Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Haber Melon Müzik Ödülleri

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Yılın Sanatçısı : NewJeans

Yılın Albümü : IVE - I've IVE

Yılın Şarkısı : NewJeans - Ditto

Kakaobank Favori Sanatçı: BTS

Yılın Kaydı : NCT DREAM

En İyi Yeni Sanatçısı: Zerobaseone & Riize

En İyi MV : StayC - Bubble

En İyi Erkek Grubu: NCT Dream

En İyi Kız Grubu: NewJeans

En İyi Kadın Solo : Lee Young Ji

En İyi Erkek Solo : Jungkook

Global Sanatçı : Aespa

En İyi Pop Şarkıcısı : Charlie Puth

En İyi Performans Kadın: Aespa

En İyi Performans Erkek : Seventeen

Yılın Sahnesi : Shinee

1theK Global İkon : Kiss Of Life

Hot Trend : Jungkook

Favori Jpop Sanatçısı: imase

Melon Millions Top 10
- Lim Young Woong
- SEVENTEEN
- BSS (SEVENTEEN)
- IVE
- NCT DREAM
- NewJeans
- aespa
- (G)I-DLE
- LE SSERAFIM
- Jung Kook

ödülleri nasıl buldunuz?

liikyaliikya

Trainee
Tepki
385
Listelerde New Jeans, satışta Seventeen önde olmasına rağmen Ive almasına şaşırdım. Aespa alsın isterdim. Kiss Of Life ödülü için sevindim. Bir ödülün iki gruba verilmesi tuhaf ama ikisi de hak etmişti. Değişik bir sistem olmuş.

Konu Sahibi
betul

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Listelerde New Jeans, satışta Seventeen önde olmasına rağmen Ive almasına şaşırdım. Aespa alsın isterdim. Kiss Of Life ödülü için sevindim. Bir ödülün iki gruba verilmesi tuhaf ama ikisi de hak etmişti. Değişik bir sistem olmuş.
Geçen sene de IVE & NJ almıştı belki kız grubu & erkek grubu diye bölmek yerine öyle yapmışlardır

Ü

Üye silindi 187

Şu albüm kriteri bana çok saçma geliyor mesela ıve'a vermişler ama sadece dijitali iyi puan almış satışları düşük diğer yanda 4 milyon satış yapan gruplar var onların başarısı da bir nevi boşa gitmiş oldu.Vericeklerse hem fiziksel hem dijital ortalama alsınlar cidden saçmalık olmuş.Bence yılın erkek grubu ve yılın albümü ödülünü gerçekten seventeen hak etmişti bu yıl super üstüne god of music çok başarılıydı ve baya da albüm sattılar..Seventeene yazık oldu.Dream'i çok severim ama cidden sm nct için torpil ayarlıyormuş gibi hissediyorum daha önce de nct ile ilgili böyle tartışmalar olmuştu mesela mamaya göndermedi grubu basbaya şirketler kimin ödül alacağını biliyor. Artık kazananın hakkını verelim kardeşim mesela dream cidden yılın kaydını hak etmedi.Gurubu çok gömmüş gibi oldum ama çok göze batıyorlar.Melon kakao şirketinin sm de kakao ile ortak diye biliyorum son dönemde sm gruplarını baya ödül alırken görücez gibi.Törende kız gruplarının büyük hakkı yenmiş giddle resmen görmezden gelinmiş.Yılın kaydı kesinlikle kız gruplarından birine gitmeliydi.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

seventeen'in hakkı yendi resmen neden törene gelmedikleri belli oldu

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ü

Üye silindi 187

Ben açıkçası yılın albümünü seventeen'in almasını beklerdim sadece fiziksel de değil bu sene dijitalde de iyi iş çıkardılar bence. Oldukça dengeliydi yani başarıları. Listeleri görmüştüm fakat verileri çok anlamadığım için sadece dijital mi baz alınmış diye merak ediyordum açıkçası uzun zamandır. Açıklama için teşekkür ederim.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Seventeen'in hakkı yeneceği günler öncesinden belliydi Özellikle nct dream olayı baya konuşuluyordu torpil durumu falan. Başarısız bir grup değil severek dinliyorum ben dream'i ama onlara gelene kadar yıla damga vuran bir sürü kişi ve grup vardı bu sene. Herkes mama'ya laf ediyor da mma'da ondan çok farklı değil.
Olan nct üyelerine oluyor zamanında doyoung 127 daesang alınca teşekkür yazısı paylaşmıştı çocuğu ne biçim linçlemişlerdi.Umarım yine öyle bir durum olmaz.

HYS

Trainee
Tepki
186
Listelerde önde olduğunu biliyorum daha önce görmüştüm zaten ama ive nasıl yılın albümünü aldı çok anlamadım. Yani kriterler neydi de listede birinciydi. Albümle gündeme geldiklerini de hatırlamıyorum bu sene çünkü.
ı am ve kitsch bu sene en başarılı 5 şarkı arasına girer o yüzden normal yılın albümünü almaları