Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İnsanlar...

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
Sizce insanlar değişir mi?
Ben şahsen bir insanın iyi anlamda değişebiliceğini düşünmüyorum. Tabi ki de bu olay için her durumu yaşamadım ama genel olarak şahit olduğum şeyler sonucu böyle düşünüyorum.
Olumsuz yönde değiştiğini ise düşünüyorum.
Özellikle "üzüm üzüme baka baka kararır" mantığı ile eşdeğer olduğunu düşünüyorum.
Peki sizce insanlar değişir mi?
Hiç olumsuz bir olay yaşadınız mı bu konuda

Konu Sahibi
2307

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
14 yıllık arkadaşım, sırf onun istemediği insanlarla arkadaşlık ettim diye (çünkü çevresindeki herkesi yönetmeye alışmış bir toksikti) bana ikiyüzlü demiş ve ona yıllar boyunca anlattığım her bir sırrı, ailemde gördüğü her şeyi yanlış lanse ederek başkalarına anlatmış bir insanken (bu arada bunları benimle arkadaşken, yüzüme gülerken yapıyor) ben herkesten her şeyi beklerim. İyilik kolaydır aslında kötü olmak zordur ve bazıları kötü olmak konusunda epey ısrarcı şekilde başarılılar.
Bu gerçekten çok onur kırıcı bir davranış. Ayrıca 14 yıllık nedir ya?? Peki sen ne yaptın bu durumda?

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
İnsanların düşünce yapısının ve karakterinin kolay kolay iyi ya da kötü bir biçimde değişeceğini sanmıyorum. Sadece bize karşı olan tavırları değişiyor. Ön yargılarını yıkıyorlar ve artık ılımlı yaklaşıyorlar ya da bize karşı kin,nefret,kıskançlık vb. besliyorlar

Konu Sahibi
2307

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
İnsanlar bana kalırsa asla değişmez yedisinde neyse yetmisinde de odur he başına ibretlik bir olay gelirse o zaman o korku ile bir değişiklik gösterir
Açıkçası dün denk geldiğim kaydırmalı tiktok paylaşımında ibretlik olay mantığı da silindi.
Bir karı koca ile ilgili. Kadın hayatını anlatırken kocasının beyin kanaması ile geçici felç geçirdiğini de yazmıştı ama sonra yine aynı kavga, aynı dövüş. İnsanlar çok nankör....

Konu Sahibi
2307

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
İnsanların düşünce yapısının ve karakterinin kolay kolay iyi ya da kötü bir biçimde değişeceğini sanmıyorum. Sadece bize karşı olan tavırları değişiyor. Ön yargılarını yıkıyorlar ve artık ılımlı yaklaşıyorlar ya da bize karşı kin,nefret,kıskançlık vb. besliyorlar
Bu dediğin gibi biraz daha ön yargısal bir mesele...

Konu Sahibi
2307

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
İnsanlar değişir fakat eski kişiliklerinden bir parça her zaman içinde bulundururlar.
Genelde bu tarz parça bulundurma mevzusu en yakın bir olayda ortaya çıkmaya hazır oluyor bence...
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu yüz yılın insanlarında büyük bir sorun var bence IQ leri mi düşük yoksa gerçekten kötü olmak için mi doğmuşlar asla anlamicam
Bence dış etkenler etkili gibi. Özellikle karı koca ilişkilerinde kaynana sorun çıkarıyor. O yüzden "bir erkek evlenmeden önce ailesinden boşanmalı" gibi bir tabir ortaya çıkıyor.

Konu Sahibi
2307

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
Ben değişebileceklerine inanıyorum. Birkaç tanıdığım artık çok farklı bir hâlde ve iyi anlamda değiştiler. Onlar adına çok mutlu oldum
Peki hangi konuda değişiklerini düşünüyorsun çünkü böyle bir şeyin her konuda etki edebileceğini düşünmüyorum ben 😅

Konu Sahibi
2307

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
Değişmezler. Özellikle yalancılar ve manipülatifler. Kendimden biliyorum🧘‍♀️
kanaoakaoamaoamaoamoaak çok açık oldu bu, itiraf niteliğinde... İnsanlar manipüle edilmeye müsait mi peki?

Değişseler bile içlerinde hala taşıyorlar bir olayda yine tetiklenip eskisi gibi olabilirler
Katılıyorum. Olumsuz bir olayda açık verebilirler bu konuda...

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
kanaoakaoamaoamaoamoaak çok açık oldu bu, itiraf niteliğinde... İnsanlar manipüle edilmeye müsait mi peki?
Yakın olduklarımda genelde evet. Ya manipüle derken her zaman kötü anlamda olmaz bazen olaylar istediğim şekilde gelişsin diye ufak tefek dokunuşlar yaparım diyelim csbsnjskdk ne zaman doğru söylediğimi de bir ben bilirim ama yalan söylediğim konuları sonradan fazlasıyla telafi ederim bu da benim kendimi dizginleme yolum diyelim 👩🏻‍💻👩🏻‍💻

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Yakın olduklarımda genelde evet. Ya manipüle derken her zaman kötü anlamda olmaz bazen olaylar istediğim şekilde gelişsin diye ufak tefek dokunuşlar yaparım diyelim csbsnjskdk ne zaman doğru söylediğimi de bir ben bilirim ama yalan söylediğim konuları sonradan fazlasıyla telafi ederim bu da benim kendimi dizginleme yolum diyelim 👩🏻‍💻👩🏻‍💻
Babam siyasi konularda aşırı aşırı sağcı bir insandır mesela o insanla normal şekilde konuşamazsın bakış açısı çok farklı. Sanki onun gibi düşünüyor görünüp ufak ufak işleyerek 3 yılda kararsıza dönüştürdüm en büyük basarım buydu galiba cabnsjsjdk Karşıdaki insana göre değişir genelde duygular değil de siyasi, sosyal konularda böyleyim diyelim, en yakınıma bile genelde duygusal konuları açmam just sisterıma anlatırım 😔

Konu Sahibi
2307

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
Vay be böyle de düşüncelisin jakaknakamaoamalaa

Babam siyasi konularda aşırı aşırı sağcı bir insandır mesela o insanla normal şekilde konuşamazsın bakış açısı çok farklı. Sanki onun gibi düşünüyor görünüp ufak ufak işleyerek 3 yılda kararsıza dönüştürdüm en büyük basarım buydu galiba cabnsjsjdk Karşıdaki insana göre değişir genelde duygular değil de siyasi, sosyal konularda böyleyim diyelim, en yakınıma bile genelde duygusal konuları açmam just sisterıma anlatırım 😔
Helal, hoş olsun be güloooo