bu sarkiyla yaptiklari icin sormak istedim sizce 5.jenerasyon kiz gruplari hype boy ile mi gecis yaparlar her jenerasyonun bir hiti oluyor cunku

Cheer Up GIF by TWICE
Cheer Up GIF by TWICE

marin

Trainee
Tepki
639
Bence hit şarkıları dönemine göre değerlendirmek gerekiyor. İki şarkı arasında 8 yıl var. 8 yılda da değişen birçok şey. Her şeyden önce Kore listelerinin hesap sistemi o zaman farklı işliyordu şimdi farklı işliyor. O yüzden kıyas yapmak doğru olmaz gibi geliyor bana. Cheer Up kırk yılda bir gelecek mega hitlerden biriydi. Ve o dönem çaylak kız grupları arasında çığır açmış ve erkek grubu egemenliğinde kendine yer edinmişti. Hype Boy da son zamanların ses getiren ve dilden dile dolaşan şarkısı. Hit olduğu şüphe götürmez ama NewJeans'in diğer şarkıları karşısında tüm listelerde aynı anda 1. olamadı diye biliyorum. Bu noktada mega hit diyebilir miyiz bu düşündürüyor beni 🤔

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
New Jeans'in peak (zirve) noktasını görmedik daha. Hype boy çok sevildi evet ama Attention ve Ditto da çok beğeni gördü. Temmuzdaki geri dönüşlerini de hesaba katmak lazım. Bir Cheer Up veya TT mi bilemiyorum. Zamanla belli olur. New Jeans, Hype Boy'u geçecek bir şarkıyla geri dönebilir bence.