Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Jessica Jung'un Skandallarla Dolu Kitabi

Ü

Üye silindi 189

bildiginiz gibi yillar yillar once Jessica snsd den ayrilmisti. kendisinin soylemlerine gore kendisi gruptan ayrilmak istemiyordu sm zorla cikarmisti. yillar sonra da 2 kitap yayinladi. okuyanlar kitapta sunlarin gectigini soyluyor

grup buyudukten sonra uyeler solo altiviteler almaya baslamis. kimisi muzik yayinlamis kimisi oyuncu olmus kimisi varyete showlatina katilmis. ama kendisi hic solo aktivite almamis (ki burada dogru soyluyor)

uyelerin aileleri sirkete cok karisirmis. su uye soyle promo aliyor benim kizim niye almiyor diye. jes amerikadan geldigi icin bunu kulturel bi olay olarak yorumlamis. ama aileler cidden uyeler uzerinden baski kuruyormus sirkete ki bazi uyelerin aileleri de onemli insanlar hatta uyelerden biri sm ceo sunun yegeni.

uyelerin promo almak icin boyle seylerin yaninda s*xcual favors yaptigini da ima ediyormus jess.

neyse sonrasinda bakmis sirket kendine promo vermiyor kalkmis tamamen kendi parasiyla kendi basina moda markasi acmis ve baya da basarili olmus baslarda.

uyelerin hepsine yakin olmadigini soyluyor kitapta. ayni zamanda gruplasma olayi varmis grupta ve bu yuzden kendini yalniz hissediyormus

neyse sonra bu imza gununun olacagi gun kizlar okuyanlarin tahminiyle ozellikle de taeyeon, seohyun ve tiffany jessica varsa biz yokuz sahneye falan cikmayiz demis. bu yuzden sirket jess e gelme demis

sonra bildiginiz malum sirket aciklamasi. sm jess kendine markasina ve solo kariyerine odaklanmak sitiyor dedi.

ama sonra bildiginiz gibi jess hicbir koee showuna cikamadi medya onu reddetti redmen niye?

cunku jess sm in aciklamasindan sonra yalan bu ben gruptan cikmak istemedim beni zorla cikardilar diye sosyal medyadan aciklama yapti

sm de bunyesindeki sekiz kizin itibarini korumak icin jess i geriye cekti

bu arada kitap fiction kategorisinde (buyuk ihtimal dava yememek icin) ve kitapta grup uyelerinin ismini degil takma isimler kullanmis ama fanlar kimin kim oldugunu anlamak kolay diyor. mesela o zamanlar oyunculuk yapan seohyun ve kizin ailesi de iyi falan filan iste

siz ne dusunuyorsunuz? ben ozellikle cinsel seyler kismina cok sasirdim. bir de sizce kim hakli. jess madur muydu uyeler onu kiskandi miu yoksa sekiz kisi sevmiyorsa bi nedeni vardir mi?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

mesela burada sey diyor jess bi programdan davetiye almis ama mina yani taeyon hemen atlamis buna.

alti cizili yerde mina mina baska bi ozel bi teklif ya da ilgi aldiginda bunu anlayan bi radar sistemi olmali gibi bi sey yaziyor
1000009007.jpg

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
yazdığından anladığım solo kariyerinde markasıyla kendisi sayesinde bir başarı yakalamış o zaman bu jess varsa yokuz diyen üyeler baya baya çekemiyor kadını. anlattıkları doğruysa sinir oldum o üyelere. iyi anlaşamasan bile kimsin ki birini işinden alıkoyuyorsun?

kendisini takip etmediğim için prob biri mi bilmiyorum ama bu haliyle diğer üyelerin davranışlarını beğenmedim

Jessica lazy idol skandallarinin cikis noktasi. Gerek soguklugu gerek sahnede diger uyeler kadar caliskan olmayisi zaten netizenlerden tepki topluyordu. Se***l favours kisminin kurgunun bir parcasi olmasini umuyorum. Onun disinda ise soylenenler dogru olabilir. SM su an CBX'e de aynisini yapmaya calisiyo. Uyeleri seytanmis gibi gostermeye calisiyo. Eger Xiumin ve Baekhyun olmasaydi Chen'in tepki toplamasi daha kolay olurdu mesela. Cunku coktan halktan tepki toplamis. Jessica'da zaten kimi zaman tepki toplamisti. O yuzden SM tam bi seytan.

