Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Dedikodu K-Pop'tan Sıkılmıyor Musunuz?

Uranyum☢️

Üst Yönetici
Tepki
1,367
AVvXsEi1S_vZU-cl7d0-p0ZfTfl6tOISVWiASk7DvY4rcSgo5KhxFT56P-M7F16wR3fWfowSiJeX1nbC97wGB0ErYCIUEEOs-5uE9XS9NV_3ozqibUuH2J4MqIDqCRgJp5mw7ykOOdc9rkRD0EquU71UkGn1bXtupMWLvLnwa9OslIivRJ6-AFy_CmJVurpzXVo=s16000

4. nesil idollere gelince, 2-3 kişi hariç, kimse gerçekten ünlü gibi görünmüyor... Sanki güzelce giyinip yayına çıkan 1-2 çocuk gibi hissediyorum. Yeni nesil LEŞ bence :D
Kimse gerçekten bir "idol" gibi görünmüyor, herkes Tiktokçular, influencerlar ve BJ'ler gibi bıdı bıdıcılar gibi aynı görünüyor.

Soruya Cevaplar

1. [+75, -4] Geçmişte, 2. ve 3. nesilde, K-POP'un kendine özgü bir "köyden gelme" görünümü vardı, bu da yaydıkları hava buydu, ama şimdi sadece tüm idol şarkılarının Amerikan pop şarkılarının kopyası gibi geldiğini ve sadece şarkı sözlerini Korece söylediklerini hissediyorumㅋㅋㅋ Gerçekten böyle yapacaksan, sadece Amerikan pop müziği dinlerim.... Idol şarkıları tipik güçlü telaffuz ve biraz ucuz sesli bir ritme sahip olduğu için dinlemesi eğlenceli ㅠ Yeni konseptlerden ve kıyafetlerden bıktım, hepsi daha önceden gördüğüm bir şeye benziyorlar.
  2. [+64, -1] Öncelikle, herkes ve annelerinin Tiktok videoları çektiğini hissediyorum ㅋㅋㅋㅋ Bir noktada, ana işleri Tiktokçuluk olacak. İdol olarak tanıtılan Tiktokçular olacaklar.
  3. [+61, -0] Gerçekten, artık ünlüleri ve influencerları karıştırıyorum.
  4. [+58, -4] Yıldız faktörleri yok ve sahnede performans sergileyemiyorlar. Bu en büyük sorun. 2. ve 3. nesle bakarsanız, dans ve şarkı söyleme konusunda yetenekleri vardı ve canlı performans becerileri inanılmazdı. Sadece sahnelerini izleyerek ne kadar harika olduklarını anlayabilirsiniz. Ama 4. nesil sadece yetenek gösterisi için koreografiyi ezberlemiş bir grup çocuk gibi görünüyor, hatta fancam'lerini izlemek istememi bile uyandırmıyorlar.
  5. [+34, -0] Gerçekten, hepsi influencer gibi görünüyorlar.

marin

Trainee
Tepki
639
Eski jenerasyonlara kıyasla yenilerin halktan uzak ve lüks bir imaj çizmeye çalıştıkları doğru. Bu durumu bende sevmiyorum. Eskiden programlarda halden hale girip güldüren idoller vardı. Şimdikiler aman havam kaçmasın, saçım ya da elbisem bozulmasın derdinde. Elbette özellikle uzun zamandır takip edenlerimiz büyüdü ve eskiden etkilendiğimiz şeyler şimdi etkileyici değil belki ama jenerasyonlar arasındaki farkı yeni KPOP stanlerde çok net görüyor ve söylüyor. Artık eskisi kadar varyete izlemiyorum. TWICE, ITZY vs. dışında yakından da takip etmiyorum pek kimseyi. Ama kopamıyorum da. Bilinen grupların yeni şarkıları önüme düşünce meraklanıp bakıyorum hemen. Ya da işte genel olarak haberleri kontrol ediyorum. Sıkılsam bile bağımlısı olmuşum sanırım ve bırakamıyorum 🤷🏻‍♀️

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
AVvXsEi1S_vZU-cl7d0-p0ZfTfl6tOISVWiASk7DvY4rcSgo5KhxFT56P-M7F16wR3fWfowSiJeX1nbC97wGB0ErYCIUEEOs-5uE9XS9NV_3ozqibUuH2J4MqIDqCRgJp5mw7ykOOdc9rkRD0EquU71UkGn1bXtupMWLvLnwa9OslIivRJ6-AFy_CmJVurpzXVo=s16000

4. nesil idollere gelince, 2-3 kişi hariç, kimse gerçekten ünlü gibi görünmüyor... Sanki güzelce giyinip yayına çıkan 1-2 çocuk gibi hissediyorum. Yeni nesil LEŞ bence :D
Kimse gerçekten bir "idol" gibi görünmüyor, herkes Tiktokçular, influencerlar ve BJ'ler gibi bıdı bıdıcılar gibi aynı görünüyor.

