Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Newtopia Başrolleri Hakkında

adonisanka

Trainee
Tepki
52
Jisoo'nun 2025 ye çıkacak dizisinde Korelilerin jisoo'ya oyunculuğu için kötü yorum yaptığını gördüm. Ama asıl şaşırdığım türk hayranların erkek başrol olan Park Jeong-min (umarım adını doğru yazmışımdır) hakkında kötü yorum yapmaları.
Jisoo'nun onu boş yere ünlü yapacağı gibi saçma sapan fikirler yazanlar var. Kaldı ki kendisi hakkında bilgilerinin olmadığı belli.

Siz başroller, yorumlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Ben sadece isimlere bakıp yargılanmasını ve yorumları doğru bulmuyorum.
Ek olarak jisoo'yu Snowdrop da beğenmiştim. images (4).jpeg images (3).jpeg

Son düzenleme:

kim de-fi

Trainee
Tepki
27
Bir blink olarak jisoonun oyunculuğunu beğenmemiştim snowdropta öte yandan dizi yarısından sonra kendini tekrarlamaya başladı o yüzden bana göre iyi bir senaryoyu olabilecek en kötü şekilde batırmışlardı dizide. O yüzden snowdropu sevsem hani ortalamanın altındaydı benim için. Türk blinklerin adamı kötülemesi hakkında da adam eski bir oyuncu biraz ben de hiçbir yapımını izlemedim açıkçası bu kötüleyen kitlenin bildiği kdramalar sadece viral olanlar olduğu için böyle yorum yapmaları normaldir ben tblinklerden ümidi keseli çok oydu ㅍ^ㅍ
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bir blink olarak jisoonun oyunculuğunu beğenmemiştim snowdropta öte yandan dizi yarısından sonra kendini tekrarlamaya başladı o yüzden bana göre iyi bir senaryoyu olabilecek en kötü şekilde batırmışlardı dizide. O yüzden snowdropu sevsem hani ortalamanın altındaydı benim için. Türk blinklerin adamı kötülemesi hakkında da adam eski bir oyuncu biraz ben de hiçbir yapımını izlemedim açıkçası bu kötüleyen kitlenin bildiği kdramalar sadece viral olanlar olduğu için böyle yorum yapmaları normaldir ben tblinklerden ümidi keseli çok oydu ㅍ^ㅍ
Öte yandan diziden baya umutluyum konusu çok iyi tam sevdiğim dram ve gerilim jisoonun snowdroptan sonra bu tür hakkında deneyimi var o yüzden heyecanla bekliyorum diziyi başrol erkeği de tanımak amacıyla diziden önce bir yapımını seçih izlerim bakalım güveniyorum kızımıza (kaç yaş büyük kadın utanıyorum böyle şeyler diyince ㅇ^ㅇ

Son düzenleme:

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,890
Yeni Kore dizisi izleyenlerin ve özellikle de kpop fanlarının kendilerinin bilmediği oyuncuyu aşağılamasından bıktım gerçekten. Aynısını D.o.'nun oynadığı projelerdeki oyunculara da yapmışlardı (Exoller). Bildikleri oyuncular ji chang wook, lee min ho, song kang, seo in guk, park hyun shik, lee jong suk falan. Nerede çok popüler olmuş dizi var onun başrolleri dışında oyuncuları bilmiyorlar ve kendileri bilmedikleri için de o oyuncuların popüler ya da başarılı olmadığını sanıyorlar. O kadar komikler ki.
Bu adamın bir sürü filmi var. Ben birkaç projesini izledim. Hem film hem dzi. Genelde filmlerde yer almış anladığım kadarıyla. Filmografisinde diziden çok film var çünkü. Hellbound izleyenlerin adamı tanıması lazım bence. Yani popüler projelerde de yer almış aslında.
Ben fan olsam burada asıl düşüneceğim şey "bu kadar iyi bir oyuncu ile partner olan idolümün oyunculuğu halk tarafından ya eleştirilirse" olurdu açıkçası. Popüler isimler genelde korede oyunculuğu ile çok ön planda olan isimler değiller açıkçası. (Oyunculuğu iyi olup popüler olanlar da elbette var orası ayrı) bu yüzden de bu projede jisoo nun çok iyi iş çıkarmasa bile yanındaki oyuncuların arasında aşırı sırıtmaması lazım ki kötü eleştiri almasın. O yüzden dizi daha yayınlanmadan bence fanlar diğer oyunculara saldırmaktan kaçınsalar jisoo için daha iyi olur.

Son düzenleme:
Konu Sahibi
adonisanka

adonisanka

Trainee
Tepki
52

Öte yandan diziden baya umutluyum konusu çok iyi tam sevdiğim dram ve gerilim jisoonun snowdroptan sonra bu tür hakkında deneyimi var o yüzden heyecanla bekliyorum diziyi başrol erkeği de tanımak amacıyla diziden önce bir yapımını seçih izlerim bakalım güveniyorum kızımıza (kaç yaş büyük kadın utanıyorum böyle şeyler diyince ㅇ^ㅇ
Senaryo oyuncuların elinde değil ben neden beğenilmediğini de anlamadım jisoo ödüllük performans sergilemek zorunda değildi bence izlettirdi kendini.
Bir de ben newtopia nın çok da iyi olacağını düşünmüyorum. Zombili, salgın hastalıklı diziler çok oyuncu dolayısıyla çok hikaye olunca ilgi çekiyor. Bu çerezlik bir proje olacak bence. Boş zamanda izlenmelik

Yeni Kore dizisi izleyenlerin ve özellikle de kpop fanlarının kendilerinin bilmediği oyuncuyu aşağılamasından bıktım gerçekten. Aynısını D.o.'nun oynadığı projelerdeki oyunculara da yapmışlardı (Exoller). Bildikleri oyuncular ji chang wook, lee min ho, song kang, seo in guk, park hyun shik, lee jong suk falan. Nerede çok popüler olmuş dizi var onun başrolleri dışında oyuncuları bilmiyorlar ve kendileri bilmedikleri için de o oyuncuların popüler ya da başarılı olmadığını sanıyorlar. O kadar komikler ki.
Bu adamın bir sürü filmi var. Ben birkaç projesini izledim. Hem film hem dzi. Genelde filmlerde yer almış anladığım kadarıyla. Filmografisinde diziden çok film var çünkü. Hellbound izleyenlerin adamı tanıması lazım bence. Yani popüler projelerde de yer almış aslında.
Ben fan olsam burada asıl düğüneceğim şey "bu kadar iyi bir oyuncu ile partner olan idolümün oyunculuğu halk tarafından ya eleştirilirse" olurdu açıkçası. Popüler isimler genelde korede oyunculuğu ile çok ön planda olan isimler değiller açıkçası. (Oyunculuğu iyi olup popüler olanlar da elbette var orası ayrı) bu yüzden de bu projede jisoo nun çok iyi iş çıkarmasa bile yanındaki oyuncuların arasında aşırı sırıtmaması lazım ki kötü eleştiri almasın. O yüzden dizi daha yayınlanmadan bence fanlar diğer oyunculara saldırmaktan kaçınsalar jisoo için daha iyi olur.
Doğru, kdrama izleyenlerin zaten başrole aşinalığı vardır. Sadece idolüne shipleyecek isim olmadığı için kuduranlar gözüme sadece kusur olarak gözüküyor.