Ama Jessica'da az degil. Zamaninda sevgilisiyle gece kulubune gitmisti ve ortaligi dagitmisti. O zaman Yoona ve Taeyeon gitti diye haberler cikmisti ama. Bunun uzerine hic cikip hayir o bendim demedi uyelere birakti direkt. Markasi icin kimi zaman pratikleri kacirdigi da oldu. Belki Sm diger uyeler gibi promosyon verseydi kendi markami cikarticam diye tutturmazdi. Bu arad Jessica'nin solo cikisi da basariliydi promo yapmamasina ragmen. Ama SM hicbir seye katilmasina izin vermedi tum sektor onu kara listeye aldi.
üyeler arasında onu istemeyenler varsa gerçekten kız bundan dolayı bile isteye pratiklere katılmamış olabilir mi? olayların sırasını bilmiyorum cidden merak ettim birden fazla üye kızın üstünde böyle bir baskı kurduysa o ortama girmektense markasına yoğunlaşmak istemiş olabilir

Son düzenleme:
Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Jessica lazy idol skandallarinin cikis noktasi. Gerek soguklugu gerek sahnede diger uyeler kadar caliskan olmayisi zaten netizenlerden tepki topluyordu. Se***l favours kisminin kurgunun bir parcasi olmasini umuyorum. Onun disinda ise soylenenler dogru olabilir. SM su an CBX'e de aynisini yapmaya calisiyo. Uyeleri seytanmis gibi gostermeye calisiyo. Eger Xiumin ve Baekhyun olmasaydi Chen'in tepki toplamasi daha kolay olurdu mesela. Cunku coktan halktan tepki toplamis. Jessica'da zaten kimi zaman tepki toplamisti. O yuzden SM tam bi seytan.

Ama Jessica'da az degil. Zamaninda sevgilisiyle gece kulubune gitmisti ve ortaligi dagitmisti. O zaman Yoona ve Taeyeon gitti diye haberler cikmisti ama. Bunun uzerine hic cikip hayir o bendim demedi uyelere birakti direkt. Markasi icin kimi zaman pratikleri kacirdigi da oldu. Belki Sm diger uyeler gibi promosyon verseydi kendi markami cikarticam diye tutturmazdi. Bu arad Jessica'nin solo cikisi da basariliydi promo yapmamasina ragmen. Ama SM hicbir seye katilmasina izin vermedi tum sektor onu kara listeye aldi.
dediklerinden hic diymadiklarim var. jess de melek degilmis ama sm in bu igrencliklerini de hak etmemis cidden

yazdığından anladığım solo kariyerinde markasıyla kendisi sayesinde bir başarı yakalamış o zaman bu jess varsa yokuz diyen üyeler baya baya çekemiyor kadını. anlattıkları doğruysa sinir oldum o üyelere. iyi anlaşamasan bile kimsin ki birini işinden alıkoyuyorsun?

kendisini takip etmediğim için prob biri mi bilmiyorum ama bu haliyle diğer üyelerin davranışlarını beğenmedim

üyeler arasında onu istemeyenler varsa gerçekten kız bundan dolayı bile isteye pratiklere katılmamış olabilir mi? olayların sırasını bilmiyorum cidden merak ettim birden fazla üye kızın üstünde böyle bir baskı kurdularsa o ortama girmektense markasına yoğunlaşmak istemiş olabilir
hakilsin cidden olaylarin gercegini asla bilemeyiz gibi ama kizlar onun ustune gidiyorsa pratiklere katilmamasi normal gibi

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

iki tarafin da hakli oldugu yerler var bence. bir de jess'in yoona ve sooyoung ile arasi iyi miydi?
ayyy onlar hakkinda pek bi fikrim yok ama jess bi tek hyoyeonla yakin gibiydi grupta hatta gruptan ciktiktan sonra da bi tek onla gorustu

Bence gayet inanılabilir çok uçuk şeyler anlatmamış zaten bu tarz olaylar oluyor da bizim çok haberimiz olmuyor.
haklisin yaa ama ben o cinsell olaylar seysine inanmak istemiyorum abi cok kotu

