Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Sakura Ve Unutulan Skandalları

Melike

Trainee
Tepki
135
Japonya'dan çıkan, özellikle de Akb'den geçiş yapan hiçkimse istese bile masum olamaz, o fanboyların neler yaptıklarını ve şirketlerin de buna göz yumduğunu bilseler öyle söyleyemezler. Shuhua ise sadece cringe geliyor, keşke biraz da Miyeon kadar yetenekli olsaydı 👐🏻
Bu yazdığın yorum çok ilgimi çekti. Eğer yazmakla uğraştırmayacaksam tam olarak ne olmuştu? Fanboylarla olan olay tam olarak ne? 😱

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Bu yazdığın yorum çok ilgimi çekti. Eğer yazmakla uğraştırmayacaksam tam olarak ne olmuştu? Fanboylarla olan olay tam olarak ne? 😱
İğrenç bir olay olduğu için uyarı vereyim şimdiden.

Erkekler mastürbasyon sonrası ellerine spermlerini sürüp üyeler ile el ele tutuşma gibi şeyler yapıyorlar hatta Kpop sektöründe yasak olsa da Jpop sektöründe parasını verirsen karşılıklı bir kafede oturup konuşma olayları bile oluyor, orada da üyelerin vücutlarını elliyorlar ve bu kafelerde hizmetçi kıyafetleri, kedi ve tavşan kostümleri falan giyiliyor. Netflix belgeseli vardı onu izlemiştim korkunç bir sektör, fanlar da inanılmaz korkunç her şeyi yapmak istiyorlar ve yaşları da 35 falan 🤢

Bir de bir olay daha var, akb üyelerinin çoğu zengin kişileri doğum günü partilerine çağırıyorlardı ve tema genel olarak +18 oluyordu hatta forumda bir kullanıcı bu konuyla ilgili yazı yazıp kanıt atmıştı.

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
videonun ilk partında ne oluyor hiç anlamadım, açıklayabilir mi biri

kadın idoller arasında bu kadar skandalı ve tartışmalı durumu olan çok az kişi varken sakura göze batacağını bile bile bir yabancı olarak nasıl bu kadar risk alıp kendine çeki düzen vermiyor şaşırıyorum, özellikle koreye tekrar idol olarak dönecekken tutup fanlara laf atması falan... ya aşırı cesaret sahibi biri ya da sadece hangi ülkedeysem oraya yaranayım kafasında

• Alev
Reactions: ask

Melike

Trainee
Tepki
135

Erkekler mastürbasyon sonrası ellerine spermlerini sürüp üyeler ile el ele tutuşma gibi şeyler yapıyorlar hatta Kpop sektöründe yasak olsa da Jpop sektöründe parasını verirsen karşılıklı bir kafede oturup konuşma olayları bile oluyor, orada da üyelerin vücutlarını elliyorlar ve bu kafelerde hizmetçi kıyafetleri, kedi ve tavşan kostümleri falan giyiliyor. Netflix belgeseli vardı onu izlemiştim korkunç bir sektör, fanlar da inanılmaz korkunç her şeyi yapmak istiyorlar ve yaşları da 35 falan 🤢

Bir de bir olay daha var, akb üyelerinin çoğu zengin kişileri doğum günü partilerine çağırıyorlardı ve tema genel olarak +18 oluyordu hatta forumda bir kullanıcı bu konuyla ilgili yazı yazıp kanıt atmıştı.
Çok kötü, korkunç ve mide bulandırıcıymış. Bu arada Cevapladığın için teşekkürler

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Biraz tuhaf bir durum çok yetenekli değil çok güzel de değil

Bi tane youtuber vardı japonyada bu tarz kafeler çok varmış birinin içine girmişti kadınlar kısa kabarık pembe kıyafet giyip servis yapıyorladı biri çağırırsa da yanlarına oturuyolar bi de japonya da fantezi oteller çok fazla
Evet, kadınları hizmetçi ve seks objesi olarak görüyorlar bu yüzden idol sektörlerinde de böyle olaylar çok oluyor cidden iğrenç ve çok üzücü.

