Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Saçlarını Kazıtan Idol: Minami Minegishi

zehra21

Trainee
Tepki
195
Minegishi 1992 doğumlu Japon bir idoldür. Çoğunuz kendisini sevgili skandalı çıktığı için saçlarını kazıtan idol olarak hatırlıyorsunuzdur. Bu gün kendisini daha yakından tanıyalım istedim.
330px-AKB48_Group大前輩經驗分享_05.png download.jpg
Minegishi, 2005 yılında AKB48 Team A ile çıkış yaptı. Ayrıca kendisi AKB48'in alt grubu olan no3b'in bir üyesi. Minegishi birçok televizyon varyete programlarına konuk olan popüler birisi.

Şimdi gelelim 2013 yılına... 31 Ocak 2013'te Shukan Bunshun, Minami Minegishi ve Generations from Exile Tribe grubu üyesi Alan Shirahama'nın birlikte bir gece geçirdiğiyle ilgili bir haber yayınladı.
Bunun hemen ardınan AKB48'in resmi forumunda Minegishi'nin tekrar stajer rütbesine düşürüldüğü haberi yayınladı. Ardından da Minegishi'nin ağlayarak özür dilediği video yayınladı.
24 Ağustos 2014'de Minegishi'nin Team 4'ün bir üyesi ve kaptanı olarak geri döndüğü açıklandı.

2019 yılında Minegishi mezun olacağını açıkladı fakat covid yüzünden mezuniyet konseri ertelendi ve bu yüzden kendisi Mayıs 2021 de AKB48'den mezun oldu.
2022 Ağustos da ise Japon youtuber Tetsuya ile evlendiğini açıkladı.
36e2ba238fe38f0a6a1ddbee68cc2f03.jpg

Bu kısım zaten birçok kişinin bildiği bir şey. Ben başka bir şeye daha değinmek istiyorum..

Başlamadan önece söylemeliyim ki Minegishi'nin bu haber hariç birçok sevgili skandalı daha çıktı.

Bunlardan en bilineni 2019'da çıkan oyucu Kei Hosogai ile olanı. İkisinin birbirine sarılırken ki fotoğrafları paylaşıldı ve epey bir olay oldu.
ce4c663e-bfcb-4f95-a9c2-be01fff4499e.jpg
759eb77e-4d22-4670-bc1b-59173637888a.jpg
e6d9c8c3-6099-474e-aaeb-d8678e5a4816.jpg
Fakat ikisi de ilişkiyi reddetti.
Bu olay biraz karışık çünkü Kei Hosogai 2019'un Ekim ayında Hitomi Sato ile evlendi. Tabi ne yaşandığı bilinmez ama haber doğruysa işin içinde aldatma da olabilir gibi...

Bunun dışında yine 2019 yılında Minegishi'nin iş adamı Kazmax ile fotoğrafı internete sızdı.
Fakat bu da inkar edildi.

Biraz araştırınca Minegishi hakkında birçok söylenti ve haber daha ortaya çıktı. (Şu an ki kocasıyla 2019'da çıkmaya başlamış ve kocası kendisinin eski hayranı.) Fakat bunlara değinmeyeceğim. Farklı bir konuya değineceğim.

Bunun için 2011 yılına geri dönmemiz lazım. 2011 yılında Minami Takahashi -yine AKB48 üyesi- 20. yaş doğum günü kutlamak için bir parti düzenliyor. Bu partiye Minami Minegishi ve Dentsu şirketinin çalışanları da katılıyor. Ve bu parti ile ilgili fotoğraflar çok daha sonradan internete sızıdırlıyor.
Minegishi bu partiye katıldığında daha 20 yaşından küçük yani alkol alması yasak -Japonya da resmi alkol alma yaşı 20'dir- fakat partide alkolün olduğu fotoğraflarda gözüküyor. Ama Minegishi'nin alkol alırken bir fotoğrafı yok. Bu yüzden alkol alması konusunda kesin olarak bir şey kanıtlanmış değil.
Minegishi fotoğraflarda bir adamın kucağında otururken gözüküyor...

