Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kore'ye Giden Türklerin Salaklığı

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Şöyle bir video çıktı karşıma işte her ülkeden insan kendi yemeklerini koyuyorTürk olanın türk yemeği diye koyduğu şey bundjdnfbrbdvdhdbf
Screenshot_2023-09-02-17-04-10-088_com.twitter.android~2.jpg
Çıldıracam biri türk yemeği diye makarna ve petibör koyar diğeri İranlı yeloza haddini bildiremez korelilere savundurtur bunlar Türkiye'ye operasyon amaçlı bilerek salak kişilerimi seçiyor

lisamiro🦋

Trainee
Tepki
278
O videoyu maalesef gordum ve izledim oradaki kiz ise Turkiye de genellikle yemek fln verilmiyor okullarda dedi hatta kantin olayindan da bahsetmedi. Cogu okulda servis yapilarak veriliyor kopuk tabaklarda okul menusu kantinlerde var ve cogu okulda bulunuyor en azindan ulkemizde okulda tuketebilinecek seylerden okul tabagina koysalarmis yani rezil olduk 😭

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,637
O videoyu maalesef gordum ve izledim oradaki kiz ise Turkiye de genellikle yemek fln verilmiyor okullarda dedi hatta kantin olayindan da bahsetmedi. Cogu okulda servis yapilarak veriliyor kopuk tabaklarda okul menusu kantinlerde var ve cogu okulda bulunuyor en azindan ulkemizde okulda tuketebilinecek seylerden okul tabagina koysalarmis yani rezil olduk 😭
Bizim lisede yemek vardı gayet anlam veremedim bu söyleme.

Tepki
1,377
Şöyle bir video çıktı karşıma işte her ülkeden insan kendi yemeklerini koyuyorTürk olanın türk yemeği diye koyduğu şey bundjdnfbrbdvdhdbf
Ekli dosyayı görüntüle 10253
Çıldıracam biri türk yemeği diye makarna ve petibör koyar diğeri İranlı yeloza haddini bildiremez korelilere savundurtur bunlar Türkiye'ye operasyon amaçlı bilerek salak kişilerimi seçiyor
Bu videoyu görünce çok rahatsız oldum. Kız Türkiye'de hiç mi bulunmadı anlamıyorum. Taşımalı her okulda öğle yemeği vermek zorunlu mesela. Pansiyonlu okullarda da yemek veriliyor. Yemeklerin lezzeti ve çeşitliliği tartışmalı ama dışarıdan yemek almayıp yemeğini kendi yemekhanesinde yapan okulların yemeği hem daha besleyici hem de lezzetli oluyor. Çorba, ana yemek, pilav/makarna, salata/meyve/tatlı/hoşaf bulunuyor menüde. Her okulun yine kantini var. Bunları tercih etmeyen çocuklar da ya evden yemek getiriyor yada okulun yanındaki mekanlardan yemek alıyor. Yani tüm bunlar varken yemek diye petibör bisküvi koymak kaçıncı seviye cahillik bilemedim. Evden kim makarna getirir Allah aşkına. Evden getiren zaten ekmek arası bir şeyler hazırlayıp getirir.

Lilyy

Rookie Idol
Tepki
887
Güya okullarda yemek tepsisi verilmediği için kabın içine koyup götürmüş.Ne kadar kendisi böyle yiyor olsa bile ülkesini tanıtmak adına daha genel şeyler hazırlayabilirdi.
Bizim okulun yurdunda aylık ücretle yemek veriliyor, orada tepsinin üstünde tabaklarda oluyor yemek.En azından böyle yapsaydı.

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,304
Ekli dosyayı görüntüle 10253
Hiç gulesim yokdu😂😂😂

Tepki
1,377
Yorumlarda Türkiye'de yaşayan yabancılar bile bu böyle değil yazmışlar zaten, bu listeyi hazırlarken nasıl bir akıl tutulması yaşadı acaba bu arkadaş şgmvsmvsmdvx kendimizle ilgili yanlış şeylere çok etkileşim verdiğimizden izlenme için yapmış olabilirler diye düşünüyorum çünkü dünyanın öbür ucunda yaşayan biri bile bir Türk'ün oraya yemek diye makarna ve bisküvi koymayacağını bilir
Etkileşim için olduğunu pek sanmıyorum. Bence bizim gençlerimizin bazıları yaşadığı dünyadan çok kopuk. Türkiye'den kaçmayı akıllarına öyle bir yerleştirmişler ki Türkiye ile ilgili hiçbir iyi şeyi göremiyorlar. Hem kendi kültürlerinden hem de bayıldıkları diğer kültürlerden bihaber kendi fanuslarında yaşıyorlar. Kore'ye gidip içerik üreten insanlardan sadece birkaçı gerçekten aklı başında insanlar. Diğerleri oppa bulmaya gitmiş oraya sanki. Bu cehalet bana fazla geliyor.

lisamiro🦋

Trainee
Tepki
278
Benim lisede yemekhane yoktu ama ne zaman kantinden yemek yesem sürekli zehirlenirdim. Evden de yemek götüren hiçbir arkadaşım böyle bir menu ile gelmiyor. Hiçbir lisede arkadaşımda böyle yemek yemedi
Kantinde yemeklerden kil cikiyor diye bazi yemekler kaldirilmisti(erkek abiden cikiyormus) 🤢🤔

Lilac

Fanbase Starter
Tepki
1,350
🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️ şaka mısınız ya? İki ihtimal var. Ya kız Türkiyede yaşamayan bir Türk herhalde. Ya da s@lak.

lisamiro🦋

Trainee
Tepki
278
Yok öyle bir şey değil bozuk falan bir şey kullaniyorlardi sanırım çünkü sürekli zehirleniyordum en son acile kaldırılmak zorunda kaldım doktor raporum var gıda zehirlenmesi yaşadığıma dair mudur yardımcısı utanmasan bana okuldan zehirlendigine emin misin demişti...
Cok gecmis olsun bizimkinde buzlu etler direk pisiriliyordu bence cok sagliksiz ve paketli oldugu tarihi gecmiste olabilir bir kiz karnim agriyor demisti

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,332
Yemek verilmeyen okul mu var ya. Hadi varsa da çoğunluk veriyordur
Ben hic yemek verilen okula gitmedim :((
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Kız orda kebap iranın diyo bizimki gülüyor, desene bizim diye, irnanlı demez mi Türkiye bizden ayrıldı bizim topraklaımz diye. O gün hem youtube hem istagram dan irnanlılar ile tartıştık
Orda ven olacaktim var ya

İyi Düşün

Trainee
Tepki
246
Hepsi değil ama Kore aşkı ile yanıp tutuşup oraya gidenlerin çoğu kendi ülkesinde tutunamamış kendi kültürü ile sorunu olan insanlar. O yüzden şaşırmadım. Ben bu insanların biraz ezik olduğunu düşünüyorum. Oraya da uyumlanamıyorlar arada derede kalıp debeleniyorlar. Açıkçası param olsa gider bir ülkeyi gezer yemeklerini denerim ama Kore için başka hiç bir hevesim yok. Bu ülkeyi gözlerinde bu kadar büyüten insanları da asla anlamıyorum.

canimbanabas

Fanbase Starter
Tepki
1,749
lan bi salcali makarna bi merco yapacaktin alti üstü yanina da elma bitti bu kadwr. acaba liseye burada okumadi mi