Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kalabalık Yerde Kpop Konuşmaktan Utanıyor Musunuz

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Bununla ilgili bir anım var orta okuldaki arkadaşımla aynı liseye gitmiştik ama ayrı sınıflara düşmüştük.müdür yardımcısı da değistirmemize izin vermemişti ama tenefüslerde konuşuyorduk.Orta okulda hep Kpop hakkında konuşuyorduk ağır exo-l ve army di o kanlı bıçaklı dönemse nasıl ikisininde fandomundaydı hiç bilmiyorum neyse ben ne zaman Kpop hakkında konuşsam beni susturmaya çalışıyordu "ay crop lu kaiyi gördün mü"diyorum salak saçma hareketler yapıyordu. benim dışımda ortam yapmıştı birlikte ortam yaptığı kızlarda tam "bu ne abi erkek mi bu şimdi" diyecek cinstendi onların yanında ve kalabalık ortamda konuyu açmıyordu utanıyordu ama hâlâ sanaldan Kpop muhabbeti yapıyorduk neyse okulum 1-2. ayında sınıfta bir kızın kulaklığında call me baby çalıyordu duyar duymaz kıza Exo mu dinliyorsun dedim kız evet dedi biliyor musun dedi öyle muhabbet etmeye başladık kızın bide arkadaşı vardı onun ilgisini çekmediği için bu tarz şeyler konuşmuyordu onunla ama biz ikimiz hep Kpop hakkında muhabbet edince kız zorunlu bu tür muhabbetlere katılmak için Kpop takip etmeye başladı önce V Stan oldu sonra taekook shiper(keşke tanıştırmasaydık Kpop ile) konuya devam edelim ben hep böyle uzatıyorum gereksiz neyse biz böyle 3 lü bir grup olmuştuk.arkadaşım belki artık birden fazla kişi olunca rahat rahat dalga geçilmesindan korkmadan konuşur diye düşünmüştüm ama bana yaptığı o utandığını belli eden hareketleri arkadaşlarımın yanında yapınca artık ben onun yerine uyanmaya başladım zaten bir süre sonra aramız bozuldu.Hani dalga geçerler ne olur sınıftaki erkekler bir iki espiri yapıp susyorlar sonra bende gülüyorum bazen yine iyi geçiniyordular benle senin hareketlerin daha cringe.kız lise hayatı boyunca dışlanmaktan ve zevkleri yüzünden zorbalanmaktan korkarak geçirdiği toxic arkadaş grubu ile takıldı ben hâlâ bile konuşuyorum o zaman edindiğim arkadaşlarımla hatta bazen buradaki muhabbetleri onlara atıyorum inşallah bu durumdan rahatsız olmuyorsunuz.

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,566
Bununla ilgili bir anım var orta okuldaki arkadaşımla aynı liseye gitmiştik ama ayrı sınıflara düşmüştük.müdür yardımcısı da değistirmemize izin vermemişti ama tenefüslerde konuşuyorduk.Orta okulda hep Kpop hakkında konuşuyorduk ağır exo-l ve army di o kanlı bıçaklı dönemse nasıl ikisininde fandomundaydı hiç bilmiyorum neyse ben ne zaman Kpop hakkında konuşsam beni susturmaya çalışıyordu "ay crop lu kaiyi gördün mü"diyorum salak saçma hareketler yapıyordu. benim dışımda ortam yapmıştı birlikte ortam yaptığı kızlarda tam "bu ne abi erkek mi bu şimdi" diyecek cinstendi onların yanında ve kalabalık ortamda konuyu açmıyordu utanıyordu ama hâlâ sanaldan Kpop muhabbeti yapıyorduk neyse okulum 1-2. ayında sınıfta bir kızın kulaklığında call me baby çalıyordu duyar duymaz kıza Exo mu dinliyorsun dedim kız evet dedi biliyor musun dedi öyle muhabbet etmeye başladık kızın bide arkadaşı vardı onun ilgisini çekmediği için bu tarz şeyler konuşmuyordu onunla ama biz ikimiz hep Kpop hakkında muhabbet edince kız zorunlu bu tür muhabbetlere katılmak için Kpop takip etmeye başladı önce V Stan oldu sonra taekook shiper(keşke tanıştırmasaydık Kpop ile) konuya devam edelim ben hep böyle uzatıyorum gereksiz neyse biz böyle 3 lü bir grup olmuştuk.arkadaşım belki artık birden fazla kişi olunca rahat rahat dalga geçilmesindan korkmadan konuşur diye düşünmüştüm ama bana yaptığı o utandığını belli eden hareketleri arkadaşlarımın yanında yapınca artık ben onun yerine uyanmaya başladım zaten bir süre sonra aramız bozuldu.Hani dalga geçerler ne olur sınıftaki erkekler bir iki espiri yapıp susyorlar sonra bende gülüyorum bazen yine iyi geçiniyordular benle senin hareketlerin daha cringe.kız lise hayatı boyunca dışlanmaktan ve zevkleri yüzünden zorbalanmaktan korkarak geçirdiği toxic arkadaş grubu ile takıldı ben hâlâ bile konuşuyorum o zaman edindiğim arkadaşlarımla hatta bazen buradaki muhabbetleri onlara atıyorum inşallah bu durumdan rahatsız olmuyorsunuz.
Ben rahatsız olmam onun disinda kpop takiplemeyen insanlar kpop acinca konuyu kapamaya calisiyorum kpop takipleyenler de beni anti belledikleri icin cok konusmuyorduk kpop ama kpop dinleyen grup full run bts aciyordu ya da diger gruplarin programlarını, yeni cikan sarkilari (bu versiyonda kotu giyinmisler bu versiyonda makyajlari daha iyi bu cok az dinlenmis diye diye tum performanslari donduruyorlardi) heer seyi aciyorlardi sonra kpop dinlemeyen futbolcu tayfa ile fena kavga ediyorlardi. Kavgalarını izlemek cok eglenceliydi ne diyeyim. kpop dinleyenlerin otaku muamelesi gordugu gercek