Fotoğrafları buraya koymayacağım forumda küçük yaşta insanlar da var ve fotoğraflar uygunsuz bu yüzden merak eden varsa 峰岸みなみと電通社員 yazıp google dan bakabilir. Sadece şu fotoğrafı ekleyeceğim Minegishi'nin sadece yüzü gözüküyor.
9746ead1-f01c-424b-b0b2-d6bb6b5d2c70.jpg
Neyse konuya geri dönelim Minegishi başında sarı bir şapka var. Bu başka bilenleriniz vardır Japon çocuklarının ana okuluna giderken taktıkları şapkaya benziyor.
c48c79c0-7f36-4d47-bee3-6480cfbe8aba.jpg
Tabi bu benim görüşüm bazı kişiler de benim gibi benziyor derken bazıları da benzemediğini söylüyor.

Gerçi parti baştan aşağı yanlış da bence... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ayrıca şunu da not düşmeliyim ki Minami Takahashi 8 Nisan doğumlu büyük Japonya denklemi ise 11 Mart da gerçekleşti. Zaten ilk haberde de bu partinin depremden kısa süre sonra gerçekleştiği yazıyordu... Bu da ayrı bir nokta tabi...

Peki bu parti skandalının ardından ne oldu?
Cevap hiçbir şey. Hem haber çok sonra sızıdğı için hem de Dentsu şirketi medya üzerindeki gücünü kullanarak haberleri bastırdığı için haber çok duyulmadan kapandı ve unutuldu.

Not: Dentsu şirketi Japonya daki bir reklam ajansı. Ayrıca bu şirket galiba AKB48'in reklamları ile de ilgileniyormuş -şu an hala öyle mi bilmiyorum-.

Not 2: Diğer sevgili skandallarından sonra Minegishi saçlarını kazıtmadı sadece yanlış anlaşılma için özür diledi.

mirai

Trainee
Tepki
334
Giydiği kıyafet beni de rahatsız etti Japonların çoğu p.dofili olduğu için insan cidden bir düşünüyor
Bilgilendirdiğin için teşekkürler bu saçlarını kazıtma olayı internette çok dönüyordu ama düzgün bir kaynak bulamamıştım

Konu Sahibi
Z

zehra21

Trainee
Tepki
195
Giydiği kıyafet beni de rahatsız etti Japonların çoğu p.dofili olduğu için insan cidden bir düşünüyor
Bilgilendirdiğin için teşekkürler bu saçlarını kazıtma olayı internette çok dönüyordu ama düzgün bir kaynak bulamamıştım
Kıyafeti ciddi mana da beni de rahatsız ediyor

Konu Sahibi
Z

zehra21

Trainee
Tepki
195

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
2019daki olay cidden aldatma mı acaba baya flört ediyor gibi duruyorlar :/ şapka olayı falan iğrenç doğru değildir diye düşünmek isterdim ama jpop sektörünü takip etsek de etmesek de hepimiz az çok biliyoruz doğrudur muhtemelen 🤢

Son düzenleme:
Konu Sahibi
Z

zehra21

Trainee
Tepki
195
2019daki olay cidden aldatma mı acaba baya flört ediyor gibi duruyorlar :/ şapka olayı falan iğrenç doğru değildir diye düşünmek isterdim ama jpop sektörünü takip etsek de etmesek de hepimiz az çok biliyoruz doğrudur muhtemelen 🤢
Şimdi bu forumda hepimiz az buçuk o tarafları biliyoruz. Böyle temas fazla yaygın bir şey değil... Hosogai kızın yüzünü okşuyor falan...
İkili anladığım kadarıyla sette tanışmış ve bir yapımda rol almış.
Diğer olay ise berbat bir şey zaten...