Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Sonuç

robloxpro

Trainee
Tepki
128
dolandırıldım(?) diye başlık açmıştım hatırlarsanız. hallettik gibi demiştim ama cevap olumsuz. aranabilecek her yeri aradım hatta aileme söyledim onlar da bayağı uğraştı bağlantı buldu falan ama dediğim gibi benim bu alışverişi yaptığıma dair gelen onaylama kodu dışında hiç bir kanıt yok o yüzden bir yere varmadı. satıcıyla iletişime geçtim

siparişler sekmesinde görünmesi lazım dedi ve satıcının hesabına da para yatmamış. trendyolu aradım ama işlem yapabilmek için sipariş kodu gerek ki sorun da ortada sipariş olmaması. 🤡 trendyol asistana yazdım ve trendyola e-posta attım ama onlar da beni numaraya yönlendirdiler. bu kısır döngüden çıkıp bankayı aradım ama hesap hareketlerinde bir şey görünmediği için yardımcı olamadılar. annemlerin konuştuğu insanlardan bir şey çıkacak gibiydi ama olmadı. artık iş resmi yerlere falan dayanma noktasına geldi ama annemler o kadarcık para için uğraşamayız hayırlısı olsun dediler. ama sorun şu ki ben "o kadarcık para"yı zar zor biriktirdim 😀 eğer ortada ürün yoksa o para illa geri yatar dendi ama ne diye yatacak? para geri yatsın diye manifest yapayım bari.. neyse artık param kime gittiyse harcadığı yerden hayır gelmesin harcıdığı elinde kalsın cidden çok moralim bozuk şu an param resmen başka boyuta geçti 🙂

Ü

Üye silindi 424

Gerçekten o da çok tuhaf. Dolandırıcılar bu kadar gelişmiş olabilir mi ki?
Bu dolandırıcılar ile değil banka ile ilgili bir sorun zaten hesaptan para gittiğini belli etmek için son hesap hareketlerine baksalar yeterli olur bence çünkü yüklenen ve çekilen paraları hesaplarsalar arada bir fark olması lazım sistem her yükleme çekim işleminde mevcut bakiyeyi kaydediyordur.

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Bu dolandırıcılar ile değil banka ile ilgili bir sorun zaten hesaptan para gittiğini belli etmek için son hesap hareketlerine baksalar yeterli olur bence çünkü yüklenen ve çekilen paraları hesaplarsalar arada bir fark olması lazım sistem her yükleme çekim işleminde mevcut bakiyeyi kaydediyordur.
Olayla alakalı çok bilgim yok yaa trendyol diyince de aklıma direkt dolandırıcı eşleşmesi oluyor sebepsiz🥲 ondan saçma bir denklem kurdum galiba

Konu Sahibi
robloxpro

robloxpro

Trainee
Tepki
128
Bankada para transferi gözükmeden paranın eksilmesi pek mümkün gelmiyor bana o yüzden resmi bir işlem başlat belki gerçek anlamda ilgilenirler.
ben resmi işlem başlatmak istiyorum ama ailem istemiyor ya ileride de aynı sorunu yaşarsak ne yaparız, ya güvenlik açığı varsa falan diye düşünen yok

Ü

Üye silindi 424

ben resmi işlem başlatmak istiyorum ama ailem istemiyor ya ileride de aynı sorunu yaşarsak ne yaparız, ya güvenlik açığı varsa falan diye düşünen yok
Resmi işlemin ne kadar uğraştırdığına ve maliyetine göre değişir, ama bir bak prosedürlere fazla yük oluşturmayacak ise ( maddi ve uğraş anlamında ) resmi işlem başlat istiyorsan.