Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Sm Exo'nun Geri Dönüsünü Sabote Mi Ediyor?

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,517
exo pazartesi cb yaptı ve albüm ön siparisleri 1.6 milyonu(?) buldu ama exoller son olaylardan ötürü bunun gercek sayılar olmadığını iddia ediyo cünkü sadece 1 sitede 750k siparis verilmisti zaten en az 2 milyon siparis verileceği konusunda herkes hemfikirdi o yüzden ön siparisleri manipüle ettiğini düsünüyoruz ayrıca bu sayılara rağmen sadece 1 milyon albüm basıp daha stokları durdurular.. ktown4u albüm siparisi veren kisilere mail atip stokların yenilenmediğini o yüzden siparislerin erteleneceğini bildirdi

bugün de siparis vermek isteyen kisilerin ktown4u'daki siparisleri iptal edildi..

inbound147660518925831640.jpg

ayrıca mv izlenmeleri artmıyo hicbir sekilde exoller pazartesi gününden itibaren deli gibi mv'ye stream kasarken ilk gün 4.5 milyon izlenme aldı.. ayrıca ilk 1.5 saat icinde 1 milyon izlenmeye ulasmısken bu kadar az artması normal değildi ve bunu gidip youtube'a bildirdik ve aldığımız cevap bunun kanalla ilgili bir sorun olduğunu direkt onların halledebileceğini söyledi.. yani sirket exo'nun mv izlenmelerine de müdahale ediyo

ve bu cb'de hicbir sekilde basın konferansı olmadı ya da radyo programlarına cıkmadılar sadece 1 hafta müzik showlarına cıkıcaklar ve 1 - 2 tane programa gidicekler baska da bir sey yok
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ayrıca mv cıktığında beri dünya youtube trendlerinde 1. sırada yer alıyoken izlenmenin bu kadar düsük olması cok mantıksız killing voice videosu bile ilk gün 3 milyon izlendi ya baska kanalda olunca sorun yok ama ne hikmetse sm kanalında hep bir problem cıkıyo ve sadece exo'da oluyo bu

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,517
evett ayrıca o günden buyana fandomda baya artıs da oldu bu kadar izlenme alması mantıklı değil millet artık spotiyi bıraktı youtube'a odaklandı ama artmıyo tam tersi siliniyo fjskxjskd 3 milyon olucaken 1 milyon izlenme gitti bir anda saka gibi

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,517
benim tek guvendigim sey eminim bazı uyeler fanları takip edip yazdıklarını gorup okuyordur. ozellikle junmyeon. umarım sonrasında bu yapılanları baz alarak reaksiyon alırlar cunku artık cekilmiyo valla
kesin biliyolardır zaten bilmeseler bile fanlar görüntülü hayran bulusmasında bundan bahsediceklermis bakalım neler olucak

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,517
herkes kendi kanalına yuklese sıkıntı kalmayacak da sm sever sıkıntı cıkarmayı, destek ol demiyo kimse de kostek olma bari ya hahahs daha yeni debut yapan zb1 12m izlenmis, bekleyeni cok olan kac yıllık exo'nun bana 8.5m izlenme alması mantıklı gelmiyor. dusundugumuzden daha fazla izlenme silinmis
kendi kanalları sa direkt sm'le bağlantılı olduğu icin yine sorun cıkıyo ya suna baksana beğeni sayısı izlenmeden daha fazla djslxkskd inbound1561041779466660137.jpg

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,517
ahhzhahah bu nasıl oluyor ya, exo planetin bagımsızlıgını ilan etme zamanı gelmis
edit: buradan da anlıyoruz ki baya izlenme silinmis
baya hem de fkslxk sırf ödül alamasınlar diye yapıyo bunları güya exo artık eski ivmesinde değil diye haber baslıkları acıp medya oyunu yapıcak ckslxjskx

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,484
Albüm satışları hep sorun oluyor zaten (sm de başka gruplarda da sorun yaşandığını duymuştum. Exoda zaten her albüm sorun oluyor bu) ama mv izlemelerini şirketin sabote etmesi olayı bana çok saçma geliyor. Eğer bu kadar geri dönüş yaptırmak istemese neden 3 tane klip çeksin ve üstüne baya da uğraşılmış klipler olsun bunlar? Yani o kadar para harcayıp neden harcadığı paranın kat kat fazlasını kazanmak istemesin ki? Bana bu "şirket grubumuzu sabote ediyor" olayı hayranların kuruntusu gibi geliyor açıkçası. Hani gerçekten sabote edecek olsa bu kadr mv dir fotoğraf çekimidir uğraşılmış şeyler yapmaz. Sabote edeceği şeye niye o kadar para harcayıp üstüne bir de bir sürü emek versin? Mantıksız yani. He killing voice'nin izlenmeleri artarken mv nin artmaması olayını da anlamadım. Yani bir şey var, ama bunu şirketin "exo'yu sabote edelim, izlenmeleri artmasın" şeklinde bir düşünceyle yaptığını da sanmıyorum. Mantıklı gelmiyor.
Promosyonlarla ilgili de müzik şovlara 1 hafta çıkacakları kesin mi? Bir encore izleyemeyecek miyiz yani? 🥺

