Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Neden 1 Tane Daha Bts Veya Blackpink Çıkmıyor

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Blackpink ve bts gibi grup derken onlar gibi popüler demek istedim şimdiden yanlış anlaşılmasın.yeni nesil gruplar BTS ve Blackpink'in çıkış yaptığı ve popüleşmeye başladığı dönemde sahip oldukları koşullardan daha iyi koşullarla çıkış yapıyorlar.Çıkış yaptıklarında eskiye nazaran büyük bir hayran kitlesine daha hızlı ulaşıyorlar,Kpop yaygınlaştığı için korelilerde artık kpop'u eskisi kadar küçümsemiyor, yabancı prodüktör ve yabancı yönetmenler çalıştıkları için daha iyi alt yapı ve klip çekebiliyorlar,deniz aşırı ülkelerin dikkatini artık kolaylıkla çekebiliyorlar.Blackpink ve Bts in 2,3 yıllıkken başardıklarına kıyasla şimdiki çıkış yapan 3,4 yıllık gruplara bakkınca daha iyi koşullarla çıkış yapmalarına rağmen nasıl hala o zamanki BTS ve blackpink kadar etki yaratamıyorlar

Ü

Üye silindi 187

Ben ileride tekrar bts ve bp seviyesinde bir kpop grubunun çıkacağını düşünüyorum.Bir kere nesil değişecek z ve alfa kuşağı arasında bile farklar olacak şu an bile Z kuşağı yaşlandı çoğu bir 10 yıl sonra yetişkin oluyor.En önemli etken kesinlikle şirket politikası benim 10 yıllık kpop sektörü gözlemime göre bir grubu şirketi ünlü yapar yetenek şans felan hikaye.Bighit bts'e çok destek verdi sürekli içerik verdi amerikaya çok erkenden promo verdi aynı şekilde yg bighit'ten daha farklı bir yöntem izledi tamamen ulaşılmaz ünlü konsepti yarattı.Marka giyinen sürekli şık olan idoller,isimleri kısa ve biri hariç hepsi İngilizce,şarkılarında nakaratlar ön planda ve akılda kalıcı,üye dinamiği iyi,ortalama üstü rapperları ve lisa gibi çok iyi bir idol dansçıları var ama en önemlisi az şarkı çıkarttıkları için fanlar şarkılarının üzerine çok düştü mvleri çok pahalı ve güzel yaptı.Tam bir ulaşılamaz ünlü grubu yarattı diğer yandan bighit tamamen bts de arkadaşın kadar yakın temalı bir grup çıkardı,üyeler sürekli içerik çekti,sosyal medya da komik ve samimi fotolar paylaştı,şarkı sözlerinde psikolojiye oynadı yanlız değilsiniz dediler kendi dertlerini anlattılar bp'in aksine bts çok daha şeffaf oldu ve bighit yg'nin aksine bireyselliğe değil gruba öncelik verdi.Yıllarca üyelere bireysel elçilik bile vermedi milyar dolarlık teklifleri grubun hepsine elçilik vereceksiniz diyerek reddetti.İki grubun da çok farklı özellikleri var ama şarkılarının kalitesi ve şirketlerin grup zirvesine ulaşana kadar grubun arkasında durması başarılarının en büyük sebebi.Mesela ben jyp ve sm'den ileride asla bu seviyede bir grup çıkacağını düşünümüyorum çünkü bu iki şirkette promo konsunda berbat ve gruplarını zirveye ulaşmadan terk edip yeni gruba yöneliyor.Mesela ben bts'in zirvesine ulaştığını düşünüyorum bu yüzden şirket txt'ye biraz daha önem verse hiç alınmam.İçimden bir ses sıradaki büyük grubun küçük bir şirketten çıkacağını söylüyor bakalım hep birlikte göreceğiz.

Tepki
297
ÇIK MA YA CAK. (bence yazayımda gerilmeyelim smsms)

Çok basit çan eğrisi diye bir şey var kpop Top noktayı çoktan geçti bir daha o kadar popüler olacağını asla düşünmüyorum. bts bp ye kadar da zaten kademe kademe yükseldi ve peak noktası bu iki gruba denk geldi. Biraz daha önceden başlasaydı kpop yükselmeye bigbang ve 2ne1 de olabilirdi mesela ya da başka bir grup.

daha iyi grup gelmediği için değil insanların ilgisini kaybettiği için yükselmeyecek. got tan daha çok ilgi gören bir dizi de gelmeyecek mesela. futbol izlenmelerinin peak olduğu bir yıl vardır muhakkak ya da en ünlü anime en ünlü animedir vs vs vs...

Tepki
297
buna böyle bakmak yanlış bence nüfus artışı ve ekonomi asya ülkelerinde bu şekilde artmaya devam ederse büyük şirketler kpop’a yatırım yapmaya devam eder ve bir şekilde gündemimizde kalır tabii ki ilk yakaladığı ivmeyi yakalamaz şekil ve konseptler değişir ama asla modasının geçeceğini düşünmüyorum şu anki satış güçlerinde kaldıkları sürece
modası geçecek demedim peak noktayı geçti yani tekrar o kadar popüler olmayacak dedim hee ondan sonra yokuş aşağımı gider stabil mi devam eder bilemiyorum. tabi ki silinip gidecek değil.