Soruya Cevaplar

1. [+75, -4] Geçmişte, 2. ve 3. nesilde, K-POP'un kendine özgü bir "köyden gelme" görünümü vardı, bu da yaydıkları hava buydu, ama şimdi sadece tüm idol şarkılarının Amerikan pop şarkılarının kopyası gibi geldiğini ve sadece şarkı sözlerini Korece söylediklerini hissediyorumㅋㅋㅋ Gerçekten böyle yapacaksan, sadece Amerikan pop müziği dinlerim.... Idol şarkıları tipik güçlü telaffuz ve biraz ucuz sesli bir ritme sahip olduğu için dinlemesi eğlenceli ㅠ Yeni konseptlerden ve kıyafetlerden bıktım, hepsi daha önceden gördüğüm bir şeye benziyorlar.
  2. [+64, -1] Öncelikle, herkes ve annelerinin Tiktok videoları çektiğini hissediyorum ㅋㅋㅋㅋ Bir noktada, ana işleri Tiktokçuluk olacak. İdol olarak tanıtılan Tiktokçular olacaklar.
  3. [+61, -0] Gerçekten, artık ünlüleri ve influencerları karıştırıyorum.
  4. [+58, -4] Yıldız faktörleri yok ve sahnede performans sergileyemiyorlar. Bu en büyük sorun. 2. ve 3. nesle bakarsanız, dans ve şarkı söyleme konusunda yetenekleri vardı ve canlı performans becerileri inanılmazdı. Sadece sahnelerini izleyerek ne kadar harika olduklarını anlayabilirsiniz. Ama 4. nesil sadece yetenek gösterisi için koreografiyi ezberlemiş bir grup çocuk gibi görünüyor, hatta fancam'lerini izlemek istememi bile uyandırmıyorlar.
  5. [+34, -0] Gerçekten, hepsi influencer gibi görünüyorlar.
Şarkı kalitesi de cok dustu bence dinleyecek sey bulamıyorum donup dolasip aynı hit seyler ya da onceden kesfettigim kendi zevkime uyan seyler

Ü

Üye silindi 187

Yeni idoller bana çok imaj kurbanı geliyor.EXO varyeteye çıkıp iç çamaşırla ilgili espri yapabiliyor veya snsd tv de birbine sataşabiliyor o eski samimiyeti 4.jende bulamıyorum.Jessi ne güzel bu ön yargıyı yıkıyordu youtube showuyla her güzel şeyin sonu var işte.Bir tek aespa bana samimi geliyor 4.jenden ve artık erkek idol takip etmek istemiyorum zaten sıkıldım artık kendini erkek arkadaş gibi göstermeye çalışan idollerden burning sun döneminde gördük idollerin sahte imajlarını artık yemem ben.Şirketler bu imaj işini körükledi iyice zaten her dk kamera önündeler haftada her gün içerik atanlar var dizi mi izliyoruz gerçek bir şarkıcının nasıl yaşadığını veya işini mi? Varyeteyi geçtim erkek grupların konseptlerinde şu çiçek çocuk vs hot bad boy ikileminden öteye gidilemiyor artık bıktım usandım.Ben vokal ağırlıklı gruplar seviyorum ses renkleri farklı olan gruplar seviyorum yeni nesil de bu çok eksik.4.nesil ünlü olana kadar çokça içerik konsept ve şarkı tüketildiği eskidiği için de bir sıkılma gelmiş olabilir bilmiyorum.

Damla

Trainee
Tepki
81
O kadar katılıyorum ki daha fazla katılamazdım. 4.jenin dedikodusu bile ilgimi çekmiyor düşünün. 20 şarkıda 1 tane dinlenebilir seviyede oluyor, gerisi leş. Bütün olayları tiktok şarkısına lipsync yapmak, tepeden tırnağa süslü görünmek, tuvalet kağıdını bile diordan almak. Bence şarkı ve dans olayını çıkarıp direkt bf/gf profili satmaya döndürsünler işi boşuna zahmet ediyorlar.