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

8 kişi sevmiyorsa bir bildiği vardır mantığı bana göre saçma grupta zaten gruplaşma varmış birbirlerini jess hakkında konuşurken gazlamışlardır s3x olayına çok şaşırdım ben jess in haklı olduğunu düşünüyorum
ayyy evet sen de haklisin ama bence daha bilmedigimiz milyon tane sey var bu yuzden kim hakki kim haksiz bi sey diyemiyorum

marin

Trainee
Tepki
639
Yani diğer üyelerin Jessica'ya tavrı ile ilgili birkaç videoya denk gelmiştim ve Taeyeon ile Tiffany'nin Jessica'ya bir garezi olduğu çok netti zaten. Özellikle Jessica'nın ayrılmasından hemen önceki geri dönüşlerinde yaptıkları röportajlarda ya da katıldıkları programlarda o gerginlik göze çarpıyor. Jessica tamamen haklıdır diyemem hataları olmuştur mutlaka ama bu yazdıkları bana o kadar da imkansız olaylar gibi gelmedi. Tabi ki bir de karşı taraftan dinlemek gerek. Sadece Jessica tarafından dinlemiş oluyoruz şu an. Diğer üyelerinde konuşması gerek.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Yani diğer üyelerin Jessica'ya tavrı ile ilgili birkaç videoya denk gelmiştim ve Taeyeon ile Tiffany'nin Jessica'ya bir garezi olduğu çok netti zaten. Özellikle Jessica'nın ayrılmasından hemen önceki geri dönüşlerinde yaptıkları röportajlarda ya da katıldıkları programlarda o gerginlik göze çarpıyor. Jessica tamamen haklıdır diyemem hataları olmuştur mutlaka ama bu yazdıkları bana o kadar da imkansız olaylar gibi gelmedi. Tabi ki bir de karşı taraftan dinlemek gerek. Sadece Jessica tarafından dinlemiş oluyoruz şu an. Diğer üyelerinde konuşması gerek.
aynen bi seyler soylemek icin elimide yeterince bilgi yok gibi ama kardi tarafta konusmuyor be anam

