Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kadın Idollerin En Iyi Olamaması

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Kpop ta best kavgaları çok meşhur evet bu şaçma ve sinir bozucu bir durum ama daha sinir bozucu olan durum erkekler en iyi kabul edilirken kadınlar için ısrarla "female" etiketi konulmaya çalışılması yani erkekler en iyi için yarışırken kadınlar bu yarışı sadece kendi aralarında yapabilir.Rap te gerçekten kadın idoller erkeklere oranla zayıf ama dansta ve vokalde gayet yarışabilir.bunların erkek ve kadın farketmeksizin bir matematiği var sıralanabilir ölçülebilir "bu kadın idol bence en iyi dansçı" dediğimde neden "hayır o en iyi kadın dansçı olabilir en iyileri bunlar....." diyip full erkek idol ismi veriyor. "benim idolümün dansını yapsa kemikleri kırılır" hayır kadın idoller gayette istenildiği zaman maskülen danslarda yapabilir kadın idollerin erkek idollerin şarkılarını cover ladığı bir çok ikonik an var aksine erkek idoller kadın idoller gibi dans edemez Kpop Stanler arasında savaşa gider gibi dans edildiğinde "erkek idoller kadın idollerin danslarını cover layınca" diye kullandıkları meme bile var çünkü kadın idolerin danslarını erkek idoller yapınca kusura bakmayın b*k gibi oluyor çünkü kadın idollerden üstün tutukları dansçılar kadın idoller gibi estetik ve esnek dans edemiyor ben boa ya en iyi demek istiyorum only one daki dansını her izlediğimde büyüleniyorum ya da Momo ya demek istiyorum Kai biasım olamasına ve taemin ile birlikte dansını en çok beğendiğim idol olmasına rağmen o Challange ta Momo yu daha çok beğendim ya da hyolyn demek istiyorum hyolyn nin üstüne kim isim söyliyebilir.4 jende en iyi dans ve performans olarak yeji yi beğeniyorum demek istesem full erekek idol ismi veriyorlar o verdikleri isimlerle 2021 de mama da iş birliği yaptılar ama insanlar en çok onu konuştu studio choom da yine aynı isimlerle dans videosu var ama en çok onun videosu rağbet gördü dans ve performansta en iyi grup itzy demek istiyorum çünkü en kötü şarkıyı bile canlıda sevdirecek enejileri var ve 5 üyesinin 4'ü ana dansçı seviyesinde ama yine bu düşüncemi kadınlar arasında sınırlı kalmasını istiyorlar bana en iyi diye sundukları 4jen erkek idollerin mimikleri beni cringe krizine sokuyor. vocalden örnek verelim taeyeon,hyolyn ailee,younghyung,Luna erkek,kadın jenerasyon farketmeksizin vokalde herkesi yer ama Kpop hayranlarına sorsan oha en iyi kadın vokal asla o female etiketini unutmazlar jonho(ateez in ana vokali) ailee den üstün tutan birçok insan gördüm hatta ailee yi bırak so hyang gibi bir isme bile tamam iyi ama sadece en iyi"female" olabilir Chen,jungkook,jonho daha iyi best hxbdhdbxhdhd kadının vokali Kore için ulusal hazine olarak kabul ediliyor ama gel bunu bg stanler anlat ve bunları söyleyenler çocuk bile değil Twitter'da ki gayet reşit insanlar.Vokalde erkeksen otomatik olarak kadınlardan 3,4 kat daha iyi olarak kabul edilirsin txt,ateez ve straykids vokallerinin aespa ve nmixx ten üstün bile tutabiliyorlar.neyse uzun süredir içimde tutuğum bir konuydu bunun fanlıkla alakalı olduğunu zanletmiyorum mesala aynısını "rose en iyi vokal" diyerek blackpink içinde yapılıyor diye bilirsiniz diye söylüyorum bunu sadece blacpinkte gördüm o da fan kitlesi çok büyük olduğu için böyle insanların olması normal zaten bunları diyenleride linçliyorlar daha çok fanı ve popüleritesi olmasına rağmen yine aynı muhameleyi gören kadın idol çok çünkü.bu arada en iyi olarak bir erkek idol ismi verebilirsiniz benim sinir olduğum konu insanaların kadın idollerin erekeklerle yarışmayacak seviyede gördükleri için female etiketini kullanan insanlar için yazdım bunu

Ü

Üye silindi 189

soeyeon ve cl tek basina o cok sevfikleri rapcileri sollar ama evet erkek idoller genel olarak rapte daha iyi amaaa erkek idoller vokal konusunda kadin idollerle yarisamazlar bile (genelleme) dans konusunda iki tarafta da iyiler var yalan yok ama fanlar opplarainin allah oldugunu sanmayi biraksin lutfen

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,856
"erkek idoller kadın idollerin danslarını cover layınca" diye kullandıkları meme bile var çünkü kadın idolerin danslarını erkek idoller yapınca kusura bakmayın b*k gibi oluyo , ahahaha gerçekten küçük bir kısma takıldım ama gayette doğru bu dediğin kadın idollerin dansını iyi yapan çok nadir erkek idoller var ve biz fan olarak işin teknik bilgisini bilmem nesini bilemeyebiliriz yani X idolünün vokal aralığı Y idolünden daha geniştir ama bana göre en iyisi Ydir böyle kendi düşüncemizi dile getirince niye hayırrr o değilll buu diyorlar ki bir türlü anlayamıyorum. Sonuçta ben gözümle gördüğüme ve kulağımla duyduğuma bakarım. İdol esnek ve hoşuma gider bir şekilde mi dans ediyor tamamdır,sesi hoşuma mı gitti tamamdır neredeyse bütün fanlar için önemli olan budur aslında

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,462
şu ana kadar okuduğum en haklı yazılardan biri