Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Korkunç Düşünceler.

bloodreina

Trainee
Tepki
18
Arkadaşlar merhaba. Bilen bilir ben 2. Kere mezuna kaldım ve psikolojik açıdan iyi değilim. Bir uzmanla görüştüm ve ilaç kullanmaya başladım fakat çok konuşamadık sadece ilaç verdi. Ben kafamdaki korkunç düşünceleri susturamuyorum. Ya yine olmazsa,ya pavy*na düşersem,ya basaramazsam...için içimi yiyor. Kendime zarar da verdim bu süreç içerisinde fakat artık bırakmaya çalışıyorum. Bu düşüncelerden nasıl kurtulabilirim aranizda bir bilgisi olan var mi

Konu Sahibi
B

bloodreina

Trainee
Tepki
18
Pavyona düşersem derken? Normal bir mezuna kalış da aklına bu tarz düşünceler gelmez. Birileri seni bununla mı tehdit ediyor?
Hayir tehdit edilmiyorum ama babam bana kazanamazsan a101 de ya da leş gibi restoranlarda çalışırsın demişti. O gün bugündür kafamdam cikmuyor ve bu korkunç düşünce aklıma girdi

layley

Trainee
Tepki
449
Ne demek pavyona düşmek? Güzelim zaten üniversiteye sadece aynı yaş grupları gitmiyor ki. Benim benden 3 Yaş büyük arkadaşım var. Aynı sene başladık, aynı bölümde okuyoruz. Üniversiteler bir yere kaçmıyor. Kimisi senelerce deniyor istediği bölümü kazanmak için. Silkelen. Toparlan. Doktorunu değiştirmeyi düşündün mü hiç? Hiç konuşamadık demişsin. Senin konuşmaya, içini dökmeye ihtiyacın var. Lütfen bunu da bir düşün. Abimin nişanlısı 3.denemesinde girmiş üniversiteye. Şuan mesleği elinde gayette güzel kazanıyor.

Korktuğunu biliyorum. Kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilsin. Sadece kendine kanıtlayacaksın. Olmadı mı? Daha fazla çalış. Geceni gündüzüne kat bir senecik. Hiçbir şey senden ve sağlığından daha değerli değil. İstiyorsan bana özelden yazabilirsin, konuşuruz problem olmaz hiç

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,107
Benim 3. Mezuna kalışım nerden geliyor bu p*vyona düşme düşünceleri??
Hem 6. 7. Senesinde giden tanıyorum moralini bozma
Bu arada(kendi konumu araya kaynatıyorum kusura bakmayın) benim istediğim bir meslek yok gibi ya herkes işsiz çoğu iş bana o kadar sıkıcı geliyorki🙁 ben bunun için çalışıp yıllarca okuyamam diyorum😭😭😭 2tane varda onları da kötüye kullanbilirim diye fazla yaklaşamıyorum😭😭

Gayforene

Trainee
Tepki
548
Bu arada(kendi konumu araya kaynatıyorum kusura bakmayın) benim istediğim bir meslek yok gibi ya herkes işsiz çoğu iş bana o kadar sıkıcı geliyorki🙁 ben bunun için çalışıp yıllarca okuyamam diyorum😭😭😭 2tane varda onları da kötüye kullanbilirim diye fazla yaklaşamıyorum😭😭
Sen=Ben 😭😭😭

aynoluyoo

Trainee
Tepki
181
o kötüye kullanabileceğin 2 tanesini çok merak ettim :ROFLMAO:

romo

Trainee
Tepki
217
İlaçlarını düzenli kullan eğer dozu vs iyi ayarlandıysa bu düşüncelerini büyük ölçüde atarsın. Ve düşüncelerini & gün içindeki kötü hislerini bir kağıda yazabilirsin. Ardından bu düşüncelerin yanına mantıklı bulduğun alternatifler bul ve böyle hissetmenin neden mantıksız olduğunu cümle cümle açıkla. Çok basit ama çok etkili bir yöntem. Babanın anlık sinirle dediği saçmalık beynine kilitlenmiş resmen ve böyle şeyleri engelleyemiyoruz maalesef. Bol şans, iyi olmak istemek iyi olmanın ilk adımıdır👋🏻👋🏻