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Jpop oldukça korkunç bir sektör bu sektöre bu kadar küçük yaşta atıldığından psikolojisinin pek sağlam olduğunu düşünmüyorum. Çok küçük yaşta bir grup içerisinde "en ünlü olma ,şöhret olma" gibi bir rekabete girdiği için göz önünde olmaya çalışması heleki çocuk aklıyla çok normal bence. Zorbalık iddiaları hakkında bir şey diyemem tabii ama bence çok küçük yaşta yaptığı davranışları eleştirmemek gerekiyor. (Sadece burda okuduklarımdan yola çıkıyorum kızın sadece ismini biliyordum)

Tepki
1,364

Yazdığın şeyler çok korkunç. Aileler çocuklarını nasıl böyle bir sektörün içine sokuyor. Küçücük çocukları aileleri de korumuyorsa kendileri ne yapabilir, nasıl sorunsuz bir kişilik geliştirebilir ki. Doğruyu yanlışı öğreten ve onları koruyan kimseleri yok. Belgeselin ismini hatırlıyor musun acaba? Merak ettim

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Yazdığın şeyler çok korkunç. Aileler çocuklarını nasıl böyle bir sektörün içine sokuyor. Küçücük çocukları aileleri de korumuyorsa kendileri ne yapabilir, nasıl sorunsuz bir kişilik geliştirebilir ki. Doğruyu yanlışı öğreten ve onları koruyan kimseleri yok. Belgeselin ismini hatırlıyor musun acaba? Merak ettim
Hatırlamıyorum malesef ama Google'a Jpop idol Netflix yazarsan hemen çıkar herhalde çünkü ilgi toplamıştı bir ara

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 192

Netflix'te bulamadım ama sanırım belgeseli hatırladım. Ben de izlemiştim. Tokyo Idols olabilir belgeselin adı. Maalesef Netflix'te yok.
Acaba kaldırıldı mı komple, ben Türkçe altyazılı izlediğimi hatırlıyorum gerçi içerik sebebiyle olabilir. Evet kaldırılmış adı Tokio Idol ve sadece Türkiye'den değil tüm ülkelerden "karalama" sebebiyle kaldırıldığı yazıyor, internet sitelerinde Japoncası var ama Türkçe bulamadım 🙁

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
produce zamanlarinda ya produce ya da akb48 yoneticilerinden biriyle yemek yerken goruntulenmisti
Şimdi şu yemek fotoğrafını açın ve bakın. Eğer olay bir sponsorluk olsa asla o kadar salaş bir mekanda o kadar arkadaş vibe ı kıyafetlerle yemek yemezler. Bu kız produce zamanı akb48 de 7 8 yıllık idoldü ve tüm stajyerleri ezecek kadar fanı vardı. Bunu riske atıpta fotoğrafının çekileceği bir mekanda sponsorunla yemek falanda yemezsin. Zaten o kadar yıllık popüler bir idolsen yöneticiye fazla para kazandırmışsındır. Gayet normal bir yemekti o. Ki produce’i de birinci olarak bitiren kişi sakura idi. Asıl haksızlığa uğrayan o.
2. attığın şeyi yapan bu sektörde onlarca idol bulurum. Ki eunchae ile oynadığı oyunda kendini öne atmamış bile. O oyun o şekilde oynanır. Biri ilk girer diğerleri devam edecek şekilde girer.
3. Dediğin şey Japonya’ya gidince Japonya’da da yer alan sasaenglerle dalga geçti. İşinize gelince idoller sasaenglere laf söylesin onları rezil etsin istiyorsunuz ama bu kızda niyeyse olay skandal oluyor.
4. dediğin şeye gelince gidip yaptığı kişiden bizzat özür dilediyse ya da bir özür dilendiyse bunu skandal olarak almam. 17 yaşında farkında olmadan ya da bilerek body shaming yaptığım zamanlar oldu. O zamanlar bu shaming olayları bu kadar bilinmiyordu ve aklı bir karış havada ergenin tekiydim. Sonrasında pişman olup gerekli kişilerden özür de diledim

Tepki
1,364
Acaba kaldırıldı mı komple, ben Türkçe altyazılı izlediğimi hatırlıyorum gerçi içerik sebebiyle olabilir. Evet kaldırılmış adı Tokio Idol ve sadece Türkiye'den değil tüm ülkelerden "karalama" sebebiyle kaldırıldığı yazıyor, internet sitelerinde Japoncası var ama Türkçe bulamadım 🙁
Ben bir internet sitesinde Türkçe altyazılı bulup izlemiştim. Bulursam link atarım.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

1. ve 2.'de anormal bir sey goremedim 3.'yu yanlis yazmissin sitede bu anlatilmisti koreli fanlarla degil sasaeng fanlarla dalga gecmis 4.'de ise fatshaming yaptiginda yasi kucukmus, simdi umarim o zamanki gibi dusunmuyordur ve degismistir

ve eger sektordeki insanlari prob diye ayristirirsak dinleyecek ve sevecek idol kalmaz neyin prob yarisini yapiyosunuz ki
son dediginde haklisin ama idolleri accountable tutmakta da fayda var. kimseye dinlemeyin demiyorum benim de dinledigim bi iki izone sarkisi falan var zaten. amacim bu insanlarin yaptiklarinin bu kadar cabuk unutulmamasi.