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,450
dftf den daha iyi tepkiler almadı mı bu şarkı -hem fandomdan hem de fandomda olmayanlardan- diğeri 20 milyon izlenmişken cream sodanın böyle olması bana da tuhaf geldi. cidden sabote etme gibi bir durum varsa eğer diğer yaptıkları gibi yakında çıkar ortaya diye düşünüyorum

Ü

Üye silindi 187

Bir şeylerin ters gittiği açık çıkış yapmamış gruplar bile 1 milyon ön sipariş alıyor exo en az 3 milyon satacak kadar ünlü.MV olaylarını ben hiç anlamıyorum zaten aespa ve nct iyi izleniyor ama diğer sm gruplarının izlenmeleri hep düşük bence net bir şekilde şirket bazı gruplarına sayılar yükselsin diye reklam veya izlenme aldı.EXO'ya para harcamayacağını biliyorduk zaten ama anlaşılan üyeler hala öğrenememiş.SUHO'nun olan bitene hala sessiz kalması artık delirtiyor beni ayrılın şu şirketten artık ya neyden korkuyorsunuz anlamıyorum sizi kapıda bekleyen onlarca şirket olduğuna eminim ikon bile ayrıldı ygden exo hala ayrılamadı.

Ü

Üye silindi 187

ay valla ben de deliriyorum soo man da yok artık, junmyeon hala yonetici olabilecegini dusunmuyordur herhalde. insallah guzel bi plan degil direkt guzel bi intikam planları vardır da bu bekleyis bosuna degildir yoksa yazık olacak ahahahdk ben artık kaos cıkaranın disini gosterenin sm degil exo olmasını istiyorum
Ben de cidden bıktım...çok ümidim kalmadı bu arada çünkü smin planlarında baekhyun için dünya turu görünüyordu hiç smden gidecek gibi durmuyorlar.Bir üye daha sözleşme yenilemedi diyorlardı cbx dava döneminde chan veya sehun olduğunu düşünüyordum ama bu ikiliden de ses çıkmıyor acaba diyorum kai'nin askerden dönüşünü mü bekleyecekler çünkü kai'nin sözleşmesi askerde olduğu için durakladı eğer askerden önce sözleşme yenilediyse tak diye askerden döner dönmez smden ayrılamaz çok parası varsa ki sanmıyorum çünkü çocuk kendine evini bile kaç yıl sonra aldı neyse parası varsa sme sözleşme fesih davası açar ki bu iş de çok sancılı bir süreç olucak.Biz smin tvxq ve exonun çinli üyelerine neler yaptığını gördük şirket medyada çok güçlü cbx davasında bile koreli exoller çocuklara neler neler dedi.

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,484
bence bu haliyle bile harcadıgı paranın fazlasını kazanıyordur, bir de exo'nun eski klipleriyle dftf ve sonrası klipleri arasında bence baya kalite farkı var. cbx dava actıgında nasıl bir suru makale cıkarıp hatta bir sirket calısanı bile exo eskisi gibi populer degil ama biz yine de onları yanımızda tutuyoruz minvalinde sanki exo 100k bile satamayacak haldeymis ve arasına ragmen hala populer gruplardan biri degilmis gibi talihsiz acıklamalar bile yapmıstı. imaj bozma calısması yine sm cok sever yapmayı gecmiste gorduk. daha idollerinin askerlik tarihini 'bilmiyorlar', gruba bu kadar uzun sure ara verdiriyorlar. bu comebacki bile ertelediler. aslında daha erken gelecekti. boyle seyler yasanınca fanlar da artık ister istemez sirketin bilerek yaptıgını dusunmeye baslıyor. sirket mesela bu albumun stoklarını neden yenilemiyor? isteyen var ama yenilemiyor. haklısın ben para kazanmak istesem anında yenilerdim. ama yapmıyor. bu acıdan da garip gercekten. ve sabote edelim degil de imaj calısması yapıyorlar bence, "bakın exo eskisi gibi satmıyor", "bakın exo eskisi gibi izlenmiyor" "ama biz cok iyi bir sirketiz hala elimizde tutuyoruz onları" bu dusuncenin halka ya da genel dinleyiciye inmesini istiyorlar ki exo da kendi degerinin farkına varmasın.

