Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Öğretmen Travması

sunnfloweer

Rookie Idol
Tepki
840
İlkokul 2. sınıftayken sınıfımdan bir çocukla kavga etmiştim neden kavga ettiğimizi hatırlamıyorum. Sonra sınıf öğretmenimiz gelmiş ikimizi ayırmıştı. Neden kavga ettiğimizi sorduğunda karşımdaki ******** köpek (kendisine hala çok kızgınım aradan 10 yıl geçmesine rağmen deli gibi nefret ediyorum) nilüfer bana küfür etti diyip yalandan gözlerini doldurmuştu. Kesinlikle öyle bir şey yapmamıştım çok düzgün bir öğrenciydim ben:( Ben daha kendimi savunamadan öğretmenim ne söyledi kulağıma söyle dedi. ******** köpek öğretmenin kulağına söylemediğim küfürü söyler söylemez ben daha kendimi açıklayamadan bana tokat atmıştı öğretmen. Bu olay o kadar içime oturmuştu ki uzun bir süre kendime gelememiştim. Daha 6 7 yaşlarında bir çocuktum yine hatırladım içim bir kötü oldu. Öğretmeni de allah bildiğini gibi yapar inşallah küçücük çocuğa anlamadan dinlemeden tokat atılır mı ya?

Sizinde öğretmenlerinizle yaşadığınız kötü bir anınız var mı? Yalnız değilimdir muhtemelen.

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Benim ilkokul öğretmenim aşırı şiddet uyguluyordu bize. sınıftaki erkekler hoca daha kaliteli dövsün diye sopa filan getiyordu ama bende açtığı en büyük yara beslenme olarak salçalı makarna getirmiştim hoca pencereyi kapatırken elini salçalı makarnaya soktu.Bak ben ilk başta elin yanlışlıkla girdi anlarım ama niye ilk soktuktan sonra iki saat boyunca elini çıkarmasın ki?aç kaldım o gün

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Liseye ilk başladığımda saint benoiti kazanmıştım ama hiç fransızca bilmiyordum diğerlerinin çoğu fransız ortaokulundan mezundu ve zaten yurtdışından geldiğimden Türkçeyide anlamakta zorluk çekiyordum özellikle fransız öğretmenleri. Sonra fransız bir hocanın dersinde beni tahtaya çıkdım bir tane cümleyi çevirmemi istedi hoca. Çeviremeyince tahtaya tekme atıp sınfın ortasında bana hakaretler savurmuştu😭 Eve ağlayarak geldiğimde babama anlatmıştım ama o da beni suçlamıştı.

Konu Sahibi
sunnfloweer

sunnfloweer

Rookie Idol
Tepki
840
Anasınıfında hasta olduğum bir gün çocuklar itmeli oyun oynuyordu. Ben de mutfağa giderken dengesizin biri (hâlâ çok sinirliyim ona) bana çarptı ve kafalarımız tokuştu. Ben gülüp iyi misin falan dedim sonra geri gittim yatmaya meğer kızın kafası şişmiş ama benimki de şişmişti. Hoca da bunu görünce bana nasıl kızıyor anlatamam. Bir de 6 yaşındayım daha. Ne olduğunu anlamadan hasta hasta uyumaya devam ettim. Annem gelince de anneme şikayet etti hoca bozuntusu. Bir de evde azar yedim. Şu an hatırlayınca bile o kızın beni göstermesini ve hoca bozuntusunun beni azarlaması sinirlerime dokunuyor.
öğretmenler karşılarındakinin henüz küçücük çocuklar olduğununun farkında değil ne yazık ki allah böyle yapanları bildiği gibi yapsın insan böyle bir şey yaşayınca bir ömür unutmuyor ne yazık ki
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Hala sinirlendiğini söylediğin için içinden atamadığını düşündüm. Belki bu konuda daha az kötü hissedersin diye bir öneriydi. Bazen bitiremediğimiz durumlarla yüzleşmek iyi geliyor 🤷‍♀️
İnstasını bulabilirsem yazacağım bir şeyler biraz düşününce iyi bir fikir gibi geldi. Hem içim rahatlar. Hem de yazmaktan bir zarar gelmez ne kaybederim ki

