Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Mantar Kurabiye Tarifi 🍄

lisamiro🦋

Trainee
Tepki
278
Selam yapmışken atayım dedim yapacaklara afiyet olsun ellerine sağlık yaparsanız bana da atın❤️
IMG_20240202_195048_485.jpg IMG_20240202_195044_857.jpg
Biri yenmiş QWJGKHKH
Neyse şekiller çok iyi değil benim hatam
Malzemeler
~1 yumurta
~Yarım su bardağından biraz fazla pudra şekeri
~Yarım su bardağı sıvı yağ
~Yarım su bardağı mısır nişastası(elenmiş)
~1,5 su bardagi +1 yemek kasigi un(elenmiş)
~1 tatlı kaşığı kabartma tozu(elenmiş)
~1 paket vanilin (ben koymadım )
Üzeri için
~1 tatlı kaşığı kakao
Yapılışı
Bir yumurtamızın üzerine yarım su bardağından biraz fazla pudra şekerini(ben yarım koydum az geliyor ) iyice özdeşleşene kadar karıştırıyoruz.Daha sonra üzerine yarım su bardağı sıvı yagimizi ekledikten sonra elegimizi hazırlayıp yarım su bardağı mısır nişastasını eliyoruz daha sonra eleğimize 1,5 su bardagi +1 yemek kasigi un eliyoruz unu ekledikten sonra 1 tatlı kasigi kabartma tozu eliyoruz. Sonra ise 1 paket vanilin koyuyoruz Hamurumuz yumuşak ve ele yapışmiyorsa olmuş demektir.Tepsimizi yağlıyoruz ve ceviz büyüklüğünde parçaları yuvarlanıp üzerine hafif bastırıyoruz 19-20 adet çıkıyor.Sonra bir soda veya maden suyu şişesinin ucunu hafif ıslatıp 1 tatlı kaşığı kakaoya buluyoruz ve kurabiyelere azıcık bastırıyoruz.170° önceden ısıtılmamis fırında 15-20 dk pişiyor afiyet olsunnn🦋kitir kitir cok guzel oluyor🙂
Pismemis hali
IMG_3908.JPG IMG_3909.JPG

Konu Sahibi
lisamiro🦋

lisamiro🦋

Trainee
Tepki
278

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Selam yapmışken atayım dedim yapacaklara afiyet olsun ellerine sağlık yaparsanız bana da atın❤️
Ekli dosyayı görüntüle 24302 Ekli dosyayı görüntüle 24303
Biri yenmiş QWJGKHKH
Malzemeler
~1 yumurta
Üzeri için
~1 tatlı kaşığı kakao
Yapılışı
Bir yumurtamızın üzerine yarım su bardağından biraz fazla pudra şekerini(ben yarım koydum az geliyor ) iyice özdeşleşene kadar karıştırıyoruz.Daha sonra üzerine yarım su bardağı sıvı yagimizi ekledikten sonra elegimizi hazırlayıp yarım su bardağı mısır nişastasını eliyoruz daha sonra eleğimize 1,5 su bardagi +1 yemek kasigi un eliyoruz unu ekledikten sonra 1 tatlı kasigi kabartma tozu eliyoruz. Sonra ise 1 paket vanilin koyuyoruz Hamurumuz yumuşak ve ele yapışmiyorsa olmuş demektir.Tepsimizi yağlıyoruz ve ceviz büyüklüğünde parçaları yuvarlanıp üzerine hafif bastırıyoruz 19-20 adet çıkıyor.Sonra bir soda veya maden suyu şişesinin ucunu hafif ıslatıp 1 tatlı kaşığı kakaoya buluyoruz ve kurabiyelere azıcık bastırıyoruz.170° önceden ısıtılmamis fırında 15-20 dk pişiyor afiyet olsunnn🦋kitir kitir cok guzel oluyor🙂
Pismemis hali
Ekli dosyayı görüntüle 24307 Ekli dosyayı görüntüle 24308
Ay o kadar guzel ki

Tepki
1,364
Ekli dosyayı görüntüle 24302 Ekli dosyayı görüntüle 24303
Biri yenmiş QWJGKHKH
Malzemeler
~1 yumurta
Üzeri için
~1 tatlı kaşığı kakao
Yapılışı
Pismemis hali
Ekli dosyayı görüntüle 24307 Ekli dosyayı görüntüle 24308
Ellerine sağlık, çok nefis görünüyor 🤤 Üniversitede ev arkadaşım çok yapardı bize, vişne reçeliyle o kadar uyumlu olurdu ki yemeye doyamazdım. Lakin defalarca denememe rağmen bir türlü kıvamını tutturamadım nedense. O yüzden denemekten vazgeçmiştim. Ama bu tarifi deneyeceğim inşallah ❤️

Konu Sahibi
lisamiro🦋

lisamiro🦋

Trainee
Tepki
278
ayyy bu tarifi küçükken bir yayında görmüştük ablam bunu istemişti bense normal pasta istemistim sonra kurabiyeyi yapmıslardı inattan hiç yemedim ağlamıştım baya en son küçük bi pasta almislardı bana da anılarımı canlandırdı bu tarif dtkomlığaküo 🥲
Ay inattan yemek yememek ve annenin cildirmasini herkes yasamistir bence jsiwjwjkajwhwjwjwkwikqnq😭
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ellerine sağlık, çok nefis görünüyor 🤤 Üniversitede ev arkadaşım çok yapardı bize, vişne reçeliyle o kadar uyumlu olurdu ki yemeye doyamazdım. Lakin defalarca denememe rağmen bir türlü kıvamını tutturamadım nedense. O yüzden denemekten vazgeçmiştim. Ama bu tarifi deneyeceğim inşallah❤️
Simdiden eline saglik pudra sekerini daha fazla bile koyabilirsin yarim az geldi bana ❤️❤️Ama pudra sekeri ve nisasta kitir yapiyor