Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Lütfen Bakın

nabermoruk

Trainee
Tepki
27
Arkadaşlar ben üniversite bakıyorum ve Kıbrıs'ta mimarlık düşünüyorum ama çoğu üniversitede dolmadı diyor. Ben mesela sıralamam ne olursa olsun o dolmadı yazan yerlere girebilir miyim

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Emin değilim ama büyük ihtimalle yine bir alt sınırları vardır diye düşünüyorum. Bence elinden gelenin en iyisini yap ve öyle seç, kendini garantiye almış olursun.

Ü

Üye silindi 189

kibris inanilmaz pahali yaa bence maddi guvenligin yoksa yazma

peterpan

Fanbase Starter
Tepki
1,362
''ÖSYM tarafından alınan karar uyarınca Hukuk 125,000, Tıp 50,000, Diş Hekimliği 80,000, Eczacılık 100,000, Mimarlık 250,000, Mühendislik ve Öğretmenlik Programlarında 300,000 (Müzik Öğretmenliği için TYT 800.000) başarı sırası altında yerleştirme yapılmayacaktır.'' diye bir kural var.

kontenjan dolmasa bile eğer 250bin altında sıralaman varsa gidersin. ama bu durumun şöyle bir yan etkisi var. öncelikle gitmek istediğin üniversitenin ''ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ'' bulup oku. ve orada ''Notlar, değerlendirmeye alınan öğrenci sayısı 10’dan çok olan derslerde bağıl sisteme, değerlendirmeye alınan öğrenci sayısı 10 veya daha az olan derslerde ise mutlak sisteme göre harfli notlara dönüştürülür'' benzeri bir madde var mı bak istersen.

çünkü ortalamanın düşük olma tehlikesi var. o da şöyle ki; her okula göre değişmekle birlikte genelde o dersi alan öğrenci sayısı 10 kişi ve altındaki olduğu zaman, not işlemleri çan sistemine göre değil katalog sistemine göre yapılır. yani yazdığın okulun ve bölümün geçme notuna göre alt sınır değişse de harf notu için aşağıda bıraktığım skorları yapman gerekir. her ders için.

1699008355456.png