Konu Sahibi
sunnfloweer

sunnfloweer

Rookie Idol
Tepki
840
İlkokulun ilk iki senesindeki sözde öğretmenin yaptıkları da sözleri de dün gibi aklımda. Ailemden yemediğim dayağı ondan yedim. İğrenç bir insandı. Annem de benim gibi onun bağırışını hâlâ hatırlar çünkü giriş kata kadar sesi yayılıyordu. Zayıf ve uzun boylu bir çocuktum, güçsüzdüm de o yüzden ne olsa bana git manken ol, derdi sanki ona fikrini sormuşum gibi. Hatırladıkça bile sinirleniyorum. Kolay kolay kimseden nefret etmem ama ondan nefret ediyorum. Çok dua ettim onun gibi bir öğretmen olacaksam bir gün bile öğretmenlik yapmak nasip olmasın diye. Maalesef atama olaylarından dolayı çok kısa bir dönem çalıştım ama vicdanım çok rahat bir şekilde işimi yaptım. Duam hâlâ aynı. Atanırsam çabam da sadece bir şeyler öğreten kişi olmaktan öte gönüllere de hitap eden biri olmak yönünde, nasip olur inşallah.
Çok üzüldüm senin için. İnsanın içinde geçmeyen yara olarak kalıyor küçükken yaşadığımız bazı olaylar. Umarım bizim neslimiz düzgün öğretmenler olurda başka hiçbir çocuk/genç böyle şeylere maruz kalmaz.

lavanta

Trainee
Tepki
195
Ben bir çok okul değiştirmiş bir kişiyim. Liseyi bitirdim ve şimdiye kadar 8 okul değiştirdim. Bu yüzden öğretmenler ile aram çok öyle yakın değildi. Ancak 3. Sınıfta yaşadığım olayı hiç unutamıyorum. Kız arkadaşım Esma ile ikimiz kötü bir şey yapmıştık. Bu yüzden hoca bize çok kızmıştı. Bunun için hatta kollarımıza cetvel ile vurmuştu. İkimizin de kolu kıpkırmızı bahçeye çıkmıştık. Ben kız arkadaşlarımla ayrı yerde otururken, Esma tek oturuyordu. Daha sonra hocam gözümün önünde Esmadan özür dileyip vurduğu yerleri öpmüştü. Öyle zoruma gitmişti ki.
Sınıfta her zaman yarışma yapardi hocamız ve ben hep ilk üçte yer alırdım. Bazen bizi yemeğe çıkarırdı. Ama Esma kazanmamasina rağmen onu da götürür yemek ismarlar, çikolata alırdı. Öyle nefret ederdim ki ikisinden.
Neyse sonra zaten Esmanin sevdiği çocuk beni sevmişti de biraz mutlu olmuştum üzülen onu gorunce

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,082
Ben anasınıfındayken birisi yeri kırmızıya boyadı ve suçu bana attılar. Yok A. orada oturuyordu onu boyarken gördük dediler. Ama ben orada oturmuyordum benim yerim başka yerdeydi orada bir erkek grubu oturuyordu onlar suçu bana attı. Ben de yapmadığımı söyledim ama bana kimse inanmadı ben de o masada oturan bi çocuğun ismini verdim beni daha fazla suçlamasınlar diye o da ben yapmadım dedi. Ona inandılar bana inanmadılar. Anneme de defalarca kez ben yapmadığımı söyledim ama bunu kanıtlayacağım bir şey yoktu elimde. O yüzden suçlu ben oldum. O kırmızı yeri de anneme temizlettirmişlerdi herkesin içinde, hoca da beni azarlıyordu görüyor musun anneni ne hale soktun diye. Annemin yeri temizleyişi hâlâ aklımda

şakiraşakira

Trainee
Tepki
3
İlkokul 2. sınıftayken sınıfımdan bir çocukla kavga etmiştim neden kavga ettiğimizi hatırlamıyorum. Sonra sınıf öğretmenimiz gelmiş ikimizi ayırmıştı. Neden kavga ettiğimizi sorduğunda karşımdaki ******** köpek (kendisine hala çok kızgınım aradan 10 yıl geçmesine rağmen deli gibi nefret ediyorum) nilüfer bana küfür etti diyip yalandan gözlerini doldurmuştu. Kesinlikle öyle bir şey yapmamıştım çok düzgün bir öğrenciydim ben:( Ben daha kendimi savunamadan öğretmenim ne söyledi kulağıma söyle dedi. ******** köpek öğretmenin kulağına söylemediğim küfürü söyler söylemez ben daha kendimi açıklayamadan bana tokat atmıştı öğretmen. Bu olay o kadar içime oturmuştu ki uzun bir süre kendime gelememiştim. Daha 6 7 yaşlarında bir çocuktum yine hatırladım içim bir kötü oldu. Öğretmeni de allah bildiğini gibi yapar inşallah küçücük çocuğa anlamadan dinlemeden tokat atılır mı ya?

Sizinde öğretmenlerinizle yaşadığınız kötü bir anınız var mı? Yalnız değilimdir muhtemelen