Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Haber [Pann] Dürüst Olmak Gerekirse Kız Gruplarının Şarkıları Su Anda Çok Kötü

Ü

Üye silindi 192

Screenshot_20230702-192532_Chrome.jpg

Screenshot_20230702-192550_Chrome.jpg

Screenshot_20230702-192604_Chrome.jpg

Screenshot_20230702-192616_Chrome.jpg

Artık bunun bir şarkı mı yoksa dans müziği mi olduğunu bile anlayamıyorum.

Makine sesi benzeri sesler neredeyse her şarkı için bir gerekliliktir ve sözlerin onlar için artık bir anlamı yoktur ayrıca şarkının içinde canları ne istiyorsa onu söylüyormuş gibi hissettiren bir sürü bölüm vardır. Gerçekten onların hepsi şarkıcılar mı? Melon listelerinin zirvesinde olmalarına nasıl izin veriliyor? Bunu anlayamıyorum. Dünya bize kamera şakası mı çekiyor?

Yurtdışı pop şarkılarının sözlerini incelerseniz, çoğunlukla anlamları vardır ancak KPOP şarkı sözlerinin çoğunun içinde hiçbir anlamı yoktur.

Bunu neden yapıyorlar? Merak ediyorum.

Bu insanlar popüler olmasaydı bir şey söylemezdim ama onlar her zaman Melon listesinin zirvesindeler. Sadece şarkının başlangıcını dinlemek bile çok kötü. Genellikle en azından iyi bir melodiye veya iyi sözlere sahipsiniz, o zaman bunu anlarım fakat daha girişten itibaren...lanet olsun...şarkı zaten çok kötü. Ne dinlediğimi bile anlamıyorum?

[+78, -10] Bence challenge kültürü müziği mahvetti ㅗ

2. [+72, -26] Queencard gerçekten berbat...

3. [+45 ,-6] Çünkü Tik Tok challenge yoluyla büyük vuruş yapabileceklerini düşünüyorlar...

4. [+39, -14] Ama şarkılar zaten makinelerle yapılıyor, yani makine seslerini dinlemek istemiyorsan ne dinlemek istersin? Yalnızca grup müziği veya orkestralardan bahsetmiyorsanız? ㅋㅋ Hiç şarkı sözlerini incelediniz mi? Bana listenizde paylaştığınız ve müziğin arkasında hiçbir anlamı olmayan bir şarkı söyleyin. Queencard, BEN, Kitsch, UNFORGIVEN - hepsi kendine güven, kendini sevme ve kendine inanmaktan bahsediyor. OMG - şarkı beni destekleyen insanlara teşekkür edişimden bahsediyor. Ditto, Hypeboy - bir aşk hakkında, vb. Hepsinin hikayesi ve anlamı var mı? ㅋㅋ Listede kendi şarkılarını besteleyenlerin senden daha mı eksik olduğunu düşünüyorsun? Hayır ama onları değerlendirecekseniz, en azından ikna edici argümanlar getirin. Senin sadece bir okul öğrencisi olup olmadığını merak ediyorum. O şarkıların belagat seviyesini değerlendirirken tek söylediğin "bu berbat, mide bulandırıcı" mı? Ergenliğe girmek üzere olduğun için, muhtemelen Amerikan pop şarkılarını dinliyorsun ve idollerin onlar tarafından alay edildiğini düşünüyorsun, değil mi?

5. [+29, -6] İdol müziği gerçekten de müziğin bir dalı ama müzikalitenin derin içeriğinden bahsediyor olsak bile onlarınki oldukça basit. Sözler de çok ince boyutlu. Sanki tüm çabalarını şarkıdan çok konsepte veriyorlarmış gibi...

Ben gönderiyi açan kişiye katılıyorum, sonunda zeki bir netizen.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

unforgiven hem şarkı olarak iyi değil hem de karografi ve konsept olarak. Dansı görünce antifragile'ı anımsadım direkt. Antifragile'ı tekrarlamışlar gibi. Gereksiz bir cb olmuş gibi geldi. Queencard tarzım değil. Onun dışındaki kız grubu şarkıları beğendim ben ya özellikle aespa ve ive. Sadece başlık şarkıları değil bsideları da çok beğendim. Bu sene bu iki grup kapışır gibi geliyor (ve lütfen ive aespa etkileşimi istiyorum çürüdüm burada).
Ben aralarından sadece Ive'ınkileri beğendim bir kaçı eh iştelik, Queencard kötü bence
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

4.netizen şarkı temasının her şey olduğunu mu zannediyor? Allah aşkına tema güzel olsa da lirikalite çok yüzeysel. Hiçbir şekilde yoğun anlatım yok. Anlamda düşündürme yok. Ne anlatmak istiyorlarsa dümdüz kelimenin ilk anlamıyla anlatıyorlar. Dinleyiciyi etkileyecek kelime oyunları zaten bu şarkılarda çölde su aramak gibi.
O netizen bana Roger Waters'ı hatırlattı, adam konsept diye tutturuyordu ama David Gilmour müzikaliteye takıntılıydı ve bu konu yüzünden sürekli kavga ediyorlardı.