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Hem SNSD'yi hem Jessica'yı çok seviyorum. Hatalarıyla, yanlışlarıyla bir bütün olarak ben onları kabul ettim taa ergenlik yıllarımdan beri. 2012'den bu yana nadirdir kaçırdığım etkinlikleri olabildiğince de takip etmeye çalışıyorum hâlâ çünkü ben onlarla büyüdüm. Artık bir hayranlıktan ziyade hayatımın bir parçası oldular. Keza benden eski olanlar ya da benimle aynı döneme sahip olanlar SNSD'nin bıraktığı etkileri çok iyi bilirler.
Şimdi konumuza dönecek olursak başta da dediğim gibi hatalarıyla yanlışlarıyla kabul ettim. Ama burada mızrak SNSD'den çok Jessica'ya giriyor. Başından beri Taeyeonla anlaşamıyorlar. Olur, insanlık halidir ve kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Onlar iki profesyonel insan olarak bu durumu medyaya hiç yansıtmadan senelerini aynı çatı altında, aynı grup altında geçirdiler. Bu her benim diyenin yapabileceği bir şey değildir. Biz bazen en dibimizdekine katlanamıyoruz. Ha işin ucunda para var cazip gelmiştir diyebilirsiniz, olabilir. Neden olmasın? Ama Jessica için para hiçbir zaman birincil seçenek olmadı çünkü zaten varlıklı bir aileden geliyor. San Francisco gibi bir yerde doğup büyümüş, iyi bir ailenin büyük çocuğu. Çoğu insan tembel derken de çalışıyordu o. Çoğu insan soğuk derken de grup üyelerine sahip çıkmaya çalışıyordu. Özellikle bir abla olmak nedir bilerek çıktığı canlı yayınlarda yasak olmasına rağmen telefonunu açık tutup yanına alıyordu özellikle Seohyun arar da bir şey olursa diye. Bunu söyleyen de Jessica değil, Seohyun'un kendisi.
İnsanlar değişir. Zamanla ilgi alanları, kararları farklılık gösterebilir ve başka noktalara kayabilirler. Ayrıca herkes hata yapabilir. Bar mevzusu falan açılmış yukarıda ama Hyoyeon da bara gitti ve ciddi olaylar çıkardı. Sadece Jessica'nın yaptığı bir şey değildi yani, demek istediğim bu. SNSD'nin ya da Jessica'nın düşünceleri değişmişse bunu tek kişiye yüklememek gerekir. Jessica moda işiyle uğraşmaya başladığında, çizimlerini yaparken bile kızlardan izin almıştı. Konserlerin aralarında markasıyla ilgileniyor ve diğerlerinden biraz daha az uyuyor diye arabada vs uyuduğunda Yoona takılıyordu ona. Gülüyor, eğleniyorlardı. Benim marka işim var konsere gelemem demedi hiçbir zaman. Son ana kadar savaştı. Eğer savaşmasaydı Sunny radyo yayınında "Burası hâlâ senin evin, dönebilirsin" der miydi? Ben olsam demezdim eğer sonumuz kötü bittiyse. Herkesle "Kendine iyi bak, görüşürüz" diyerek ayrıldığını düşünmüyorum ama olumlu şeyleri de görmek gerekiyor.
Mesela beni de en çok şaşırtan şey olayın olduğu ertesi gün havaalanında Tiffany'nin "Onun hakkında konuşamam" tarzındaki davranışıydı. Çünkü farklı dönemlerde aynı hastanede doğmuş, aynı kıtadan gelmiş iki yakın -SNSD'den önce de- arkadaşın farklı yolları bu şekilde olaylı olarak tercih etmelerinin üzerine Tiffany'nin takındığı tavır bana –benim açımdan- doğru gelmemişti. Ama üzerinde durmadım. Neden durayım ki? Bunu yaşayan ve kararı veren onlar.
Jessica'nın yazdıkları doğrudur yanlıştır bilemem. Körü körüne tek bir tarafa inanmayı ya da bir tarafı haklı görmeyi doğru bulmuyorum. Çünkü ne konunun merkezinde ne de içinde olan ben değilim. Aralarından görüştüğüne inandığım üyeler var ama o üyeler arasında kesinlikle Yoona yok mesela. Çünkü eğer öyle olsaydı Krystal, Yoona'yı gördüğünde kafasını çevirmez, neredeyse en yakın olduğu SNSD üyesi ile konuşmazlık yapmazdı.
SM'in davranışı ise beni şaşırtmadı hiçbir zaman. JaeJoong'a koyduğu TV yasağını Jessica'ya da yaptı. Gereksiz, ucuz bir hareket. Koskoca şirketin böyle şeylerle uğraşması bana çocukça geliyor.

Çok konuştum, sıktıysam özür dilerim canlarım.
cok konusmadin tabii ki de ask harika aciklamissin cidden bayildim

nabnab

Trainee
Tepki
44
Simdi bi sey anlaticam ve dedigini de ona baglicam:

Bazen idollerin parayla girdi gruba haberleri cikiyo ya. Fanlar da e ama sirket zaten zengin ihtiyaci yok diyo. Aslinda bu tamamen sacma. Uc buyukler de dahil hic kimse para basmiyo. Bir grup cikarmak sifirdan 5 milyon dolari buluyormus bi yil icerisindeki comeback cart curtu dusunulunce. Bu on paranin kaynagini saglayabilmek icin elbette sirket onceki sanatcilarin kazandirdigi parayi kullaniyodur ama bana parayla gruba girmek zor bir seymis gibi gelmiyo. Sponsorluk isleri de boyle bence. Gain'in sponsoru oldugu ortaya cikmisti ve Gain sponsoru oldugunda grubu az bi populerlige sahip degil baya biliniyorlardi. Zaten ozellikle 1. Ve 2. Jenerasyonda boyle bi sey oldugu bilgisi var. Ben Hybe, Yg ve Jyp'den boyle bir sey olacagini sanmiyorum (yeni jenerasyonlari dusununce) ama SM'den beklerim.
g.na icinde oyle dedikodular cikmisti galiba sonra o kadini hic gormedim