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,090
Ya ben utanmıyorum konuşmaktan ama konuşasım da gelmiyor. Çünkü çevremde çoğu kişi dinlemiyor o yüzden konuşmamın bir anlamı kalmıyor. Arada kpop dinleyen birisiyle karşılaşırsam konuşurum onun dışında pek konusunu açmam.

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,090
Bulunduğum yaş ve çevre itibariyle etrafımda kpop dinleyen yok şu an ama önceden de hiç olmamıştı. Hatta kdrama izleyen arkadaşım bile yok o derece ki ben de geçen seneye kadar hiç izlememiştim. Kpop dinlemeye başladım diye de herkese kendim anlattım zaten. Önce deli gibi gülüp dalga geçeriz karşılıklı genel bilinen şeyler üzerinden ama sonra buradan ve siteden öğrendiğim şeyleri onlara anlatıp izletip her seferinde karşımdakinin kpop önyargısını kırdım diyebilirim. O yüzden kimse de benimle aa kpop dinliyor diye dalga geçmedi valla. Galiba çevreye göre tepkiler değişiyor biraz. :confused:
Benle de pek dalga geçen olmadı çevremdeki birçok insan kpop ve Kdrama sevdiğimi biliyor . Bu benim ilgi alanım o yüzden kimse karışmıyor. Bir ara bi arkadaşıma anlatıyordum BTS'i belki sever diye ama pek sevdiği tarz da müzik türü değildi ben de anlatmayı bıraktım. Sonra ona sordum bu kpop hayranlığımı hiç abartı falan buldun mu diye? O da yok dedi. Sonuçta sevdiğin bir müzik o yüzden hayran olman gayet normal dedi. Hiç de öyle abartılı hallerini görmedim dedi. O zaman çok mutlu olmuştum.

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Biri ne tarz müzik dinliyorsun diye sorunca açık açık Kpop diyorum. Günlük hayatımda çok konuşacağım biri olmadığı için konuşmuyorum. İlgilenen biriyle tanışsam konusunu açarım ama çoğu arkadaşım ilgili değil o yüzden farklı konulardan konuşuyoruz.

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Salak kuzenim Kdrama izliyorum diye benimle dalga geçmişti( hala geçiyor)onun dışında lisede kpop dinlediğimi gören arkadaşlarımdan bir tanesi sürekli yav yeter şunları dinlemekten izlemekten yorulmuyor musun diyordu üni ye geçince BTS hayranı oldu sjsjsjsjsj yemek yiyorduk bı anda ardı ardına ikimizin de telefonu çaldı benimki Jin Moon onun ki jimin Filter o günden beri ben ona takılıyorum bu konuda sjsjsjsj onun dışında çevremde dinleyen pek yok bu yüzden pek konuşmuyorum

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,090
Salak kuzenim Kdrama izliyorum diye benimle dalga geçmişti( hala geçiyor)onun dışında lisede kpop dinlediğimi gören arkadaşlarımdan bir tanesi sürekli yav yeter şunları dinlenmekten izlemekten yorulmuyor musun diyordu üni ye geçince BTS hayranı oldu sjsjsjsjsj yemek yiyorduk bı anda ardı ardına ikimizin de telefonu çaldı benimki Jin Moon onun ki jimin Filter o günden beri ben ona takılıyorum bu konuda sjsjsjsj onun dışında çevremde dinleyen pek yok bu yüzden pek konuşmuyorum
Ünideyken cüzdanımda BTS yazısı vardı ve üyelerin fotoğrafları baskılıydı. Cüzdanımı çıkardım bir arkadaşım BTS mi dinliyorsun diye sordu? Ben de evet dedim. O da, ben de bir zamanlar baya koyu bir Army'ydim dedi. Ama şu an pek takip etmiyor. Arada bir videoları falan beğeniyor.

Benim telefon zil sesim de o zamanlar Black Swan'dı. Aynı arkadaşım Black Swan değil mi bu dedi? Evet o dedim. Bu şarkısını ve Louder Than Bombs'u çok seviyorum demişti.

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,350
Bizim sınıfta düşman gibi.Belkide tüm kizlar seviyoruz diye erkeklerin hoşuna gitmiyor.Konuşduğumuz zaman deli gibi bakiyolar bize.

Ü

Üye silindi 187

Utanmayı geçtim liseden beri dinlemiyorum diye yalan söylemek zorunda kaldım çünkü insanlar çok yargılıyor.Özellikle ünide bu konuda tek kelime edemiyorum hemen yargılayıcı ve küçümseyici oluyorlar.Malesef kpop ülkemizde çok yanlış tanıtıldı insanlarda yıkılması zor ön yargılar var.

liloş

Trainee
Tepki
168
kuzenim blackjack ve kankisi exol olduğu için kpop muhabbeti döndürebiliyoruz aynı sitedeyiz skjdjdd oturup sektörün dedikodusunu yapıyoruz eğlenceli oluyor👌 bir de liseden beri en iyi kankim army, bir turda onunla alıyoruz sektörün tozunu