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
flower ve i am'in sözleri güzeldi diğerlerine göre. müzikler artık direkt hit olmak için yapıldığından sadece kpopda değil genelde ritim falan daha fazla önem kazandı, sözleriyle şarkılara daha fazla bağlanan biri olarak sevdiğim bir durum değil

Ssw

Trainee
Tepki
17
Ben uzun süredir -dans etmek dışında- yeni çıkan kpop şarkılarını dinlemiyorum.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Yaklasik 80-90m reklamlardan geliyor. Spicy'nin de 60m'i falan.

Duzenleme: su actigim iki konuya bakabilirsinizz

Hayır reklam alırdın tanıtım için tamam ama 2 katı reklam nasıl bir saçmalık? O başarı bizim diye övünmüyordur inşallah kpop grupları.

zehra21

Trainee
Tepki
195
Açıkçası zaten çoğu idol zaten şarkılarını kendi yapmıyor ki birçoğunun da şarkı besteleyebileceğini veya çok derin anlamlı sözler yazabileceğini düşünmüyorum. Ve çoğu insan da zaten idol müziklerini çok derin şeyler duymak için dinlemiyor.
İdoller için önemli olan şey insanları güldürebilme yeteneği ve imaj. Bunlar iyi olduğu sürece fanlar şarkıları dinlemeye devam eder ve şarkılar listelerde üst sıralarda yer alır.
Erkek gruplarının bu kadar düşük olmasının nedeni bence son yıllarda erkek gruplarının imajının kötü gitmesi.
Ayrıca tam olarak alakası olmasa da şunu da eklemek istiyorum. İnsanların idollerden çok yüksek yetenekler beklemesini anlamsız buluyorum. Eğer çok iyi bir sesi olsa çok iyi şarkılar yazıp bestelebilse zaten bu kişi idol olur muydu? Geçen gün buraya da atılmıştı birkaç erkek idole köpek taklidi gibi bir şey yaptırmışlardı.
Açıkçası ben bu kadar yetenekli olsam şarkıcı olarak çıkış yapardım idol olarak değil.
Her neyse çok uzattım... Genek olarak listedeki şarkılardan iyi-orta olanlarda var kötü olanlarda var. Ama şu bir gerçek ki artık genel olarak müzik dünyasında tiktok da tutsun diye anlamsız şarkılar yapılmaya başlandı maalesef...

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Açıkçası zaten çoğu idol zaten şarkılarını kendi yapmıyor ki birçoğunun da şarkı besteleyebileceğini veya çok derin anlamlı sözler yazabileceğini düşünmüyorum. Ve çoğu insan da zaten idol müziklerini çok derin şeyler duymak için dinlemiyor.
İdoller için önemli olan şey insanları güldürebilme yeteneği ve imaj. Bunlar iyi olduğu sürece fanlar şarkıları dinlemeye devam eder ve şarkılar listelerde üst sıralarda yer alır.
Erkek gruplarının bu kadar düşük olmasının nedeni bence son yıllarda erkek gruplarının imajının kötü gitmesi.
Ayrıca tam olarak alakası olmasa da şunu da eklemek istiyorum. İnsanların idollerden çok yüksek yetenekler beklemesini anlamsız buluyorum. Eğer çok iyi bir sesi olsa çok iyi şarkılar yazıp bestelebilse zaten bu kişi idol olur muydu? Geçen gün buraya da atılmıştı birkaç erkek idole köpek taklidi gibi bir şey yaptırmışlardı.
Açıkçası ben bu kadar yetenekli olsam şarkıcı olarak çıkış yapardım idol olarak değil.
Her neyse çok uzattım... Genek olarak listedeki şarkılardan iyi-orta olanlarda var kötü olanlarda var. Ama şu bir gerçek ki artık genel olarak müzik dünyasında tiktok da tutsun diye anlamsız şarkılar yapılmaya başlandı maalesef...
Kelimesi kelimesine çok çok çok doğru 👏🏼👏🏼

delidensizkız

Trainee
Tepki
6
Kız gruplari değil sadece kpopta daha güzel bir şarkı cikmiyor bence ben kendimi guzel diye kandirip dinliyorum dinlemeye calisiyorum daha dogrusu