Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kızılcık Şerbeti Hakkında Fikirleriniz

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Türk dizilerini yıllardır izlemiyorum ama bu dizi beni ekran başına kilitliyor. Genel olarak benim düşüncem dizinin ülkemizin gerçeklerini yansıttığı yönünde. Aşırı dindar olup ipin ucunu kaçıranlarla aşırı seküler olup ipin ucunu kaçıranları tek projede özetlemişler. Muhafazakarların bir kısmının kadınlara her şeyi yasaklarken erkeklere her şeyi hak görmesi, erkek yaparsa elinin kiridir, erkek gezer tozar da kız öyle her yere gidemez, kadın dediğin evinde oturur, kadın dediğin öyle açık giyinemez diye zırvalamaları ve bunun nelere yol açtığı dizide güzel gösterilmiş. Sekülerlerin de bir kısmının dini her olaya düşman olması, tesettürlü kadınlara olan gereksiz ön yargıları da doğru yansıtılmış. Ayrıca dizide pek çok karakterin ilk başlarda gösterdikleri önyargılı tutumun değiştiğini de görüyoruz (kıvılcım, nursema). Her şeyi ele aldığımda ben başarılı bir proje olarak görüyorum ve iki tarafın da dizi yoluyla eleştirildiğini düşünüyorum. Fakat bazı insanlar bu dizinin toplumu daha çok kutuplaştırdığını, dini değerlerin aşağılandığını, kültürel değerlerin kötülendiğini iddia ediyorlar. Murat Sonerin de dizi yorumlarını beğenirim ama diziyi fazla yüzeysel ve erken eleştirdiğini düşünüyorum.
Ben sizin eleştirilerinizi de merak ediyorum

632x314-kizilcik-serbeti-yeni-bolum-yayinlanacak-mi-show-tv-kizilcik-serbeti-16-bolum-bu-aksa...jpeg

Son düzenleme:
Konu Sahibi
LadyDiana

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Normalde asla dönüp bakmam dediğim diziye bağımlı oldum uzun zamandır yerli dizi izlemiyordum çünkü cok uzunlar ve çoğu senaryo boş ama bu dizi de öyle aman aman bir dizi değil lakin kendini izletiriyor tabi 1.5x izliyorum asla bir diziye 2 saat katlanamam
Ay ben de YouTube'dan izliyorum. Televizyonda saatlerce izlemeye dayanamam, bir sürü reklam çıkıyor. YT olunca sıkıcı sahneleri geçiyorum ya da hızlandırıyorum ben de

Konu Sahibi
LadyDiana

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Eğer alev ve apo olayı kapanırsa alev ins. Başka birini bulur ve doğa ve fatih barismazsa izlemeye devam edeceğim bir dizi olacak
Bence alev ve apo olayı kapanacak gibi değil. Hatta daha yeni başlıyor...
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

İki faklı yaşam biçimi ve çatışmasını anlatıyor rtük ceza vermişti ama ortada yalan bişey açıkçası. Toplumumuzda olan şeyler bunlar malesef
Nursema evlenince camdan atıldı diye ceza vermişti. Kadın dizide o adamdan intikam aldı ve geri dönmedi. Babası tarafından sürekli dövülen kadının olduğu, hamamda kızlara bekaret kontrolünün yapıldığı, adamın hem sevgilisi hem de eşiyle yaşamasından sonra karısına aşık olmasının anlatıldığı yalı çapkını da ceza yemedi. Fıkra bu kadar 😃

Konu Sahibi
LadyDiana

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
öncelikle türkücü kılıklı fatih abv:cautious: daha ilk bölümden beri itici bulduğum için çok gerçekçi olan pink teyze de 'cehaletin resmini çizebilir misin abidin'in temsili resmen. geçen bölüm kap 2 bira ortam şenlensin diyen umut'un da dizide fişini çekmişler diye yorumladım😅
evlendiğini gizleyen kıvılcımla ömer'den sonra da, ömer'in ölüp kalan mirasla kıvılcımın o 'only erkek' şirkete biraz heyecan getireceği günleri de iple çekiyorum😁
Hayır ya Ömer ölmesin lütfen. En çok yakışan ve en olgun davranan çift onlar 😢