edit: tam sabote edelim degil de yazmıstım geri alıyorum bu tam sabote etmek ahasha
https://netizenturkey.net/produktor...avul-seslerini-eklemeyi-unuttugunu-acikladi/#
Açıkçası sm exo olaylarında ben çok konuşurum da susuyorum çünkü zamanında çok konuşup bu konuda kendi fandomumun üyelerinden linç yedim ve duygusal olarak yıprandım bu konuda.
Her şeye tek bir perspektiften baktığınızı düşünüyorum ve size diğer perspektifi anlatacak cesaretim yok. yazdıklarınızda haklılık payı var elbette. Ama mesela attığınız haber bir sabote değil. Marz her zamanki gibi yapmış marzlığını. Bir şarkı bir sürü kişinin elinden geçiyor. Belli ki sm o davul seslerini istememiş ve koymamış. sanki hangi şarkıyı prodüktörden aldığı gibi sunuyor ki sm? Hep değiştiriyor. Daha önce birkaç sm prodüktörünün röportajını da izledim onlar da dediler genelde demo versiyonlarının çok fazla değişikliğe uğradığını. Yani bu sabote etmek değil bence.
Dava zamanı sm medya oyunu yaptı ama cbx avukatı tarafı da sm yi kötüleyecek medya oyunu yaptı her şey karşılıklıydı bence. Bir tarafın medya oyununu ile yazdığı her şeye inanırken diğer tarafın medya oyunu ile yazdığı şeylere neden inanmıyorsunuz? İki tarafın yazdıkları da abartılmış gerçeklerdi bence. Yada bazıları yalandı. Ama iki tarafta hem yalan hem her gerçekleri yazdılar bence. Ama dava bitti. Ve cbx de sm de geri adım attı. Sm zaten exoyu elinde tutmuşken neden kendi bünyesindeki bir grubu sabote etsin? Hani değer vermiyor deseniz mantıklı ki bence de eskisi gibi değer vermiyor. Ama sabote etmek bana çok mantıksız geliyor. Çünkü koskoca şirketin işi gücü yokmuşcasına bir gurubu için bir sürü emek verip sonra da başarısız etmeye çalışması demek baya buna mesai harcaması demek oluyor. Neden böyle bir şeye mesai harcasın? Bana mantıklı gelmiyor. Hani exo şirketten ayrılacak olsa o zaman mantıklı başka iyi şirketlere geçemesin diye yapar bunu ama zaten üyeler sözleşmelerini yenilediler, şirketteler yani. Böyle bir şey için uğraştığını sanmıyorum ben. He hiçbir şey yapmayarak sabote ediyor olabilir. Mesela youtube kanalında bir sıkıntı vardır, çözmek için uğraşmıyordur. Reklam vermiyordur. Promosyon için uğraşmıyordur. Vs. Vs. Bu şekilde tepkisiz kalarak sabote edebilir. Ama şunu yapalım gibi bir sabote bana mantıklı gelmiyor.

Ü

Üye silindi 187

Açıkçası sm exo olaylarında ben çok konuşurum da susuyorum çünkü zamanında çok konuşup bu konuda kendi fandomumun üyelerinden linç yedim ve duygusal olarak yıprandım bu konuda.
Her şeye tek bir perspektiften baktığınızı düşünüyorum ve size diğer perspektifi anlatacak cesaretim yok. yazdıklarınızda haklılık payı var elbette. Ama mesela attığınız haber bir sabote değil. Marz her zamanki gibi yapmış marzlığını. Bir şarkı bir sürü kişinin elinden geçiyor. Belli ki sm o davul seslerini istememiş ve koymamış. sanki hangi şarkıyı prodüktörden aldığı gibi sunuyor ki sm? Hep değiştiriyor. Daha önce birkaç sm prodüktörünün röportajını da izledim onlar da dediler genelde demo versiyonlarının çok fazla değişikliğe uğradığını. Yani bu sabote etmek değil bence.
Dava zamanı sm medya oyunu yaptı ama cbx avukatı tarafı da sm yi kötüleyecek medya oyunu yaptı her şey karşılıklıydı bence. Bir tarafın medya oyununu ile yazdığı her şeye inanırken diğer tarafın medya oyunu ile yazdığı şeylere neden inanmıyorsunuz? İki tarafın yazdıkları da abartılmış gerçeklerdi bence. Yada bazıları yalandı. Ama iki tarafta hem yalan hem her gerçekleri yazdılar bence. Ama dava bitti. Ve cbx de sm de geri adım attı. Sm zaten exoyu elinde tutmuşken neden kendi bünyesindeki bir grubu sabote etsin? Hani değer vermiyor deseniz mantıklı ki bence de eskisi gibi değer vermiyor. Ama sabote etmek bana çok mantıksız geliyor. Çünkü koskoca şirketin işi gücü yokmuşcasına bir gurubu için bir sürü emek verip sonra da başarısız etmeye çalışması demek baya buna mesai harcaması demek oluyor. Neden böyle bir şeye mesai harcasın? Bana mantıklı gelmiyor. Hani exo şirketten ayrılacak olsa o zaman mantıklı başka iyi şirketlere geçemesin diye yapar bunu ama zaten üyeler sözleşmelerini yenilediler, şirketteler yani. Böyle bir şey için uğraştığını sanmıyorum ben. He hiçbir şey yapmayarak sabote ediyor olabilir. Mesela youtube kanalında bir sıkıntı vardır, çözmek için uğraşmıyordur. Reklam vermiyordur. Promosyon için uğraşmıyordur. Vs. Vs. Bu şekilde tepkisiz kalarak sabote edebilir. Ama şunu yapalım gibi bir sabote bana mantıklı gelmiyor.
Sorun da bu zaten hiçbir şey yapmayarak sabote ediyor.MV için reklam bile almamış nct ve aespaya hemen reklam aldı,smde bu stok sıkıntısı çok var red velvet fanları da şikayetçi bir aespa fanları bunu yaşamadı sanırım.