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Yeni idoller bana çok imaj kurbanı geliyor.EXO varyeteye çıkıp iç çamaşırla ilgili espri yapabiliyor veya snsd tv de birbine sataşabiliyor o eski samimiyeti 4.jende bulamıyorum.Jessi ne güzel bu ön yargıyı yıkıyordu youtube showuyla her güzel şeyin sonu var işte.Bir tek aespa bana samimi geliyor 4.jenden ve artık erkek idol takip etmek istemiyorum zaten sıkıldım artık kendini erkek arkadaş gibi göstermeye çalışan idollerden burning sun döneminde gördük idollerin sahte imajlarını artık yemem ben.Şirketler bu imaj işini körükledi iyice zaten her dk kamera önündeler haftada her gün içerik atanlar var dizi mi izliyoruz gerçek bir şarkıcının nasıl yaşadığını veya işini mi? Varyeteyi geçtim erkek grupların konseptlerinde şu çiçek çocuk vs hot bad boy ikileminden öteye gidilemiyor artık bıktım usandım.Ben vokal ağırlıklı gruplar seviyorum ses renkleri farklı olan gruplar seviyorum yeni nesil de bu çok eksik.4.nesil ünlü olana kadar çokça içerik konsept ve şarkı tüketildiği eskidiği için de bir sıkılma gelmiş olabilir bilmiyorum.
Bu nasıl tespittir üstadım. Getir alnını öpücem (⁠~⁠ ̄⁠³⁠ ̄⁠)⁠~

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,091
BTS , Seventeen ve The Rose'de hiç sıkılmıyorum. Çok eğlenceliler ayrıca müzikleri , showları çok güzel. Buram buram emek kokan gruplar. Onları izlerken gözüm gönlüm şenleniyor.

• Alev
Reactions: ask

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
BTS , Seventeen ve The Rose'de hiç sıkılmıyorum. Çok eğlenceli gruplar ayrıca müzikleri , showları çok güzel. Buram buram emek kokan gruplar. Onları izlerken gözüm gönlüm şenleniyor.
Bts cidden onceden sıkı takiplerdim hala arada dinliyorum hani bir fire, not today, bst, fake love falan daha cıkmadı buyuk ihtimalle cikmaz da

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,091
Bts cidden onceden sıkı takiplerdim hala arada dinliyorum hani bir fire, not today, bst, fake love falan daha cıkmadı buyuk ihtimalle cikmaz da
Haklısın ama ben hâlâ ümitliyim . Onlar da farkındalar zaten . Hayranların da bu tarz şarkı istediklerini biliyorlar. Hatta yanlış hatırlamıyorsam BTS İn The Soop 2.sezonunda Suga şey demişti. İdol'dan sonra hiphop şarkı çıkarmadık çıkarmayı istiyorum gibi bir şeyler demişti. Belki şuan zamanı değil. Ben zamana bıraktım. Eminim hayranları tatmin edecek bir albümle geri dönecekler. O zamana kadar Run BTS ile idare edelim.

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Haklısın ama ben hâlâ ümitliyim . Onlar da farkındalar zaten . Hayranların da bu tarz şarkı istediklerini biliyorlar. Hatta yanlış hatırlamıyorsam BTS İn The Soop 2.sezonunda Suga şey demişti. İdol'dan sonra hiphop şarkı çıkarmadık çıkarmayı istiyorum gibi bir şeyler demişti. Belki şuan zamanı değil. Ben zamana bıraktım. Eminim hayranları tatmin edecek bir albümle geri dönecekler. O zamana kadar Run BTS ile idare edelim.
Ben 4jen icin demistim ya ama umarım bts de boyle sarkilara devam eder
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Övmek icin demistim esi benzeri yok bu sarkilarin vibelarının

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,091

Haa kusura bakma lütfen seni yanlış anlamışım. Özür dilerim💞

Kesinlikle 😍

• Alev
Reactions: ask
Tepki
297
Ben hala Exo BB Bts nin ödül törenlerinde fanların reaksiyon almaya çalıştığı, 3 grubun ölümüne kapıştığı fanların çirkinleştiği dönemde takılı kaldım benim için sunbae SUJU ydu şimdi Exo nun kendi olmuş sunbae şlksaşklsş Bu yüzden çok sıkılıyorum sevdiğim idollerden esiki gibi videolar gelmiyor yarısı askerden yeni geldi bazı sevdiğim gruplar dağıldı. hatta çoğu bildiğim grup silindi dağıldı ya da aktif değil yeni gruplarda asla asla asla dikkatimi çekemiyor çok fazlalar eskiden bi kaç en popüler grup vardı mesela şimdi sorun bana hangi kız grubu en popüler inanın bilmiyorum bir sürü grup duyuyorum ıve gıdle newjeans ... bir sürü ya bir sürü 😄