Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Orijinalinden Çok Farklı Versiyonlarını Sevdiğiniz Şarkılar

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Orijinalinden çok remixini, coverını veya slowed down, sped up gibi farklı versiyonlarını sevdiğiniz şarkılar var mı?

Başka bir konu başlığında çok tiz seslerden rahatsız olduğumu söylemiştim.

Girls şarkısında çok fazla high note vardı. Zaten SM bazı şarkılarına her 5 saniyede bir high note koymakla ünlü. Winter'ın sesi özellikle çok tiz geliyordu kulağıma. YouTube'da male version haline denk gelmiştim. Seslerin tizliğini aşağı çekmişlerdi. Daha çok beğenmiştim.

Antifragile şarkısında anti ti ti ti kısmı çok tiz gelmişti. Hatta ilk dinlediğimde beğenmemiştim. Gene male version haline denk geldim ve daha çok beğendim.

Bu şarkının orijinalini de çok seviyorum ama burada arkadaki gizli vokaller öne çıkarılmış ve bence kulağa çok iyi geliyor.

Bonus: Eğer Cookie şarkısını sevip de sözlerinden dolayı New Jeans'ten dinlemekten rahatsız oluyorsanız Sumin'in coverını öneririm.

mirai

Trainee
Tepki
334
Otg daha iyi bestelenebilirdi

Day6 vocalleri belki daha iyidir ama İnseong'un sesi çok yakışıyor bu şarkıya ve duyguyu daha iyi veriyor hissederek söylüyor gibi

Ü

Üye silindi 123

Burada da çok hoş bir delikanlıymış 🤭

Yine geldim ne yapıp edip Lee Hong Ki paylaştım hashashas. Adım çıktı dokuza inmez sekize artık.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ü

Üye silindi 187

Hayatımda dinlediğim en iyi remix.

winx şarkısı gibi ya bu remix çok büyülü hissettiryor.

çok gerçekçi ve güzel bir remix daha hatta baekhyun dinlemiş.

efsanevi şarkının ballad hali dinledikçe ağlıyorum

Uaua

Trainee
Tepki
218
I kissed a boy'u I kissed a girl den daha çok seviyorum

Konu Sahibi
BobaTea

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,627
Blackpink konusunda aklıma geldi. Lovesick Girl'ün orijinalinden çok bu coverını dinliyorum. Gaho'nun How you like that coverı da çok beğeniliyor.

Lilyy

Rookie Idol
Tepki
891
Orijinal versiyonunu da çok seviyorum ama bu versiyonu da çok iyi.Özellikle oyun oynarken aşırı hoşuma gidiyor

liloş

Trainee
Tepki
168
coldplay'den daha çok seviyorum chanyeol'e çok iyi gitmiş bu şarkı, keşke collablarını görebilsem cyeol çok seviyor coldplayi

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Bugün biraz eski başlıkları uyandırıyorum gibi oldu
senin sayende biz de faydalanıyoruz ne güzel işte

Bu şarkının orijinalini gerçekten çok seviyorum ama Hongjoong'un bu coverı çok iyi

Bu da Stay'in rock band coverı gibi olmuş, bu halini çok beğenmiştim

On The Ground güzel bir şarkı ama bu cover sabah akşam dinlettirir şarkıyı

Bp versiyonu >>