Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Murat Soner Balonunun Patlaması

Tepki
40
Hala o başlıklar duruyor mu bilmem ama burada Murat Soner'i eleştirmiştik.
Son günlerde X'te de yoğun eleştiri alıyor.
Harun Can ile de bir tweetleşme oldu.

Olayın mistikliği şu seviyede: Harun Can Nurdisina'yı savundu. Evet.

Şimdi de çıkıp diğer eleştirmenler sorgulanmadı ben niye sorgulanıyorum diye konuşmuş.

Eleştiriden anladığı tek şey kadınları eleştirmek olduğu için.
Aşk-ı Memnu'nun karakter gelişimini falan boşverip olayı herkes birbirine aşık seviyesine çekmişti.
Ona göre iyi dizi eşittir konusunu Murat Soner'in beğendiği dizi.
Sıradan bir konu mükemmel de işlenemez yani.

Bu adam kimdir, necidir?

Sinema bilgin ne mesela? Bana kullanılan tekniklerden bahsedebilir misin? Bir yönetmene atıf yapabilir misin?

Türk dizilerinin saçmalığını, senin videolarda söylediklerini arkadaş goygoyunda biz de söylüyoruz zaten?

"Eleştirmen" olarak senin farkın ne?

Zamanında rüzgarı aldın arkana ve iyi kitle edindin. Bunun dışında seni öne çıkaracak bir şeyin var mı?

İlk zamanlarda saçma sapan dizileri eleştiren birinin olması insanlara nefes aldırdı.
Sonrasında garip bir ahlak bekçiliği rolünü üstlendi beyefendi.

Sevişme sahnesi öyle olmazmış?
Buyur sen yönet öyleyse.

Ücretli bir platformda yayınlanıyor dizi ve oynayan oyuncuların rızası var. Şiddet, taciz yok.
Kadının vücudunun daha fazla gösterilmesi objeleştirmez onu, kadını objeleştiren bu zihniyetinizdir.
Bir sorun yokken bu yorum ahlakçılıktır.
Çünkü çekim açısını yanlış buldum, işte yönetmen duyguları iyi verememiş, sahne hızlıydı/yavaştı vs. gibi bir yorum yok.
Sade ahlak bekçiliği.
Ve bunu sinsi sinsi yapıyor.

Video kapaklarında dikkat çekmek için kadınları ekleyen birisi çıkıp da bu konudan kanaat önderliği yapamaz.

Çok dolmuşum bu adama.
Forum yine haklı çıktı.

rururu__

Trainee
Tepki
56
Bir aralar kendisini takip ediyordum ama sürekli bir ahlak bekçiliği yapıyordu ve bu beni aşırı rahatsız ediyordu en son Bahar dizisi hakkında yaptığı saçma sapan eleştiri bile diyemeyeceğim şeylerden sonra tümden kendisini takip etmeyi bıraktım. Olan olaylarda adam utanmadan karşı tarafın annesini babasını olaya karıştırmış,rezil olmasına ve tepki almasına da ben çok mutluyum açıkçası sürekli sanki en haklı kendisiymiş gibi davranması, başka eleştirileri asla kabul etmemesi, eleştiri adı altında aslında devamlı kadınlar üzerinden özellikle ahlak bekçiliği yapması.... Balonunun sönmesi gayet de iyi oldu

Tepki
54
Ben son videolarında bunun dozunu daha da fazla arttırdığını düşünüyorum.Son zamanlarda içerikleri tamamen açıklık şu bu üzerine.Kısacası konu gene kadınlar ve onların vücudu hakkında konuşan erkekler.Namus kavramından insanların ne anladığı da ilginç.Eleştirilere karşı verdiği cevaplardaki üslubu da çok yanlış.

Son düzenleme: