Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Lütfen Bakın

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,082
Arkadaşlar alttan ders olsa bile yatay geçiş kabul eden üniversiteler var mi ? Biliyorsanız yazar mısınız?
Bildiğim kadarıyla sıkıntı olmuyordu. Bi ara ben de yatay geçiş istiyordum . Üniversiteden üniversiteye değişebilir de bu durum
Ama yine de geçmek istediğin üniversitenin yatay geçiş kriterlerine bakman gerek.

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Arkadaşlar alttan ders olsa bile yatay geçiş kabul eden üniversiteler var mi ? Biliyorsanız yazar mısınız?
Ben şahsen var diye biliyorum. Üni'den üniye değişiyor tabi orası ayrı ama alttan aldığın ders ana dersin değilse sıkıntı olacağını sanmıyorum

Konu Sahibi
R

rubyjane

Trainee
Tepki
9
Ben şahsen var diye biliyorum. Üni'den üniye değişiyor tabi orası ayrı ama alttan aldığın ders ana dersin değilse sıkıntı olacağını sanmıyorum
Ya matematik ve istatistik dersi sadece benim istediğim üniversitede var diğer hiçbir üniversitede yok. Ana ders sayilmiyor sanırım. Sıkıntı olur mu

Konu Sahibi
R

rubyjane

Trainee
Tepki
9
Benim sınıfım da bu dönem başka bir üniye yatay geçiş yapan arkadaşım var alltan dersleri olduğu halde geçiş yaptı. Üniden üniye göre değişiyormuş galiba
Sıkıntı olmaz ise hangi üniversite kabul etti söyleyebilir misiniz?

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Ya matematik ve istatistik dersi sadece benim istediğim üniversitede var diğer hiçbir üniversitede yok. Ana ders sayilmiyor sanırım. Sıkıntı olur mu
Ana ders sayılmıyorsa sıkıntı olmaz. Seçmelilerde sorun çıkarmıyorlar pek

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Haaa o ana ders oluyor o zaman seçmeli degil
Evet ben böyle biliyorum. Çünkü ana derslerin birde stajı oluyor. Bazen sırf bundan ötürü sene uzatmasına gidiyor öğrenciler. Ama matematik dediğine göre seçmeli bir ders galiba. Akts kaç biliyor musun?

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,095
Matematik ve istatistik zorunlu diyor akt 4
Ya sizde nasıl işliyor bilmiyorum ama akts 4 olan dersin ana ders olacağını sanmıyorum pek. Benim ana derslerim en az 8 akts oluyordu. 2-4 arasında akts olanlarda seçmeli derslerimdi. Ama tabi üniden üniye değişme ihtimali de var. O yüzden kesin bir şey diyemiyorum sana