Tepki
297
Ben de o kısmına katılmadım zaten şu an 2.jenerasyonu takip edenlere sorsak onlar da 3.jen için aynı şeyleri düşünüyorlardır bence. Bigbang,2ne1,snsd onlar için kpopun peak dönemlerini yaşattılar bizim için de bts bp tabi yaşını ve ne zaman dinlemeye başladığını bilmiyorum sadece genele yayıyorum bu şekilde ilerliyor olay
bigbang 2ne1 snsd dönemini yaşamış biri olarak söylüyorum bu bir peak değildi günümüze baktığımızda... hee sosyal medya o dönem olsaydı peak o dönem kesinlikle olurdu ve bts bp bunun üstüne çıkamazdı. Bu dönemde sadece kpop değil kore ülke olarak peak yaptı. bts bp çok iyi zamanda çok iyi sıyrıldılar diye düşünüyorum. Tabi neden diğerleri değilde bu iki grup elbet başarılarından ötürüdür.

Tabi bu benim fikrim.

ponywinx

Judith🩷
Dance Machine
Tepki
2,862
Ben bunun nedenini şöyle düşünüyorum zaman. BP çıkış yaptığında merakla beklenmiş tutacak bir imaj da YG yaptı zaten yani şirket desteği bir yere kadar evet ama BP de işe yaradı. BTS de ise imkanlar daha da kısıtlıymış zorluk derecesi çok daha yüksek yani düşünün bir şey zor iken 10 üzerinden 3 başarma ile her şey kolayken 10 üzerinden 3 başarma aynı şey değil. İnsanlar iyi de yollar kapılar açıldı senin için bu kadarını da yapman çok normal diyor öyle düşünüyor gerçekten daha üst seviyelerde olman için onlarla aynı veya benzer başarı değil çok çok daha fazlasını yapman lazım

ponywinx

Judith🩷
Dance Machine
Tepki
2,862
Hep en iyisi vardır daha iyileri daha başarıları da gelecek. Geleceği görmeden net konuşmak yanlış olur
Elbette öyle yeri doldurulamayan yoktur ama imkanlar daha çokken gerçekten hakkını veren olmadı şu ana kadar bu imkanların ama bu değil ki şimdiki BTS gibi bir grup olmayacak elbette olacak hatta belki de onlardan çok çok daha başarılıları da olacak belki de

ponywinx

Judith🩷
Dance Machine
Tepki
2,862
ya 13 yaşından büyük olan herkes bu konuda her nesilin kendi başarısını yaptığını görür, siz bakmadığınızdan salayanızı silip oppalı rüyalarınızın sonunda göreceksiniz ki çok daha iyileri gelmiş, benim dönemimde justin bieber için ağlıyordu kızlar şimdi çoğu unuttu, sizde bts blpk unutacaksınız ünniversite kazanabilirseniz eğer ki artık o bile çok kolay görürsünüz ne bts ne blpk aklınıza gelmeyecek
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ben anlamadım olur olmaz mı diyorsun
Kısaca şunu demek istiyorum elbette olur bana kalırsa çok çok çok daha ileri de olur çünkü şuan yükseliş döneminde değil ama her şeyin başlangıcı yükselişi ve o peak noktasından sonra düşüşü var ama tekrar yükselir mi evet ancak bu baya bir süre sonra olur gibi geliyor 5.jen de falan değil yani ve şuan ki hiç bir 4.jen grubunun da peak seviyelere çıkacağını veya da geçeceğini düşünmüyorum.

Ü

Üye silindi 187

Kısaca şunu demek istiyorum elbette olur bana kalırsa çok çok çok daha ileri de olur çünkü şuan yükseliş döneminde değil ama her şeyin başlangıcı yükselişi ve o peak noktasından sonra düşüşü var ama tekrar yükselir mi evet ancak bu baya bir süre sonra olur gibi geliyor 5.jen de falan değil yani ve şuan ki hiç bir 4.jen grubunun da peak seviyelere çıkacağını veya da geçeceğini düşünmüyorum.
Ben stray kidsten öyle bir yükseliş bekliyorum.Fanları amry ve blink kadar azimli.Grup dinlemesi aşırı zor şarkılarına rağmen spotify ve youtube da baya yüksek dinlenimler alıyor hatta bu yıl bts bp ve skz en çok dinlenen gruplar olmuş spotify da.Albümleri turları her şey iyi gidiyor şarkıları felan da tiktokta viral oluyor bu nesilde zaten tiktok da viralsen ticari başarı garanti.Gördüğüm kadarıyla bazı üyelerin jk,v,jimin gibi star ışığı da var bence he rşey jypye bağlı doğru promo verirse ve şarkı tarzları ana akıma göre değişirse grup sektörün yeni en ünlü grubu olabilir.Kpop kitlesi arasında aşırı ünlü bir grup zaten özellikle alfa ve z kuşağı arasında çok popüler.Bu gruptan hiç böyle bir büyüme beklentim yoktu aksine ateez veya txt çok popüler olur sanmıştım ama skz depar attı.