3. de japonyadaki saasaengler koredekilerden kat ve kat daha kotu. amaci onlarla dalga gecmek olsaydi pankarti japonca yazmaliydi

4. ise yasi o kadar kucuk degildi hatta yeterince buyuktu? hepimiz onun uasindan gectik ama ben kalkip grup uyem olacak kadar yakin ya da alakali burine fatshaming yaptigimi hatirlamiyorum ki bunu yuz binlerce takipcin oldugu bi hesapta yapmak dupeduz zorbaliktir
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şimdi şu yemek fotoğrafını açın ve bakın. Eğer olay bir sponsorluk olsa asla o kadar salaş bir mekanda o kadar arkadaş vibe ı kıyafetlerle yemek yemezler. Bu kız produce zamanı akb48 de 7 8 yıllık idoldü ve tüm stajyerleri ezecek kadar fanı vardı. Bunu riske atıpta fotoğrafının çekileceği bir mekanda sponsorunla yemek falanda yemezsin. Zaten o kadar yıllık popüler bir idolsen yöneticiye fazla para kazandırmışsındır. Gayet normal bir yemekti o. Ki produce’i de birinci olarak bitiren kişi sakura idi. Asıl haksızlığa uğrayan o.
2. attığın şeyi yapan bu sektörde onlarca idol bulurum. Ki eunchae ile oynadığı oyunda kendini öne atmamış bile. O oyun o şekilde oynanır. Biri ilk girer diğerleri devam edecek şekilde girer.
3. Dediğin şey Japonya’ya gidince Japonya’da da yer alan sasaenglerle dalga geçti. İşinize gelince idoller sasaenglere laf söylesin onları rezil etsin istiyorsunuz ama bu kızda niyeyse olay skandal oluyor.
4. dediğin şeye gelince gidip yaptığı kişiden bizzat özür dilediyse ya da bir özür dilendiyse bunu skandal olarak almam. 17 yaşında farkında olmadan ya da bilerek body shaming yaptığım zamanlar oldu. O zamanlar bu shaming olayları bu kadar bilinmiyordu ve aklı bir karış havada ergenin tekiydim. Sonrasında pişman olup gerekli kişilerden özür de diledim
1) o kadar iyi olmasi sponsorluk olaylarini yalanlamaz jessica yayinladigi kitapta bile korenin gruru ulusun grubu snsd uyelerinun sponsorluk islerine bulastigini ima etmisti. cafe nin gundelik bi yer olmasi da pek bir sey degistirmiior maalesef ki adamin sakuraya pahali hediyeler verdigi de gorulmustu
2) videonun ilk partindan bahsediyordum eunchae alakali degil. burada hakli olabilirsin cidden cok onemli degil.
3) olay sasaenglerle dalga gecmesi degil ki oyleyse dalha geceriz zaten ama kalkip parasini kazandigi unune un kattigi ulkeden kendi ulkesine donunce boyle bir sey yapmasi pankartin korece olmasi. asil rezalet fanlar senin ulkendeyden bi dur bence. koreli fanlari elestirecekse de bunu korede yapmali. yedigin kaba tukurmek bu.

ayrica sakura kalkip bence idiller evlenmemeli fanlarina sadik kalmali gibi aptalca aciklamalar yapmis biri. sasaeng fanlar anca onun isine gelir malum onlarin hosuna gidicek onlari besleyevek uorumlar yapan kendisi
4) senin yaptigin da baya yanlismis ama en azindan kalkip ozur dilemissin sakura boyle bi seyi asla yapmadi ki yuz binlerce takipcin olan hesapta bunu yapmak apayri bi olay. o tweetten sonra o kiz baya bi fatshaminge nefrete ugradi sakura yuzunden. sektorde buyuyen biri boyle bi nefret akiminin sektorde nasil isledigini bilmeyecek mi?
idoulleri de biraz davranislarindan sorumlu tutmak lazim

Moderatörün son düzenlenenleri:

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
kadar iyi olmasi sponsorluk olaylarini yalanlamaz jessica yayinladigi kitapta bile korenin gruru ulusun grubu snsd uyelerinun sponsorluk islerine bulastigini ima etmisti. cafe nin gundelik bi yer olmasi da pek bir sey degistirmiior maalesef ki adamin sakuraya pahali hediyeler verdigi de gorulmustu
Sponsorluk olayıyla alakalı tek bir kanıt yok ortada. Olan tek şey yenilen yemek. Bu sektörde herhangi zengin biriyle yemek yiyen her idol için sponsorluk deriz o zaman. Sevilen idoller zengin kişilerle yemek yiyince ya da beraber görülünce arkadaş deniliyor ama sakura da sponsor niyeyse. Şu sektörde en bilinen kişilerin bile zenginlerle yediği yemeklerin resimleri her yerde. Onlara sponsorluk demiyorsanız bu kıza da sponsorluk gibi bir iddia ortaya atamazsınız.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Sponsorluk olayıyla alakalı tek bir kanıt yok ortada. Olan tek şey yenilen yemek. Bu sektörde herhangi zengin biriyle yemek yiyen her idol için sponsorluk deriz o zaman. Sevilen idoller zengin kişilerle yemek yiyince ya da beraber görülünce arkadaş deniliyor ama sakura da sponsor niyeyse. Şu sektörde en bilinen kişilerin bile zenginlerle yediği yemeklerin resimleri her yerde. Onlara sponsorluk demiyorsanız bu kıza da sponsorluk gibi bir iddia ortaya atamazsınız.
sponsorluk iddiasini ben ortaya atmamistim sen oyle bi cevap verince ben de ona gore bi cevap verdim. konu basligi sakura ve skandsllari. produce yarismacisi oldugu zaman produce yapimcilarin biriyle hediyelerle gorulmesi o zamanlar cok konusulmustu ve skandal olarak geciyordu bundan bahsettim ben. ki zaten olay zengin bi adamla yemek yemesi degil degil girdigi yarismanin yoneticilirden biriyle yemek yemesi insanlar dogal olarak garipsedi ve bu olay da skandal oldu. diger yazdiklarim icin de bi aciklaman varsa yaz lutfen haksizsam kabul ederim

Moderatörün son düzenlenenleri:

zehra21

Trainee
Tepki
195
Jpop sektörü kolay bir sektör değil ailesi falan da destek çıkmamış ve alık da bir kız kim ne derse inanacak türden
Sakura'nın alık birisi olduğuna kesinlikle katılmıyorum. 15 yıldır idollük yapıyor alık veya saf birisi olsa buraya kadar gelebilir miydi?

Sponsorluk ile ilgili kesin bir kanıt yok. İnsanların bundan bu kadar emin olmasının sebebi AKB48'in daha önce böyle çok fazla skandalı olması.

Hangi grup acaba? Underground bir grup olabilir mi?

Son düzenleme:

ashelyaa

Trainee
Tepki
26
sakuranin kariyeri akb48, produce 101, izone son olarak da le sserafim seklinde ilerliyor. on bes yila yakin bi kariyere sahip kendisi. tabii bu on bes yilds birsuru skandala da

1) produce zamanlarinda ya produce ya da akb48 yoneticilerinden biriyle yemek yerken goruntulenmisti

2) japonyada unlu olmak ununun devamini getirmek cok zor. eger arastirirsaniz sakuranin da ls ve izone zamanlari disinda japonyada oldugu surede 92782738 tane varyete showuna katildigini gorebilirsiniz. ozellikle de akb48deki diger kizlarla katildigi showlarda kendini rezil etmek pahasina kendini surekli one atmasiyle dikkati cekmisti. bi sey diyim anlatmak bile istemiyorum buyurun video (videonun ilk parti)

3) izone sonrasi japonyaya gidince koreli fanlarla dalga gecmesi

4) akb48 kizlarindan birine fatshaming yapmisti. sonra hesabim hacklendi gibi bi aciklama yapti kimse yemedi tabii

baska biri olsa netizenler canli canli yerdi ama pretty privilege seysinden falan oldu galiba. tay ya da cinli idolleri nefes alsa lincleyen koreliler bu kiza bayiliyor.

international fanlarin da umrunda degil tabii herkes kizi tam gaz destekliyor ilginc cidden
Şarkı fln da söyleyemiyor ki... Görseli de dansı da çok güçlü ddğil bence nasıl hala tam gaz arkasında duruyor fanlar anlamıyorum